Jump to content
Sign in to follow this  
DD

TOP 100 sprzedaży domen .pl w 2010 roku

Recommended Posts

Były, właśnie je sprzedałeś :)

 

Proponuje poczekac na statystyke 2011 (i 2012), z takimi osadami.

 

Poza tym wydaje mi się, że twoje sprzedaże powinny być oznaczone jako "Sprzedaż Prywatna". Gieldadomen.pl nie jest publiczną giełdą domen tylko prywatnym portfolio, nie oferujesz przecież funkcji wystawiania u ciebie domen na sprzedaż ( ja w każdym razie po zalogowaniu się takiej opcji nie znalazłem ).

 

Porownaj sobie: KopalniaDomen.pl, DomenyMedyczne.pl

 

Poza tym oferuje taka funkcje, tylko nie jest ona zautomatyzowana. Np. wystawialem tam domeny z projektu PolecaneDomeny, zdaje mi sie, ze nawet ktores z Twoich... W tym wzgledzie to bardzo podobne do MeetDomainers, tyle ze bardziej efektywne :P

 

80% - 90% nieujawnione transakcje? Na czym opierasz to przekonanie?

Na moim doswiadczeniu i informacjach od innych, ktorzy cos sprzedaja. Wiem ze Ty lubisz ujawniac wiecej, nazwijmy to "ze wzgledow wizerunkowych" :) Ale Ty w tym wzgledzie raczej jestes wyjatkiem.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

 

Porownaj sobie: KopalniaDomen.pl, DomenyMedyczne.pl

[...]

 

DomenyMedyczne.pl oferują wystawienie domen w serwisie każdemu. :)

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ze swojego doswiadczenia. Wiem ze Ty lubisz ujawniac wiecej, nazwijmy to "ze wzgledow wizerunkowych" :) Ale Ty w tym wzgledzie raczej jestes wyjatkiem.

Ale mówimy o danych globalnych. Na jakiej podstawie twierdzisz, że 80-90% sprzedaży domen wartościowych nie jest w Polsce ujawnianych? Chociaż domeny podaj, które Twoim zdaniem zostały sprzedane za wysokie kwoty.

 

A Ty Alexis wiem, że sprzedajesz domeny w dużych ilościach i drogo. Chociaż się pochwal za ile sprzedałeś w 2011? Milion, dwa miliony... euro? :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chociaż domeny podaj, które Twoim zdaniem zostały sprzedane za wysokie kwoty.

 

Po co wtracac sie do czyjegos biznesu? :)

 

A Ty Alexis wiem, że sprzedajesz domeny w dużych ilościach i drogo. Chociaż się pochwal za ile sprzedałeś w 2011? Milion, dwa miliony... euro? :)

 

To bzdurne plotki. Nie sluchaj ich :P

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale mówimy o danych globalnych. Na jakiej podstawie twierdzisz, że 80-90% sprzedaży domen wartościowych nie jest w Polsce ujawnianych? Chociaż domeny podaj, które Twoim zdaniem zostały sprzedane za wysokie kwoty.

 

A Ty Alexis wiem, że sprzedajesz domeny w dużych ilościach i drogo. Chociaż się pochwal za ile sprzedałeś w 2011? Milion, dwa miliony... euro? :)

 

DD

Skoro krytykujesz Alexis to myślisz, że ile procent transakcji jest jawne?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoro krytykujesz Alexis to myślisz, że ile procent transakcji jest jawne?

Więcej niż 10-20%.

 

Nie krytykuję Alexis. Jestem tylko ciekaw na jakiej podstawie twierdzi, że 80-90% transakcji na domenach .pl o dużej wartości jest niejawnych.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoro krytykujesz Alexis to myślisz, że ile procent transakcji jest jawne?

 

Więcej niż 10-20%.

