Jump to content
marismo

Uwaga dropped podnosi ceny! Opłata za wpłatę!

Recommended Posts

Właśnie dostałem mail ze zmianą cennika od sierpnia - dropped wprowadza m.in. 2,5% prowizji za wpłatę środków!

W tej sytuacji pozostanie przenieść się niebawem do konkurencji. Jako klient nie posiadający setek domen, opłata za wpłatę środków dobije opłacalność trzymania domen u nich. Dla porówania jak policzyłem premium za przedłużenie przy posiadaniu 10 domen weźmie mniej niz 50 zł w dropped, a jak by nie patrzeć jest to stabilna firma zarejestrowana w polsce, a nie coś "nie wiadomo skąd" co trudno ścigać w razie zamknięcia biznesu opartego o spółkę prawa handlowego.

Tak samo z AZ.pl gdzie pierwsze przedłużenie przeniesionej tam domeny to mniej niż 50 zł brutto, taniej niż w dropped, bez prowizji za wpłatę i zdecydowanie pewniej - w firmie z siedzibą w Polsce, gdzie można sie dodzwonic i pogadać z pracownikami. Mam już dość kontaktowania się z dropped i przypominania, że moja domena spada, choć była przedłużona - to jest niepoważne, nie mówiąc o przypadku, gdy ktoś posiada wartościowe domeny.

 

edit: ps. co najbardziej mi się nie podoba w tych działaniach to to, że eksponuje się podwyżkę opłat za przechwytywanie itp. a dopiero potem ledwo wspomina, że idzie zmiana, która dotknie WSZYSTKICH, czyli odejmowanie prowizji od wpłaconej kwoty.

Edited by marismo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prowizja jest tylko od wpłat szybkimi płatnościami. Zwykłe przelewy są bez prowizji. W premium.pl też płacisz ekstra za zasilenie konta szybkimi płatnościami.

Dla mnie pomysł ok, bo operator płatności bierze prowizję od takiej wpłaty chyba też 2,5%, a AM wykładał ją do tej pory z własnej kieszeni, co było bez sensu.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie małe kwoty typu kilkadziesiąt lub kilkaset zł można wpłacić szybkimi płatnościami, bo prowizja będzie prawie niezauważalna.

 

Przy kilku tys. zł dobrze wpłacać zwykłym przelewem i tyle, pójdzie dzień dłużej, ale bez prowizji. Tyczy się to i premium.pl jak i teraz AM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

W tej sytuacji pozostanie przenieść się niebawem do konkurencji.

 

Jakiej konkurencji? Nawet w obecnym stanie AM nie ma konkurencji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

może ktoś wkleić tekst z blogu bo u mnie AM leży

 

W dniu 1 sierpnia 2012 wprowadzone zostaną zmiany w cenach niektórych usług świadczonych w serwisie AfterMarket.pl. Poniżej znajduje się podsumowanie zmian, które zostaną wprowadzone:

 

 

Ze względu na wdrożenie skryptów przechwytujących domeny o zwiększonej skuteczności, zwiększeniu ulegną opłaty za przechwytywanie domen .pl:

 

Przechwycenie domeny .pl z normalnym priorytetem: 60 PLN.

Przechwycenie domeny .pl z niskim priorytetem: 30 PLN (25 PLN dla domen funkcjonalnych i regionalnych).

 

Opłata za wystawianie domen zewnętrznych na giełdzie zostanie zniesiona, natomiast zmianie ulegną prowizje od sprzedaży domen na giełdzie:

 

Prowizja od sprzedaży domeny zarejestrowanej w AfterMarket.pl: 5.00%

Prowizja od sprzedaży domeny zarejestrowanej poza AfterMarket.pl: 7.50%

 

Ze względu na wysokie koszty obsługi płatności elektronicznych, dla zapewnienia dalszego świadczenia usług utrzymywania domen w najniższych cenach na rynku, wprowadzona zostanie opłata w wysokości 2.50% za wpłatę środków przy użyciu płatności elektronicznych. Wpłaty środków za pomocą zwykłych przelewów na indywidualne konto użytkownika pozostaną darmowe.

