Jump to content
Sign in to follow this  
trzyliterowe

Kupić tanio i sprzedać drożej i do tego jeszcze pomóc.

Recommended Posts

Mam taki pomysł aby np. wspólnymi siłami wyznaczyć osobę - nie mnie :) aby zebrała od osób chętnych po np. 10-30zł i kupić domenę - razem wybrać coś co jest np. po okazyjnej cenie i sprzedać ją po jakimś czasie z zyskiem, a z pieniążków ze sprzedaży pomóc dzieciom niepełnosprawnym.

 

Coś ala kupić samochód naprawić go i sprzedać go drożej, gdzieś oglądałem taki program lecz nie pamiętam nazwy.

 

Sądzę że mogło by to pozytywnie wpłynąć na naszą branżę.

 

Jestem pierwszy i mogę ze swojej strony dać 50zł bo żal mi jest takich dzieciaków :)

Edited by trzyliterowe

Share this post


Link to post
Share on other sites

jestem za, ale sądzę, że pomysł może nie wypalić. Aczkolwiek pieniążki przeleję jak ktoś się podejmie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to moze zrobic aukcje charytatywne np w AM, pewnie chlopaki szybko by cos takiego wdrozyli.........

 

moze wystarczy specjalna kategoria

 

pomogac moznaby caly rok........

 

nie potrzebujesz jakiejs domeny, lub po prostu chcesz pomoc......

to wystawiasz taka aukcje i Ty decydujesz na jakis cel bedzie kasa ze sprzedazy (z listy dostepnej, sprawdzonej przez AM)

lub pozwalasz zrobic to zwyciezcy (info byloby w opisie)

 

AM nie pobiera prowizji, i np raz w miesiacu robi przelewy na konta tych fundacji........plus raport dostepny dla kazdego..

 

aukcje od 1-10zl...zeby napewno sie sprzedaly........

 

 

gdyby takie aukcje prowadzil jakis serwis typu AM, to nie ma problemu ze ktos musi zbierac kase, ze trzeba mu ufac itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idea szczytna, aczkolwiek lepiej bedzie, jak te 50zl wplacisz bezposrednio na jakas organizacje, ktora sie tym zajmuje. Mozna sie zrzucic na di.pl na jakas kupke pieniedzy, aczkolwiek jesli chodzi o kupno domeny... Jakos mi sie to nie widzi, bo zaraz by padly glosy - czemu ta,a nie inna domena, taka ninja, dlaczego od niego skoro mam lepsze domeny itd Na dodatek wiele osob nie wplaci i co wtedy? Przylgnie do nich latka, ze sknerusy i na biedne dzieci nie chca dac?

 

--

[edit]

 

ryskadow ma calkiem dobry pomysl.

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chętnie pomogę. Może wystawić taką domenę na MD?

 

Może każdy z nas przeznaczy dowolną kwotę pieniędzy, a później zrobimy za nie przetarg i wybierzemy domenę na aukcję?

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nie latwiej jest komus przelac od razu na jedną z fundacji zajmujacej sie tym?

 

To mi troche traca ogloszeniami po mszy i stwierdzeniem ksiedza ze Kowalscy dali 200zl na renowacje kaplicy.

I Kowalscy wychodza z zadadartym nosem z kosciola :)

 

tzn. pomysł bardzo szczytny, tylko troche kombinowanie "pod górkę"

Edited by DM2009

Share this post


Link to post
Share on other sites
to moze zrobic aukcje charytatywne np w AM, pewnie chlopaki szybko by cos takiego wdrozyli.........

 

moze wystarczy specjalna kategoria

 

pomogac moznaby caly rok........

 

nie potrzebujesz jakiejs domeny, lub po prostu chcesz pomoc......

to wystawiasz taka aukcje i Ty decydujesz na jakis cel bedzie kasa ze sprzedazy (z listy dostepnej, sprawdzonej przez AM)

lub pozwalasz zrobic to zwyciezcy (info byloby w opisie)

 

AM nie pobiera prowizji, i np raz w miesiacu robi przelewy na konta tych fundacji........plus raport dostepny dla kazdego..

 

aukcje od 1-10zl...zeby napewno sie sprzedaly........

 

 

gdyby takie aukcje prowadzil jakis serwis typu AM, to nie ma problemu ze ktos musi zbierac kase, ze trzeba mu ufac itd.

 

Dobry pomysł tylko żeby to było np. 2-3 razy do roku organizowane ponieważ sądzę że zrobił by się z tego wielki śmietnik.

