Jump to content
lexe

Jak znaleźć nabywcę hurtownika?

Recommended Posts

Jak znaleźć nabywcę hurtownika?

 

Chcę wyjść z domen, mam ich ok. 160, dlatego szukam informacji gdzie znaleźć nabywcę hurtowego?

 

Mam wrażenie, że na di.pl przesiadują same płotki, ot takie co max moga zainwestować z 2000 zł,

 

Gdzie szukać tych rekinów hurtowych?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam wrażenie, że na di.pl przesiadują same płotki, ot takie co max moga zainwestować z 2000 zł,

Najpierw trzeba mieć w miarę dobre domeny,żeby ktoś za nie dał więcej niż reg fee :)

Edited by plachcik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam wrażenie, że na di.pl przesiadują same płotki, ot takie co max moga zainwestować z 2000 zł,

czyli tacy jak ty...

jak sam bedziesz rekinem to z rekinami będziesz rozmawiał

 

chyba nie myslisz ze domeniarze to św.mikołaje i uwolnią cie od balastu

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie, pozbywanie się takiej ilości domen to zazwyczaj akt desperacji. Pisał o tym DD na swoim blogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdzie szukać tych rekinów hurtowych?

 

Chciałeś rekiny to masz: :)

 

rekinydpp.png

 

A poza tym to niezbyt rozsądne posunięcie aby szukając klienta obrażać potencjalnych nabywców i nazywać ich płotkami. Twoje portfolio jest tak kiepskie że większość tych "płotek" dysponuje znacznie lepszymi domenami od ciebie. Nie ilość się liczy tylko jakość. Narejestrowałeś badziewia i teraz się będziesz z tym bujał.

Przejrzałem twoją listę domen i poza jedną ( która zainteresowała mnie ze względu na moje zainteresowanie hiszpańskimi keywordami ), to żadnej bym nie zarejestrował. No ale co ja tam się znam, żaden ze mnie rekin. Flądra co najwyżej :)

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]Przejrzałem twoją listę domen i poza jedną ( która zainteresowała mnie ze względu na moje zainteresowanie hiszpańskimi keywordami ), to żadnej bym nie zarejestrował. No ale co ja tam się znam, żaden ze mnie rekin. Flądra co najwyżej :)

 

z nudów przejrzalem i ja przy tym kwalifikuje sie co najwyzej na glona

Share this post


Link to post
Share on other sites
z nudów przejrzalem i ja przy tym kwalifikuje sie co najwyzej na glona

 

Ja zbytnio nie przeglądałem tego wyśmienitego portfolio gdyż stwierdziłem że jestem co najwyżej planktonem, więc nie dla mnie tak wysokie progi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałeś rekiny to masz: :D

 

rekinydpp.png

 

A poza tym to niezbyt rozsądne posunięcie aby szukając klienta obrażać potencjalnych nabywców i nazywać ich płotkami.

 

Aż się zakotłowało w stawie od mojego posta :).

 

Nie bierz tego tak do siebie, po prostu to moje odczucia po tym jak np. jeden inwestor proponuje mi przykładowo "za oleksy.pl 400 zł, no może do końca tygodnia skombinuje 450 jak się bardzo postara i nie zależy mi na czasie" :), której nie sprzedałem za oferowane wcześniej 6 razy więcej (bo uznałem że detalicznie cena jest za niska i dalej tak zreszta uważam). Ale to jest moje zdanie i nie potrzebuje komentarzy typu: o trzeba było puszczać, o to nindźa jak nic i inne tego typu mądrości :) \

 

Tu jest wątek o domenach do hurtowej sprzedaży, dziś zaktualizowany (kilka w międzyczasie zeszło, za ceny deatliczne):

http://www.di.pl/index.php?showtopic=71163...hl=tvt\.pl

 

rekinydpp.png

 

Narejestrowałeś badziewia i teraz się będziesz z tym bujał.

Przejrzałem twoją listę domen i poza jedną ( która zainteresowała mnie ze względu na moje zainteresowanie hiszpańskimi keywordami ), to żadnej bym nie zarejestrował. No ale co ja tam się znam, żaden ze mnie rekin. Flądra co najwyżej ;)

 

To jak to nazwałeś badziewie przynosi sporo czystego zysku (po przedłużeniach i nowych zakupach), co wynika z historii operacji na aftermarket (a tego raczej nie sposób sfałszować, w przeciwieństwie do różnych uu i najróżniejszych opowieści na di.pl za ile to ja nie sprzedałem daną domenę). Historia operacji do wglądu dla naprawde zainteresowanych zakupem pakietu, a nie "niedzielnych domeniarzy".

