Jump to content
SELES

Cesja w NetArt = droga przez męki

Recommended Posts

Właśnie podjąłem decyzję o pozegnaniu się z NetArt.

 

Przeslalem w poniedzialek priorytetem gruba koperte z dokumentacja mojej firmy, btw robi się to za kazdym razem, czyli maja juz kilkadziesiat moich dokumentow. Dolaczylem rowniez dokumenty obecnego abonenta - osoba fizyczna.

Obecny abonent nie otrzymal jeszcze nowego dowodu osobistego, wyslalem wiec kserokopie starego dowodu, z potwierdzeniem autentycznosci.

 

Dzisiaj otrzymalem maila, ze NetArt nie honoruje starych dowodow, pomimo tego, ze oficjalnie mozna ich uzywac do czasu otrzymania nowych. Niestety ten czlowiek otrzyma dowod dopiero w marcu, gdyz urzedy nie wyrabiaja sie.

Zostalem poinformowany, ze do marca nic z tym nie da sie zrobic.

 

Przedstawilem swoje domenowe argumenty i okazalo wystarczy paszport. Mozna by powiedziec, ze sprawa zalatwiona.

Wkurzylem sie jednak maksymalnie.

 

NetArt jest chyba jedynym rejestratorem, ktory oszczedza na gazie i pali w kominku papierem pozyskiwanym od abonentow

 

Tak wiec dzisiaj szukam nowego rejestratora dla moich starych domen. Do przejecia 200 domen.

 

Moje oczekiwania to: authinfo od reki i przedluzenie ponizej 85,40 brutto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak, ja jestem w takiej sytuacji w netart że musze pozakładać opcje na domeny i ich nie przedłużyć w netart aby je jakoś z tamtąd "wytransferować".

Share this post


Link to post
Share on other sites

SELES mogę Ci tylko współczuć no ale jak to mówią: cierp ciało jak się chciało (rejestrować w NetArt) :) żartuje - zabieraj swoje zabawki*pl i wyprowadź się z tej piaskownicy tam gdzie Cię docenią.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właśnie podjąłem decyzję o pozegnaniu się z NetArt.

 

 

wcale się nie dziwię również. z konieczności mam tam kilka domen, ale mam też spore szczęście BOK nazwy.pl ( to mozę za szumne określenie ) mam 500 metrów od domu

Share this post


Link to post
Share on other sites

W moim przypadku było tak, że dokumenty wyslane na początku grudnia, zostały zaksięgowane tydzień temu :)

 

TRAGEDIA!!

 

NetArt jest drogi, jest synonimem skupu makulatury. Na plus powiem, ze mają dobry BOK.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A zatem u którego rejestratora sprawniej przebiega cesja domeny?

 

U kazdego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wybralem Active24.pl .

 

Ja też "uciekłem z netart'u". Mieli "słabe" ceny dla utrzymujących więcej domen. Teraz mam taniej ale zastanawiam się czy nie mógłbym dostać jeszcze taniej....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Straciłem w NetArt domenę tev.pl ponieważ razem z poprzendim abonentem robiliśmy wszystko co możemy by zmienić abonenta, najpierw dowody, podpisy i inne, później okazało się, że wystarczy faks, jak chcieliśmy wysyłać już faks powiedzieli, ze wystarczy email, wysłaliśmy emaila okazało się, że jednak nie (tak nam powiedział konsultant). Poprzendi abonent wyjechał, przedtem wszystko wysłał, oni powiedzieli, że nic do nich nie doszło i tak ze mną się droczyli aż domena spadła. Rejestrator OKROPNY mimo dobrej jakości usług mogą te wszystkie plusy przykryć tym wielkim minusem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wlasnie otrzymalem paczke z NetArt, wazy chyba z 2 kg, a w niej kody authinfo, sto kilkadziesiat kartek. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja też "uciekłem z netart'u". Mieli "słabe" ceny dla utrzymujących więcej domen. Teraz mam taniej ale zastanawiam się czy nie mógłbym dostać jeszcze taniej....

 

Czy to znaczy, że negocjujesz zniżki z rejestratorem indywidualnie? Czy po prostu cena (dla wszystkich) jest "słaba"?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja negocjuję. Wychodzę z założenia, że skoro chcę u nich utrzymywać swoje domeny to cena musi być atrakcyjna.

 

Założenie jest słuszne. A możesz jeszcze napisać jaką zniżkę proponowali w NetArt przy jakiej ilości domen?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zależy ile masz domen, ja nie mam dużo, ale nie mam też mało (ok. 120 stale przedłużam), przyznam, że w netarcie dostałem "słabą" ofertę na przedłużenia w porównaniu z innymi. Być może jak masz więcej domen dostaniesz lepszą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i kolejne jaja.

 

6 domen nie moge przeransferowac, bo niby zly kod. Dodatkowo do jednej domeny przeslali papier z kodami, na ktorym brak bylo kodu authinfo. <_<

 

Będą teraz sprawdzać, czy dobrze wpisuje kody. Myslalem, ze mam kiepski wzrok, ale wychodzi na to, ze mam w firmie samych analfabetow, bo juz kilka osob wpisywalo i to samo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam mam problem

 

dostalem paczke z netartu z kodami authinfo a w niej orpocz tego fakture i pismo ze

 

Zgodnie z regulaminem promocji "Domeny za 90 groszy! dla kazdego jedna cena"

w ktorej ww domena zostala zarejestrowana, przed przeniesieniem domeny do innego usługodawcy przed upływem pierwszego rocznego okresu abonamentowego sa Państwo zobowiazani do przedłużenia domeny w NetArt na kolejny rok na warunkach obowiązujących w momencie odniowienia usługi.

W załaczeniu przesyłamy fakture proforma"

 

Co to znaczy "domena zostala zarejestrowana, przed przeniesieniem domeny do innego usługodawcy przed upływem pierwszego rocznego okresu abonamentowego" nie rozumiem tego.

 

kurde nchyba sie naciałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam mam problem

 

dostalem paczke z netartu z kodami authinfo a w niej orpocz tego fakture i pismo ze

 

Zgodnie z regulaminem promocji "Domeny za 90 groszy! dla kazdego jedna cena"

w ktorej ww domena zostala zarejestrowana, przed przeniesieniem domeny do innego usługodawcy przed upływem pierwszego rocznego okresu abonamentowego sa Państwo zobowiazani do przedłużenia domeny w NetArt na kolejny rok na warunkach obowiązujących w momencie odniowienia usługi.

W załaczeniu przesyłamy fakture proforma"

 

Co to znaczy "domena zostala zarejestrowana, przed przeniesieniem domeny do innego usługodawcy przed upływem pierwszego rocznego okresu abonamentowego" nie rozumiem tego.

 

kurde nchyba sie naciałem.

 

Czytając zdanie korzystaj z przecinków, bo wyjąłeś z kontekstu zły fragment i nic dziwnego że go nie rozumiesz. :-P

W skrócie: kupiłeś domeny w promocji, więc musisz zapłacić haracz zanim ja przeniesiesz. Normalne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×