Jump to content
dlp

Główny wątek na temat sytuacji finansowej AfterMarket.pl/Dropped.pl

Recommended Posts

 

 

Ograniczanie prawa do wypowiedzi jest karalne. Namawianie do tego również jest karalne.

 

pozdro i radzę uważnie przeczytać - materiał wnosi więcej niż tekst -"rzygać mi się chce od tego tematu" czy, " to już staje się nudne" - jeśli się nudzisz a nie stać Cię na lepszą wypowiedź, to idź na TV albo do kina, albo zwymiotuj i nie informuj o swoich problemach gastrycznych, bo od tego są portale medyczne.

 

Ja osobiście wole pisać tutaj o moich problemach gastrycznych. Nie możesz mi tego zabronic bo jak słusznie zauważyłeś "ograniczanie prawa do wypowiedzi jest karalne". Po drugie "namawianie do organiczania prawa wypowiedzi również jest karalne" dlatego radze uważac na słowa i nie pisać żebym lepiej szedł na TV lub do kina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To, że jest to typowa piramida finansowa byłem świadomy już od dłuższego czasu. Jak były wpływy to tez były realizowane jakieś wypłaty. Ja też czekałem cierpliwie licząc, ze jestem w tej piramidzie bliżej szczytu niż podstawy i załapie sie na wypłatę moich przywłaszczonych pieniędzy. Jednak otrzymałem w dniu wczorajszym wiadomość od niejakiego Michala Plebana zachwalajaca mi ebooka jak oszukać na pseudo interesie domeniarskim. Ta wiadomość mi uświadomiła, że w tym momencie piramida zaczęła sie już walić. Pan Pleban oczekuje cudu i chwyta sie każdej mozliwości która w jego mniemaniu go uratuje. W ciągu do miesiąca czasu z wielkim hukiem to upadnie.

 

A teraz krótki bezpłatny poradnik jak uratowac przynajmniej część pieniędzy.

 

Jak tylko to sobie uświadomiłem, że ta piramida już sie wali to anulowałem przelew pieniędzy, który czekał na realizacje od miesiąca i kupiłem za to kilkadziesiąt domen, na których być może stracę z 30% ale wole stracić 30% niż wszystko.

To samo radzę zrobic tym, którym bankrut jest winien pieniadze. Czym predzej to zrobicie to być może będziecie mieli jeszcze jakiś wybór domen do kupienia za wirtualne pieniadze. Natychmiast po zakupie wytransferujcie domeny do innego rejestratora sprawdzając po transferze, czy domena ma kontakt administracyjny na Wasz adres e-mail.

Jeden z wielu przekretów polega na tym Wasze domeny nie sa już Wasze, bo zostały zastawione. Te wszystkie domeny maja zmieniony administracyjny adres email. Dotychczas jak ktoś chciał wytransferować taką domene do innego rejestratora to sprawa się ujawniała ale zazwyczaj klient pisał ticket, sprawa była szybko załatwiana, zeby nie wybuchła afera i za tą domene była wstawiana pod zastaw inna domena a to uwolniona mogła być wytransferowana. Dotychy to też wszystkich domen, które korzystały z usługi zmiany danych w whois.

Jeżeli jeszcze masz domenę w tej firmie to sprawdź czy kontakt administracyjny jest zgodny z Twoim adresem email który podałeś w profilu rejestracji domen. Sprawdz to w centarlnym rejestrze domen (NASK) a nie u tego rejestratora. Bo w tym serwisie sie wyswietla to co chcą wyświetlić a nie stan faktyczny (masz watpliwości poczytaj wątek o tym jak to domeny były przedłużone, pieniadze pobrane, potwierdzenie przesłane i ......... spadły)

Jeżeli jest inaczej to odpowiedz sobie na pytanie: jak to sie stało?, czy to Ty zmieniłeś email administracyjny? czy być może zrobił to rejestrator bez Twojej wiedzy i zgody?. Wnioski wyciagnij sam.

Szkoda mi tych wszystkich od których dziś kupiłem domeny. Jeżeli chcecie jeszcze co nieco uratowac to szybko przenieście domeny które jeszcze macie do innego rejestratoera a z wirtualnymi pieniedzmi zróbcie to co ja.

Ostatni obudzą sie z ręką w nocniku za to bez domen i pieniedzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Piszesz ladnie i na temat, aczkolwiek nie zrozumiales o co Apze i innym czlonkom tego fomum chodzi. Tu nie bylo mowy o kneblowaniu Bazylemu ust/klawiatury, tylko o porzadek na forum i to nie ma nic wspolnego z ograniczaniem wypowiedzi. Jest regulamin na forum i do niego powinnismy sie dostosowac. Ktos, kto powiela ten sam temat w kilku dzialach, ktos kto pisze nie na temat, monotonnie w innych dzialach jest zwyklym trolem. I od tego jest wlasnie administracja, by nie zasmiecac forum. Rownie dobrze ja moge zaczac pisac po calym forum, w jakimkolwiek temacie o pietruszce, a przeciez di.pl nie jest forum dla dzialkowcow! Jest dedykowany dzial i temat poswiecony sytuacji fin. AM wiec tutaj Bazyli i inne "duchy swiete w trzech osobach" moga pisac nawet monologi...

