Jump to content
pokoleniex

Artyykuł o AfterMarket.pl - biznes rentowny od pierwszego dnia

Recommended Posts

Przynajmniej wiadomo, że się nie zawija.

 

Tu troszkę śmieszne sformułowanie :)

obecnie oprócz mnie jest to około dziesięciu osób.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dość dziwne po przeczytaniu artykułu wydaje się wypuszczanie weksli na 300 tys zł, w momencie gdy biznes przynosi 800 tys zł zysku miesięcznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dość dziwne po przeczytaniu artykułu wydaje się wypuszczanie weksli na 300 tys zł, w momencie gdy biznes przynosi 800 tys zł zysku miesięcznie.

 

800 tys przychodu

Share this post


Link to post
Share on other sites

dość dziwne po przeczytaniu artykułu wydaje się wypuszczanie weksli na 300 tys zł, w momencie gdy biznes przynosi 800 tys zł zysku miesięcznie.

 

Mylisz przychody z dochodami.

 

W artykule brakuje mi jasnej odpowiedzi na pytanie co się stanie jeśli wszystkie weksle nie zostaną sprzedane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dość dziwne po przeczytaniu artykułu wydaje się wypuszczanie weksli na 300 tys zł, w momencie gdy biznes przynosi 800 tys zł zysku miesięcznie.

 

Chodziło o przychód nie zysk a to zmienia postać rzeczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W takich przypadkach różnie bywa, dlatego mirror dla potomnych.

 

Faktycznie polecam lekturę bo jest sporo ciekawostek, a na ten moment zestawię ze sobą tylko dwa cytaty:

"W zaistniałej sytuacji zarówno ja sam, jak i moi współpracownicy angażujemy własne środki finansowe, nawet w formie prywatnych kredytów bankowych."

"Nigdy przy tworzeniu żadnego biznesu nie korzystałem z zasobów inwestorów, nie brałem kredytów, nie pozyskiwałem środków z zewnątrz. Zawsze inwestowałem wyłącznie środki własne, a więc z oczywistych względów preferowałem takie biznesy, na stworzenie których nie potrzeba dużo pieniędzy."

Panie Michale, to jeszcze biznes czy już coś innego?

 

Przykład dobrej domeny wg. właściciela AM - psychoterapiapsychodynamiczna.pl ;)

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pan Michal zapomina ze stworzenie tego biznesu kosztowalo malo pieniedzy bo sam pisal skrypty ;) Ktos kto sie na tym niezna by za takie cos ladnych kilkaset tysiecy musial zaplacic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Przykład dobrej domeny wg. właściciela AM - psychoterapiapsychodynamiczna.pl ;)

 

Pewnie miał na myśli "...albo "psychoterapiagrupowa.pl" - bo po tą obecny abonent zapytał się po 17 minutach od rejestracji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W takich przypadkach różnie bywa, dlatego mirror dla potomnych.

 

mełe nie na temat - czym robiles mirror-a całej strony? prtsc. czy jakimś softem bo szukam takiego rozwiązania softw. ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mełe nie na temat - czym robiles mirror-a całej strony? prtsc. czy jakimś softem bo szukam takiego rozwiązania softw. ? :)

Wtyczka screengrab do FF

Share this post


Link to post
Share on other sites

...na ten moment zestawię ze sobą tylko dwa cytaty:

To ja dołożę jeszcze jeden i wcale nie dlatego, że nie lubię AM tylko nie lubię przesytu PR.

Nigdy nie przywłaszczyliśmy sobie niczyich pieniędzy, co potwierdza Złoty Certyfikat Rzetelności przyznany nam w tym roku przez Krajowy Rejestr Długów. Nie inaczej będzie też tym razem.

I wcale nie zamierzam oskarżać Michau'a o przywłaszczanie cudzych pieniędzy tylko chciałbym zapytać, w którym miejscu ów Złoty Certyfikat Rzetelności to potwierdza i daje tego gwarancje ?

W mojej ocenie dobre wczytanie się w Regulamin Rzetelna Firma uzmysławia, że daje on olbrzymie pole do ściemniania i nie daje nikomu żadnych gwarancji prawdziwej rzetelności firmy wpisanej do tego katalogu.

W internecie nietrudno znaleźć takie opinie:

 

Śmiać się z przedsiębiorców, którzy otrzymali taki certyfikat czy może płakać, że nie sprawdzili, kto wystawia owe certyfikaty?

 

14 września zbankrutowało Selectours ...Warto zaznaczyć, że Selectours w maju tego roku otrzymało również Złoty Certyfikat Rzetelności.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja dołożę jeszcze jeden i wcale nie dlatego, że nie lubię AM tylko nie lubię przesytu PR.

