Jump to content
Alexis

ICANN zatwierdza program nowych gTLD

Recommended Posts

Keyword stuffing to pojęcie, które nijak się ma do naszego offtopicu. Spamowanie a końcówka z dodatkowym słowem kluczowym to przecież dwie różne sprawy.

 

Powtarzam: taka końcówka nie da nie wiadomo jakiego boost'a ale będzie miała pozytywny wpływ na pozycję - tak jak friendly URL.

 

e.g.

www.sklep.laptopy/hp

www.sklep.laptopy/asus

www.sklep.laptopy/samsung

 

Użyłem pojęcia keyword stuffing w kontekście doboru powtarzajacych się fraz pod SEO (np. moneymarket.money , mesotheliomalawyer.mesothelioma)

 

ale wracając do boost'a.... jest gdzieś jakaś wiarygodna wzmianka albo wyniki jakiegoś testu które to potwierdzają?

Bo nie wydaje mi się że extension spełniał taką funkcje w algorytmie jak to co jest przed kropką albo za slashem.

 

Jeśli jest tak jak mówisz to dopiero może zrobić się śmietnik.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
ale wracając do boost'a.... jest gdzieś jakaś wiarygodna wzmianka albo wyniki jakiegoś testu które to potwierdzają?

Bo nie wydaje mi się że extension spełniał taką funkcje w algorytmie jak to co jest przed kropką albo za slashem.

 

Jeśli jest tak jak mówisz to dopiero może zrobić się śmietnik.

 

http://www.google.pl/search?hl=pl&biw=...mp;aql=&oq=

http://www.google.pl/search?hl=pl&biw=...mp;aql=&oq=

 

Zobacz co w adresie jest pogrubione.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

...widziałem już przy okazji poland.travel :)

 

ale pogrubienie jest stosowane aby ściągnąć uwagę na dany element adresu, a nie świadczy o tym że extension ma wpływ na pozycje.

Podane strony mają bardzo dobry content więc dobrze lądują w SERP, ale nie "z automatu" przez domenę.

 

Przykładowo na zapytanie quality travel, qualitytravel.travel nie ma nawet w pierwszej 40tce.

 

http://www.google.pl/webhp?hl=pl&num=1...786&bih=898

 

dlatego zastanawiam się czy te specjalne extension mają faktycznie jakikolwiek wpływ

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Musze upomniec kolegow Anubis i Alex za robienie Offtopic.

 

Nie widze w waszych postach pomyslow na zarobienie na FAKCIE uwolnienia gTLDs.

Spróbuję wrócić na właściwe tory i napiszę, że taka domena w przypadku nazw dużych miast takich jak Berlin, Londyn, Paryż czy Madryt ma szansę zarabiać na siebie. Możliwe, że także w przypadku miast średniej wielkości.

Choć prawdopodobnie wystąpią o nią lokalne samorządy i będzie całkiem logicznym przekazanie im praw do korzystania z takich rozszerzeń

Lokalna "edukacja" przekonująca, że warto zabezpieczyć nazwę własną lub rodzaj prowadzonej działalności może skutkować wieloma tysiącami rejestracji a później przedłużeń bez drogiej globalnej promocji i dzielenia się wpływami z przychodów.

 

Dobre konstrukcje takie jak taxi.berlin, sex.berlin czy hotel.berlin powinny się też szybko 'zaprzyjaźnić' z wyszukiwarkami o ile pojawią się na nich treści.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niemcy od lat lobbują w sprawie .berlin więc to jest prawie pewniak :)

 

http://www.youtube.com/user/dotberlin

 

According to a VOA News report, German capital Berlin has shown interest in having a .berlin domain name...
Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
...widziałem już przy okazji poland.travel :)

 

ale pogrubienie jest stosowane aby ściągnąć uwagę na dany element adresu, a nie świadczy o tym że extension ma wpływ na pozycje.

Podane strony mają bardzo dobry content więc dobrze lądują w SERP, ale nie "z automatu" przez domenę.