 

Flądrą sam się nazwałeś, a post dotyczy "Ynwestorów z kapitałem 2000 zł" między innymi po to, żeby ukrócić maile jakie otrzymuję typu "wezme za 120 z domenę taką i taką", czy dam 2500 za 50 tych a tych domen, najlepiej w ratach ;) A jak na razie tylko takich "rekinuff" kilku odezwało się po ww. poście o hurtowej sprzedaży.

Twierdząc że tylko jedna hiszpańska (pewnie puella.pl :)) cię zainteresowała i żadnej innej byś nie zarejestrował - w moim odczuciu rekinem nie jesteś :), a szkoda - wszak mi zależy na sprzedazy hurtem, a nie na dyskusje "co taki a taki forumowicz chciałby kupić". Podkreślam że to MOJE odczucie na podstawie twojego postu, a nie zaproszenie do dalszych dywagacji na forum na temat z cyklu "a moje domeny są lepsze niż twoje"albo do oceniania domen (do tego jest inny wątek WYCENA DOMEN), czy wpisów typu "nie dałbym nawet stówki, no nindża, itp"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chcę wyjść z domen, mam ich ok. 160,

 

To jak to nazwałeś badziewie przynosi sporo czystego zysku (po przedłużeniach i nowych zakupach), co wynika z historii operacji na aftermarket

 

Skoro taki zysk przynoszą Ci domeny dlaczego chcesz się z nich wycofać :) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe po co domeniarz "rekin" miałby działać przeciwko swojemu doświadczeniu i pomagać komuś w naprawach jego inwestycyjnych błędów. Jak chcesz się czegoś nauczyć na przyszłość to poświęć pół roku na czytaniu archiwum, wiedza to tutaj najdroższy towar a wyjadacze nie chcą się już nią dzielić, przy okazji to nie jest zabawa sezonowa, i cytując DD "Jeśli poszukujesz ulokować środki na mniej niż rok, domeny nie są dla ciebie rozwiązaniem." - domeny z palca rzadko kiedy osiągają sukces sprzedażowy.

 

Jeżeli chodzi o Twoje domeny, mam dla ciebie taki szalony pomysł. Napaść na bank -> ustawić autorenew na 10 lat dla wszystkich Twoich domen -> wrócić do tematu sprzedaży w 2021r. -> brandy typu poste.pl mogą (ale nie muszą) być wtedy sporo warte.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Twierdząc że tylko jedna hiszpańska (pewnie puella.pl :)

 

Miałem na myśli Mercado.pl, Puella to :) :)

 

Co się zaś tyczy rekinów.. ludzie z doświadczeniem w branży szukają komercyjnych generyków lub słów kluczowych a ty nie masz takich domen. Prawdę mówiąc zamiast szukać rekinów powinieneś właśnie szukać płotek które stawiają pierwsze kroki w branży i nie potrafią oszacować wartości domeny. Takich możesz mamić krociowymi zyskami. Najlepiej na Allegro. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
a post dotyczy "Ynwestorów z kapitałem 2000 zł" między innymi po to, żeby ukrócić maile jakie otrzymuję typu "wezme za 120 z domenę taką i taką", czy dam 2500 za 50 tych a tych domen, najlepiej w ratach :) A jak na razie tylko takich "rekinuff" kilku odezwało się po ww. poście o hurtowej sprzedaży.

 

jaka oferta takie propozycje

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miałem na myśli Mercado.pl, Puella to :) :)

 

Co się zaś tyczy rekinów.. ludzie z doświadczeniem w branży szukają komercyjnych generyków lub słów kluczowych a ty nie masz takich domen. Prawdę mówiąc zamiast szukać rekinów powinieneś właśnie szukać płotek które stawiają pierwsze kroki w branży i nie potrafią oszacować wartości domeny. Takich możesz mamić krociowymi zyskami. Najlepiej na Allegro. :)

 

Na Allegro to aftermarket sam wystawia z automatu, za darmo, więc nie musze sam tego robić ;)

 

 

 

Co do zapytania innego forumowicza "dlaczego sprzedaję pakiet, skoro przynosi zysk" napisze tak: pakiet przynosi zysk co jest to potwierdzenia w historii aftermarket (w zasadzie jest to samonapędzająca się maszynka , ale niedoskonałe perpetuum mobile , bo wymaga czasu , mailowania z oferentami itd itd, a ja - jak pisałem w odnośniku - mam inne zajęcia (lepiej popłatne) i nie mam juz czasu na domeny (jednoczesnie nie chciałbym zebranego portfolio zmarnować).