 

Inna kwestia jest obrazanie kogos. Czlowiek kulturalny i powazny nie uzywa epitetow, nie zastrasza sądami. Nazywanie kogos zlodziejem, nie jest, jak przytoczyles powyzej, zgodne z prawem. Wystarczy spojrzec na portale, gdzie sa obrazani politycy. Odpowiada tez MODERACJA za to, ze na lamach swojej strony pozwolila na oszczerstwa i w pore nie zareagowala...

Edited by empireus
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma potrzeby, sami upadną. :)

 

Chyba chodzi o temat, a nie firmę. ;)

 

W ogóle piszesz straszne rzeczy, z których wynika, że firma złamała co najmniej kilka razy prawo, ale bez dowodów to są pomówienia.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba chodzi o temat, a nie firmę. ;)

 

W ogóle piszesz straszne rzeczy, z których wynika, że firma złamała co najmniej kilka razy prawo, ale bez dowodów to są pomówienia.

 

To niech mnie podadzą do sądu. Wszystkie moje dane mają. Wszak od miesiaca nie wypłacali mi przywłaszczonych pieniedzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piszesz ladnie i na temat, aczkolwiek nie zrozumiales o co Apze i innym czlonkom tego fomum chodzi. Tu nie bylo mowy o kneblowaniu Bazylemu ust/klawiatury, tylko o porzadek na forum i to nie ma nic wspolnego z ograniczaniem wypowiedzi. Jest regulamin na forum i do niego powinnismy sie dostosowac. Ktos, kto powiela ten sam temat w kilku dzialach, ktos kto pisze nie na temat, monotonnie w innych dzialach jest zwyklym trolem. I od tego jest wlasnie administracja, by nie zasmiecac forum. Rownie dobrze ja moge zaczac pisac po calym forum, w jakimkolwiek temacie o pietruszce, a przeciez di.pl nie jest forum dla dzialkowcow! Jest dedykowany dzial i temat poswiecony sytuacji fin. AM wiec tutaj Bazyli i inne "duchy swiete w trzech osobach" moga pisac nawet monologi...

 

Inna kwestia jest obrazanie kogos. Czlowiek kulturalny i powazny nie uzywa epitetow, nie zastrasza sądami. Nazywanie kogos zlodziejem, nie jest, jak przytoczyles powyzej, zgodne z prawem. Wystarczy spojrzec na portale, gdzie sa obrazani politycy. Odpowiada tez MODERACJA za to, ze na lamach swojej strony pozwolila na oszczerstwa i w pore nie zareagowala...

nazywanie złodzieja złodziejem jest zgodne z prawem. Dopiero jeśli udowodni on swoją niewinność już nie. A jeśli są podstawy i ktoś ma Twój porfel w swoich spodniach, to jest to czym? Idż do sądu i mając moje pieniądze i powiedz że ja nazwałem ciebie złodziejem, sąd zada ci pytanie - a dlaczego uważa Pan, że tak został Pan określony niesłusznie, - hmmm, był powód takiegiego okreslenia? -hmm no mam jego pieniądze, - więc proszę mu oddać, - nie oddam bo mam trudną sytuację, hmmm to czego Pan oczekuje od sądu??? ---w uproszczeniu

 

a o problemach gastrycznych niech każdy pisze co chce, nie zabraniam, to tylko porównanie, chociaż pisanie o pieruszce to rzeczywiście nie ten dział, skoro pisze sie na portalach o tym, to dlaczego pisanie o finansach jest tępione.

 

a o pisaniu na różnych forach tego samego, ok, jedno forum, jedna sprawa, a nie wszędzie gdzie popadnie. Racja

Edited by beirero

Share this post


Link to post
Share on other sites

nazywanie złodzieja złodziejem jest zgodne z prawem. Dopiero jeśli udowodni on swoją niewinność już nie. A jeśli są podstawy i ktoś ma Twój porfel w swoich spodniach, to jest to czym?

 

Ja tylko wiem, ze w PL do czasu wyroku sądowego jest domniemanie niewinnosci.Ostrzegac innych - tak, dyskutowac - tak, ale nie robic przedszkola ;-)

 

A z reszta, Wasza piaskownica i Wasze zabawki, byle nie trolowac po calym forum...

