Jump to content
Sign in to follow this  
nikolas

homes2000***net z 1998 roku!

Recommended Posts

__homes2000*****net

 

Domena istnieje od 1998 roku.

Jest w http://web.archive.org 113 zapisana.

 

Więc, czy warto było kupować?

Spadła, nawet nie starałem się specjalnie przechwycić. Wczoraj dowiedziałem się, że jest, spodobała mnie się, poczekałem, kiedy już będzie wolna, akurat już była w pendingdelete.

 

Trochę za mało bl, ale może wiek domeny oraz archiwum będą miały znaczenie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takich wiekowych domen leżą tysiące wolnych . Jak dla mnie nie ma żadnego komercyjnego zastosowania. Jeśli posiada ruch to może posłużyć na przekierowanie albo zarobić coś na parkingu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"2000" to rok, domyślam się.

 

Zgadza się, wiekowych domen jest dużo, ale ile jest w miarę z czytelną nazwą? Z tego, co ja widziałem, np. wczoraj, to tylko ta była najkrótsza oraz czytelna.

 

W sumie, kupowałem z myślą postawić jakiegoś bloga/zaplecze i pozycjonować swoje domeny związane z branżą nieruchomości.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Więc, czy warto było kupować?

 

Trochę za mało bl, ale może wiek domeny oraz archiwum będą miały znaczenie?

Takie wiekowe dmeny to są warte górę złota jakby miały ciągłość we whois. A tak fakt z archive.org, że ktos tam ją miał w 1998 roku ale w międzyczasie spadła ze 3 razy, a 2 razy słuzyła np. jako zaplecze SEO sprawia, że warta jest tylko szuflę gruzu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta domena, mam nadzieję, nie służyła jako zaplecze SEO.

Wg mnie te dane wskazują, że domena miała jakiś ciąg, tylko 1 raz spadła:

Registrar History: 3 registrars with 1 drop.

NS History: 8 changes on 4 unique name servers over 4 years.

IP History: 10 changes on 6 unique IP addresses over 7 years.

Whois History: 36 records have been archived since 2001-07-17

 

Jeżeli domena wiekowa jest bezwartościowa, to w takim razie, dlaczego wszyscy tak bardzo chcą kupić/przechwycić domenę, która jest w archiwum, która ma jak najwięcej lat?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli domena wiekowa jest bezwartościowa, to w takim razie, dlaczego wszyscy tak bardzo chcą kupić/przechwycić domenę, która jest w archiwum, która ma jak najwięcej lat?
Gdzie są ci wszyscy? Na DI patrzymy na jakość słów kluczowych - homes2000.net z 98r. jasno mówi dlaczego ten adres został wyciągnięty z pierwotnej puli, na tej samej zasadzie dziś rejestrujemy ME2012.pl licząc na zyski ;) Ile domena ME2012.pl będzie warta w roku 2024r. (albo nawet miesiąc po fakcie)? Przysięgam że niewiele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×