Jump to content
Sign in to follow this  
przemowild

Rzut na taśmę w wykonaniu Mike Mann'a

Recommended Posts

Od kilku dni świat domainerów dyskutuje nad ostatnim posunięciem Mike Mann'a. W ciagu dwóch dni przy pomocy skryptów zarejestrował prawie 15 000 domen co kosztowało go około 100 000 USD: http://news.cnet.com/8301-1023_3-57418250-...ns-in-24-hours/

 

Zastanawiam się nad opłacalnością takiej inwestycji. Teoretycznie wystarczy w ciagu pierwszego roku sprzedać 100 domen za 1000 USD/szt., żeby wyjść na swoje co stanowi drobny ułamek zarejestrowanych domen. Pamietam promocję OVH, z setki zarejestrowanych za darmo domen sprzedałem zaledwie 3 za łączną kwotę ok. 1000 pln, więc gdybym miał zapłacić za rejestrację to wyszedłbym prawie na "0". To były jednak moje początki w branży i rejestracje nie były zbyt udane, może więc warto spróbować znowu? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez ryzyka nie ma zabawy a jak wiadomo domeny to jest branża "podwyższonego" ryzyka :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe, z tego co zrozumiałem, a z językiem angielskim u mnie nie najlepiej, to rejestrował te adresy w oparciu o skrypt, filtr pozyskany z słowami kluczowymi G, znakami TM.

 

Fajnie byłoby mieć taki filtr, a póki co to będzie się odbywać ręczna zabawa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"I don't think anyone can read huge lists of domain names as quickly as I can and understand what they're reading. I'm a pattern reader. It's a huge pain in the ass, but it's what I do for a living."

 

:blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mann nie bierze jeńców:

 

Budowlanych.com - $30,000

Sitko.com - $50,000

PsaTest.com - Request Price

Aplikacji.com - Request Price

AToZebra.com - $30,000

Serca.com - $70,000

 

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mann nie bierze jeńców:

 

Budowlanych.com - $30,000

AToZebra.com - $30,000

;)

 

Ciekawe czy pozostałe zarejestrowane według tego samego "klucza" ;)

 

Jednak niech sprzeda się jedna taka i 1/3 inwestycji zwrócona ;)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm, chciałbym przeczytać wypowiedzi na ten temat osób które twierdzą że nie ma sensu rejestrować domen z rynku pierwotnego ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na poważnie - Jakikolwiek by był faktyczny rezultat tej inwestycji komunikat propagandowy będzie i tak brzmiał "Wzbogaciłem się na tym 1000x razy, jestem super", może tylko ubrany w ciut inne słowa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem zmarnowal te pieniadze, mogl do mnie napisac to bym mu pomogl o wiele lepiej je zainwestowac w domeny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem zmarnowal te pieniadze, mogl do mnie napisac to bym mu pomogl o wiele lepiej je zainwestowac w domeny ;)

 

Moim natomiast zwróci mu się to z nawiązką ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim natomiast zwróci mu się to z nawiązką ;)

 

No moze bedzie mial ze 150% zysku, a ze mna mial by 500% ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
hm, chciałbym przeczytać wypowiedzi na ten temat osób które twierdzą że nie ma sensu rejestrować domen z rynku pierwotnego ;]

on nie handluje pl-kami w Polsce

Share this post


Link to post
Share on other sites
hm, chciałbym przeczytać wypowiedzi na ten temat osób które twierdzą że nie ma sensu rejestrować domen z rynku pierwotnego ;]

Ja absolutnie nie chciałbym się porównywać z tym facetem (ani nawet z żadnym z innych graczy np. na naszym skromnym bądź co bądź polskim rynku), ale u mnie występuje taka prawidłowość, że 90% wszystkich swoich domen *pl mam zarejestrowanych z palca i zdecydowaną większość (dokładnie tego nie liczyłem, ale skuteczność sprzedaży oscyluje u mnie na poziomie 90-95%) sprzedaję z mniejszym lub większym zyskiem. Z tego co pamiętam w ostatnich kilkunastu miesiącach spadły mi tylko góra 2-3 domeny, reszta się sprzedała. Przeważnie nie jest to tak, że domenę zarejestruję za niecałe 10 PLN a sprzedam za 500 czy 1000 PLN po jakimś czasie, ale powodów do wielkich narzekań nie mam jeśli podsumuję sobie sprzedaż D2D kilkunastu/kilkudziesięciu domen w skali miesiąca (co ostatnimi czasy jest u mnie normą) razy np. średnie/wysokie XX PLN plus sporadycznie 1-2 domeny w skali miesiąca za niskie XXX PLN. Z pewnością w najbliższym czasie nie zrezygnuję z rejestracji z palca, choć chciałbym procentowo mieć w portfolio takich domen trochę mniej (może 70% a 30% np. z przechwytu).

 

Ceny to ma bezczelne ;)

Prawda ;)

 

Sebastian

alpine5

Edited by alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
ciekawe jak dlugo je potem trzyma, bo większosci przeciez nie sprzedaje

 

Myślę, że w większości to krótkoterminowa inwestycja i ich nie przedłuża jeśli się nie sprzedadzą ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czy wiele jest na forum takich osób jak ja... Podejrzewam, że niewiele. Mam ok. 400 zarejestrowanych z palca i ok. 100 przechwyconych. Zarówno na regniętych jak i przechwyconych jestem do przodu (razem i z osobna). Dla jasności - o ewentualnych przyszłych przedłużeniach nie rozmawiamy. Co prawda gdybym nie sprzedał Optique*pl, to te "do przodu" nie byłoby już tak znaczące. Potwierdza się, że im więcej domen posiadamy, tym większa szansa na zysk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posiadając jego budżet ciekawie można byłoby zając się kwestia literówek i ich rejestracji, a później dzierżawić kosmiczny ruch.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem, czy wiele jest na forum takich osób jak ja...

ja na regniętych wtopilem, za to na przechwyconych jestem na duzy plus i mysle ze te jego regnięte to są poprostu zwolnione po firmach a nie nowo utworzone

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja tak buszując po necie. Wszedłem w jedną domenę, wydaję się być z góry nasza, krajowa, ale tu zaskoczenie.

 

alarmowy.com

 

Nie jest żaden OT, domena należy do Mike Mann-a :(

 

Pytanie: czy jego wszystkie rejestracje tak wyglądały dzięki temu skryptowi? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×