 

Z dniem 1 sierpnia 2012 zakończona zostanie także sprzedaż pakietów hurtowych na rejestrację domen oraz papierów dłużnych naszej firmy. Na stałe zostanie natomiast uruchomiona możliwość korzystania z szybkich wypłat środków poprzez serwis BlueCash oraz skrócony zostanie czas realizacji zwykłych wypłat środków z 10 do 5 dni roboczych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To chyba zapominacie argumentację Dropped sprzed pewnego czasu:

- wpłaty miały pozostać darmowe, ponieważ nie zrezygnowano z prowizji za sprzedaż domen na giełdzie

Teraz okazuje się, że płacimy i za wpłatę środków (oprócz mniej wygodnego przelewu) i podnosi się coraz bardziej prowizję za sprzedaż domen. Brakuje już tylko opłaty za wypłatę, no na serio...

-> Skoro więc w az wpłacam bez prowizji i przedłużam za ~50 zł, a w premium ma takie same warunki wpłat i tak samo umożliwia bezpłatną wpłatę przelewem, a dodatkowo za przedłużenie bierze mniej niż 50 zł brutto (dla nowych domen) to co miałoby mnie trzymać dalej w dropped? Oczywiście, że skorzystam z prawa rynku i tego, że nie ma obowiązku tkwić w AM owianej ostatnimi miesiącami zamieszaniem wokół płynności tej firmy.

 

edit:

Jakiej konkurencji? Nawet w obecnym stanie AM nie ma konkurencji.

Jak to nie ma? W przypadku az.pl za przedłużenie 50 brutto, w premium prawie 50 brutto po przeniesieniu, a w AM? Też 50 zł i to całe co do grosza, a gratis przeboje pt. ręczne przedłużanie moich domen, przedłużanie ich w ostatniej chwili, brak możliwości fizycznej interwencji w firmie, możliwość łatwiejszego bankructwa bez ściągalności z udziałowców w razie padnięcia itp.

Edited by marismo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie dostałem mail ze zmianą cennika od sierpnia - dropped wprowadza m.in. 2,5% prowizji za wpłatę środków!

W tej sytuacji pozostanie przenieść się niebawem do konkurencji.

 

Głupoty wypisujesz !

AZ.pl

Płatność PayPal (+4% do kwoty)

 

Odnowienia 99zł

 

 

Premium.pl

Szybkie płatności - płatności.pl +3%

Szybkie płatności - PayPal + 6%

 

Odnowienia ok 61zł

 

AM - 2,2% za szybką wpłatę, odnowienie 50zł

 

Nie patrz na obecną promocję, bo promocja się kiedyś skończy i znów zaczniesz pisać jakie to premium czy az jest drogie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Jak to nie ma? W przypadku az.pl za przedłużenie 50 brutto, w premium prawie 50 brutto po przeniesieniu, a w AM? Też 50 zł i to całe co do grosza, a gratis przeboje pt. ręczne przedłużanie moich domen, przedłużanie ich w ostatniej chwili, brak możliwości fizycznej interwencji w firmie, możliwość łatwiejszego bankructwa bez ściągalności z udziałowców w razie padnięcia itp.

 

Chodzilo mi bardziej o dropped jako gielde domen :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dziękuję zabaco

 

Wprowadzenie opłaty za wypłatę za pomocą szybkich płatności to dobra decyzja, w końcu ktoś inny musiał to finansować. Co do wzrostu cen przechwyceń jeżeli koszty do tego zmuszają to podniesienie cen jest koniecznością, ale prowizję za sprzedaż na giełdzie można było zostawić na dotychczasowym poziomie. Tutaj cały zysk idzie do kieszeni AM, a dodatkowo pieniądze ze sprzedaży wykorzystywane są na zakup innych usług, na czym AM znów zarabia. 5% kasuje Premium, w az.pl jest za darmo, obydwa podmioty są nieporównywalnie stabilniejsze, w takiej sytuacji niestety escrow przez AM traci sens. No i wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy i zlikwidował opłatę za wystawienie domen zewnętrznych - i po co to w ogóle było wprowadzane?

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

możliwość łatwiejszego bankructwa bez ściągalności z udziałowców w razie padnięcia itp.

 

Tu juz chyba przegiales. W jakiej polskiej spolce kapitalowe masz "sciagalnosc z UDZIALOWCOW w razie padniecia"? Miales chyba na mysli "z CZLONKOW ZARZADU" i to tylko w razie braku terminowego zgloszenia upadlosci i przy spelnieniu paru innych warunkow.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabaco, to niestety TY wypisujesz głupoty. W Az.pl przynajmniej pierwsze przedłużenie domeny masz za 40 zł netto, a nie 99. W premium wystarczy, że przeniosę 10 domen np. z aftermarket i mam każdą z ceną przedłużenia 40 zł netto.

