Jump to content
AMnews

Domena co.pl wkracza na rynek

Recommended Posts

Chodziło mi o to że, bez problemu można domenę która jest "wiecznie w rezerwacji" przechwycić i sobie zarejestrować.

 

Oczywiście, że można, ale do tego trzeba albo systematyczności (żeby wstrzelić się w te 5 dni) albo dodatkowej opłaty za przechwycenie takiej zarezerwowanej domeny, a jakby leżała wolna to by nie było trzeba.

 

Niemniej (wracając do tematu) to gdyby można było tylko raz zarezerwować jedną domenę to liczba rezerwacji zmniejszyłaby się drastycznie. Oczywiście jeszcze bardziej by się zmniejszyła (o 100%) gdyby NASK w ogóle wyłączył rezerwację, dziwne że tego nie robi skoro to relikt przeszłości, a większość osób może już płacić szybkimi przelewami w czasie rzeczywistym za domeny. ;)

 

A czy ma sens płacenie za ową subdomneę aż 20złotych? (max 1-3 złote moim nic nieznaczącym zdaniem.)

 

Niektórzy zapłacili więcej, więc pewnie mocniej wierzą w te domeny co.pl niż Ty. ;) Ja nie kupiłem żadnej, może będę załował, może nie.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście, że można, ale do tego trzeba albo systematyczności (żeby wstrzelić się w te 5 dni) albo dodatkowej opłaty za przechwycenie takiej zarezerwowanej domeny.

 

Niemniej (wracając do tematu) to gdyby można było tylko raz zarezerwować jedną domenę to liczba rezerwacji zmniejszyłaby się drastycznie. Oczywiście jeszcze bardziej by się zmniejszyła (o 100%) gdyby NASK w ogóle wyłączył rezerwację, dziwne że tego nie robi skoro to relikt przeszłości, a większość osób może już płacić szybkimi przelewami w czasie rzeczywistym za domeny. ;)

Oczywiście... na wszystko potrzebna jest kasa.

 

Szkoda i nudno by było... gdyby NASK wyłączył rezerwacje. Nie każdy ma kasę żeby odrazu płacić za domeny... Mam w rezerwacji kilka tysięcy domen (cyklicznie)... wiele z nich "odchodzi" ode mnie ...przez właśnie przechwytywanie. Czasem oczywiście sam którąś z nich zarejestruje ;)

Dzięki moim rezerwacjom tacy łapacze jak AZ czy Dropped mają niezły ruch w interesie ;)

(ps... nie rezerwuje domen w AM... i innym "rezerwaczom" nie polecam tam tego nie robić)

 

Generalnie.. rezerwacje to fajna zabawa.. i nic innego. Dziękuję ci NASKu za to ;)

 

Przepraszam za OT

 

ps... tylko i wyłącznie przeczekać nam trzeba.. wtedy wyjaśni się sytuacja subdomeny co.pl (amen) :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam w rezerwacji kilka tysięcy domen (cyklicznie)...

 

Pomyśl czasem coś o biednych domeniarzach, którzy non stop się natykają na te domeny. ;) Według mnie to jest za dużo, powinna być jakaś reglamentacja typu 100 zarezerwowanych domen / dzień. ;)

 

ps... tylko i wyłącznie przeczekać nam trzeba.. wtedy wyjaśni się sytuacja subdomeny co.pl (amen) ;)

 

Ja jestem ciekaw jaka będzie pierwsza opublikowana większa sprzedaż takiej domeny co.pl - jakiego ona będzie rzędu. To dużo zadecyduje.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pomyśl czasem coś o biednych domeniarzach, którzy non stop się natykają na te domeny. :P Według mnie to jest za dużo, powinna być jakaś reglamentacja typu 100 zarezerwowanych domen / dzień. ;)

... pomyślę o tych biednych domeniarzach i dam cynk na PW ... (gdy zawieszę rezerwację na jeden miesiąc) ;)

 

 

Ja jestem ciekaw jaka będzie pierwsza opublikowana większa sprzedaż takiej domeny co.pl - jakiego ona będzie rzędu. To dużo zadecyduje.

