Jump to content
Sign in to follow this  
marismo

Środowa "jednodniowa" promocja Dropped .pl po 37 zł

Recommended Posts

Co sądzicie o tej promocji? Czy dobrze rozumiem zasady wobec transferu, że jeśli postanowię wynieść domenę przed okresem jej wygaśnięcia, to domenę wykasują (bo w końcu informują o cofnięciu przedłużenia) i oddadzą kasę za przedłużenie? Czy to pewnego rodzaju ominięcie zakazu niewydawania authinfo na zasadzie "authinfo wydamy, ale w razie jego wykorzystania domena się skasuje, bo złamane zostaną warunki promocji"?

 

I generalnie co sądzicie o tej ofercie? Muszę przyznać, że cena za przedłużenie to argument nr 1 u rejestratorów, a żaden inny nie był ostatnio skory obniżać wyraźnie i bez kruczków cen przedłużeń.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena wygasa 1 września 2012, przedłużasz ją 20 czerwca o rok, czyli do 1 września 2013. Nie możesz jej wytransferować do 1 września 2012 - ja tak to zrozumiałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena wygasa 1 września 2012, przedłużasz ją 20 czerwca o rok, czyli do 1 września 2013. Nie możesz jej wytransferować do 1 września 2012 - ja tak to zrozumiałem.

do wrzesnia 2013

tez tak zrozumialem, a czy mozesz ja sprzedac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chcę siać teorii spiskowych, ale tak zastanawia mnie, czy organizatorowi promocji w ogóle się ona opłaca. Chyba nie powinienem się spodziewać, że w przyszłym roku ceny przedłużeń w AM nagle skoczą do wysokich stawek (i tym samym pokryją sobie inwestycję w tę promocję proponując tym, którzy z promocji skorzystali, przedłużenia np. po 300 zł) a jednocześnie wszystkim, którzy nie skorzystali z promocji zaproponuje się przejście do innego nowo powstałego twora prawnego LLC z partnerstwem NASK, który oferował będzie domeny po niskich cenach jak teraz? Wtedy klienci promocji nie będą mogli skorzystać, bo w jej zasadach był zapis o kwestii transferu. Teoretycznie taki scenariusz nie jest wg. mnie wykluczony, ale może puściły mnie wodze fantazji?

Edited by marismo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli jest tak jak piszą na FB (dlaczego tak niejasno to określili w "regulaminie") jaki może być powód organizowania tego "haczyku"? Czy AM boi się, że ludzie nagle uciekną z domenami czy jak?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie ciekawi czy tak przedłużoną domenę można sprzedać i jak bardzo AM musi być zdesperowane by kompletnie ignorować domenowe realia a kontynuować dalej zabawę w świecie instytucji parabankowych.

 

Jestem pewien że gdy ktoś niezorientowany trafi na ich stronę na facebook będzie przekonany że AM to bukmacher...

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena wygasa 1 września 2012, przedłużasz ją 20 czerwca o rok, czyli do 1 września 2013. Nie możesz jej wytransferować do 1 września 2012 - ja tak to zrozumiałem.

 

Wydaje mi się, że możesz ją wytransferować/sprzedać itp tylko wtedy domena nie będzie przedłużona i zwrócą Ci środki.

 

Co do samej promocji: 3 z 40 to 7,5 %. Zakładając, że średni czas na jaki ktoś zdeponuje środki to pół roku - daje to "zgrubnie" oprocentowanie na 15% w skali roku. To mniej niż oprocentowanie debetów. Wniosek - biznesowo wygląda to ok.

Pozostałe ryzyka każdy musi oszacować sam :)

 

Przy okazji - dokładnie w ten sam sposób rok czy dwa temu przedłużał domeny EuroDNS i nikt się jakoś wielce nie skarżył.

(teraz nie wiem bo nie mam u nich żadnej pl-ki)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Przy okazji - dokładnie w ten sam sposób rok czy dwa temu przedłużał domeny EuroDNS i nikt się jakoś wielce nie skarżył.