 

@DD:

Podaj tak jak ja dokladny przedzial miedzy x% a X+10%, tak zebysmy wiedzieli o czym rozmawiamy.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ciągu ostatniego miesiąca zostało ujawnionych niecałe 3% transakcji na giełdach domen. Na pewno też większe transakcje przeprowadzane są poza giełdami. Wydaje mi się, że o 95% transakcji nic nie wiemy. Zresztą taki ekspert jak Ty może to dokładnie policzyć. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W ciągu ostatniego miesiąca zostało ujawnionych niecałe 3% transakcji na giełdach domen. Na pewno też większe transakcje przeprowadzane są poza giełdami. Wydaje mi się, że o 95% transakcji nic nie wiemy. Zresztą taki ekspert jak Ty może to dokładnie policzyć. :P

 

@DD:

Podaj tak jak ja dokladny przedzial miedzy x% a X+10%, tak zebysmy wiedzieli o czym rozmawiamy.

Jak uważacie :) Macie prawo do swojej opinii, tak jak ja mam prawo do swojej.

 

Ja nie wiem jaki % transakcji jest ujawnianych, a jaki nie. W przeciwieństwie do Alexisa nie podaję dokładnych danych, bo ich nie znam.

 

Zestawienie dotyczy jawnych transakcji (+ kilku mniej lub bardziej niejawnych). Może Alexis albo Korneliusz przygotują raport na temat transakcji niejawnych. Chętnie poczytam :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja nie wiem jaki % transakcji jest ujawnianych, a jaki nie. W przeciwieństwie do Alexisa nie podaję dokładnych danych, bo ich nie znam.

 

Zestawienie dotyczy jawnych transakcji (+ kilku mniej lub bardziej niejawnych). Może Alexis albo Korneliusz przygotują raport na temat transakcji niejawnych. Chętnie poczytam :)

 

W czym lezy Twoj problem?

 

Potwierdzilem przypuszczenie Ownera na podstawie swoich obserwacji. Napisalem, że mysle, ze 80-90% wysokich transakcji nie jest jawnych. Ty napisales, ze myslisz, ze mniej. Ja zapytalem, ze myslisz, ze ile mniej, bo wydales mi sie poddawac w watpliwosc moje przypuszczenia. Korneliusz podal swoje obserwacje. I w czym widzisz teraz problem?

 

ps. Czy ja w jakikolwiek sposob skrytykowalem Twoj raport albo poddalem w watpliwoc jego zasadnosc? Wrecz przeciwnie! Uwazam to zestawienie za bardzo ciekawe, a statystyki za wartosciowe. Odwaliles kupe dobrej roboty! I dzieki Ci za to! :) Natomiast jak sam stwierdziles: Takie raporty nalezy interpretowac z odpowiednimi informacjami backgroundowymi.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zestawienie dotyczy jawnych transakcji (+ kilku mniej lub bardziej niejawnych). Może Alexis albo Korneliusz przygotują raport na temat transakcji niejawnych. Chętnie poczytam :)

Wolę jak Ty odwalasz czarną robotę. :) Dane są ogólnodostępne, ale zapytaj Michała to może będziesz miał bardziej szczegółowe.

 

http://www.aftermarket.pl/lastsold.php

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wolę jak Ty odwalasz czarną robotę. :) Dane są ogólnodostępne, ale zapytaj Michała to może będziesz miał bardziej szczegółowe.

 

http://www.aftermarket.pl/lastsold.php

Powtórzę: estymuję % transakcji jawnych na dość wysokim poziomie, ale biorę pod uwagę transakcje o wysokiej wartości. Czyli odrzucam wszystko co nie zmieściłoby się w TOP 100 dla danego roku. Przez % transakcji bardziej rozumiem wartość niż ilość. W poprzednim poście pisałem, że jest mnóstwo niejawnych transakcji po kilkadziesiąt zł, kilkaset zł czy nawet po kilka tysięcy zł. Ale ja odnoszę się tylko do zestawienia TOP 100, a tu minimum to 5500 PLN dla 2010 roku.

 

Podałem też 18 transakcji niejawnych z AM o łącznej wartości nieco ponad 0,5 mln PLN.

