Jump to content
Sign in to follow this  
Guest

szafashion.pl

Recommended Posts

Guest

Proszę o wycenę oraz opinie na temat ww. domeny.

 

Myślę, że tematyka na czasie, ale czy sama nazwa/domena jest atrakcyjna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mnie się ta gra słów podoba :) Ma w sobie pomysł, który powoduje uśmiech.

 

Co oczywiście nie znaczy, że - jak w przypadku każdej domeny brandowej - klient może się szybko nie pojawić.

Jak już pisałem w innym wątku, przy domenach brandowych, dobrze jest mieć kontakty w agencjach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

przekombinowana do tego zlepek pol+ang i jeszcze jakoś tak ciężko ją rozszyfrować na 1 rzut oka, dlatego niestety ninjitsu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
przekombinowana do tego zlepek pol+ang i jeszcze jakoś tak ciężko ją rozszyfrować na 1 rzut oka, dlatego niestety ninjitsu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Robiac krotki research wsrod spolecznosci modowej, slowa 'fashion' wystepuje rownie czesto jak slowo 'szafa'.

Slowo 'fashion' w tej spolecznosci jest wyjatkowo znane i potocznie uzywane.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Robiac krotki research wsrod spolecznosci modowej, slowa 'fashion' wystepuje rownie czesto jak slowo 'szafa'.

Slowo 'fashion' w tej spolecznosci jest wyjatkowo znane i potocznie uzywane.

 

lol

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Fashion" jak najbardziej występuje w społeczności być może "szafa" też. Ale tam gdzie spotyka się "szafa" i "fashion" to nie społeczność głównego nurtu, projektantów itp. lecz tzw "szafiarek" a te raczej nie mają głębokich kieszeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A moim zdaniem jest dokładnie na odwrót. Szafa występuje WSZĘDZIE TAM, gdzie jest fashion.

 

Jak ktoś już wspomniał fajna gra słów, którą powinni docenić kreatywni z branży modowej (pewnie kilku się znajdzie :))

 

Inna sprawa, że na pierwszy rzut oka bardziej pasuje do bloga modowego, niż na komercyjny serwis. Aczkolwiek tu pole do popisu dla kogoś z wyobraźnią i może być hit :)

 

A tzw. szafiarki to też całkiem spora grupa i coraz popularniejszy nurt.

 

Podsumowując - moim zdaniem fajna domena, ale wymagająca dobrego pomysłu na serwis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa może być ciekawa dla blogerek modowych, niszowych projektantów i giełdy używanych ciuchów, ale cena raczej nie osiągnie kwoty powyżej niskiego XXX, chyba że jakoś ją wypromujesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie wiem czy Wy to widzicie co ja, ale to nie domena szafafashion.pl, a szafashion.pl. Jak to czytać, jak akcentować, bardziej na szafa czy fashion?

 

Jakoś do mnie nie uderza, cholernie dziwny twór z tego. W mojej opinii to gdybym miał postawić portal takiego typu to wymyśliłbym sobie sam jakąś nazwę powiązaną z tematyką "szafiarek".

 

Jednak domeny to potwory gdzie mogą czekać na nie amatory:)

 

Oczywiście nie jestem za tym, żeby Ci się nie udało, a wręcz przeciwnie życzę sukcesów.

 

Pozdrawiam i zachęcam do opinii moich domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podsumowując - moim zdaniem fajna domena, ale wymagająca dobrego pomysłu na serwis.

Ponownie zgadzam się.

 

Jak to czytać, jak akcentować, bardziej na szafa czy fashion?

 

A chociażby w prosty graficzny/kolorystyczny sposób, czyli coś w tym stylu

 

szafashion

Share this post


Link to post
Share on other sites
A chociażby w prosty graficzny/kolorystyczny sposób, czyli coś w tym stylu

 

szafashion

 

ponownie nie uderza do mnie pomimo tego wyjaśnienia:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja nie wiem czy Wy to widzicie co ja, ale to nie domena szafafashion.pl, a szafashion.pl
I właśnie dzięki temu jest fajna. "Szafashion" to pomysłowa gra słów, a "szafafashion" brzmi jak "sratatata" :rolleyes:

 

A chociażby w prosty graficzny/kolorystyczny sposób, czyli coś w tym stylu

 

szafashion

Świetne.

 

Nadal uważam, że to świetna domena na serwis modowy. Tyle, że dla kogoś, kto siedzi w branży i się nią pasjonuje i ma pomysł na porządny content i dobrego grafika :) Czy do kogoś takiego dotrzesz i mu odpowiednio sprzedasz koncepcję zależy tylko od Ciebie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gra słów może fajnie wygląda w piśmie, z pewnością da się to przedstawić graficznie....

 

Ale jak to do cholery wymówić???

 

sza-fa-szyn

sza-feszyn

szafa-szjon

sza-fe-szyn

szafa-shion

 

???

 

Można sobie połamać język...

Ten słowo-twór jest bliższy japońskiego niż polskiego, czy angielskiego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szafa występuje WSZĘDZIE TAM, gdzie jest fashion.

 

Tam gdzie jest prawdziwy fashion występuje raczej garderoba :rolleyes:

 

garderobarbary jeszcze wolna :)

Edited by eizo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Męcząca jest taka gra słów, cały czas nie wiadomo czy to jest "sza fashion" czy "szafa shion". Trudne do zapamiętania i denerwujące. Zdecydowanie wolałbym keywordy typu" pełna szafa" albo "urban fashion" etc. Gdyby to jeszcze była gra polskich słów, może by to lepiej wyglądało. To musi być coś co zapada w pamięć i nie wymaga wysiłku aby to zapamiętać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zdecydowanie wolałbym keywordy typu" pełna szafa" albo "urban fashion"

 

Albo szafaurbana.pl :rolleyes:

 

domena z tematu - kreatywna w negatywnym sensie, wg mnie nie warta rejestracji, trzymania, promowania, najlepiej schować ją głęboko w szafie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie nie chcę się mądrzyć ale nazwa jest zła bo niechlujna, trzy sylaby wymawiane na w normalnym tempie rozmowy dają [sza-fa-szyn] odkodowanie tego jest niemożliwe i nie, myślnik by tu nic nie pomógł :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×