A że promocje się skończą? Co z tego, za rok poszukam lepszych i się wyniosę gdzie indziej, nie martwie się na zapas, za miesiąc ceny AM też mogą urosnąć w dowolnie nieprzewidziany sposób. Liczy się, ile tu i teraz płacę za domeny i w moim przypadku wolę wydać te niecałe 50 zł w az czy premium (gdzie dodatkowo mam gwarację ceny przedłużenia za 40 netto dla reszty przeniesionych domen), niż płacić parę groszy więcej w AM, bez pewności ile za miesiąc będą kosztować przedłużenia i serwować sobie gratis nerwówkę pt. dopraszanie się, że mimo opłacenia domena mi spadła i strona nie działa od pół dnia, sprawdzania każdej domeny w dniu wygasania (cyrk pt. przedłużanie w ostatniej chwili jest chyba tylko w dropped?) i zakładania, że cypryjska spółka się nie zwija, a tylko ma czasowe problemy z płynnością.

 

edit:

 

Tu juz chyba przegiales. W jakiej polskiej spolce kapitalowe masz "sciagalnosc z UDZIALOWCOW w razie padniecia"? Miales chyba na mysli "z CZLONKOW ZARZADU" i to tylko w razie braku terminowego zgloszenia upadlosci i przy spelnieniu paru innych warunkow.

 

Ściągalność słaba, ale wciąż nieporównywalnie lepsza niż z prawodastwem cypryjskim na dodatek działając z Polski... zresztą to już bardziej teoretyzowanie, dla mnie liczy się realny wydatek i bezpieczeństwo, a płacąc mniej więcej tyle samo wybieram az/premium gdzie przedłużają w tym momencie w którym to zlecę, a nie tylko "wyświetlają" nową datę ważności domeny niezgodnie z whois, a de facto przedłużają po terminie domeny, strona spada w sieci a AM obraca pieniędzmi do dnia wygaśnięcia domeny!

Edited by marismo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasadniczo: Prowizja od wplat nie jest dobrym pomyslem, bo doprowadzi to do spadku ilosci (oplaconych) transakcji dla klientow koncowych i wogole komplikacji przy sprzedazy dla klientow koncowych.

 

Klient: "Co, wydarles ze mnie 10.000PLN a teraz mam jeszcze zaplacic 10.250PLN?"

 

Trudno bedzie wytlumaczyc klientowi, ze wynegocjowana cena nie jest cena koncowa, tylko bedzie musial poniesc wieksze koszty. Klient powie: "To jacys naciagacze". Skoncza sie szybkie, latwe transakcje...

 

Oczywiscie klient bedzie mial mozliwosc przelewu, ale przelew z zachodu moze troche isc, a ksiegowosc klienta moze znacznie spowolnic transakcje z niebezpieczenstwem niezmieszczenia sie w terminie. Wezmy pod uwage, ze jeszcze bardziej zaostrza to problem koniecznosci kaucji w aukcjach.

 

Aftermarket.pl staje sie coraz mniej uzywalny w celu sprzedazy domen dla klienta koncowego, a na dluzsza mete tylko klient koncowy wprowadza pieniadz w system...

 

Na miejscu Michala zwiekszylbym oplaty a zasilenia/wyplaty pozostawilbym darmowe.

Edited by Alexis
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasadniczo: Prowizja od wplat nie jest dobrym pomyslem, bo doprowadzi to do spadku ilosci (oplaconych) transakcji dla klientow koncowych i wogole komplikacji przy sprzedazy dla klientow koncowych.

 

Klient: "Co, wydarles ze mnie 10.000PLN a teraz mam jeszcze zaplacic 10.250PLN?"

 

Trudno bedzie wytlumaczyc klientowi, ze wynegocjowana cena nie jest cena koncowa, tylko bedzie musial poniesc wieksze koszty. Klient powie: "To jacys naciagacze". Skoncza sie szybkie, latwe transakcje...

 

Oczywiscie klient bedzie mial mozliwosc przelewu, ale przelew z zachodu moze troche isc, a ksiegowosc klienta moze znacznie spowolnic transakcje z niebezpieczenstwem niezmieszczenia sie w terminie. Wezmy pod uwage, ze jeszcze bardziej zaostrza to problem koniecznosci kaucji w aukcjach.