 

Podsumowując: uważam, że lista TOP 100 dość dobrze pokazuje, za jakie kwoty w Polsce sprzedaje się najdroższe domeny. Lista ta reprezentuje znaczącą część rynku wysokich transakcji domen i nie zgadzam się z przekonaniem, że pokazane 100 największe transakcje to tylko 10 lub 20% wszystkich transakcji na domenach .pl o wartości przynajmniej 5500 PLN w danym roku. Można się ze mną zgadzać lub nie - nie mam problemu, jeśli ktoś uważa inaczej. Jego święte prawo :)

 

W styczniu - lutym robię zestawienie za 2011 i spokój przynajmniej na rok...

 

Jeśli chcecie (ktokolwiek) podzielić się swoimi sprzedażami z 2011 roku, a wcześniej nie były nigdzie podawane, to bardzo proszę o kontakt ze mną. Zapewniam 100% anonimowości, a im więcej informacji o sprzedażach, tym lepiej dla rynku domen i jego przejrzystości. Interesują mnie transakcje na domenach .pl o wartości od 5000 PLN wzwyż.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powtórzę: estymuję % transakcji jawnych na dość wysokim poziomie, ale biorę pod uwagę transakcje o wysokiej wartości. Czyli odrzucam wszystko co nie zmieściłoby się w TOP 100 dla danego roku. Przez % transakcji bardziej rozumiem wartość niż ilość. W poprzednim poście pisałem, że jest mnóstwo niejawnych transakcji po kilkadziesiąt zł, kilkaset zł czy nawet po kilka tysięcy zł. Ale ja odnoszę się tylko do zestawienia TOP 100, a tu minimum to 5500 PLN dla 2010 roku.

 

Podałem też 18 transakcji niejawnych z AM o łącznej wartości nieco ponad 0,5 mln PLN.

 

Podsumowując: uważam, że lista TOP 100 dość dobrze pokazuje, za jakie kwoty w Polsce sprzedaje się najdroższe domeny. Lista ta reprezentuje znaczącą część rynku wysokich transakcji domen i nie zgadzam się z przekonaniem, że pokazane 100 największe transakcje to tylko 10 lub 20% wszystkich transakcji na domenach .pl o wartości przynajmniej 5500 PLN w danym roku. Można się ze mną zgadzać lub nie - nie mam problemu, jeśli ktoś uważa inaczej. Jego święte prawo :)

 

Mysle, ze wszyscy tu mowimy o wysokich transakcjach w top100 i o % pod wzgledem kwoty a nie ilosci. Juz sama transakcja play.pl jesli wierzyc Twoim przypuszczeniom zajelaby 70% sumy Top100.

 

Jak widisz pod linkiem danym przez Korneliusza:

Sa tam 4 transakcje po 5000PLN albo wiecej. ZADNA, powtarzam ZADNA z nich nie jest ujawniona. Transakcje z GieldaDomen.pl nie pojawiaja sie w zestawieniu AM, nawet wygwiazdkowane (te 2 opublikowane transakcje z 2010 sa znane tylko dlatego, bo jedna wlasciciel zglosil do DNJournal a druga byla aukcja publiczna), podobnie jest z innymi gieldami i wszystkimi sprzedazami prywatnymi. AM ujawnia zreszta tylko aukcje publiczne, ale wiekszosc wysokich sprzedazy ma miejsce w transakcjach poza aukcjami.

 

Oczywiscie mozesz negowac fakty, ja tego nie robie. Obejrzyj sobie dobre domeny, ktore zmienily wlasciciela i sprawdz ile % z nich zostalo ujawnione, pogadaj z wlascicielami colepszych portfolio ile % publikuja i wtedy wyciagnij wnioski.

 

 

 

Nie umniejsza to oczywiscie zasadnosci i wartosciowosci Twojego raportu :)

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak widisz pod linkiem danym przez Korneliusza:

Sa tam 4 transakcje po 5000PLN albo wiecej. ZADNA, powtarzam ZADNA z nich nie jest ujawniona. Transakcje z GieldaDomen.pl nie pojawiaja sie w zestawieniu AM, nawet wygwiazdkowane, podobnie jest z innymi gieldami i wszystkimi sprzedazami prywatnymi. Oczywiscie mozesz negowac fakty, ja tego nie robie. Obejrzyj sobie dobre domeny, ktore zmienily wlasciciela, pogadaj z wlascicielami colepszych portfolio ile % publikuja i wtedy wyciagnij wnioski.

