Jump to content
Interson

AZ.pl - opinie i sugestie

Recommended Posts

Jakie usługi Ci dołożyli do koszyka? Wczoraj rejestrowałem jedną domenę i co prawda pojawiły się tam różne możliwości zakupu "dodatkowych usług", ale wszystkie były odznaczone i zapłaciłem tylko za domenę.

 

webster czy coś takiego ... a rejestruje kilka domen dziennie więc nie wszystko mam pod kontrolą ... dla mnie to draństwo

Share this post


Link to post
Share on other sites
AZ ... naciąga ?

 

Rejestruje trochę domen w AZ ale to co się dzieje z tym automatycznym wkładaniem do koszyka dodatkowych usług to przeginka - wygląda to na naciąganie !

 

Co sądzicie o takich praktykach ? Do nie dawna miałem inne zdanie o AZ ale zacznę propagować inne !

 

 

webster czy coś takiego ... a rejestruje kilka domen dziennie więc nie wszystko mam pod kontrolą ... dla mnie to draństwo

Zgadzam się. nie cierpię czegoś takiego.

 

Sugeruję utworzyć (jak w Premium.pl) dwa rodzaje konta - podstawową i profesjonalną dla handlarzy (dla nas). Wersja profesjonalna powinna mieć domyślnie wyłączoną opcję podpowiadania dodatkowych usług. My doskonale wiemy jakiego rodzaju usługi są nam niezbędne i te podpowiedzi irytują.

 

edit: A jak koniecznie chcecie nas poinformować o rewelacyjnie promocyjnych cenach na serwery, czy cokolwiek innego, to wyślijcie nam odpowiednio zatytuowanego maila :)

Edited by doggystyle4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie!

 

Wprowadziliśmy sugerowaną zmianę.

Wszystkie statusy od S50 w górą nie będą serwowały reklam produktów "Ostatnia szansa " w koszyku.

Statusy normalne pozostają bez zmian.

 

 

W przypadku dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu.

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Kamila Sitek

Asystentka Dyrektora AZ.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ) Godziny ekspiracji opcji nie zgadzają się z tymi z whois np: parkomat.pl

 

b ) Za każdym razem korzystam z odjęcia kwoty z salda panelu, miło byłoby gdyby az.pl zapamiętało ostatnią akcję w płatnościach i ustawiło zamiast płatności online domyślnie tą z ostatniej akcji przy kolejnym zamówieniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też ostatnio jestem mocno nie zadowolony z usług az. Ostatnio mieli jakąś awarie serwera i zrobili backup wszystkich danych przez co musiałem pisać od nowa część kodu strony, który aktualizowałem po tym jak mieli ostatnią kopie backupa. Jakby tego było mało w tym czasie dostałem kilka bardzo ważnych maili, które również w ich kliencie poczty zniknęły (bo backup nie miał jeszcze tych nowych zapisanych) nie wiem jak się sprawa potoczy - na razie uzyskałem odpowiedź, że do końca tygodnia dane powinny zostać przywrócone. Tyle o ostatnich problemach technicznych. Ponarzekał bym też na serwer, który kupiłem na rok ale był w promocji chyba z 500zł na 40zł więc jego częste zawieszki jestem wstanie przeżyć a do poważniejszych projektów i tak korzystam z vpsa. Nie ciekawie też wyglądają ceny przedłużeń (przynajmniej tych domen, które były w różnych promocjach za darmo) ok 120zł (chyba brutto)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie!

 

Dokonaliśmy kilka kolejnych zmian spośród listy jaką stworzyliśmy

opierając się o uwagi forumowiczów:

 

  • poprawiliśmy sprawdzanie dostępności domen ze znakami narodowymi,
  • poprawiliśmy hurtową edycję folderów dla domen IDN,
  • w chwili obecnej na Giełdzie Domen w portfolio użytkowników lista wyświetlanych domen daje możliwość
    przeglądania największej dostępnej ilości domen na stronie, jaką jest liczba 200 domen/str.
  • wprowadziliśmy również możliwość dokonania zmiany kontaktów : billing contact i admin contact oraz wybierania kontaktu technicznego z listy podczas rejestracji domeny,
  • pobieranie środków z salda panelu odbywa się prawidłowo,
  • nie ma przeszkód w logowaniu się do Panelu wpisując hasło zawierające znaki specjalne,
  • wyeliminowaliśmy również błędy w hurtowej rezerwacji domen.