...oby to nie była publikacja sprzedaży podobnej do co.pl (i z tego samego źródła) :P

 

 

teraz rozumiem skąd taka reakcja na ograniczenie rezerwacji .co.pl ;)

http://www.di.pl/index.php?showtopic=74029...st&p=451561

Chciałem ponownie zarezerwować jedną jedyną domenę co.pl i wyskoczyła mi figa z makiem... (wyskoczył mi komunikat.." tu nie nask, dawaj ecie pecie i spadaj" ) ;)

(Nie rezerwuję domen w AM.. a z tą subdomeną... to był wyjątek. )

 

 

tylko po co rezerwujesz subdomeny warte 3 zl ;)

ps a Ty znowu swoje... pisałem że, subdomeny .co.pl warte są dla mnie od 1 do 3 zł... ciągle windujesz ich wartość :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
... pomyślę o tych biednych domeniarzach i dam cynk na PW ... (gdy zawieszę rezerwację na jeden miesiąc) ;)

 

Wtedy pomyśl o tym, że przy takiej ilości rezerwacji skrzynka domeniarzy na tym forum jest zdecydowanie za mała (pomieści 1000 wiadomości tylko). ;)

 

W sumie nie czepiam się, bo sam kiedyś rezerwowałem bardzo dużo domen, ale potem zwyczajnie miałem problem z przejrzeniem tego. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałem ponownie zarezerwować jedną jedyną domenę co.pl i wyskoczyła mi figa z makiem... (wyskoczył mi komunikat.." tu nie nask, dawaj ecie pecie i spadaj" ) ;)

(Nie rezerwuję domen w AM.. a z tą subdomeną... to był wyjątek. )

jasne ;)

zarejestruj, to tylko 2 dychy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akurat mamy dobre porównanie: lekarze.biz na MD 2011 sprzedała się za 1100 PLN.

 

Gdyby domeny .co.pl miały faktycznie podobną wartość co polskie .biz, to chyba byłby to bardzo dobry wynik. Przy okazji: liczna zarejestrowanych w Polsce .biz to około 14 tysięcy.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Takich kiłordów to możemy sobie setki na swoich domenach porobić.

 

;) lol ...right on point

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zauważyłem problem z dodawaniem *.co.pl do ND, wyświetlają jako "co.pl".

To kwestia czasu. Możliwość dodawania co.pl nie jest jeszcze zaimplementowana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ciągu ostatnich 30 dni ponad 120 tys. PLN zostało wydane na domeny .co.pl. Z aukcjami premium pewnie będzie około 150 tys. PLN. Wychodzi po 5000 PLN na dzień. Tyle mniej pieniędzy było do wydania na domeny .pl.

 

Teraz trzeba mieć tylko nadzieję, że domeny .co.pl odkupią klienci końcowi, a zainwestowane przez domainerów pieniądze wrócą do nich razem z marżą. Pytanie czy tak się stanie? :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem w tym, że AM wydał 1 mln na domenę co.pl i chyba brakuje drugiego mln. na promocję tej domeny w necie :-(

 

to tylko moje wrażenie :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rejestr startuje prawie od zera, gdyż do tej pory zarejestrowane było ok 2000 domen co.pl

Wszystkie ciekawe domeny zostaną wystawione na aukcje w AfterMarket.pl.

 

Staty z 15.11.2011

Liczba ogółem zarejestrowanych domen: 8721

Liczba domen zarejestrowanych w ciągu ostatnich 24 godzin: 3

Liczba domen zarejestrowanych w ciągu ostatnich 30 dni: 2862

Liczba domen wygasających w ciągu najbliższych 24 godzin: 26

Liczba domen wygasających w ciągu najbliższych 30 dni: 64

http://www.co.pl/dokumenty/statystyki/

 

 

Pstttt... i co z tą międzynarodową rozpoznawalnością?

(...chyba już sami domainerzy z forum zapomnieli o tej subdomenie :) )

Rejestrując domenę co.pl zapewniasz sobie międzynarodową rozpoznawalność swojej domeny i podkreślasz uniwersalny charakter swojej strony internetowej.

 

 

Czy ktoś z Was zrobił chociaż jakąś stronkę na tej subdomenie?

(...bo o sprzedaże dla KK pytać przecież nie będę :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Staty z 15.11.2011

 

http://www.co.pl/dokumenty/statystyki/

 

 

Pstttt... i co z tą międzynarodową rozpoznawalnością?

(...chyba już sami domainerzy z forum zapomnieli o tej subdomenie :) )

 

 

 

Czy ktoś z Was zrobił chociaż jakąś stronkę na tej subdomenie?

(...bo o sprzedaże dla KK pytać przecież nie będę :P )

 

... w 6 tygodni międzynarodową rozpoznawalność zbudować - fajnie :) .

 

Rejestracja domen - ponad 50 sprzedaży/rejestracji dla KK.

Zaplecze też się buduje dom i wiele innych.

 

Są domainerzy którzy robią i tacy którzy nie robią, - ot normalna kolej rzeczy :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Staty z 15.11.2011

Liczba ogółem zarejestrowanych domen: 8721

Liczba domen zarejestrowanych w ciągu ostatnich 24 godzin: 3

Liczba domen zarejestrowanych w ciągu ostatnich 30 dni: 2862

Liczba domen wygasających w ciągu najbliższych 24 godzin: 26

Liczba domen wygasających w ciągu najbliższych 30 dni: 64

 

Staty z dzisiaj 10.02.2012.