 

Idea szczytna, aczkolwiek lepiej bedzie, jak te 50zl wplacisz bezposrednio na jakas organizacje, ktora sie tym zajmuje. Mozna sie zrzucic na di.pl na jakas kupke pieniedzy, aczkolwiek jesli chodzi o kupno domeny... Jakos mi sie to nie widzi, bo zaraz by padly glosy - czemu ta,a nie inna domena, taka ninja, dlaczego od niego skoro mam lepsze domeny itd Na dodatek wiele osob nie wplaci i co wtedy? Przylgnie do nich latka, ze sknerusy i na biedne dzieci nie chca dac?

 

Z tym się nie zgodzę, wypisalibyśmy osoby z forum które dokonały wpłaty i wybrały by za to 1 domenę z domen które by zostały wybrane zrobiło by się sondę a z sondy kupiło by się tą domenę która by zdobyła najwięcej głosów.

 

Oczywiście z nazwą domeny widniała by też cena aby właściciel domeny nie sądził a ja wygram to teraz mogę wywindować cenę do góry to jeszcze więcej zarobię. Jeżeli dokonał by takich zmian np. cena lub zrezygnował by ze sprzedaży to wygrywa następna domena która zdobyła najwięcej głosów.

 

Chętnie pomogę. Może wystawić taką domenę na MD?

 

Może każdy z nas przeznaczy dowolną kwotę pieniędzy, a później zrobimy za nie przetarg i wybierzemy domenę na aukcję?

 

Moim zdaniem jest to bardzo dobry pomysł.

Edited by trzyliterowe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja byłbym za kategorią Aukcje charytatywne, tylko obawiam się, że zrobiłby się tam śmietnik a na koniec byłby problem z wyznaczeniem celu na który miałyby trafić środki.

Tak czy inaczej idea słuszna i pozytywnie wpłynęłaby na wizerunek rynku. Podejrzewam, że byłby to medialny i zarazem pożyteczny społecznie ruch.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z wielką chęcią wezmę udział.

Pod warunkiem:

- nie będzie to przekazane żadnej organizacji (Kościołom tym bardziej)

- będzie jasno określone komu na co

- będzie to zorganizowane w sposób rzetelny

 

Staram się pomagać jak mogę, ale z racji zawodu pomijam wszystkie organizacje nadzorujące .

 

Pozdrawiam i wielkie brawa za pomysł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem tu krótko niewiele pisze dużo staram się czytać

jestem jak najbardziej za

pomysł dobrze zorganizowany myślę ze będzie trafiony

a ogólne korzyści dla całości mogą być znaczne

bo nie ukrywajmy, iż oprócz szczytnego celu jest to swego rodzaju inwestycja w domeniarstwo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam taki pomysł aby np. wspólnymi siłami wyznaczyć osobę - nie mnie :) aby zebrała od osób chętnych po np. 10-30zł i kupić domenę - razem wybrać coś co jest np. po okazyjnej cenie i sprzedać ją po jakimś czasie z zyskiem, a z pieniążków ze sprzedaży pomóc dzieciom niepełnosprawnym.

 

@trzyliterowe - zacna mysl :)

 

Tylko czy skarbówka się nie doczepi? skoro potrafila naliczyc zaległy vat za niesprzedany chleb przekazany bezdomnym i prawie puscic piekarza z torbami to i tu by pewnie cos znalazła. zna się ktoś tu na tym i mógłby się wypowiedziec?

 

 

to moze zrobic aukcje charytatywne np w AM, pewnie chlopaki szybko by cos takiego wdrozyli.........

 

moze wystarczy specjalna kategoria

 

pomogac moznaby caly rok........

 

naprawdę fajny pomysl!

żeby uniknąc śmietnika w takiej kategorii, możnaby zrobic taką komisję z forumowiczów - zrobic ankietę i decydowac na forum zbiorowo, które domeny zostaną do takiej kategorii wrzucone lub tez AM mógłby o tym decydowac

tu kwestie podatkowe byłyby też chyba łatwiejsze

 

 

A może dałoby się wcielic oba pomysły w życie? I wielką zrzutkę z wielką sprzedażą i np. jednoczesną inaugurację takiej kategorii na AM, a wszystko to np. na MeetDomainers?

Share this post


Link to post
Share on other sites

można by puścić taką akcje w media różnego rodzaju w celu poprawy wizerunku domeniarstwa w polsce , naczytać sie można (tez na tym forum) jacy to inwestorzy domenowi są źli .

A taka akcja można by poprawić ten oddźwięk.

 

Oczywiście jest to drugorzędna korzyść z całego przedsięwzięcia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest świetna okazja na MeetDomainers 14 października 2011 w Warszawie - impreza oficjalna, można by zrobić aukcję bardzo dobrej domeny przekazanej przez kogoś, na którą by się zrzucili chętni. Łatwiej o licytujących i klientów - może stało by się to coroczną fajną tradycją?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest świetna okazja na MeetDomainers 14 października 2011 w Warszawie - impreza oficjalna, można by zrobić aukcję bardzo dobrej domeny przekazanej przez kogoś, na którą by się zrzucili chętni. Łatwiej o licytujących i klientów - może stało by się to coroczną fajną tradycją?

