Jump to content
hsqva

Co dalej Polska.pl?

Recommended Posts

Szkoda, że standardy wyrównujemy właśnie z rosyjskimi :wacko:

Ja pisałem o rzetelności dziennikarskiej a nie o polityce :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja pisałem o rzetelności dziennikarskiej a nie o polityce :wacko:

Nie zarzucam.

Ale ten fakt swoją droga daje do myślenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wystarczy sprawdzić russia.ru - jest wykorzystywana przez gazetę ?????? ( ???????? ????? / Newmedia Stars) a oficjalnie należy do RU-CENTER

Choć w sumie nie mam pewności czy nie są to "agencje" rządowe :wacko:

dlaczego nie podałes przykładu tej domeny:

 

xn--h1alffa9f.xn--p1ai

 

rossg.jpg

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale ten fakt swoją droga daje do myślenia.

Jest duża szansa, że znajdzie się jeszcze jakiś kraj, który sam nie zagospodarowuje domeny z nazwą swojego kraju.

Ja sprawdziłem Rosję, intuicyjnie czując, że tam może być podobnie więc prawdopodobieństwo znalezienia przykładu podważającego cytowane zdanie przy pierwszej próbie było jedno z większych.

 

dlaczego nie podałes przykładu tej domeny:

xn--h1alffa9f.xn--p1ai

Nie sprawdzałem jej.

Wystarczył mi jeden przykład do tego by pokazać, że tamto zdanie jest przesadzone.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest duża szansa, że znajdzie się jeszcze jakiś kraj, który sam nie zagospodarowuje domeny z nazwą swojego kraju.

Zapewne. Ale ciekawe ile jest przypadków, kiedy państwo oddaje domeny, które już posiada. Szczególnie teraz, kiedy już wiadomo jak internet jest ważny.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest duża szansa, że znajdzie się jeszcze jakiś kraj, który sam nie zagospodarowuje domeny z nazwą swojego kraju.

Ja sprawdziłem Rosję, intuicyjnie czując, że tam może być podobnie więc prawdopodobieństwo znalezienia przykładu podważającego cytowane zdanie przy pierwszej próbie było jedno z większych.

Nie wiadomo co ten dziennikarz miał na myśli. Jest napisane "przekazanie" więc może chodzić o przekazanie domeny, która wcześniej należała do rejestru, przypadek kiedy domena nie była zablokowana do rejestracji i została zarejestrowana przez kogoś to całkiem inna sytuacja(choć również godna krytyki).

Share this post


Link to post
Share on other sites
... ciekawe ile jest przypadków, kiedy państwo oddaje domeny, które już posiada. Szczególnie teraz, kiedy już wiadomo jak internet jest ważny.

To pytanie można zadać na międzynarodowych forach ale nie zdziwię się jeśli nikt poza Polską lub jakąś "republiką bananową" nie będzie znał takiego przypadku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

widze ze próbuje sie tu bagatelizować sprawę,

a tym czasem w sprawie przekrętów w MSWIA zatrzymano kolejne osoby: http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/arty...acji_mswia.html

łapówki oszacowano na kilka milionów zł, a wartosc przetargów to kilkaset milionów

http://tvp.info/informacje/polska/rekordow...-mln-zl/6167992

 

zapomina się takze ze jeden z oficerow ABW który wtedy pracowal w MSWiA jest związany z dzisiejszym dyrektorem NASK

Kpt. Durbajło przed przyjściem do ABW był zatrudniony w MSWiA jako dyrektor departamentu infrastruktury teleinformatycznej. Blisko współpracował tam z Andrzejem M. Wątpliwości wobec oficera mogą dotyczyć właśnie tego okresu;

http://wyborcza.pl/1,75478,10771728,Tajemn...tana_z_ABW.html

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednego nie bierzecie pod uwage... Nawet gdyby tam byl przekret stulecia, nic nikomu sie nie stanie. Przyczyny sa min. dwie.

 

W sprawe zaangazowana jest Guano Warta, co za tym idzie, zaden POlityk nie bedzie ryzykowal zadzierac z tym (mimo wszystko poczytnym i nadal opiniotworczym) szmatlawcem. Wprawdzie wybory byly niedawno, ale trzeba pamietac, ze za 4 lata ta gazeta nadal bedzie istniala... Poza tym, nie wolno zapominac, z kim red. nacz. sie spotykal, jakie ma znajomosci, gdzie byl podczas okraglego stolu i z kim etc

 

Kolejna sprawa to fakt zaangazowania ministra z rzadu Tuska w cala sprawe. Tusk to nie tyle dobry polityk, co swietny piarowiec. Nie pozwoli sobie na powtrke z historii pt. "lub czasopisma". Ta sprawa bedzie celowo bagatelizowana, a owa pani minister dostanie wrecz kwiaty, gdyby doszlo do wotum nieufnosci (ale do tego nie dojdzie).

