Jump to content
marismo

Uwaga dropped podnosi ceny! Opłata za wpłatę!

Recommended Posts

...

PS To już OT: nóż mi się w kieszeni otwiera jak czytam że AM jest i tak najtańsze chyba że ktoś potrzebuje FV...

Mam sie zaczac bac? :P

Czytając forum dochodzi się do wniosku że rynek domen to patologia.

Bo po czesci w pewnym sensie wystepuje na tym rynku patologia... Chociazby poprzez taki fakt, iz wejscie/istnienie konkurencji powoduje wzrost oplat, zamiast obnizke ;)

Połowa ludzi jawnie się przyznaje że ma prawo w d*** i wszystko ma "na lewo". Psucie rynku i nieuczciwa konkurencji ze strony takich osób, to coś co jasno widzą ci którzy robią wszystko zgodnie z prawem.

"Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem" :P Poza tym, kazdy odpowiada za siebie...

W dodatku po raz n-ty głupota i wprowadzanie innych w błąd - nie prowadząc działalności masz obowiązek od tego co zapłaciłeś AM odprowadzić 23% VAT.

P/w. Nikt nikogo nie zmusza do bycia klientem AM. Kazdy robi to na wlasna odpowiedzialnosc. Jeszcze nie tak dawno, bo do czasu powstania zlapane.pl Twoje powyzsze tezy mialyby sens, aczkolwiek dzisiaj, jak sam zauwazyles, jest konkurencja :)

 

Zeby nie bylo, ze sie czepiam, to zapraszam do wczesniejszych wypowiedzi w tym temacie, gdzie jasno i wyraznie napisalem, ze podwyzki moglyby byc nawet znacznie wieksze, pod warunkiem, ze wraz ze wzrostem oplat, jednoczesnie moglibysmy otrzymywac wiecej. Jak na razie otrzymujemy to samo co dotychczas i to samo, a nawet mniej, niz to, co ma konkurencja, wiec podwyzki posluza jedynie AM. Tu nadzieja, ze serwis wyjdzie na prosta i zaoferuje cos wiecej...

 

Odnosnie jeszcze tych utyskiwan, ze wprowadzono oplaty za wplaty, to jakos nie widze podobnych utyskiwan wobec premium, ktore jeszcze za czasow ppd.pl takowe mialo. AZ moze sobie ta groszowke zrekompensowac pozostalymi uslugami, tudziez klientami detalicznymi, majacymi odnowienia znacznie drozsze niz AM, czy premium.

Jesli juz krytykujemy, to wszystkich. Jakos nie widzialem podobnej nagonki na premium. Ba! Wystarczy zajrzec do dzialu z propozycjami/uwagami dot. premium, gdzie kazda niewygodna propozycja jest kwitowana raz troska o kupujacych, innym razem o sprzedajacych... Zapraszam tez do porownania podobnych watkow dot. AM, gdzie wiekszosc uwag w przeszlosci AM realizowal pod katem nas, czyli uzytkownikow i nie wykrecal sie jak w przypadku w/w konkurencji dbaloscia i troska o Yeti. Obecnie AM wyciagnal wnioski, ze skoro konkurencji uchodzi wiele grzechow na sucho, to czemu on ma byc tym dobrym i na tym tracic, skoro mozna zaczac dbac tez o siebie, tak jak konkurent...

Wcale bym sie nie zdziwil, gdyby AM polikwidowalo niebawem 50% od nieoplaconych w czasie aukcji i zgarnialo 100% dla siebie, albo wzorem konkurenta wystaialo wszelakie spady na otwarte aukcje, przy okazji, jak konkurencja, kasowalo tylko dla siebie kase za przystapienie od tych, co nie dodali do przechwytu... Bo po co sie przemeczac i starac, skoro konkurencja ma gorzej i jakos nie ma bojkotu z tego powodu...

Edited by empireus
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie moja sprawa czy jest dodatkowa kasa za e-przelew zwłaszcza że nadal mam bezpłatny zwykły przelew.

