Jump to content
Sign in to follow this  
tomekpl

Stare domeny

Recommended Posts

Na podstawie tego i poprzednich twoich postow widac, ze nie masz pojecia o czym piszesz kolego, polecam tobie przeczytanie calego forum (a ten dzial zostaw sobie na koniec).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po ile chodza takie domeny z 2000r 2001r 2002r??

 

.eu

.com

biz.pl

itp ;)

 

Nie ma domen .eu z 200, 2001 czy nawet 2002 roku :)

 

 

Na podstawie tego i poprzednich twoich postow widac, ze nie masz pojecia o czym piszesz kolego, polecam tobie przeczytanie calego forum (a ten dzial zostaw sobie na koniec).

Kolrego on napisal dopiero pierwszy post wiec skad liczba mgnoga to ja nie wiem. Na podstawie Twojego postu widac, ze tez nie masz wielkiego pojecia na ten temat, gdyz jedni kupuja domeny dla ruchu, inni dla samej nazwy, a inni kupuja domeny stare, ktore potencjalnie dla wysukiwarek beda atrakcyjne. Tobie polecam przeczytanie chodz fragmetu forum.optymalizacja.com ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości domeny .eu rejestrowane są od grudnia 2005 (tylko instytucje publiczne), od kwietnia 2006 (wszyscy).

 

2. Użytkownik tomekpl napisał już kilka postów (poprzednie pod koniec stycznia - zablokowane chyba były), ale nie wiem dlaczego ma podane, że tylko 1 post.

 

3. Nie da się powiedzieć po ile chodzą stare domeny bo jedne chodzą po kilkadziesiąt tysiący, a inne po kilkadziesiąt złotych - to zależy jaka domena

 

i to na tyle pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma domen .eu z 200, 2001 czy nawet 2002 roku ;)

Kolrego on napisal dopiero pierwszy post wiec skad liczba mgnoga to ja nie wiem. Na podstawie Twojego postu widac, ze tez nie masz wielkiego pojecia na ten temat, gdyz jedni kupuja domeny dla ruchu, inni dla samej nazwy, a inni kupuja domeny stare, ktore potencjalnie dla wysukiwarek beda atrakcyjne. Tobie polecam przeczytanie chodz fragmetu forum.optymalizacja.com ;)

 

A ja tobie kolego polecam przyswojenie wiedzy, ze sa posty liczone i nie liczone, malo tego sa tez posty kasowane. Napisalem tak dlatego, ze stare domeny, tak jak nowe moga kosztowac malo, moga duzo, moga kupe kasy i moga byc gowno warte i nie bede tu wypisywal od czego to zalezy, tak ze pytanie nie ma sensu bo nie odnosi sie do konkretnego przypadku, a ogolnie nie da sie podac nawet przyblizonej wartosci. Nie byl to zaden atak tylko moja rada., a ty moglbys lepiej odpowiedziec autorowi, jezeli znasz odpowiedz, a nie odnosic sie do moich komentarzy. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam! Ja mam pytanie co do starych domen więdz napisze tutaj żeby nie zakładać nowego tematu ;)

 

Czy wiek domeny wpływa jakoś na indeksacje podstron? (czy szybciej indeksuje domeny stare niż nowe).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy wiek domeny wpływa jakoś na indeksacje podstron? (czy szybciej indeksuje domeny stare niż nowe).

 

Oczywiscie. Jesli domena ma swoja historie i do tego nie bylo w niej zadnych "przerw" to latwiej sie ja pozycjonuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu nie tyle chodzi o wiek, co o linki, które kierują do domeny. Jeżeli 5 lat temu do domeny linkował znany serwis i dalej linkuje, to już na starcie ma się jakieś linki, więc i pozycjonuje się lepiej...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tu nie tyle chodzi o wiek, co o linki, które kierują do domeny. Jeżeli 5 lat temu do domeny linkował znany serwis i dalej linkuje, to już na starcie ma się jakieś linki, więc i pozycjonuje się lepiej...

 

No wlasnie, dlatego wazne zeby domena nie miala np. roku przerwy.

 

Zastanawiam sie, moze to teoria spiskowa, niemniej mialem domene z 1 zindeksowana strona glowna i 0 podstron, ale byla stara, z lat dziewiecdziesiatych. Pozycjonowalo sie ja bardzo ladnie, przynajmniej takie mialem wrazenie. A mam z czym porownac, bo zaczalem rownoczesnie rowniez nowiutkie domeny.