 

Dodatkowo wyjaśniając powód wprowadzonej przez AZ.pl prowizji od płatności Dotpay,

pragniemy poinformować, że decyzja ta spowodowana jest wysoką prowizją za transakcje online.

Chcielibyśmy tym samym skierować Państwa uwagę na oferowane

przez Nas niskie ceny hurtowe i możliwości płatności z salda panelu.

 

Użytkowniku "creator" - W imieniu Działu Technicznego przepraszamy za awarię serwera.

 

 

Przy okazji, zapraszam w przyszły wtorek na promocję w AZ.pl "Kasa za wystawienie".

Można zarobić całe 100 zł za wystawienie domen na Giełdzie utrzymywanych lub nie w AZ.pl

Szczegóły we wtorek :)

 

Na koniec ciekawa informacja.

 

Za pośrednictwem AZ.pl sprzedano domenę Lenin.pl za 8000 zł ;) oraz przechwycono i zakończono aukcję domeny Premium24.pl, która trafiła do Premium.pl

 

 

Gratulujemy!

 

 

 

Kolejne zadania są w trakcie realizacji.

O ich wdrożeniu natychmiast Państwa poinformuję.

 

Pozdrawiam uprzejmie

Kamila Sitek

Asystentka Dyrektora AZ.pl

Edited by ksitek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cały czas jak dla mnie strasznie utrudnione jest korzystanie z Waszych promocji.

 

Przykładowo obecna :

5x .pl dla firm i 2x .eu

chcę hurtowo zarejestrować 5 pl i 2 eu , po wpisaniu wychodzi że darmowe są jedynie eu.

 

Dodatkowo brak jest na szybko Regulaminu tej promocji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przy okazji, zapraszam w przyszły wtorek na promocję w AZ.pl "Kasa za wystawienie".

Można zarobić całe 100 zł za wystawienie domen na Giełdzie utrzymywanych lub nie w AZ.pl

Szczegóły we wtorek ;)

 

Będzie jakieś info na maila w tej sprawie (tak jak w przypadku innych promocji) ?

 

Sebastian

alpine5

 

edit: jak na razie nie można się dostać na stronę główną az.pl (error 500)

Edited by alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

 

W odpowiedzi na pytanie użytkownika "alpine5" odnośnie najnowszej promocji w AZ.pl

informuję, iż tak jak w przypadku wszystkich poprzednich promocji, również o promocji

"Obniżka cen .PL i kasa za wystawienie" poinformowaliśmy Naszych Klientów drogą mailową.

Mailing został wysłany dzisiejszej nocy.

 

 

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu.

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Kamila Sitek

Asystentka Dyrektora AZ.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cały czas jak dla mnie strasznie utrudnione jest korzystanie z Waszych promocji.

 

Przykładowo obecna :

5x .pl dla firm i 2x .eu

chcę hurtowo zarejestrować 5 pl i 2 eu , po wpisaniu wychodzi że darmowe są jedynie eu.

 

Dodatkowo brak jest na szybko Regulaminu tej promocji.

 

Ja się podpisuję pod powyższym. Mam u Was tylko kilka domen, i mógłbym mieć więcej, gdyby nie:

- dziwny panel - cieżko się w nim połapać, jest nieprzejrzysty,

- bardzo bardzo bardzo ciężka rejestracja domen, które to niby można zarejestrować w promocji, i nie jest to już pierwszy raz, kiedy chcę wykorzystać jakąś promocję, żadko co kiedy z tego wychodzi, a że domeny to raczej dodatkowy zarobek i hobby, to nie mam zamiaru walczyć z Waszym systemem.

 

Czy jeśli robicie promocje, to nie można zrobić jakiegoś ułatwienia w celu jej wykorzystania?

 

Mimo tego, że macie promocję na domeny.pl to i tak wolę je rejestrować gdzie indziej za 12zł, ale mieć bardzo prosty i funkcjonalny panel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam!

 

 

Sprawa dotycząca rejestracji domen .pl w cenach promocyjnych

została wyjaśniona z użytkownikiem "pshemec" w wiadomościach prywatnych .