 

Sprawa jest polityczna, gdzie naglosnienie korupcji (bo tak to trzeba nazywac, a nie jako jakies nieprawidlowosci) nie sluzy rzadzacej ekipie. To ma byc rzad lemingow. Ci co zagrazali Tuskowi w samej PO zostali wyeliminowali (patrz Miro i Zbycho), a byl to jedynie straszak dla pozostalych, by cicho siedzieli, a w nagrode beda mogli robic sobie male przekreciki. W koncu po cos idzie sie do koryta - na darmo nikt tam siedziec nie bedzie.

 

--

 

Nawet gdyby powstal prawdziwy szum w mediach, to i tak nikt nic nikomu nie zrobi... Dla mnie ta sprawa jest juz skonczona i skrzetnie zatuszowana, aczkolwiek idealnie pokazuje, jak na legalu krasc.

 

PS. Zeby nie bylo, ostatnio jestem apolityczny.

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko nie szukajac, co bosaks sadzi o tym:

http://www.erykmistewicz.pl/media/uwazam-r...azam-rze-2-2012

 

Ano Bosaks sądzi że p. Mistewicz to najemnik, który nikogo nie atakuje inaczej jak na zamowienie mocodawcy. Nie widziałbym też w Eryku Mistewiczku szczególnego autorytetu. Niezależnie od tego że człowiek ten twierdzi że wynalazł narrację jako kreowanie polityki - co w zachodniej cywilizacji ma się dobrze od czasów Homera - czyli ze niejako wynalazł koło, to dodatkowo z jego wypowiedzi wynika że narracją czyli pomijaniem jednych faktów a uwypuklaniem innych osiągnie się wszystko. Mistewiczowi narracja zastępuje prawdę. A więc można prowadzić takie opowiadania na jakie jest zapotrzebowanie.

Jeśli za coś lubię Mistewicza to za komicznie rozdęte ego i groteskowy sposób irytowania się gdy w dyskusji ktoś go mocniej naciśnie. A i jeszcze za wcisaknie wszędzie zdań o tym jak twitter dobrze służy jako narzdzie polityki i o ile jest lepszy od FB :wacko:

 

Zabawne że to jedno z czerwonych królewiąt zaistaniało w Uważam Rze.

A sam tekst to własnie narracja, dużo napuszenia i brak konkretów.

Pozdrawiam

 

Bosaks

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bosaks, a co w ogóle sądzisz o sprzedazy tych domen Agorze?

 

Laiku,

z tego co podaje ministerstwo w odpowiedzi na interpelację sprzedaży nie było tylko dzierżawa. Dzierżawa a więc prawa do jej przedmiotu pozostają przy wydzierżawiającym a dzierżawca czyli Agora ma używać przedmiotu dzierżawy tak jak to określa umowa. I tyle. Nie pisz więc o sprzedaży bo to błędna informacja.

Osobiście nie uważam że jak coś ma Polskę w nazwie to musi byćpwłasnością państwa albo koniecznie administrowane przez państwo. Za dużo "rządu federalnego" to nic dobrego.

 

 

Pozdrawiam

Bosaks

Share this post


Link to post
Share on other sites
Osobiście nie uważam że jak coś ma Polskę w nazwie to musi byćpwłasnością państwa albo koniecznie administrowane przez państwo. Za dużo "rządu federalnego" to nic dobrego.

 

 

Pozdrawiam

Bosaks

 

W takim razie czemu w ogóle jakiekolwiek domeny mają być administrowane przez Państwo (NASK jest instytucją państwową)?

Czy nie powinno się w takim razie "uwolnić" do prywatnej rejestracji innych domen z nazwami miejscowości itp. zarządzanych przez NASK?

Share this post


Link to post
Share on other sites
...z tego co podaje ministerstwo w odpowiedzi na interpelację sprzedaży nie było tylko dzierżawa.