Prowizje - też nie moja sprawa nie mój serwis. Mam jeszcze premium i az (fakt odstają znacznie od am - z tym że premium się trochę podciągnęło)

 

Widać że wprowadzone jakiś czas temu opłaty za wystawiane domeny zewnętrzne nie spowodowały zniknięcia zalewu śmieciowych domen - premium to ogarnęło marketingowo i zaprosiło userów AM do siebie.

 

Rozumiem że podnoszą prowizję ale znów nie rozumiem czemu teraz?

Warto było poczekać aż się wszystko pozamiata (płatności, odnowienia itd) i dopiero wprowadzić nowe ceny.

A teraz bez względu na to czy są uzasadnione i mają sens i tak będą krytykowane.

 

AM - więcej planu w działaniach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Oj biedni wszyscy. A dla mnie (pomimo tego iż wszystkie swoje domeny utrzymuje w AM) podwyżka cen w AfterMarket nic nie znaczy bo nie dotknie mnie to ani na złotówkę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oj biedni wszyscy. A dla mnie (pomimo tego iż wszystkie swoje domeny utrzymuje w AM) podwyżka cen w AfterMarket nic nie znaczy bo nie dotknie mnie to ani na złotówkę.

 

Masz jakiś prywatny cennik? Albo jakąś magię uprawiasz? No chyba, że sprzedajesz tylko poza Aftermarket.pl

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałam o to samo zapytać o co spytał Thomaso. Nie robi mi problemu że prowizja została podniesiona ale też nie widzę problemu aby zauważyć że jadnak wzrosła.

Edited by Patrycja

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Masz jakiś prywatny cennik? Albo jakąś magię uprawiasz? No chyba, że sprzedajesz tylko poza Aftermarket.pl

 

Brak domen zewnętrznych + sprzedaż bezpośrednia i nie ma na co narzekać. Odnośnie wpłat to nie widzę problemu żeby zwykłym przelewem je robić.

 

A to że opłaty zostały podniesione to mnie akurat cieszy. Koniec wolontariatu :)

Edited by Anubis
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

sprzedaż bezpośrednia i nie ma na co narzekać.

 

Widziałem, że część Twoich domen (wszystkie?) prowadzi na własny formularz kontaktowy. Też się jakiś czas temu zastanawiałem nad tym. :)

 

Wtedy to można narzekać już tylko na wzrost cen paliwa. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Widziałem, że część Twoich domen (wszystkie?) prowadzi na własny formularz kontaktowy. Też się jakiś czas temu zastanawiałem nad tym. :)

 

Wszystkie - opieram się wyłącznie na sprzedaży bezpośredniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem z zwykłych przelewów do AM jest IMHO po prostu, że są techniczne fatalne załatwione. Nie chcę mi się poczekać niecałe 24 godzin, że środki są dostępne.

 

I że może być inaczej, znam z małą firmę hostingowa - jeśli zlecę przelew o 11-ej, dostanie po 14-ej maila z automatu, że kasa zaksięgowana (i usługi przedłużone).

 

Jeśli wpłacę o 11-ej zwykłym przelewem do AM, muszę poczekać do następnego dnia (albo ustawić sobie budzik o północ :().

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety jak widać po ostrych podwyżkach w AM jedna za drugą nawet raj podatkowy na Cyprze nie jest w stanie konkurować z polskimi firmami, a umówmy się, że oczekujemy tutaj głównie konkurencji cenowej... Przegryzłbym te zmiany gdyby chociaż w jednej pozycji zaproponowali jakąś obniżkę, np. Przechwytywanie Lite za 20 PLN, a Normal niech będzie te 60 PLN... Niszowe łapałoby się trochę drożej niż rejestracja, a te lepsze i tak trafiają na aukcje...

 

Poza tym również uważam, że wprowadzenie prowizji od wpłat jest poważnym strzałem w kolano w przypadku AM. Przecież oczywiste jest to, że to głównie dotyczyć będzie KK, bo my inwestorzy rzadko wpłacamy, jako, że mamy środki w panelu ze sprzedaży domen... Tak jak wspomnieli powyżej w Premium to przechodzi, bo to polska firma i inaczej wygląda w oczach KK, który robi przelew. Tutaj jak zobaczy dane odbiorcy w postaci Nikosia Cyprus LTD LLC sratata to zastanowi się 5, a nawet 10 razy zanim dokona przelewu. Szybkie płatności bez prowizji pozwalały na uniknięcie tej sytuacji, kilka klików i kasa jest na koncie...