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Kamila Sitek

 

Asystentka Dyrektora AZ.pl

Edited by ksitek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wystawianie na giełdę.

 

Opcja Kup Teraz uniemożliwia złożenie oferty negocjacyjnej. Zaznaczenie opcji "Złóż ofertę" uniemożliwia wystawienie Kup Teraz.

 

Powyższe opcje nie powinny się wykluczać.

Edited by doggystyle4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś często korzystałem z kodów promocyjnych/rabatowych. Po rejestracji nawet jednej domeny kod (-15%) pojawiał się w panelu.

 

Teraz niestety jest już trochę inaczej - dzisiejsza odpowiedź od Az.pl, po moim zapytaniu, dlaczego nie otrzymałem kodu rabatowego po zarejestrowaniu domeny:

 

"aby dostać kod promocyjny na nowe zamówienie w koszyku musi być minimum 10 zł netto. W Pana przypadku było to 8,9 zł."

 

Po raz 237 w życiu potwierdziło mi się, że małemu graczowi (niezależnie od rodzaju interesów/branży) zawsze "wiatr w oczy"

 

:)

 

Sebastian

alpine5

Edited by alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z AZ.pl jestem od początku swojej przygody z domenami, czyli od roku 2008r.

Ostatnio jednak, po metamorfozie, często spotykam błąd 500. Opcje giełdy też nie zawsze działają tak, jak powinny. Np. teraz nie mogę w ogóle wejść na az.pl bo wita mnie błąd 500.

Myślę, że musicie szybko coś z tym zrobić. Podejrzewam, że nie ja jeden borykam się z tymi problemami.

 

Dziś, gdy chciałem zarejestrować domene, którą wziąłem wczoraj na testy, dostałem email:

 

"Usługa: Rejestracja domeny security-system.pl, okres w latach: 1 (błąd realizacji) [ Domeny nie można zarejestrować, ponieważ jest zarejestrowana lub zarezerwowana, ] "

 

Czyli kolejny błąd.

 

Dopiero teraz, udało się zarejestrować.

 

Zróbcie coś z tymi błedami, błagam Was. :P

Edited by mr_domain

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witamy serdecznie

 

Uprzejmie informujemy, iż chwilowy problem z logowaniem się do Panelu Klienta w dniu dzisiejszym ok godziny 8:00

miał związek z przeprowadzanym buildem, za co serdecznie przepraszamy.

 

Użytkowniku "mr_domain" błąd pojawiający się przy rejestracji domeny zostanie

usunięty po najbliższym buildzie.

 

 

 

Pozdrawiamy serdecznie

 

Zespół AZ.pl

Edited by Anna Kur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy wystawianiu domen na giełdę brakuje opcji oznaczania kategorii przy wielu domenach jednocześnie.

Obecnie trzeba każdą domenę klikać oddzielnie.

 

Jeszcze większym utrudnieniem jak dla mnie jest zaznaczanie i wybieranie dodatkowych kategorii - tutaj również powinna być możliwość zaznaczania wielu domen.

 

Brak szybkiego i łatwego przenoszenia domen z giełdy na aukcję ( i odwrotnie )

 

 

 

edit: dodanie informacji

Edited by pshemec

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam serdecznie!

 

Wprowadziliśmy sugerowaną zmianę.

Wszystkie statusy od S50 w górą nie będą serwowały reklam produktów "Ostatnia szansa " w koszyku.

Statusy normalne pozostają bez zmian.

 

 

W przypadku dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu.

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Kamila Sitek

Asystentka Dyrektora AZ.pl

 

 

dalej trzeba usuwać z koszyka dodatkowe usługi ... dla mnie to jest chamstwo ... bez względu na status czy mam s1 czy s501 to tak jakby chodził za tobą pracownik supermarketu i wrzucał ci do koszyka produkty z nadzieją, że nie zauważysz i może zapłacisz przy kasie

 

żenada

 

ps. mam status większy niż S50

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja też ostatnio jestem mocno nie zadowolony z usług az. Ostatnio mieli jakąś awarie serwera i zrobili backup wszystkich danych przez co musiałem pisać od nowa część kodu strony, który aktualizowałem po tym jak mieli ostatnią kopie backupa. Jakby tego było mało w tym czasie dostałem kilka bardzo ważnych maili, które również w ich kliencie poczty zniknęły (bo backup nie miał jeszcze tych nowych zapisanych) nie wiem jak się sprawa potoczy - na razie uzyskałem odpowiedź, że do końca tygodnia dane powinny zostać przywrócone.