Czy google moze siegac az tak gleboko w dane? Sprawdzac whois, wiek domeny itd.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam za "wykopanie" tematu, ale wertując forum nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, a ten temat jest poniekąd pokrewny.

 

Czy data utworzenia domeny we whois ma jakiekolwiek znaczenie dla domeny?

 

Przykładowo, załóżmy że mam domenę, która utworzona została w 2005 roku i zbliża się moment konieczności jej przedłużenia. Czy warto oszczędzić parę złotych i założyć opcję na domenę, co spowoduje "odświeżenie" czasu utworzenia, czy lepiej przedłużyć domenę normalnie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przepraszam za "wykopanie" tematu, ale wertując forum nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, a ten temat jest poniekąd pokrewny.

 

Czy data utworzenia domeny we whois ma jakiekolwiek znaczenie dla domeny?

 

Przykładowo, załóżmy że mam domenę, która utworzona została w 2005 roku i zbliża się moment konieczności jej przedłużenia. Czy warto oszczędzić parę złotych i założyć opcję na domenę, co spowoduje "odświeżenie" czasu utworzenia, czy lepiej przedłużyć domenę normalnie?

 

Ponoc dla Google ma, w ustalaniu PR itp ale na ile jest to prawda, to tylko sami tworcy Googla wiedza -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites
I have a friend, his name is Temi, http://www.google.com/search?q=temi and he has been wondering why for so 2 years he could not beat the number 1 guy. Looks like a domain age factor. Is this the real cause of this, because the number 1 site has nothing on[/b]

A (Matt Cutts): Typically there might be more people linking to the #1 Temi that we give more weight to.

Rozmowa na temat SEO i domen na chacie Google

 

 

Co prawda na pytanie o wiek odmeny odpowiedź jest jedynie w sposób pośredni, iz być może są linki natej domenie, ktore maja duza wartosc dla Google

Share this post


Link to post
Share on other sites

po prostu starsza domene latwiej zaindeksowac w google i latwiej pozycjonowac ;) Nowa swieza domena co jedynie moze miec na poczatku FSB -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 

Reasumując, lepiej zapłacić te 20-30 zł więcej i mieć trzy lata starszą (według whois) domenę, bo istnieje prawdopodobieństwo, że to podnosi jej atrakcyjność dla google.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehe po ostatnim wybryku G. juz nic nie jest wiadome -_- Odczulem to na swojej skorze, jak mi nagle z Top 10 domena wskoczyla na ok 50-60 miejsce ;) Nawet fachowcy pozycjonerzy nie wiedza, co sie aktualnie od kilku dni dzieje, wiec pora zaczac reklamowac inne wyszukiwarki wsrod narodu, bo monopolista zaczyna pokazywac, ze jest nieobliczalny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hehehe po ostatnim wybryku G. juz nic nie jest wiadome -_- Odczulem to na swojej skorze, jak mi nagle z Top 10 domena wskoczyla na ok 50-60 miejsce ;) Nawet fachowcy pozycjonerzy nie wiedza, co sie aktualnie od kilku dni dzieje, wiec pora zaczac reklamowac inne wyszukiwarki wsrod narodu, bo monopolista zaczyna pokazywac, ze jest nieobliczalny ;)

 

Może "filter"? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zmiana PR jest w google, wiec normalnie ze pozycje szaleja ;)

 

Tak owszem, jest aktualizacja PR i ja to tez odczulem, ze wraz ze wzrostem PR na moich serwisach wszystkie polecialy na odlegle miejsca ;) Tyle, ze dawniej przy update PR nie bylo az takich jaj :) Wystarczy poczytac "optymalizacja.com", by sie dowiedziec, ze G. oszalalo w ostatnich dniach ;) Dodac nalezy, ze tylko z polskimi serwisami sa takie jaja-reszta swiata nie tknieta

 

Może "filter"? :P

 

Raczej nie, bo niby na jakiej podstawie? Wrecz jedna ze stron znalazla sie w wikipedii, to i pozycja w G. powinna wskoczyc o jedno oczko, a tu sruuuut na 5X miejsce. Mysle, ze to chyba przejsciowe i trza odczekac te 2 tyg. Szkoda tylko, ze im sie zachcialo teraz robic ten PR, bo jest sezon ogorkowy na strony turystyczne/regionalne ;)

 

Cale szczescie, ze moje serwisy to typowa amatorka i nie zarabiam na nich, bo jakbym mial jakis wypozycjonowany sklep, to bym sie zdeka wpienil i/lub zbankruyowal :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×