 

Przykładowo na zapytanie quality travel, qualitytravel.travel nie ma nawet w pierwszej 40tce.

 

http://www.google.pl/webhp?hl=pl&num=1...786&bih=898

 

dlatego zastanawiam się czy te specjalne extension mają faktycznie jakikolwiek wpływ

 

Alex: Straszny jesteś. Schopenhauer by usiadł i zapłakał.

 

NIGDZIE nie napisałem że pozycja jest "z automatu" wysoko dzięki domenie.

 

Qualitytravel.travel to porażka pod względem SEO więc nie ma mowy by była wysoko.

 

Napisze jeszcze raz, innymi słowami: Domena NIE gwarantuje wysokiej pozycji, NIE pozycjonuje się sama, nie robi "czary mary". Jest jednym z bardzo wielu czynników WSPOMAGAJĄCYCH w jakimś stopniu pozycjonowanie i tego Google NIE ZMIENI. Może obniżać wartość domeny na tle całego procesu optymalizacji i pozycjonowania ale nie zniweluje tego do 0%.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena NIE gwarantuje wysokiej pozycji, NIE pozycjonuje się sama, nie robi "czary mary". Jest jednym z bardzo wielu czynników WSPOMAGAJĄCYCH w jakimś stopniu pozycjonowanie i tego Google NIE ZMIENI. Może obniżać wartość domeny na tle całego procesu optymalizacji i pozycjonowania ale nie zniweluje tego do 0%.

 

Anubis... to są rzeczy oczywiste :)

Ja się nie zastanawiam nad domeną jako całością tylko samym extension, a tu Google jak wiesz ma wpływ (jakikolwiek by nie był).

I tu nie wiadomo czy nowe końcówki ten fragmentaryczny wpływ mają większy, mniejszy czy żaden.

 

Jak na razie nie widzę w necie konkretnych argumentów na to że mają jakikolwiek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Alex: Straszny jesteś. Schopenhauer by usiadł i zapłakał.

 

NIGDZIE nie napisałem że pozycja jest "z automatu" wysoko dzięki domenie.

 

Qualitytravel.travel to porażka pod względem SEO więc nie ma mowy by była wysoko.

 

Napisze jeszcze raz, innymi słowami: Domena NIE gwarantuje wysokiej pozycji, NIE pozycjonuje się sama, nie robi "czary mary". Jest jednym z bardzo wielu czynników WSPOMAGAJĄCYCH w jakimś stopniu pozycjonowanie i tego Google NIE ZMIENI. Może obniżać wartość domeny na tle całego procesu optymalizacji i pozycjonowania ale nie zniweluje tego do 0%.

 

 

...może sama się nie pozycjonuje, ale według mojej opinii bardzo pomaga.

 

#mezzanine.pl

#condos.pl

#polskizloty.pl

 

To kilka przykładów z mojego podwórka, gdzie niewielkim nakładem sił przebiłem się dość wysoko.

Edited by kaz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tutaj ciekawy artykuł na ten temat:

My Thoughts on the Coming gTLD BATNA:

http://www.ricklatona.com/2011/06/23/my-th...ing-gtld-batna/

 

Esencja:

I do think it's important to think about the reason that ICANN has done this. It's not only about money for ICANN and the other parties, although that had a big impact. The "theory" behind it all is that ICANN does not want small business people to have to pay big money for a domain on the aftermarket. The internet continues to expand and will continue to expand and the available options for domains needs to expand along with it. It's simple supply and demand theory. They just radically increased the supply.

 

Long-term, .com names have a tough battle. As consumers start to pay more attention to the extensions they see advertised, companies will find it easier to brand something other than .com.

 

And as any experienced negotiator would tell you, never underestimate the power of the BATNA or the Best Alternative to a Negotiated Agreement. It's the buyer's other option. While you are trying to sell insertname.com for three million dollars, the other party could be thinking to themselves that they could get (.insertname) for $175,000. That, my friend, is a BATNA.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×