 

Aftermarket.pl staje sie coraz mniej uzywalny w celu sprzedazy domen dla klienta koncowego, a na dluzsza mete tylko klient koncowy wprowadza pieniadz w system...

 

Na miejscu Michala zwiekszylbym oplaty a zasilenia/wyplaty pozostawilbym darmowe.

 

Nie doczytałem, że tam jest napisane "za wpłatę", no to teraz strzelili sobie w kolano. Ciekawe jak to sobie AM wyobraża 5 dni na wpłatę, często obejmuje to weekend więc realnie 3 dni, dłużej może iść zwykły przelew jak się coś przytka lub jest z zagranicy, nie mówiąc już o procedurach w firmach gdzie często najmniejszą dyspozycję musi podpisać prezes lub główny księgowy, widać że zbytnio oderwali się od rzeczywistości.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabaco, to niestety TY wypisujesz głupoty.

 

Głupoty ? Kolego ja Ci przedstawiłem cenny z cenników - same fakty !

 

Zasadniczo: Prowizja od wplat nie jest dobrym pomyslem, bo doprowadzi to do spadku ilosci (oplaconych) transakcji dla klientow koncowych i wogole komplikacji przy sprzedazy dla klientow koncowych.

 

Ale AM ma najmniejszą prowizję od wpłat ze wszystkich innych giełd, więc czy to oby na pewno jest "koniec świata" ?

Poza tym, kk może wpłacić pieniądze zwykłym przelewem na konto i nie zapłaci prowizji.

Edited by zabaco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie doczytałem, że tam jest napisane "za wpłatę", no to teraz strzelili sobie w kolano. Ciekawe jak to sobie AM wyobraża 5 dni na wpłatę, często obejmuje to weekend więc realnie 3 dni, dłużej może iść zwykły przelew jak się coś przytka lub jest z zagranicy, nie mówiąc już o procedurach w firmach gdzie często najmniejszą dyspozycję musi podpisać prezes lub główny księgowy, widać że zbytnio oderwali się od rzeczywistości.

 

W premium.pl też jest prowizja za wpłatę szybkimi płatnościami, ale jest jednak bardzo przydatna opcja, jaką jest przedłużenie terminu płatności dla klienta prosto z panelu - wiele razy z tego korzystałem. Niestety w AM nie można przedłużyć terminu płatności (samemu z panelu). Brak takiej opcji to duży błąd i "oderwanie się od rzeczywistości" (cytując Ciebie).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety w AM nie można przedłużyć terminu płatności (samemu z panelu). Brak takiej opcji to duży błąd i "oderwanie się od rzeczywistości" (cytując Ciebie).

 

Jest taka opcja :) ostatnio przedłużałem termin płatności :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest taka opcja :) ostatnio przedłużałem termin płatności :)

 

A to może dodali w końcu. W którym miejscu jest ta opcja?

 

Na pewno jej nie było kiedy ostatnio sprzedawałem jakąś domenę przez AM (ale to było jeszcze chyba w starym panelu).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pare posuniec co do zmian oplat wprowadzonych w ostatnich czasach przez AM wydaje sie troche malo przemyslane, np. wprowadzenie oplat za domeny zewnetrzne i wprowadzenie oplat za zasilenie konta. Prowadzi to nieuchylnie do "rotacji", przeprowadzek, koniecznosci przeorganizowan domen.

 

Wlasnie tego typu cykliczne "udogodnienia" spowodowaly w przeszlosci, ze wynioslem wszystkie swoje domeny ze zlapane.pl/ppd.pl/premium.pl. Po co byc regularnie zmuszanym do przemeblowan...

 

Nie jestem przeciwnikiem AM, wrecz przeciwnie mam tam wiele domen i jestem niezwykle wyrozumialy wobec klopotow finansowych i technicznych, ale chcialbym nadmienic, ze nawet u najcierpliwszych ludzi cierpliwosc kiedys sie konczy, najpozniej wtedy, kiedy widza, ze coraz to nowe reguly dodaja im pracy i jednoczesnie uniemozliwiaja im skuteczne operowanie (sprzedaz dla klientow koncowych).

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to może dodali w końcu. W którym miejscu jest ta opcja?

 

Na pewno już jest około miesiąca.