 

I jeszcze jedno - tych kilka opcji na moje domeny, które zostały założone po wątku podanym w odnośniku, to zmarnowane pieniądze (domeny sa ustawione na przedłużanie).

 

Nie widzę sensu dalszego wdawania się w dyskusje. Podkreślę po raz drugi i OSTATNI (więcej nie będę tracic czasu na dyskusje w tym wątku): Ja tu nie pisze po to, żeby podyskutować o generykach, nie pisze po to żeby słuchać rad wujków dobra rada, nie pisze po to żeby dostać info, czy dana domena to nindża czy nie, i żeby BYŁO JASNE - zadałem pytanie, gdzie szukać hurtowych nabywców i tylko to mnie interesuje. W zasadzie powyższe posty wujków dobra rada powinny byc skasowane bo są nie na temat (ale to już do uznania moderatora :). Nie wiesz gdzie szukać hurtowników, albo nie chcesz powiedzieć, albo też sam nie jesteś hurtownikiem, to nie pisz postu, bo szkoda czasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
zadałem pytanie, gdzie szukać hurtowych nabywców i tylko to mnie interesuje.

 

Po tylu latach w domenach powinieneś takie rzeczy wiedzieć :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

może za tym formularzem kryje się jakiś rekin hurtownik ?

 

hurtowniadomen.pl

 

Więcej nic nie pomogę bo ja to tylko makrela taka jestem :)

 

P.S może faktycznie spróbuj na Allegro .... ale pakiet wystaw.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja tu nie pisze po to, żeby podyskutować o generykach, nie pisze po to żeby słuchać rad wujków dobra rada, nie pisze po to żeby dostać info, czy dana domena to nindża czy nie, i żeby BYŁO JASNE - zadałem pytanie, gdzie szukać hurtowych nabywców i tylko to mnie interesuje. W zasadzie powyższe posty wujków dobra rada powinny byc skasowane bo są nie na temat (ale to już do uznania moderatora :). Nie wiesz gdzie szukać hurtowników, albo nie chcesz powiedzieć, albo też sam nie jesteś hurtownikiem, to nie pisz postu, bo szkoda czasu.

 

A próbowałeś w Google na hasło "skup domen"? http://www.google.pl/#sclient=psy&hl=p...96f4fb394429043

 

Jest obecnie trochę inwestorów skupujących domeny, jednakże większość z nich skupuje tylko domeny z komercyjnymi lub branżowymi słowami kluczowymi w nazwie. Z domenami z tego wątku: http://www.di.pl/index.php?showtopic=71163 będzie niestety ciężko "wyjść z domen".

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aż sobie przejrzałem listę... a swoją drogą myślę, że DI to dobre miejsce na znalezienie nabywcy hurtowego, wiadomo, że forum przegląda o wiele więcej osób niż się wypowiada, tyle że zainteresowanie będzie proporcjonalne do atrakcyjności oferty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja wprawdzie rakiem jestem, aczkolwiek to tez zwierze wodne...

 

Odnosnie hurtowej sprzedazy, to hmmm... Jaka cena per szt. Cie interesuje? Zaznaczam, ze ceny hurtowe roznia sie od tych detalicznych :) Zatem wysmiewanie, ze ktos sie zglosil z kwota 2500 zl i chcial na raty jest nieznajomoscia podstaw handlu ;P

 

Nie zapominaj, ze hurtownie oprocz rabatow udzielaja czasem kredytu kupieckiego, badz daja towar w "komis"!

 

Odnosnie samego towaru, to za duzo nazw wlasnych, a zero chodliwego towaru. Zatem potargujmy sie - daje 2zl/szt z odroczeniem zaplaty na 6 mies. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo się Tobie dziwie, że chciało Ci się pisać tutaj tego posta. Nie szkoda Ci było czasu? Mając portfolio marzeń każdego domainera, nie zawracałbym sobie d.py takim forum jak DI.pl...podbij z tym tematem do najbliższego ZOO, znajdziesz tam nie tylko rekiny, lwy, tygrysy, ale przede wszystkim te z którymi najszybciej się dogadasz, tj. osły i barany...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam wrażenie, że na di.pl przesiadują same płotki, ot takie co max moga zainwestować z 2000 zł,

 

dajcie juz chlopakowi spokoj

podejrzewam, ze gdyby nie uzyl cytowanego wyzej okreslenia to jego post nie wywolalby takiego SZUMU

 

@lexe powodzenia w realizacji zalozonego celu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny z listy fatalne, wątpliwe by w sprzedaży pomogła obniżka ceny do 12 zł za sztukę...

Edited by blazej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×