 

I wcale nie zamierzam oskarżać Michau'a o przywłaszczanie cudzych pieniędzy tylko chciałbym zapytać, w którym miejscu ów Złoty Certyfikat Rzetelności to potwierdza ?

W mojej ocenie dobre wczytanie się w Regulamin Rzetelna Firma uzmysławia, że daje on olbrzymie pole do ściemniania i nie daje nikomu żadnych gwarancji prawdziwej rzetelności firmy wpisanej do tego katalogu.

W internecie nietrudno znaleźć takie opinie:

 

Śmiać się z przedsiębiorców, którzy otrzymali taki certyfikat czy może płakać, że nie sprawdzili, kto wystawia owe certyfikaty?

 

14 września zbankrutowało Selectours ...Warto zaznaczyć, że Selectours w maju tego roku otrzymało również Złoty Certyfikat Rzetelności.

 

Dwukrotnie powtarzałem na Forum, że Rzetelna Firma, to ściema i by się nie łapać na ich (Rzetelnej Firmy) marketingowy bełkot. Ostatni przyszedł spam do mnie z gratulacjami, że spełniam wymagania i mogę dołączyć do Programu.

Nigdy nie przywłaszczyliśmy sobie niczyich pieniędzy, co potwierdza Złoty Certyfikat Rzetelności przyznany nam w tym roku przez Krajowy Rejestr Długów. Nie inaczej będzie też tym razem.

 

Ale tak jak piszesz - tego cytatu nie powinien zawierać artykuł mimo, że trzymam za nich kciuki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja dołożę jeszcze jeden i wcale nie dlatego, że nie lubię AM tylko nie lubię przesytu PR.

 

I wcale nie zamierzam oskarżać Michau'a o przywłaszczanie cudzych pieniędzy tylko chciałbym zapytać, w którym miejscu ów Złoty Certyfikat Rzetelności to potwierdza i daje tego gwarancje ?

W mojej ocenie dobre wczytanie się w Regulamin Rzetelna Firma uzmysławia, że daje on olbrzymie pole do ściemniania i nie daje nikomu żadnych gwarancji prawdziwej rzetelności firmy wpisanej do tego katalogu.

W internecie nietrudno znaleźć takie opinie:

 

Śmiać się z przedsiębiorców, którzy otrzymali taki certyfikat czy może płakać, że nie sprawdzili, kto wystawia owe certyfikaty?

 

14 września zbankrutowało Selectours ...Warto zaznaczyć, że Selectours w maju tego roku otrzymało również Złoty Certyfikat Rzetelności.

 

Sami wyciagnijcie wnioski z tej odpowiedzi:

...

Szanowny Panie,

 

 

 

w odpowiedzi na Pana korespondencję, informuję co nastąpiło.

KRD BIG S.A. podjęło działania mające na celu wyjaśnienie zgłoszonej sprawy, w tym

kontakt z firmą: Michau Enterprises Limited i po szczegółowym przeanalizowaniu

sprawy nie widzimy podstaw do wykluczenia firm z Programu Rzetelnej Firmy.

Pragnę nadmienić, iż Uczestnikiem Programu może zostać podmiot gospodarczy, który

spełnił łącznie następujące

warunki:

1) zawarł z KRD BIG S.A. umowę o współpracy, w zakresie udostępniania informacji

gospodarczych,

2) na temat którego nie widnieją w systemie KRD BIG S.A. negatywne informacje

gospodarcze tj. informacje o zobowiązaniu albo zobowiązaniach tego podmiotu, które

zostały przekazane przez wierzyciela do KRD BIG S.A. na podstawie i w zakresie

przepisów Ustawy z dnia 14 lutego 2003 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych

(Dz.U. Nr 50, poz. 424),

3) nie zalega z płatnościami wobec Rzetelnej Firmy Sp. o.o. i KRD BIG S.A.,

4) wyraził zgodę na opublikowanie w Programie następujących danych dotyczących jego

firmy:

a. pełna i skrócona nazwa,

b. adres siedziby,

c. numer identyfikacji podatkowej (NIP), d. numer w Krajowym Rejestrze Urzędowym

Podmiotów Gospodarki Narodowej (Regon), e. organ rejestrowy oraz numer we właściwym

rejestrze, f. główny przedmiot działalności, i zobowiązuje się do ich aktualizacji w

czasie trwania Programu,

5) akceptuje postanowienia Kodeksu Etycznego,

6) zobowiązał się do zamieszczenia na swoich stronach WWW (o ile je posiada) Banera

Programu oraz w podpisie dołączanym do treści korespondencji e-mail firmy Linku,

7) potwierdził chęć uczestnictwa w programie.

 

Michau Enterprises Limited przesyła w załączniku wyjaśnienie Pana sprawy.