Sprzedawaj domeny ->Transakcje Escrow - klikasz plusik przed domeną i tam możesz wydłużyć.

Edited by zabaco
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pewno już jest około miesiąca.

Sprzedawaj domeny ->Transakcje Escrow - klikasz plusik przed domeną i tam możesz wydłużyć.

 

Dzięki za info. Być może przyda się opcja jak wystawię z powrotem swoje domeny w AM (jako zewnętrzne, bo raczej już zostanę w premium.pl) po 1 sierpnia.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

 

W premium, czy w az odnowienia przy malym portfolio sa wprawdzie zblizone do tych z AM, ale... nie wziales pod uwage bonusu 5zl na przechwytywanie w dropped.

 

Jeszcze do niedawna premium bylo konkurencyjne, bo dawalo punkty za rejestracje, odnowienia, jak i utrzymywanie u nich domen. Obecnie nadal AM jest najtansze. Moze dla Ciebie, przy ilosci ~10 domen pozostali sa tansi, aczkolwiek sa i tacy, ktorzy maja wielokrotnosc tej sumy i tam juz konkurencja przegrywa (no chyba, ze ktos chce miec f-re VAT).

 

Odnosnie oplaty za szybkie platnosci, szkoda, ze jest wprowadzana, aczkolwiek konkurencja, niby ta "tansza" ma to od samego poczatku. Jesli ktos ma konto bankowe z darmowymi przelewami, to bedzie mial darmowe wplaty... w przeciwnym wypadku szybkie platnosci nadal sa tansze przy malych kwotach, niz przelewy bankowe.

 

Cieszy zniesienie oplat za wystawienie domen spoza AM. Martwi podniesienie prowizji, ktora, jak tak dalej pojdzie, niebawem dojdzie do 10%!

 

Martwi tez rownanie cen przechwytywania do konkurencji... Cale szczescie, ze AM daje w/w bonusy.

 

Co by nie gadac, wszedzie zaczyna byc drogo i zamiast zwiekszonej konkurencji, powstaje oligopol :(

 

Pozostaje teraz tylko czekac na okazje typu promocje itp ew nowego gracza, ktory wprowadzi powiew swierzosci w cenach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W premium.pl też jest prowizja za wpłatę szybkimi płatnościami, ale jest jednak bardzo przydatna opcja, jaką jest przedłużenie terminu płatności dla klienta prosto z panelu - wiele razy z tego korzystałem. Niestety w AM nie można przedłużyć terminu płatności (samemu z panelu). Brak takiej opcji to duży błąd i "oderwanie się od rzeczywistości" (cytując Ciebie).

Tylko tutaj trzeba dopisać, że kiedy klient przejdzie do zlecania zwykłego przelewu to w premium ma dane normalnej polskiej firmy z siedzibą, telefonem, regonem, podlegającej polskiej jurysdykcji. W AM natomiast ma dane cypryjskiego, wirtualnego krzaka. Skończy się tym, że transakcja zostanie zrealizowana gdzie indziej, nie każda oczywiście, ale znaczna ich część, jak ktoś nie wierzy to zapraszam do siebie, chętnie pokażę całą skrzynkę maili, na temat tego, co klienci sądzą o cypryjskich spółkach.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

W premium, czy w az odnowienia przy malym portfolio sa wprawdzie zblizone do tych z AM, ale... nie wziales pod uwage bonusu 5zl na przechwytywanie w dropped.

 

Bonusy na przechwytywanie domen (za przedłużanie domen) były zlikwidowane w listopadzie zeszłego roku, o ile pamiętam i teraz już raczej nie dają (ale nie jestem pewien, bo nie mam tam polskich domen tylko .eu i globalne, a za te chyba nie było bonusu nigdy).

 

http://blog.dropped.pl/2011/zmiany-w-cenniku-od-dnia-15-11-2011

 

Jak ostatnio przedłużałem polskie domeny w AM to na pewno bonusu nie było. Jest obecnie tylko taki bonus, ja przynajmniej dostałem takiego e-maila w czerwcu:

 

Drogi użytkowniku,

Zauważyliśmy, że posiadasz w naszym serwisie xxx domen, które utrzymujesz dłużej niż rok.

W ramach podziękowania, dodaliśmy na Twoim koncie bonus na przechwytywanie domen w wysokości xxx PLN.

 

Płacą po 1 zł za każdą domenę utrzymywaną dłużej niż rok.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×