Jump to content
Sign in to follow this  
DD

TOP 100 sprzedaży domen .pl w 2010 roku

Recommended Posts

jaspis.pl - była taka sprzedaż za taką kwotę (10 800 zł)?

 

Nie ma to jak zobaczyć swoją "byłą" w takim zestawieniu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma to jak zobaczyć swoją "byłą" w takim zestawieniu :)

Między innymi dlatego się pytam, jak i dlatego, że jest wystawiona teraz za 3500 zl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Między innymi dlatego się pytam, jak i dlatego, że jest wystawiona teraz za 3500 zl.

Mogę się tylko domyślać po WHOIS, że spadła i została przechwycona. Przypadkowo w zestawieniu się nie pojawiła, aczkolwiek dokładnych okoliczności tej transakcji nie jestem w stanie w tej chwili przytoczyć.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
jaspis.pl - była taka sprzedaż za taką kwotę (10 800 zł)?

 

wyjatkowo wysoka cena tej domeny

zazwyczaj nie przekraczala 500PLN (chyba nawet niedawno)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciężko uwierzyć w tak tanią sprzedaż fakt.pl.

Połowa transakcji jest poniżej 10k i z pewnością nie wpłynie pozytywnie na kolejne sprzedaże. Już czekam na takie argumenty ze strony kupujących ;/

 

Przynajmniej dowiedziałem się o 5% udziale w rynku, haha.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciężko uwierzyć w tak tanią sprzedaż fakt.pl.

Połowa transakcji jest poniżej 10k i z pewnością nie wpłynie pozytywnie na kolejne sprzedaże. Już czekam na takie argumenty ze strony kupujących ;/

 

Przynajmniej dowiedziałem się o 5% udziale w rynku, haha.

Dodając po jednym zerze nie zmienimy rzeczywistości :) Zresztą ceny sprzedanych domen kształtujemy w dużej mierze my sami...

 

Na całym świecie i prawie we wszystkich branżach jest mniej pieniędzy niż 2-4 lat temu. Internet oraz domeny i tak pod tym względem wypadają świetnie.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciężko uwierzyć w tak tanią sprzedaż fakt.pl.

Połowa transakcji jest poniżej 10k i z pewnością nie wpłynie pozytywnie na kolejne sprzedaże. Już czekam na takie argumenty ze strony kupujących ;/

 

Przynajmniej dowiedziałem się o 5% udziale w rynku, haha.

Kilkanaście moich sprzedaży z 2010 r zmieniło by trochę udział procentowy, może powinienem zacząć znowu publikować... :)

 

Bardzo fajne domeny za stosunkowo niskie ceny, np. profit.pl .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdybym nie znał wartości domen, to patrząc na nazwy, kilka sprzedaży jest w klimacie "urodzeni w czepku". Sprzedawcom gratuluję niesamowitego szczęścia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I większość na parkingu :) ale każda sprzedaż domeny zwiększa znaczenie tego rynku więc zestawienie ma bezcenną (choć w sumie całkiem policzalną) wartość.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kilkanaście moich sprzedaży z 2010 r zmieniło by trochę udział procentowy, może powinienem zacząć znowu publikować... :)

(...)

Z pewnością każdy przytaknie... Tym bardziej, że to właśnie sprzedaże domenowych Wyjadaczy napędzaja koniukturę w branży :P

 

Czekamy więc z niecierpliwością...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Między innymi dlatego się pytam, jak i dlatego, że jest wystawiona teraz za 3500 zl.

 

Nawet nie wiedziałem, że wcześniej tak drogo poszła. Czyli chyba nie doceniam swoich domen :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nawet nie wiedziałem, że wcześniej tak drogo poszła. Czyli chyba nie doceniam swoich domen :)

Pytanie właśnie, czy poszła, bo jakoś nie kojarzę takiej sytuacji. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg. rankingu GieldaDomen.pl sprzedaje wiecej w domenach (113k) niz Allegro.pl (99k), MeetDomainers (66k) czy owczesne PPD (65k) :)

nie mowiac juz o takich gieldkach jak BrokerDomen.pl (15k) czy AZ.pl (8k)...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wg. rankingu GieldaDomen.pl sprzedaje wiecej w domenach (113k) niz Allegro.pl (99k), MeetDomainers (66k) czy owczesne PPD (65k) :)

nie mowiac juz o takich gieldkach jak BrokerDomen.pl (15k) czy AZ.pl (8k)...