Share this post


Link to post
Share on other sites

wszystkich takich jak clever zapraszam do mojego portfolio :) Niech kupują ile chcą :) (link w stopce)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tylko wiem, ze w PL do czasu wyroku sądowego jest domniemanie niewinnosci.Ostrzegac innych - tak, dyskutowac - tak, ale nie robic przedszkola ;-)

 

A z reszta, Wasza piaskownica i Wasze zabawki, byle nie trolowac po calym forum...

oczywiście, domniemanie niewinności obowiązuje, jednak jeśli wiesz kto ma twój porfel, to jakby nie ma dyskusji, kajdanki i może Pan sobie wynająć adwokata żeby się bronić. Edited by beirero

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piszesz ladnie i na temat, aczkolwiek nie zrozumiales o co Apze i innym czlonkom tego fomum chodzi. Tu nie bylo mowy o kneblowaniu Bazylemu ust/klawiatury, tylko o porzadek na forum i to nie ma nic wspolnego z ograniczaniem wypowiedzi. Jest regulamin na forum i do niego powinnismy sie dostosowac. Ktos, kto powiela ten sam temat w kilku dzialach, ktos kto pisze nie na temat, monotonnie w innych dzialach jest zwyklym trolem. I od tego jest wlasnie administracja, by nie zasmiecac forum. Rownie dobrze ja moge zaczac pisac po calym forum, w jakimkolwiek temacie o pietruszce, a przeciez di.pl nie jest forum dla dzialkowcow! Jest dedykowany dzial i temat poswiecony sytuacji fin. AM wiec tutaj Bazyli i inne "duchy swiete w trzech osobach" moga pisac nawet monologi...

 

Inna kwestia jest obrazanie kogos. Czlowiek kulturalny i powazny nie uzywa epitetow, nie zastrasza sądami. Nazywanie kogos zlodziejem, nie jest, jak przytoczyles powyzej, zgodne z prawem. Wystarczy spojrzec na portale, gdzie sa obrazani politycy. Odpowiada tez MODERACJA za to, ze na lamach swojej strony pozwolila na oszczerstwa i w pore nie zareagowala...

aaaaaa "Człowiek kultruralny" nie może iść do sądu?, pierwsze słyszę, może nie ma prawa powiedzieć że kogoś zaskarży? bo nie wypada? wow, od kiedy? Mój post to tylko informacja dla tych co są w kropce i nie wiedzą dokładnie co mogą zrobić, jest ich wielu a winny jeden.

 

A politycy? no bez jaj nie wkładaj polityki do długów AM? Dwie różne sprawy, a nawet jeśli polityk okradnie innego polityka to co jest niewinny? nie można go oskarżyć? Jeśli wiesz kto i co i masz dowody to jest pozamiatane. Nawet rząd jest teraz dociśnięty bo zalega z wypłatami za drogi, i grzecznie przeprasza i ma pozakładane sprawy. Nie istotne że Heniek przywózł tylko wywrotkę żwiru, to jego żwir, a inny 1000 wyrotek, państwo musi mu zapłacić bo Heniek poszedł do sądu. A Państwo unika w tej chwili bardzo określenia złodziej i robi co może żeby załagodzić sytuację, inaczej będzie się to ciągnęło długo za Rządem, robotnik nawet w telewizji nazywa rząd złodziejem i co? no cóż ludzie starcili firmy, kasę i nie mają z czego żyć, nie słyszałem żeby Rząd powiedział - chwila chwila a domniemanie niewinności? to tyle o polityce i "domniemaniu niewinności"

 

 

A wybaczyc oczywiście można i zapomnieć, ale dopiero jak wszystko będzie się zgadzać, wtedy będziemy kumplami ;)

Edited by beirero

Share this post


Link to post
Share on other sites

to jakaś zmasowana kampania anty-Dropped

Zaraz tam zmasowana...:) ale mozna dostać wkur...a kiedy ktoś kto wisi Ci kasę zajmuje się wszystkim tylko nie oddawaniem kasy...:)

Proponuje aby M.P. wydał jak najszybciej poradnich pt. Jak się robi klientów w ..uja...:)

Myślę że będzie miał wieksze wzięcie.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaraz tam zmasowana... :) ale mozna dostać wkur...a kiedy ktoś kto wisi Ci kasę zajmuje się wszystkim tylko nie oddawaniem kasy... :)

rozumiem Was, można sie wku.... ale po co zakladac 150 takich samych wątków na forum, skoro wszyscy zainteresowani juz wiedzą

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może teraz Michał zamiast pisaniem książek zajmuje się czarnym PR? W tym momencie sugeruje aby anulować płatności i kupować domeny :D

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co byście powiedzieli na taką teorię- to czyste domysły ale może znajdą potwierdzenie w dokumentach, jak ktoś się już za to weźmie:

