Jump to content
necik

Kiedy obniżka cen odnowień .pl w NASK-u?

Recommended Posts

Może ktoś słyszał (oficjalnie lub nie) czy NASK np. w tym roku planuje obniżyć ceny odnowień domen .pl ? A jeżeli tak, to o ile? Bo tak się składa, że w środę 20 czerwca w Aftermerket.pl odnowienia będą po 37 zł i zastanawiam się czy nie warto przedłużyć wszystkie domeny wygasające w 2012 roku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
jeśli domena zostanie odnowiona a następnie wytransferowana do innego serwisu zanim minie data ważności domeny sprzed odnowienia, odnowienie zostanie cofnięte i opłata za nie zwrócona na konto.
.

Czyli nie ryzykując można kupić odnowienia, a jeśli w NASK odnowienie stanieje, to wytransferować ;)

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możemy tylko zgadywać, ale nie spodziewam się, aby przed końcem 2012 wprowadzono taką zmianę. Jak będzie taka propaganda jak z Euro, to nask będzie długo trzymał aktualne ceny, do zmiany potrzebny jest impuls, więc dużą niespodzianką byłaby zmiana od początku 2013 r. Także wychodzi na to, że warto przedłużyć domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

.

Czyli nie ryzykując można kupić odnowienia, a jeśli w NASK odnowienie stanieje, to wytransferować ;)

a.

 

Ale powyższe założenie sprawdzi się chyba tylko w sytuacji, gdy domeny "odnowione" w promocji za 37 zł będą faktycznie odnawiane (ze zmianą w WHOIS) według tego nowego systemu odnawiania aftermerket, czyli w ostatnim dniu? Bo jeżeli w panelu mam włączony (mam) stary system odnowień, to w przypadku obniżki cen NASK już nic nie zorbę, bo wszystkie domeny odnowiłem 20 czerwca.

Edited by necik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, ja był miał pytanie do panów z PSID, podobno stowarzyszenie miało działać na rzecz obniżenia cen przedłużeń do poziomu domen .eu - czy w ogóle coś słychać w tym temacie? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

PSID nie reaguje na żadne posty na forum, nawet w swoim specjalnym dziale nic nie jest pisane. Sądzę, że PSID to już trup.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To, że nie potrafimy się zjednoczyć działa tylko na naszą niekorzyść. Lepiej płacić NASK-owi grube tysiące, a nawet setki tysięcy niż parę groszy składki? Zresztą nawet bez składki nie było wielu chętnych do uczestnictwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale powyższe założenie sprawdzi się chyba tylko w sytuacji, gdy domeny "odnowione" w promocji za 37 zł będą faktycznie odnawiane (ze zmianą w WHOIS) według tego nowego systemu odnawiania aftermerket, czyli w ostatnim dniu? Bo jeżeli w panelu mam włączony (mam) stary system odnowień, to w przypadku obniżki cen NASK już nic nie zorbę, bo wszystkie domeny odnowiłem 20 czerwca.

 

Trzeba się najpierw zastanowić czemu ma slużyć ta promocja...dla mnie, to darmowe kredytowanie Dropped.pl a z ich strony proba ściągnięcia jaknajwiększej ilości kasy, do oddania rozłozonego w czasie ( odnowienia w ostatniej chwili ). Kredyt wychodzi niestety drożej...

 

Apze:

Nie da się działać bez porozumienia i jednostronnych chęci. Co mogę robie, ale wiele spraw bez Prezesa nie da się załatwić...a On jak działa widać.

Idea jest słuszna ale z pewnymi ludźmi po prostu nie da się czegokolwiek zrobić...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba się najpierw zastanowić czemu ma slużyć ta promocja...dla mnie, to darmowe kredytowanie Dropped.pl a z ich strony proba ściągnięcia jaknajwiększej ilości kasy, do oddania rozłozonego w czasie ( odnowienia w ostatniej chwili ). Kredyt wychodzi niestety drożej...

 

nawet chocbys mial racje... nie chcesz to nie dawaj im pieniedzy... nie ma przymusu

ale skoro ktos chce dac cos taniej to chyba nie sadzisz ze da to za free...

 

bez obrazy, al proponuje przestac narzekac albo wymusic to u "konkurencji"

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że na nowy rok ceny się nie zmienią. A szkoda, mogłyby.

Uff... na szczęście. Już się bałem, że podniosą ceny od nowego roku... ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masz takie info z NSK?

 

Nie, jednak o obniżce informuje się partnerów odpowiednio wcześniej (tak było poprzednim razem). Nie sądzę już, by w 24 dni poszedł taki komunikat.

 

ps użyłem skrótu myślowego. Chciałem napisać od 1 Stycznia 2013, przez co obecnie można mój post odczytać pomyłkowo, że nawet w grudniu 2013 ceny nie ulegną zmianie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przedstawiciel NASK powiedział, że od stycznia maja być zmniejszone o połowę. Ale skoro my szaraczki siedzimy cicho, to widocznie wychdzą z założenia, że nam te ceny odpowiadają, co nie?

Edited by korneliusz.com
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przedstawiciel NASK powiedział, że od stycznia maja być zmniejszone o połowę. Ale, skoro my szaraczki siedzimy cicho, to widocznie nam te ceny odpowiadają, co nie?

Że co? Kiedy tak powiedział?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo proszę o nietabloidowe przekazywanie informacji. Jeśli są jakieś wypowiedzi, to nie zasłyszane pod stołem czy za kulisami, tylko proszę o link do oficjalnej wypowiedzi NASK, żeby nie wprowadzać sztucznego zamieszania w temacie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oficjalnie miało to być tylko marchewką na kiju, żebyśmy siedzieli cicho.

 

Widocznie Apze nie byłeśna wszystkich albo wyszedłeś wtedy do toalety.

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przedstawiciel NASK powiedział, że od stycznia maja być zmniejszone o połowę. Ale skoro my szaraczki siedzimy cicho, to widocznie wychdzą z założenia, że nam te ceny odpowiadają, co nie?

Może to jest tak jak w tym kawale. Nie o połowę, tylko o 50% i nie zmniejszają, tylko podnoszą ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żeby chociaż obniżyli odnowienie na kolejny okres abonamentowy jednego roku do 30 PLN dla domen najwyższego poziomu .PL to byłoby dobrze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mimo młodego stażu na forum, pozwolę sobie wtrącić trzy grosze. Mam wrażenie, że winą za wysokie ceny odnowień domen można niestety obarczyć wszystkie zainteresowane strony: inwestorów, partnerów oraz NASK. Inwestorzy domenowi do dzisiaj nie wybudowali organizacji z prawdziwego zdarzenia, która dbałaby o ich interesy. Partnerzy bardziej ze sobą konkurują, niż współpracują. Natomiast, NASK ogólnie za mało interesuje się wtórnym rynkiem domen internetowych.

Teraz, jeśli każda z tych grup, będzie forsować swój własny pomysł pt. "Ceny odnowień domen w 2013 roku", nie podejmując ze sobą żadnego dialogu, to obawiam się, że do żadnej rewolucji w tej materii nie dojdzie.

Ja widziałbym to raczej w ten sposób, że organizujemy spotkanie, na którym pojawiają się przedstawiciele każdej z tych grup, z wypracowanym pomysłem na ceny odnowień i próbujemy osiągnąć kompromis. Tymbardziej, że w świetle ostatnich raportów NASK, wyraźnie widać, że obniżka cen domen z punktu widzenia ekonomicznego może opłacać się każdej ze stron (spróbujmy osiągnąć sytuację win-win).

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×