 

Sprzedałeś dwie bardzo domeny nie dlatego, że były wystawione na GieldaDomen.pl tylko dlatego, że trafili się kupcy którzy potrzebowali tych konkretnych adresów i skorzystali z dostępnego kanału sprzedaży. Jakby po wpisaniu adresu otworzyły się inne giełdy to te sprzedaże byłyby teraz dodane ich statystyk.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprzedałeś dwie bardzo domeny nie dlatego, że były wystawione na GieldaDomen.pl tylko dlatego, że trafili się kupcy którzy potrzebowali tych konkretnych adresów i skorzystali z dostępnego kanału sprzedaży. Jakby po wpisaniu adresu otworzyły się inne giełdy to te sprzedaże byłyby teraz dodane ich statystyk.

 

Chcesz powiedziec, ze na GieldaDomen.pl sa wystawione lepsze domeny niz na Allegro.pl, PPD.pl, MeetDomainers, BrokerDomen.pl czy AZ.pl? :)

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten ranking jest tylko orientacyjny. Wiele transakcji jest prywatnych i zwykle w interesie kupującego bądź sprzedającego nie jest ujawnianie dokładnych liczb. Sam miałem jedną sprzedaż, która zmieściła by się w pierwszej "30". Myślę, że suma sumarum takich nieujawnionych sprzedaży jest na rynku bardzo wiele.

 

O.O

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chcesz powiedziec, ze na GieldaDomen.pl sa wystawione lepsze domeny niz na Allegro.pl, PPD.pl, MeetDomainers, BrokerDomen.pl czy AZ.pl? :)

 

Były, właśnie je sprzedałeś :)

Poza tym wydaje mi się, że twoje sprzedaże powinny być oznaczone jako "Sprzedaż Prywatna". Gieldadomen.pl nie jest publiczną giełdą domen tylko prywatnym portfolio, nie oferujesz przecież funkcji wystawiania u ciebie domen na sprzedaż ( ja w każdym razie po zalogowaniu się takiej opcji nie znalazłem ).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ten ranking jest tylko orientacyjny. Wiele transakcji jest prywatnych i zwykle w interesie kupującego bądź sprzedającego nie jest ujawnianie dokładnych liczb. Sam miałem jedną sprzedaż, która zmieściła by się w pierwszej "30". Myślę, że suma sumarum takich nieujawnionych sprzedaży jest na rynku bardzo wiele.

 

O.O

 

Tak, zgadza sie. Mysle, ze jakies 80%-90% nie jest ujawnianych. Ja ujawniam tylko nieliczne sprzedaze. Wysokie kwoty zwykle sa poufne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, zgadza sie. Mysle, ze jakies 80%-90% nie jest ujawnianych. Ja ujawniam tylko nieliczne sprzedaze. Wysokie kwoty zwykle sa poufne.

80% - 90% nieujawnione transakcje? Na czym opierasz to przekonanie? :)

 

Mówię o wartości, nie ilości. Bo sprzedaży nieujawnionych po kilkadziesiąt i kilkaset złotych na pewno jest dużo..

 

Co do zaliczania sprzedaży domen do konkretnych serwisów, to robię tak na prośbę samych zainteresowanych, chociaż w wielu przypadkach bardziej odpowiednim miejscem sprzedaży byłaby "sprzedaż prywatna" jak pisze przemowild. Klienci trafiają w większości tych przypadków przez domeny, a nie przez serwisy. Również w przypadku takich serwisów jak Aftermarket.pl czy PPD.pl / premium.pl klienci trafiają przez domeny, jednak procentowo jest to zupełnie inna skala.

 

Gdybym zaliczał swoje sprzedaże domen do brokerdomen.pl, to ten serwis znalazłby się za Aftermarket.pl. Uważam, że to jednak nie oddawałoby rzeczywistości.

 

Tak czy inaczej - ranking serwisów, gdzie sprzedaje się domeny, trzeba traktować ze sporym dystansem. Ranking TOP 100 jak i poszczególne rankingi składowe mają dawać jakieś informacje o rynku. Może być przydatny dla osób, które go za dobrze nie znają. A i domainerom może dać ciekawe spojrzenie na rynek, tylko trzeba to jeszcze odpowiednio zinterpretować.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×