 

Tylko jestem ciekawy czy ktoś taką bardzo dobra domenę wystawi na taką aukcję?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko jestem ciekawy czy ktoś taką bardzo dobra domenę wystawi na taką aukcję?

 

Można też zrobić tak, że pewien % ze sprzedaży domen na aukcji MD zostanie przekazany na cele charytatywne. Z tym, że w tej sytuacji zgodę na to musieliby wyrazić wystawiający. Taki zabieg również mógłby "ocieplić" wizerunek, jednak to tylko moje zdanie. Sam nie wystawiam domen na MD i nie chcę zostać posądzony o dysponowanie cudzymi pieniędzmi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko jestem ciekawy czy ktoś taką bardzo dobra domenę wystawi na taką aukcję?

Daniel kiedyś wystawił dv.pl.

 

http://meetdomainers.pl/aukcja/

 

Można też zrobić tak, że pewien % ze sprzedaży domen na aukcji MD zostanie przekazany na cele charytatywne. Z tym, że w tej sytuacji zgodę na to musieliby wyrazić wystawiający. Taki zabieg również mógłby "ocieplić" wizerunek, jednak to tylko moje zdanie. Sam nie wystawiam domen na MD i nie chcę zostać posądzony o dysponowanie cudzymi pieniędzmi :)

Też fajny pomysł.

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko jestem ciekawy czy ktoś taką bardzo dobra domenę wystawi na taką aukcję?

Jak pomysł się przyjmie to można by założyć wątek z proponowanymi domenami i cenami D2D - zrobić głosowanie którą wybrać i każdy mógłby dorzucić "swoje 3 grosze" na cegiełkę zakupową - może nawet oficjalnie przyznawaną jako logo przez organizatora MD?

 

Jest na DI osoba co robi fajne logotypy czy znaki graficzne, może też się dołączy - na własne portfolio można by umieszczać takie logo (pomagam).

 

To też chyba dobry pomysł dla planowanego stowarzyszenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Coś ala kupić samochód naprawić go i sprzedać go drożej, gdzieś oglądałem taki program lecz nie pamiętam nazwy

 

Fani 4 kółek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Działamy coś?

Może jednak weżniemy się za zbiórkę pieniążków? i tak jak @korneliusz.com napisał za zebrane pieniążki kupimy coś i wystawimy na MD2011?

Share this post


Link to post
Share on other sites

znacie się tu troszku dłużej wybierzcie jedna osobę która będzie zbierała datki

czasu wiele nie zostało wiec trzeba wszystko szybko organizować

no i trzeba pomyśleć od razu co będzie przez nas zakupione

Share this post


Link to post
Share on other sites
znacie się tu troszku dłużej wybierzcie jedna osobę która będzie zbierała datki

czasu wiele nie zostało wiec trzeba wszystko szybko organizować

no i trzeba pomyśleć od razu co będzie przez nas zakupione

Chyba nic z tego nie wyjdzie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba nic z tego nie wyjdzie :)

 

a niby dlaczego?

 

na wstępie trzeba tylko się zorganizowac - wyznaczyc koordynatora lub koordynatorow projektu, sprawdzic kwestie podatkowe (przynajmniej wydaje mi się,że warto). myslę,że należałoby też pogadac z Danielem Dryzkiem jako organizatorem Meet Domainers, co o tym mysli i czy wdrożyłby taki projekt na MD, zwrocic się też jakoś konkretnie do AM. Ale koordynatorzy są najważniejsi - ktoś musi tym kierowac, zebrac w calosc

Share this post


Link to post
Share on other sites
Publiczna zbiórka pieniędzy wymaga uzyskania zezwolenia.

Więcej.

 

[ot]

To trza zalozyc nowy ruch wyznaniowy... i bedzie "co laska", jednakze nie mniej niz pincset ;-) Niby tez wymagana bedzie rejestracja, ale obejdzie sie bez ksiegowosci i placenia podatkow ;-)

[/ot]

Share this post


Link to post
Share on other sites
[ot]

To trza zalozyc nowy ruch wyznaniowy... i bedzie "co laska", jednakze nie mniej niz pincset ;-) Niby tez wymagana bedzie rejestracja, ale obejdzie sie bez ksiegowosci i placenia podatkow ;-)

[/ot]

 

 

Mylisz się. Płaciłbyś wtedy podatek dochodowy w formie ryczałtu :lol:

 

Jeśli zechciałbyś opłacać podatek dochodowy na ogólnych zasadach [a nie ryczałt] to byłbyś obowiązany prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×