 

Z poważaniem

Katarzyna Klimasiewicz

Specjalista ds. Kontroli Jakości

Tel:. 71/7745524

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Dwukrotnie powtarzałem na Forum, że Rzetelna Firma, to ściema i by się nie łapać na ich (Rzetelnej Firmy) marketingowy bełkot. Ostatni przyszedł spam do mnie z gratulacjami, że spełniam wymagania i mogę dołączyć do Programu.

 

Dokładnie, jest to po prostu biznes. Nie pierwszy i zapewne nie ostatni, bo wiele firm (często autentycznie uczciwych i rzetelnych) chce sobie wzmocnić dobre samopoczucie i staje się klientami takich firm. Trochę na podobnej zasadzie jak niektórzy chcą się na siłę doszukać wśród przodków szlacheckich herbów. Nie jest to nic złego do chwili, kiedy ktoś chce takim substytutem zastąpić realną rzetelność (aby była jasność, mówię ogólnie, nie mam na myśli Dropped).

 

(...)

3) nie zalega z płatnościami wobec Rzetelnej Firmy Sp. o.o. i KRD BIG S.A.,

(...)

 

Bo o to tak naprawdę chodzi, o te płatności :-)

Edited by andrasz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja natomiast nie rozumiem jak można w ogóle zastanawiać się nad wartością takiego logo na stronie. To nie tylko nabiera się Kowalski, ale i przedsiębiorca. To zupełnie o niczym nie świadczy, poza dobrym pomysłem właściciela tego znaku.

 

Być może ma to jakąś renomę wśród laików. Ja na swoim sklepie chętnie dodam sobie certyfikat "Wspaniała Firma" "Wymarzony pracodawca" i nie wiadomo co tam jeszcze mi podpowie umysł podczas kontaktu z photoshopem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie, jest to po prostu biznes.

...

Bo o to tak naprawdę chodzi, o te płatności :-)

To zupełnie o niczym nie świadczy, poza dobrym pomysłem właściciela tego znaku.

Odbiegamy nieco od tematu głównego ale trzeba przyznać rację, że to faktycznie niezły pomysł jak i jego realizacja.

Zamiast budować zwykły katalog firm i liczyć na opłaty za wpisy, dorabia się ideologię, wymyśla certyfikat i od razu zainteresowanie przelewami rośnie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W mojej ocenie dobre wczytanie się w Regulamin Rzetelna Firma uzmysławia, że daje on olbrzymie pole do ściemniania i nie daje nikomu żadnych gwarancji prawdziwej rzetelności firmy wpisanej do tego katalogu.

 

Te wszystkie przybudówki w rodzaju "rzetelna Firma" to farsa jakaś.

 

Np AmberGold, firma parabankowa, o którą ostatnio jest dużo dymu (założony przez oszusta finansowego skazanego prawomocnym wyrokiem) twierdzi, że wypłacalność gwarantuje specjalny Fundusz Gwarancyjny (w którym 90% udziałów ma... AmberGold).

 

Kiedyś dostałem do mojego serwisu internetowego ładną notatke prasową przysłaną przez firmę public relations pracująca dla Unilevera, że coś tam coś tam, mają margarynę czy inny badziew super zdrowy, bo przebadany i certyfikowany przez jakiś tam Instytut nazwijmy go Żywienia. Co się okazało, sprawdziłem i Instytut ten został stworzony przez Unilever. No i podziękowałem firmie. A ilu dziennikarzy się nabrało?

 

A tak się zdobywa Laur Konsumenta! oraz inne nagrody.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te wszystkie przybudówki w rodzaju "rzetelna Firma" to farsa jakaś.

 

Pokauje to np. Laur Konsumenta za Odkrycie Roku 2011 dla firmy Finroyal

 

A już niecały rok później (1), (2).

 

Podobnie będzie z kolejnym tworem czyli Pozabankowym Centrum Finansowym vel. Pozabankowe.com

 

gdzie na stronie świeci się wręcz certyfikat Złoty Certyfikat Rzetelności.

 

pozabankowe.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawy pomysl na zarobek z tymi certyfikatami, az wymyslilem swoj certyfikat "teraz rzetelność", chetnych na umieszczenie zapraszam na pw.

 

teraz.jpg

(żart)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja wymyśliłem "Laur Profesjonalizmu", "Godło Najwyższej Jakości" i "Certyfikat Zaufania"!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie te certyfikaty kompletnie nic nie warte, może faktycznie to tylko dobry pomysł na biznes (dla wystawiających). ;)

 

#rzetelnosc.pl ;-)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja niedość, że wymyśliłem, to nadto sprzedałem: WiarygodnaFirma*pl :) (dwa lata temu)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×