Jump to content
waniawp

Kryzys na rynku domen ?

Czy uważasz że mamy obecnie kryzys na rynku domen ?  

84 members have voted

  1. 1. Czy uważasz że mamy obecnie kryzys na rynku domen ?

    • TAK
      42
    • NIE
      42
  2. 2. Czy obecnie wydajesz mniej na inwestycje w domeny ?

    • TAK
      47
    • NIE
      37


Recommended Posts

Pod względem sprzedaży ostatnie 3 miesiące były najlepsze w mej domeniarskiej "karierze".

 

Ja również sprzedaje więcej ale w transakcjach dla KK i za mniejsze kwoty, natomiast znacznie mniej w d2d niż rok temu. Wydaje mi się że te dwie rzeczy trzeba rozróżnić.

Kryzysu bym się nie dopatrywał, nazwałbym to wyhamowaniem. Bez dwóch zdań to najlepszy czas dla kupujących.

Edited by sebastian0000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oznaką kryzysu byłaby duża podaż i mały popyt, co zmusiłoby domainerów do obniżania cen. W kryzysie można było tanio kupić dobre domeny. Tymczasem ceny domen na rynku wtórnym idą w górę ( lub utrzymują sie na wysokim pułapie ) i trudno kupić coś dobrego w normalnych pieniądzach. Znaczy kryzysu nie ma. Myślę, że kryzys odczuwają najbardziej ci którzy mają przesadnie rozbuchane oczekiwania finansowe lub/i mało atrakcyjne portfolio.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że kryzys odczuwają najbardziej ci którzy mają przesadnie rozbuchane oczekiwania finansowe lub/i mało atrakcyjne portfolio.

 

Bardzo trafne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja miałem kryzys w tym biznesie jakieś pół roku temu - bardziej psychologiczny, niż ekonomiczny. Potem zrozumiałem, że ten biznes nie polega tylko na rejestrowaniu ;), ale także, a właściwie przede wszystkim na inwestowaniu w dobre domeny. A czy jest obecnie kryzys na rynku domainerskim? Trudno ocenić - za krótko w tym siedzę. Jak dla mnie jest to czas prosperity - zarabiam coraz więcej. Jakiś miesiąc temu zgłosił się do mnie pierwszy, dziewiczy klient końcowy i myślę, że ubiłem dobry interes.

 

A teraz trochę muzyki -

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja miałem kryzys w tym biznesie jakieś pół roku temu - bardziej psychologiczny, niż ekonomiczny. Potem zrozumiałem, że ten biznes nie polega tylko na rejestrowaniu ;), ale także, a właściwie przede wszystkim na inwestowaniu w dobre domeny. A czy jest obecnie kryzys na rynku domainerskim? Trudno ocenić - za krótko w tym siedzę. Jak dla mnie jest to czas prosperity - zarabiam coraz więcej. Jakiś miesiąc temu zgłosił się do mnie pierwszy, dziewiczy klient końcowy i myślę, że ubiłem dobry interes.

 

A teraz trochę muzyki -

 

Nie do końca się z tym zgodzę.

 

Znam osoby które zajmują się literówkami serwisów i cały czas coś ciekawego wynajdują i sprzedają za dobre pieniądze, następny śledzi giełdy takie jak AM czy Allegro.pl i czyha tylko na okazje a jeszcze inny rejestruje setki domen w promocji i wystarczy że jedną sprzeda za spore pieniądze i już jest do przodu ale sądzę że ten sposób jest na krótką metę i nie stosował bym go.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie do końca się z tym zgodzę.

 

Znam osoby które zajmują się literówkami serwisów i cały czas coś ciekawego wynajdują i sprzedają za dobre pieniądze, następny śledzi giełdy takie jak AM czy Allegro.pl i czyha tylko na okazje a jeszcze inny rejestruje setki domen w promocji i wystarczy że jedną sprzeda za spore pieniądze i już jest do przodu ale sądzę że ten sposób jest na krótką metę i nie stosował bym go.

 

Ja ongiś rejestrowałem masowo literówki banków. Niestety zazwyczaj okazywało się, że wprawdzie był na nich ruch, ale praktycznie nic nie zarabiały, gdyż ludzie nie garnęli się do klikania w reklamy. Obecnie zaliczam się do tej drugiej kategorii - obczajam, co jest ciekawego na AM i Allegro ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lepszego okresu nie pamiętam. Transakcja za transakcją. ;)

 

rewelacyjnie to po co zabijac kure znoszaca zlote jajka ;)

zostan brokerem

 

z kryzysem jest zawsze tak samo:

ci, ktorzy maja kase nie widza kryzysu, natomiast ci, ktorzy jej nie maja widza go zawsze

Share this post


Link to post
Share on other sites
zapraszam do oglądnięcia fragmentu z konferencji MeetDomainers

Mam wrażenie, że Dropped.pl pogodził się, ze stagnacją i szuka innych łatwiejszych sposobów na zarabianie. M.in ta ucieczka do przodu i wrzucenie na rynek swojego rozszerzenia zanim pojawi się 500 nie swoich.

Zresztą jak rynek się ma rozwijać skoro nie dba się o szczegóły i wygodę klientów. Przez weekend dostałem 291 mail z powiadomieniem o końcu testów 5 domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przez weekend dostałem 291 mail z powiadomieniem o końcu testów 5 domen.

Możesz sprecyzować? Prawdopodobnie nie wyłapałem ironii, to jest zaniedbanie klienta?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Możesz sprecyzować? Prawdopodobnie nie wyłapałem ironii, to jest zaniedbanie klienta?

Co godzinę przychodzą te same maile z informacją o wygasających testach.

http://www.di.pl/index.php?s=&showtopi...st&p=451486

W tym przypadku, bardziej chodziło mi o niedbanie o sprawnie działający serwis i zostawianie błędu przez weekend.

Edited by dlp

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie kryzys jak zwykle (ale ostatnie kilka miesięcy jest najgorzej), przez co dużo mniej inwestuję (choć nigdy nie inwestowałem dużej kasy w domeny), a raczej wyprzedaję za pół darmo.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnoszę się tylko do samego tematu. Osobiście mam wrażenie, że w ostatnich tygodniach rynek domen zaczął się rozpędzać. Nie ma dnia bez ciekawego / konkretnego zapytania o domenę. Ogólnie sama liczba wszystkich zapytań też znacząco wzrosła.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

wiele ludzi chyba uwierzyło w kryzys , bo ten miesiąc jest obfity pod względem inwestowania.

 

1) Nie

2) absolutnie nie

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja za krótko jestem żeby cokolwiek móc powiedzieć ;) aczkolwiek myślałem że ruch będzie większy... a być może mam zbyt duże ninje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×