Właśnie ze względu na powyższe dodałem informacje o transakcjach niejawnych, ale ujawnionych w postaci "zagwiazdkowanej" na AM, jako dodatkowa informacja do zestawienia. W 2010 było 18 takich transakcji powyżej 5500 PLN na łączną kwotę ponad 0,5 mln PLN. To już kilkanaście % transakcji niejawnych. Do tego dochodzą inne giełdy (choć na razie AM ma zdecydowaną przewagę nad innymi ilościowo i wartościowo) oraz transakcje bezpośrednie.

 

EDIT: Nadal jednak uważam, że tych niejawnych nie jest aż 80-90%. Tyle i tylko tyle :)

 

Jak widać nawet takie transakcje jak saturn.pl czasami wypływają. Tak naprawdę ciężko ukryć sprzedaż dobrej domeny. Może co do wartości transakcji nie zawsze da się dotrzeć, ale sam fakt sprzedaży już tak łatwo nie umyka.

 

Z mojej strony EOT, nie mam nic więcej do dodania :)

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powtórzę: estymuję % transakcji jawnych na dość wysokim poziomie, ale biorę pod uwagę transakcje o wysokiej wartości. Czyli odrzucam wszystko co nie zmieściłoby się w TOP 100 dla danego roku. Przez % transakcji bardziej rozumiem wartość niż ilość. W poprzednim poście pisałem, że jest mnóstwo niejawnych transakcji po kilkadziesiąt zł, kilkaset zł czy nawet po kilka tysięcy zł. Ale ja odnoszę się tylko do zestawienia TOP 100, a tu minimum to 5500 PLN dla 2010 roku.

[/b]

Przyznałeś kiedyś, że nie masz racji? :P Nawet jak Ci się przedstawi cyfry to będziesz uskuteczniał inną matematykę? Kto sprzedaje drogie domeny przez pośrednika, który kasuje 5-10% prowizji, albo bezsensownie ujawnia transakcje? :) Jak logicznie to uzasadnisz?

 

Pamiętajmy też o tym, że kwoty za niektóre ujawnione transakcje z różnych powodów mogą być nieprawdziwe.

Nadal jednak uważam, że tych niejawnych nie jest aż 10-20%. Tyle i tylko tyle :)

Nie pogubiłeś się? To ile procent według Ciebie jest w końcu jawnych?

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie zgadzam się z przekonaniem, że pokazane 100 największe transakcje to tylko 10 lub 20% wszystkich transakcji na domenach .pl o wartości przynajmniej 5500 PLN w danym roku.

 

A może ja się zapytam:

Na jakiej podstawie tak uważasz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli miałbym wybrać pomiędzy Alexisem i Korneliuszem, a DD. Wybrałbym tych pierwszych. W mojej ocenie biorąc pod uwagę Top 100 DD jest to 10%-20%. Obstawiam, że w tamtym roku było kilkaset innych transakcji 5500zł + dla domen .pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pewno nieujawnionych jest więcej niż 50% dokonanych sprzedaży, więcej w tym przypadku nie oznacza 51% ;-), tylko raczej 70-80%

Share this post


Link to post
Share on other sites
80% - 90% nieujawnione transakcje? Na czym opierasz to przekonanie? :)

 

To moje subiektywne odczucie. Uważam się za niewielkiego gracza na rynku i skoro ja mogłem sprzedać domenę za xx.xxx, to zapewne podobnych transakcji musiało być dużo więcej. Wiem też jak wyglądał proces sprzedaży, negocjacje, faktura, przelew i kod authinfo. Nie było zabawy w pośredników.

 

Myślę, że 20% to max ujawnionych sprzedaży z tych wysokich.

 

O.O

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×