Jump to content
pb

Czy posiadasz domenę ze swoim nazwiskiem?

Czy posiadasz domenę ze swoim nazwiskiem?  

120 members have voted

  1. 1. Czy posiadasz domenę ze swoim nazwiskiem?

    • Tak, mam .pl
      47
    • Tak, ale tylko .eu
      3
    • Tak, ale tylko .com
      5
    • Tak, ale inną niż .pl .eu .com
      9
    • Tak, ale tylko IDN
      9
    • Nie, ale mam imięnazwisko.pl
      8
    • Nie, ale mam opcję na .pl
      8
    • Nie, mimo że są wolne niektóre końcówki
      6
    • Nie, mimo że jest wolna .pl
      7
    • Nie, ale żadna odpowiedź nie pasuje
      18


Recommended Posts

Co jakiś czas wypływa na forum temat nazwisk, tymczasem z tego co wiem, większość domeniarzy nie ma domen ze swoim nazwiskiem - czasem są zajęte, czasem wolne, prawie zawsze są wolne jakieś końcówki lub np. IDN. Ciekaw jestem jak to wygląda statystycznie, zapraszam więc do wypełnienia sondy.

 

Dla rozwiania wątpliwości - w przypadku pytań 2-3, jeśli ktoś ma eu i com, niech zaznaczy tę której faktycznie używa. W razie gdyby żadna odpowiedź nie pasowała (np. "mam imięnazwisko.com" albo "wszystkie są zajęte, nie mam opcji ani imięnazwisko.pl", proszę o komentarz w wątku. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słaba ta sonda, a raczej możliwe odpowiedzi. A co jeśli ktoś ma .pl, .com, .eu (+ inne ccTLD) i do tego jeszcze w wariantach nazwisko i imię i nazwisko?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Słaba ta sonda, a raczej możliwe odpowiedzi. A co jeśli ktoś ma .pl, .com, .eu (+ inne ccTLD) i do tego jeszcze w wariantach nazwisko i imię i nazwisko?

 

DD

 

To zaznacza pierwszą opcję. Tak samo jak idziesz do kina i Cię pytają czy masz bilet na Szczęki IV to nie wymieniasz na jakie inne filmy kupiłeś bilety. ;-)

 

 

PS. Jeśli ktoś zarejestruje domenę pod wpływem tego wątku, proszę o zaznaczenie stanu sprzed rejestracji oraz komentarz w poście. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To zaznacza pierwszą opcję. Tak samo jak idziesz do kina i Cię pytają czy masz bilet na Szczęki IV to nie wymieniasz na jakie inne filmy kupiłeś bilety. ;-)

Tylko, że pytanie brzmi "Czy posiadasz domenę ze swoim nazwiskiem?".

 

Nie zaznaczam nic, bo bardziej pokręconej sondy na tym forum dawno nie widziałem :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie zaznaczam nic, bo bardziej pokręconej sondy na tym forum dawno nie widziałem :)

Chyba chce mi odebrać tytuł mistrza ankiety. :)

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko, że pytanie brzmi "Czy posiadasz domenę ze swoim nazwiskiem?".

 

Nie zaznaczam nic, bo bardziej pokręconej sondy na tym forum dawno nie widziałem :)

 

Daniel, wpisz w filtrach listy domen *dryzek* - jeśli coś Ci wyskoczy, to zaznacz odpowiednią opcję. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No dobra, zaznaczyłem "Tak, ale tylko IDN". Najbardziej mi pasowało.. :)

 

Jaka sonda takie odpowiedzi :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

.com mam od 9 lat i tej używam (mail), .pl od 5 lat (raz przedłużyłem przez opcje), .eu od 3 lat.

(.net zajęta, pozostałe wolne). W sumie to mam je tylko po to bym później nie żałował, że ma je ktoś inny ;-)

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moje nazwisko z imieniem zajęte w .pl jak i w .com mimo ze nas jest 6 w Polsce . Samo nazwisko nie dostępne w żadnej końcówce :/

Wiec nie mam żadnego.

 

No dobra, zaznaczyłem "Tak, ale tylko IDN". Najbardziej mi pasowało.. :)

 

Jaka sonda takie odpowiedzi :)

 

DD

Niech zgadnę

Drüzek.pl ;P

Edited by siadaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam od paru tygodni .pl. Wszystkie inne końcówki są wolne :)

Tylko dlatego, że dostałem w promocji domenę .pl za darmo i nie wiedziałem co z nią zrobić. Takie skrzywienie po przebywaniu na domenowym forum.

Pewnie nie będzie chciało mi się jej opłacać to ją przejmie pewna znana tu firma i wystawi za 50 000 na giełdzie domen z nadzieją, że będę chciał po nią wrócić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak posiadam .pl :):) .com .com.pl oraz .eu zajęte przez inne osoby.

 

Tanio kupiłeś. :)

 

Ja mam bardzo rzadkie nazwisko, więc posiadam domenę z nim - zarejestrowałem "z palca", a wszystkie końcówki poza .pl są wolne. :D

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na moje nazwisko w .pl jest nawet opcja :) , jednak na wizytówkę czy portfolio się nie nadaje bo to niezbyt dobrze kojarzące się słowo :) więc mimo wolnych innych końcówek nie posiadam żadnej.

 

Co do ankiety to poprawne tworzenie takowych to wręcz sztuka, a wszystko zaczyna się od odpowiednio sformułowanego pytania - nawet na studiach tego uczyli ale autor tej ankiety chyba opuścił tamte zajęcia :D

Edited by sebastian0000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam imienazwisko.pl (nIDN) , do tego opcję na swoje nazwisko (popularne bardzo), a niedawno nabyłem wersję żeńską swojego w .pl - dla przyszłej żony, ew. córki :) Do tego mam jeszcze swoje imię w .eu (nIDN) Wszystko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam idna kupionego za kilka zlotych od domainera z Di.pl . Nie wiem do tej pory po co kupywalem :) Nie bede przedluzal zapewne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak posiadam domenę z nazwiskiem .pl

 

najbardziej bawią mnie pytania jak komuś podaję swój mail w formacie imie@nazwisko.pl

 

cytat: "nie ma tam żadnego wp.pl czy o2.pl ????"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×