Dziś uzyskałem informację, że dane zostały utracone i nie można ich przywrócić. Stanowczo odradzam - szczególnie hostingi! Kosztuje tyle co średni VPS (średni jak pod stronę www) a 0 porównania! Żadnej rekompensaty za problem techniczne. Teraz muszę pisać dziesiątki maili do USA o wystawienie nowych faktur bo poprzednie utraciłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strona transferowa posiada opis:

 

Wprowadź w poniższym polu interesujące Cię nazwy (bez www) wraz z kodami authinfo. Możesz jednocześnie wprowadzić do 1000 różnych nazw domen. Pozycje prosimy podawać każda w osobnej linii w formacie "domena kod_auhtinfo".

 

Ja podaję tylko 50 opcji do transferu i otrzymuję:

Usługa nie została dodana do zamówienia - maksymalna ilość dozwolonych usług w zamówieniu: 100

 

Czyli pierwszy komunikat wprowadza w błąd, a i tak zaledwie 50 transferów nie przechodzi.

 

Podaję je w poprawnym formacie, ponieważ kod pokazuje się w kolejnym kroku prawdiłowo, w całości, w osobnym polu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy Wy też tak macie, że po wpisaniu w okienku "rabat40" wyskakuje Wam "Twój kod jest poprawny", ale kwota do zapłaty się nie zmniejsza? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy Wy też tak macie, że po wpisaniu w okienku "rabat40" wyskakuje Wam "Twój kod jest poprawny", ale kwota do zapłaty się nie zmniejsza? :)

Osoby, które mają status + cośtam często nie mogą korzystać z kodów. Ja przez ostatnie 10 promocji nie mogłem korzystać z ani jednego kodu więc odpuściłem sobie sprawdzania czy działają u mnie. Mogliby nie wysyłać mi tych newsletterów, które u mnie i tak nie działają ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Strona transferowa posiada opis:

 

Wprowadź w poniższym polu interesujące Cię nazwy (bez www) wraz z kodami authinfo. Możesz jednocześnie wprowadzić do 1000 różnych nazw domen. Pozycje prosimy podawać każda w osobnej linii w formacie "domena kod_auhtinfo".

 

Ja podaję tylko 50 opcji do transferu i otrzymuję:

Usługa nie została dodana do zamówienia - maksymalna ilość dozwolonych usług w zamówieniu: 100

 

Czyli pierwszy komunikat wprowadza w błąd, a i tak zaledwie 50 transferów nie przechodzi.

 

Podaję je w poprawnym formacie, ponieważ kod pokazuje się w kolejnym kroku prawdiłowo, w całości, w osobnym polu.

 

@Apze udalo Ci sie przetransferować jakiekolwiek domeny ?

Czy wczoraj i dziś komukolwiek z WAS udało sie przetransferować do az.pl 'Hurtowo' do 50 domen ?

Ja od wczoraj próbuję różnych sposobów , oczywiście wszystkie w innej linii :

domena spacja kod

domena dwie spacje kod

i tylko za którąś próbą system az.pl " zaskoczy" i można dokończyć transfer pojedyńczej domeny lub góra 3 domen z sukcesem.

 

 

 

A standardowe komunikaty zwrotne o nieudanym transferze to :

1. Nie podano nazwy domeny do transferu

2.Wybrany transfer można wykonać dla domen .PL ( transferuję tylko .pl i .com.pl )

3. Domena XXXXX.pl nie jest obsługiwana w az.pl

 

Sama instrukcja ( 1000 domen ) i podany w niej format wprowadzania domen

"domena kod_authinfo" jest co najmniej błędny , żeby nie nazwać tego gorzej .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodajcie w kategoriach na giełdzie dział gdzie będzie można wrzucić domeny związane stricte z hazardem.

Przeglądałem dwa razy wszystkie po i imho nie ma tam odpowiedniego działu dla takich domen, a jakby nie patrzeć jest to dość spora gałąź biznesu ;)

 

PS. Jeśli jednak coś przeoczyłem i jest dział nadający się dla tego typu domen jestem otwarty na sugestie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×