Widać mydlenie oczu przez NASK było udane skoro tak to odczytałeś. Każda domena jest w rzeczywistości dzierżawiona - jesteśmy tylko abonentami "posiadanych" domen. Nie właścicielami. Zgodnie z regulaminem, NASK może umowę tej właśnie dzierżawy wypowiedzieć bez powodu. Na tym polega właśnie ta pokrętna argumentacja NASK aby laicy myśleli, że nic się nie stało. Ale jednak domeny zmieniały abonenta na Agorę. To jest widoczne we WHOIS i nie ma co ściemniać szczególnie tu na forum, gdzie praktycznie wszyscy są uświadomieni na czym polega abonament = dzierżawa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega Bosaks został tu przysłany na zlecenie Nasku lub Agory po tym jak się okazało, że to tutaj jest "gnizado os", tutaj też trafiło wiele osób zaalarmowanych w innych źródłach i "lepiej", żeby był jakiś głos ratujący dla stron transakcji. Niestety di.pl to nie forum onetu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie pisz więc o sprzedaży bo to błędna informacja.

Wielokrotnie różni ludzie mijali się z prawdę więc chyba będzie lepiej gdy wszystko wyjaśni się ostatecznie zanim będzie można napisać co faktycznie jest błędną informacją a co nie ?

Osobiście nie uważam że jak coś ma Polskę w nazwie to musi być własnością państwa albo koniecznie administrowane przez państwo. Za dużo "rządu federalnego" to nic dobrego.

A teraz prosimy nie o ogólniki lecz o odpowiedź na pytanie dotyczące przekazania tych domen Agorze :rolleyes:

Bosaks, a co w ogóle sądzisz o sprzedazy tych domen Agorze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

wystarczy jakiś pijany spadochroniarz i powstają dziwne dyskusje, może czas na tym forum na temat, po co w ogóle są jeszcze domeny

Share this post


Link to post
Share on other sites
wystarczy jakiś pijany spadochroniarz i powstają dziwne dyskusje

niestety niektórzy dają sie wkręcić w rozmowy o niczym

 

może czas na tym forum na temat, po co w ogóle są jeszcze domeny

są już takie wątki na forum,

Share this post


Link to post
Share on other sites
sprzedaży nie było tylko dzierżawa... Nie pisz więc o sprzedaży bo to błędna informacja.

Laik nie jest aż takim laikiem, aby nieświadomie używać słormułowania "sprzedaż domen". Laik się dużo nauczył od kolegów z niniejszego forum. Bosaks dał się zawodowo podpuścić.

 

Na tym polega właśnie ta pokrętna argumentacja NASK aby laicy myśleli, że nic się nie stało.

Co najmniej jeden laik nie uważa, że nic się stało. Stało się dużo niedobrego.

 

A teraz prosimy nie o ogólniki lecz o odpowiedź na pytanie dotyczące przekazania tych domen Agorze :rolleyes:

Bardzo prosimy! Laik nadal liczy, że Bosaks sprowadzi Laika na drogę trzeźwej oceny. Bosaks wie, które informacje są błedne! Bosaks, miej chłopie jaja i napisz szczerze co sądzisz o PRZEKAZANIU domen Agorze, oświadczeniach NASK-u i MNiSW w tej sprawie i tym wszystkim co jest podstawą naszych "śmiesznych teorii spiskowych". Może być po łacinie, Laik da radę!

 

wystarczy jakiś pijany spadochroniarz i powstają dziwne dyskusje

O prezesie "pijany spadochroniarz"? oj nieładnie, nieładnie:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie miałem ostatnio czasu na udzielanie się na forum, a nie byłbym sobą gdybym nie dodał swoich 3 groszy w tej sprawie. Jak się o tym dowiedziałem to aż się we mnie zagotowało...

To, że mainstreamowe media praktycznie w ogóle nie nagłośniły sprawy w ogóle mnie nie dziwi. A szkoda, bo to jest afera poważniejsza od afery "orzełkowej", która oburzyła prawie całe społeczeństwo.

 

Fakt, że Agora nie kwapi się do skomentowania sprawy, a parę dni później chętnie obwieszcza, że za grube miliony przejmuje część udziałów w GoldenLine, wskazuje, że jest to sprawa śmierdząca na odległość...

Ktoś za to powinien beknąć, ale znając polskie realia wszystko rozejdzie się po kościach, niestety :-(

 

Nie mogę pojąć, że takie wałki przechodzą na oczach wszystkich.. Mnie tylko zastanawia która strona była inicjatorem tego przekrętu - Agora czy NASK. Stawiam na tych pierwszych. A wtedy nie mogło się obejść bez dużych pieniędzy, które ktoś przygarnął.. I wszystko w świetle jupiterów..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×