Jump to content
pb

Czy posiadasz domenę ze swoim nazwiskiem?

Czy posiadasz domenę ze swoim nazwiskiem?  

120 members have voted

  1. 1. Czy posiadasz domenę ze swoim nazwiskiem?

    • Tak, mam .pl
      47
    • Tak, ale tylko .eu
      3
    • Tak, ale tylko .com
      5
    • Tak, ale inną niż .pl .eu .com
      9
    • Tak, ale tylko IDN
      9
    • Nie, ale mam imięnazwisko.pl
      8
    • Nie, ale mam opcję na .pl
      8
    • Nie, mimo że są wolne niektóre końcówki
      6
    • Nie, mimo że jest wolna .pl
      7
    • Nie, ale żadna odpowiedź nie pasuje
      18


Recommended Posts

najbardziej bawią mnie pytania jak komuś podaję swój mail w formacie imie@nazwisko.pl

 

cytat: "nie ma tam żadnego wp.pl czy o2.pl ????"

 

Mamie taki mail zrobiłem, też ją o to pytali :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem imie i nazwisko.pl, puscile wolno.

 

Od 2006 mam samo nazwisko w .pl

A poniewaz moje nazwisko konczy się dwoma takimi samymi literami dlatego , w celu zabezpieczenia mam aaaxx.pl i aaax.pl

 

W nazwisku mam maila, sprawdza sie idealnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
X Nie, ale mam imięnazwisko.pl

Nie, ale mam opcję na .pl

 

 

W sprawie domeny dotname.pl

 

Zarejestrowalem ją w 2006 roku lub 2005, trzymalem jakis czas i nie schodzila. Trzymamm kciuki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zwlekałem z zakupem ImieNazwisko.pl, gdyż nie sądziłem, że ktoś mnie uprzedzi. Jednak przeliczyłem się i osoba o tym samym imieniu i nazwisku zarejestrowała tą domenę. Było to już parę lat temu.

Posiadam: Nazwisko.pl, ImieNazwisko.com, SkroconeImieNazwisko.pl oraz SkroconeImieNazwisko.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam .eu, ale tak rzadko z niej korzystam (tylko mail), ze .pl nie jest mi potrzebna. Zdecydowanie wole firmowke (tez .eu, pomimo posiadania .pl).

 

PB, czyzby home.pl pozazdroscilo Nazwie, ze sondujesz rynek? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam swoje nazwisko w .pl ( zarejestrowana z palca )

.eu zajęta ( rejestrator ) , .com ma pisarz :)

Edited by pshemec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam nazwisko.pl od 2003 i .eu od 2006. Wcześniej niż .pl miałem .net (wtedy dużo taniej wychodziło), ale rejestrator padł i domena przepadła (poszła na jakiś parking), co ostatecznie wyszło mi na dobre. Nie posiadam .com, nad czym ubolewam, bo gdy rejestrowałem pierwszy raz, wszystkie były wolne, wybrałem jednak .net.

 

Zwlekałem z zakupem ImieNazwisko.pl, gdyż nie sądziłem, że ktoś mnie uprzedzi. Jednak przeliczyłem się i osoba o tym samym imieniu i nazwisku zarejestrowała tą domenę. Było to już parę lat temu.

 

O imienazwisko.pl nawet nie myślałem, dopóki nie zobaczyłem jej na liście spadów, wtedy stwierdziłem że lepiej złapać niż ma się walać po sieci. ;-)

 

Za to mogę pochwalić się swoim imieniem w .pl
imienia niestety nie, ale mój syn ma swoje imię: franek.plp

 

Ja mam swoje imię - skrócone (kupione od domainera), oraz opcję na pełne. idn pełnego miałem dawno temu w rezerwacji, ale uznałem to za zbytnią ekstrawagancję (idny były wtedy, tak jak zwykłe peelki, po 69 zł netto w promocji ;-), aktualnie ma je jeden taki... Mam też skrócone imię starszego syna (złapane z opcji) i opcję na pełne, młodszy nie ma tyle szczęścia (skrócone w rękach networkera, opcja na pełne też nie moja), za to ma trzyliterówkę z inicjałami (zupełnie przypadkiem). ;-)

 

Czy to już zboczenie? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od blisko roku posiadam nazwisko.pl.

 

Co do maila - również stworzyłem sobie imię@nazwisko.pl i także zdarzają mi się pytania o końcówkę.

 

Pozdrawiam.

