Jump to content
Sign in to follow this  
networker

person.pl

Recommended Posts

Chciałbym prosić o pomoc w ocenie/wycenie domeny

 

person.pl

 

której od dzisiaj jestem abonentem

 

Jaka Waszym zdaniem jest jej wartość i w jakich kręgach szukać kupca. Wdzięczny będę również za pomysł na jej wykorzystanie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Agencje pracy lub stworzyć własny projekt typu pracuj.pl:) Nie mniej jednak na portal społecznościowy taki jaki chyba jest wersji .com też by poszło:) W sumie person to kojarzące się słowo z człowiek, "ludź", czyli społeczeństwo:)

 

Jedyne przeznaczenie tej domeny się nasuwa mi tak jak powyżej.

 

Taka brandowa mi się wydaje. Raczej tak. Cena na dzień dzisiejszy dla zasady 1k, myślisz:)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uważam, że bardzo dobra domena i wycenię ją na xx.xxx.

W agencjach pracy "obracane" są miliony zł tudzież euro. Dlatego taka domena powinna mieć swoją cenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Autor tematu ma jednak wpływ na wartość wycen :-) Nie wiem skąd ten pięciocyfrowy optymizm, nie dałbym za nią więcej niż 1500 w d2d i nie więcej niż 3000 jako kk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie nie ma ona nic wspólnego z HR, pracą czy agencjami pracy. Person to po prostu "osoba", "człowiek". Pod Person.com działa webcam randkowy, reszta końcówek niezagospodarowana. Nie potrafię jej wycenić bo w ogóle bym jej nie zarejestrował :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym zarejestrował, ale kokosów za nią nie żądał. Myślę, że warta tak z 2-3 tys. zł dla kk.

Share this post


Link to post
Share on other sites
.. pomysł ..

inwestycja w kadry

serwis społecznościowy

ochrona praw człowieka

 

Z dziedzin czysto-komercyjnych nic mi nie przychodzi do głowy...

 

chyba, że to literówka od PERSEN :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Autor tematu ma jednak wpływ na wartość wycen :-)

 

hehe, a miałem dac ukryty nick, ale zapomniałem :lol:

nawet specjalnie zmieniłem whois z firm na priv

Share this post


Link to post
Share on other sites
hehe, a miałem dac ukryty nick, ale zapomniałem :lol:

nawet specjalnie zmieniłem whois z firm na priv

 

Nie wyszedł kamuflaż. Ale ja np. tak samo bym wycenił, niezależnie kto by dał do wyceny.

 

Łapałeś z opcji dużo, dużo lepsze domeny. :lol:

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedyne wykorzystanie to marka osobistych!, ekskluzywnych i koniecznie męskich akcesoriów:

krawaty, garnitury, koszule, kapelusze, zegarki, kosmetyki, akcesoria do golenia, spinki do mankietów, sygnety, akcesoria tytoniowe, tabaki, parasole, portfele, paski do spodni, itd.

W tym zestawieniu nazwa Person staje się "silna i mocna", jednoznacznie identyfikująca wąską grupę mężczyzn zaliczających się do elity.

 

Edit:

zapomniałem o ekskluzywnych butach ze skóry.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Person to po prostu "osoba", "człowiek".

Można też ją rozdzielić na czynniki pierwsze: per-son.

Przyznam, że lepiej od person w naszym kraju kojarzy mi się wyraz persona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się persona.pl>person.pl Swoją drogą miałem kiedyś w posiadaniu adres personanongrata.pl Pozwalam sobie na komfort pamiętania swych domen, gdyż mam ich niewiele.

 

Graty, na pewno nie żałujesz kasy wydanej na realizację tej opcji. Nie jest to jakiś bardzo dobry strzał, ale w d2d na pewno już warta z 500 pln.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak dla mnie nie ma ona nic wspólnego z HR, pracą czy agencjami pracy. Person to po prostu "osoba", "człowiek". Pod Person.com działa webcam randkowy, reszta końcówek niezagospodarowana. Nie potrafię jej wycenić bo w ogóle bym jej nie zarejestrował :lol:

 

osoba.pl została sprzedana za coś ponad 1k więc ta wg mnie maksymalnie 2-3k dla eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie wiem dlaczego ale dla mnie ta domena jest mocno brandable , już mam w głowie to logo z nią w treści. Mnie się podoba

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ogóle ta domena mi się nie podoba. Nie wiem czy w ogóle bym ją zarejestrował. Wg. mnie nie jest wcale taka "brandable" jak ktoś powyżej napisał, jako angielski keeword nie widzę jakiegoś szczególnego zastosowania itp. Myślę, że jedyny sensowny powód by ją mieć to ewentualna chęć sprzedaży komuś kto ma takie nazwisko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też myślę, że nadawałaby się na brand, zwłaszcza coś a'la przykład przytoczony przez Maryuse.

 

nie wiem dlaczego ale dla mnie ta domena jest mocno brandable , już mam w głowie to logo z nią w treści. Mnie się podoba

 

Mnie nasuwa się pomysł z eleganckim Panem opartym o literkę P tego keyworda, w kapeluszu delikatnie spuszczonym na oczy, z laską/parasolką przewieszoną przez przegub, nonszalancko palący papierosa ;)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też myślę, że nadawałaby się na brand, zwłaszcza coś a'la przykład przytoczony przez Maryuse.

 

 

 

Mnie nasuwa się pomysł z eleganckim Panem opartym o literkę P tego keyworda, w kapeluszu delikatnie spuszczonym na oczy, z laską/parasolką przewieszoną przez przegub, nonszalancko palący papierosa ;)

Humphrey Bogart ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwsze skojarzenie -> Andrzej Person

 

Domena mi się nie podoba i tylko z racji że to znany angielski generyk cenę dla KK szacuję na max średnie xxxx zł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×