(teraz nie wiem bo nie mam u nich żadnej pl-ki)

 

OT: czy to nie eurodns zgubił kiedyś samochód.pl ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

OT: czy to nie eurodns zgubił kiedyś samochód.pl ? :)

 

Możliwe. Zdarzało im się też usuwać mi z konta domeny dla których pobrałem authinfo - chociaż transferu nie zaczynałem.

Na szczęście - kiedy się zorientowałem - miałem kod w mailu i transfer przeszedł. Ale zdarzyło mi się to dwa razy w odstępie prawie roku - więc to nie był przypadkowy błąd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A propos eurodns. Ciekawostka ze strony co.pl - o nas:

 

Kim jesteśmy?

 

Firma Michau Enterprises Limited, prowadząca rejestr domeny co.pl, jest obecna na polskim rynku domen internetowych od pięciu lat. Prowadzi rejestrację domen internetowych w serwisach AfterMarket.pl i Dropped.pl, i według danych statystycznych NASK jest obecnie czwartym co do wielkości rejestratorem domen internetowych w Polsce.

 

Firma jest powiązana kapitałowo z EuroDNS S.A., wiodącym rejestratorem domen w Europie. Jej spółka zależna, CODNS B.V., która jest odpowiedzialna za prowadzenie rejestru domen co.nl i co.no, została wyznaczona do promocji domeny co.pl w Europie.

 

http://www.co.pl/o-nas/kim-jestesmy/

 

Jestem ciekaw jakie dokładniej są te powiązania Michau i Eurodns? Niestety widzę, że nie tylko dropped ale i eurodns potrafi gubić domeny, to już jedno wspólne mamy :lol:

Edited by marismo

Share this post


Link to post
Share on other sites
jeśli domena zostanie odnowiona a następnie wytransferowana do innego serwisu zanim minie data ważności domeny sprzed odnowienia, odnowienie zostanie cofnięte i opłata za nie zwrócona na konto.

A co jeśli ktoś ma automatyczne przedłużanie tj. stary system odnowień? W takim wypadku domeny automatycznie powinny być odnowione.

A wzmianki o tym, że na domenach objętych promocyjnym przedłużaniem założona zostanie jedynie flaga autorenew albo po prostu, że przedłużenia będą wykonywane "nowym" sposobem

Share this post


Link to post
Share on other sites

37 zł to dla mnie "tylko" 3 zł na domenie do przodu. I racja, że coraz bardziej Dropped nadmuchuje jakąś bańkę spekulacyjną czy coś takiego. No bo znów dostałem bonus za utrzymywanie domen dłużej niż rok, eteraz ta promocja, plus rozdawanie. A wiadomo, forsy nie produkuje się na kserokopiarce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

37 zł to dla mnie "tylko" 3 zł na domenie do przodu. I racja, że coraz bardziej Dropped nadmuchuje jakąś bańkę spekulacyjną czy coś takiego. No bo znów dostałem bonus za utrzymywanie domen dłużej niż rok, eteraz ta promocja, plus rozdawanie. A wiadomo, forsy nie produkuje się na kserokopiarce.

 

Dla Ciebie "tylko". Dla mnie jednak to korzystna "promocja", bo w "pre" mam po 40+VAT, w AM po 50, czyli dla mnie to ~13 zl do przodu na domenie. Przy 20 szt. daje juz spore oszczednosci :P

 

Pytanie tylko, czy z tej promocji moga skorzystac wszyscy, czy tylko ci, co maja jakis tam status w AM?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja widzę że już dziś mam 37 zł za przedłużenie .pl ;)

 

EDIT: i muszę przyznać że dane we whois również zmienione od razu :) tak więc nie jest to raczej na konto jakis debetów :)

Edited by Icebreaker

Share this post


Link to post
Share on other sites

proszę o info czy wszyscy przedłużający po 37 zł mają to przedłużenie od razu w nask, czy tylko "w papierach" dropped? Bo jeśli to pierwsze to zwracam honor droppedowi, ale niestety z promocji nie skorzystam (a chciałbym) bo przetransferowałem w ostatnich dniach wiele domen i do jutra z nimi nie wrócę. Jeśli to jasna i uczciwa promocja, dlaczego trwa w takim razie jeden dzień?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skorzystalem, dziekuje i prosze o jeszcze ;) Tym bardziej, ze u konkurencji juz nie naliczaja punktow :P

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×