Edited by Lukaz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja mam imienazwisko.pl (nIDN)

Samo nazwisko jest niestety popularne i zajęte przez pewną firmę.

 

To samo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIE planuje posiadać imienazwisko.pl (na szczęście byłby to tylko nIDN) ale nazwisko.pl chciałbym jak najbardziej - tylko co z tego skoro zajęte (firma) od 12 lat :) Nie wiem też po co kisić opcje, szybciej wyjdzie zmienić nazwisko posiadając już odpowiednią domenę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mojenazwisko.pl od dawna zajęta, inne końcówki też..

wolna tylko .biz ale jakoś nie mam przekonania dlatego nie rejestruję.

 

 

pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
mam idna w .pl + opcję na nonidna.
U mnie dokładnie tak samo :) Do tego posiadam jeszcze imienazwisko.pl (nIDN) Edited by Jortex

Share this post


Link to post
Share on other sites

nazwisko zajete we wszystkich koncowkach

imie nazwisko wolne tylko w beznadziejnych rozszerzeniach, wiec narazie bez

proba odkupienia nazwiska w sensownych koncowkach bezskuteczna :)

od jakiegos czasu powaznie mysle o zmianie nazwiska (jak Preisner) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje nazwisko zajęte w popularnych domen, jedynie .eu wolne, ale nie mam zamiaru rejestrować.

 

Z tego co widzę powyżej traktujecie posiadanie takiej domeny tylko i wyłącznie w charakterze prestiżu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

MojeNazwisko.pl spadało w kwietniu tego roku więc przechwyciłem. Z innych najpopularniejszych rozszerzeń zajęte są: .com.pl, .eu, .com oraz .net

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tego co widzę powyżej traktujecie posiadanie takiej domeny tylko i wyłącznie w charakterze prestiżu.

 

Nie wiem czy prestiżu, po prostu fajnie mieć maila w domenie ze swoim nazwiskiem zamiast gmail, wp, onet itp.. Ja mam .pl i cała moja rodzina ma maile imie@nazwisko.pl.

Mam też .eu, ale w sumie nie wiem po co. Zanim kupiłem .pl (od holenderskiego domeniarza) miałem .net, ale zwolniłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem czy prestiżu, po prostu fajnie mieć maila w domenie ze swoim nazwiskiem zamiast gmail, wp, onet itp.. Ja mam .pl i cała moja rodzina ma maile imie@nazwisko.pl.

 

U mnie podobnie, domena jest postawiona na google apps i cała rodzina ma konta w @nazwisko.pl, używa ich na co dzień. Natomiast od strony www domena stoi pusta, bo nie ma pomysłu na zagospodarowanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak w .pl było wolne to się zastanawiałem czy rejestrować. Potem ktoś zarejestrował, zrobił firmową stronę i nie opłacił po roku. Opcja się zrealizowała :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje nazwisko to popularny rzeczownik (nazwa zwierzęcia) zajęte i co gorsza zagospodarowane w kluczowych jak i w bardziej egzotycznych dla nas końcówkach: .com, .pl, .info.pl, .biz.pl, .eu, .de, .fr, .net, .biz, .ch i inne.

 

Jest kilka wolnych końcówek ale aż takim desperatem nie jestem :) Mam .com.pl niedawno zakupioną za 10zł na LM oraz opcję na .pl - właściciel starszy ode mnie o 20 lat więc może kiedyś ...

 

Póki co rodzina musi się obejść adresami e-mail w .com.pl a "www" wykorzystałem jako miejsce gdzie zebrane są odnośniki do najważniejszych aktualnie projektów.

 

Co do domen imienazwisko.pl to nie widzę ich większego zastosowania - ostatnio świadomie puściłem wolno imienazwisko.pl (żony). Przydatne one są w pewnych szczególnych sytuacjach (np. wybory polityczne) ale bardzo łatwo je zastąpić czy to zmieniając rozszerzenie czy też zamiast imienazwisko.pl stosując inazwisko.pl (gdzie "i" to pierwsza litera imienia).

Share this post


Link to post
Share on other sites

moje nazwisko.pl mial pewien hotel wiec odpuscilem, ale ostatnio widze ze domena zmienila abonenta :) i ma opcję

dla siebie wzielem spadnietą imienazwisko.pl, tak na przyszlosc raczej... poprzedni abonent pozostał na imienazwisko.com

 

na liscie spadów często widac domeny typu imienazwisko

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×