 

Liczba ogółem zarejestrowanych domen: 9640

Liczba domen zarejestrowanych w ciągu ostatnich 24 godzin: 1

Liczba domen zarejestrowanych w ciągu ostatnich 30 dni: 197

Liczba domen wygasających w ciągu najbliższych 24 godzin: 7

Liczba domen wygasających w ciągu najbliższych 30 dni: 80

 

 

 

3 miesiące minęły i dalej nic się nie dzieje.

Kiedy zainwestujecie chociaż 5 złotych z tych "zarobionych" na promocję tej fantastycznej subdomeny?

Czy dopiero przed zakończeniem okresu przydatności do oglądania jej w panelu użytkownika AM.. zrobicie trochę hałasu :P

... w 6 tygodni międzynarodową rozpoznawalność zbudować - fajnie ;) .

 

Rejestracja domen - ponad 50 sprzedaży/rejestracji dla KK.

Zaplecze też się buduje dom i wiele innych.

 

Są domainerzy którzy robią i tacy którzy nie robią, - ot normalna kolej rzeczy ;)

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co się dowiedziałem ... żeby Google chciało poważnie taką domenę traktować musi być 50 tyś. zarejestrowanych takich domen czyli jeszcze prakuje ponad 40 tys. idąc tym tempem to kilka lat ;-( . Zakładając brak promocji tych domen ... to chyba nigdy ... bo za rok nikt nie odnowi tych domen i będzie nie 9 tyś zarej. tylko 900 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja pamiętam post, w którym to użyte zostało stwierdzenie, iż 1/3 ( czy też 1/4) środków przeznaczona na zakup domeny 2/3 ( czy też 3/4 ) na promocję nowego rozszerzenia ;)

 

Jakoś rezultatu nie widać

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja pamiętam post, w którym to użyte zostało stwierdzenie, iż 1/3 ( czy też 1/4) środków przeznaczona na zakup domeny 2/3 ( czy też 3/4 ) na promocję nowego rozszerzenia :)

 

Jakoś rezultatu nie widać

..wychodzi na to że, owe rozszerzenie kosztowało "nic" (słownie: zero)

 

Ciekawy jestem co teraz "chłopaki pazerniaki" wymyślą przed końcem ważności tych subdomen?

(pewnie będzie coś w ten deseń - ... "w proroczym śnie zobaczyliśmy bilion euro leżące na ulicy.. i było przeznaczone na promocję naszej umiłowanej subdomeny... już wiemy jak ten szmal przenieść "do naszego świata"... jest tylko małe "ale", musicie koniecznie przedłużyć wszystkie zakupione wcześniej subdomeny na kolejny rok" (wtedy sen "Nam" się spełni) :P )

 

 

 

 

33z7bfb.jpg

Rejestrując domenę co.pl zapewniasz sobie międzynarodową rozpoznawalność swojej domeny i podkreślasz uniwersalny charakter swojej strony internetowej.

 

 

Przepraszam za OT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znalazłem:

 

http://www.di.pl/index.php?s=&showtopi...st&p=448653

 

Mam nadzieję, iż nie myślicie że Michau Enterprises LTD wyłożył ostatnie pieniądze na domenę .co.pl.

Każdy produkt wymaga promocji. 1/3 na produkt, 2/3 na promocję.

Sprzedaż domen co.pl w pierwszej kolejności została udostępniona naszym użytkownikom. Kto ma nosa ten zainwestował, choć tak jak pisałem wcześniej domena co.pl głównie skierowana jest dla klientów końcowych. A czy promocja wypali - czas pokaże.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chociaż nie zainwestowałem w .co.pl nawet 1zł to wczoraj napisałem rage posta odnośnie tego jak bardzo byłem rozczarowany złą promocją tej subdomeny - obiecywano różne rzeczy ale dynamika wzrostu rzędu 7% chyba przekonała michaua że ta inwestycja nie ma szansy na zwrot więc pomysł został porzucony (?) Firma bardzo dojrzale wycofała się także z wizerunkowej obecności na DI (krótko mówiąc strzeliła focha) co IMHO bardzo uwsteczniło komunikację i działania marketingowe w oczach rynku wtórnego. W połączeniu z dziwnym modelem rozliczeniowym przedłużeń, przetrzymywaniem środków na saldzie i pewnie innymi negatywnymi zmianami raportowanymi przez użytkowników ciężko powiedzieć co się z AM dzieje - bezpieczeństwo domen zapewnia NASK ale czy firma przeżywa obecnie jakieś trudności?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×