 

- znaczna część lyderów branży domenowej doskonale zdawała sobie sprawę z tego co się działo i co się szykuje z wypłatami;

 

- jednak mając odpowiednie powiązania tak osobiste jak i biznesowe nie cierpieli i nie cierpią na tym procederze, ponieważ im pieniądze były i są wypłacane 'w terminie' albo i przed czasem;

 

- 'lyderzy' nie mówią o kłopotach z płatnościami, bo takich nie mają i nie jest im na rękę poruszanie tego tematu- dla własnego dobra;

 

- nie alarmowali i nie informowali innych o tym co się dzieje bo sami czerpali z tego biznesu i z tej sytuacji stosowne korzyści;

 

- sukcesywnie i systematycznie, korzystając ze swojej pozycji 'lyderów', uciszali i szykanowali innych, którzy o tych sprawach głośno mówili- kto o tym mówi to troll, do zamknięcia, do wykluczenia z forum- idiota i płaczek;

 

- w tej chwili nie dążą do dojścia do prawdy, do wyjaśnienia sprawy, do ostrzeżenia innych i do zminimalizowania strat, ponieważ jeszcze zarobią na ewentualnej 'wywrotce' o ile do takiej dojdzie (łatwo to sobie wyobrazić)- na domeny, które nie zostaną przedłużone w przypadku bankructwa firmy mają już pozakładane opcje, wiedzą co i kiedy spadnie, co i kiedy nie zostanie przedłużone, itd.;

 

Śledząc przebieg opisywanej tu i nie tylko tu sytuacji oraz działania i reakcje (lub ich brak) niektórych uczestników dyskusji i rynku, można dojść do wniosku, że może zachodzić tu swego rodzaju zmowa w celu osiągnięcia konkretnych korzyści. Nic dodać nic ująć.

 

PS. To jest forum internetowe, które w tytule ma 'Domeny internetowe'. Ostatnie informacje mogą wskazywać na to, że ok. 1/8 całego ogólnopolskiego rynku domen może się 'wywrócić' z powodu zagrożenia bankructwem/ niewypłacalności/ bankructwa jednego z głównych graczy na rynku, 4 rejestratora domen w kraju.

 

Panowie, nie dociera to do was? Trzeba to wam napisać drukowanymi?

 

W takim razie wyjaśnijcie mi, dlaczego bardzo poważne problemy finansowe tak znacznego gracza na rynku są prywatnymi sprawami podnoszących te kwestie internautów?

 

Gdzie o tak poważnych sprawach należy mówić jak nie tu?

 

Na kim spoczywa odpowiedzialność za rzetelne, konkretne i rzeczowe informowanie o sytuacji i wyjaśnianie związanych z tym kwestii innym uczestnikom rynku?

 

Nie macie jakiegoś elementarnego poczucia przyzwoitości? Przecież od lat żyjecie z tego rynku, czerpiecie z tego korzyści. W dłuższej perspektywie z pewnością na tym stracicie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aaaaaa "Człowiek kultruralny" nie może iść do sądu?, pierwsze słyszę, może nie ma prawa powiedzieć że kogoś zaskarży? bo nie wypada? wow, od kiedy? Mój post to tylko informacja dla tych co są w kropce i nie wiedzą dokładnie co mogą zrobić, jest ich wielu a winny jeden.

...

Prosze Cie, ochlon, nie odwracaj kota ogonem i najpierw UWAZNIE przeczytaj ze zrozumieniem to, co napisalem :)

 

...

Gdzie o tak poważnych sprawach należy mówić jak nie tu?

...

 

Jak najbardziej TU, jednakowoz nie w kazdym innym temacie (czesto niedotyczacym bezposrednio nawet w/w rejestratora) i nie tworzac tysiaca kolejnych tematow o tym samym...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeden z wielu przekretów polega na tym Wasze domeny nie sa już Wasze, bo zostały zastawione. Te wszystkie domeny maja zmieniony administracyjny adres email. Dotychczas jak ktoś chciał wytransferować taką domene do innego rejestratora to sprawa się ujawniała ale zazwyczaj klient pisał ticket, sprawa była szybko załatwiana, zeby nie wybuchła afera i za tą domene była wstawiana pod zastaw inna domena a to uwolniona mogła być wytransferowana. Dotychy to też wszystkich domen, które korzystały z usługi zmiany danych w whois.

 

Człowieku, po co ta egzaltacja. Totalny bełkot.

 

Temat do zamknięcia i usunięcia.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

@projektor

 

A nie było przypadkiem słychać strzałów?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@projektor

 

A nie było przypadkiem słychać strzałów?

 

Mi się wydaje, że jednak zadzwonił budzik...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×