 

No nic... Czekamy na kolejne podwyżki. To, że wypłaty mają być realizowane nie w 10, a w 5 dni roboczych to żaden rarytas, nadal tragedia w obecnych czasach i nie mam pojęcia czym tutaj niektórzy się podniecają? Coś czuję, że idąc takim tempem już niedługo powróci prowizja od wypłat, której zniesienia byłem inicjatorem niecałe dwa lata temu...

 

http://di.pl/topic/60371-dropped-za-duzo-nas-kroi-oglaszamy-strajk/page__hl__%20prowizja%20%20od%20%20wyp%C5%82aty%20%20dropped

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oj biedni wszyscy. A dla mnie (pomimo tego iż wszystkie swoje domeny utrzymuje w AM) podwyżka cen w AfterMarket nic nie znaczy bo nie dotknie mnie to ani na złotówkę.

 

Komentarz w stylu: Dobrze, że to jemu ukradli rower, a nie mnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zalozmy ze zwiekszy sie skutecznosc przechwytywania i cena za przechwyt bedzie ustalona chociazby na 100zl

czy ktos bedzie wtedy narzekal, ze cena wzrosla i bedzie probowal szczescia u "konkurencji", bo tam sa ceny na niezmienionym poziomie?

 

mysle, ze wielu sie znajdzie co zaplaci te 100zl, a reszta niech bedzie narzekac ze inni nie daja rady, albo ze w testach przechwytu nie fair dane byly itd itp

 

mysle, ze takie dzialania odsieja drobnice, ale kto do tej pory ma biznes tak i bedzie mial dalej..

 

niewiele sie zmienia, poza tym ze AM nie chce juz byc instytucja charytatywna i bardzo dobrze

 

 

ps. oplata za przelewy byskawiczne to nic szczegolnego, a prowizja za sprzedaz domen mogla by byc nawet 20% i tak to nie wiele zmieni. jest wiele platform na ktorych mozna sprzedawac domeny, jesli ktos wybiera AM z takich czy innych powodow to musi akceptowac cennik danej firmy. oczywiscie alternatywa jest dawanie darmowych ogloszen na gumtree, albo gratka i dbanie o swoj biznes samemu.. dodatkowo kazdy moze stworzyc sobie strone z lista domen i sprzedawac je w ten sposob, wtedy nie bedzie mogl miec pretensji do kogos o ceny, wplaty itp

Edited by limo

Share this post


Link to post
Share on other sites

@up - what a bzdura...

 

Zapominasz że jesteśmy klientami tej firmy - klient może, ale nic nie musi. A już w szczególności nie "musi akceptować cennik danej firmy". W dodatku z posta płynie jakiś dziwny wniosek że w ogóle jako klienci tej firmy nie powinniśmy w ogóle zabierać głosu na temat jej poczynań? Mamy akceptować i siedzieć cicho...

A już największy nonsens to pisanie o przechwyceniu za 100zł... Co mnie obchodzi jaka firma ma skuteczność? Jeśli zlecę domenę do przechwycenia u wszystkich, to gdzieś wpadnie na pewno - różnica jest tylko w tym ile za to zapłacę. W takim przypadku sorry ale wolę aby wpadła tam gdzie kosztuje to 40zł a nie tam gdzie 100 ;) Z tego prosty wniosek, przeciwny do tego co ty napisałeś- wolę aby ci najdrożsi byli jak najmniej skuteczni.

 

Inna sprawa że jestem za tym aby przechwytywanie kosztowało chociaż tyle co backordery .com - ale żeby miało to sens to musiało by kosztować wszędzie przynajmniej tyle.

 

W sumie zauważyłem jedną rzecz - aktualnie dropped jest najdroższą firmą na rynku (z tych kierujących ofertę do domeniarzy). Gdzie indziej wszystko można znaleźć taniej (lub w tej samej cenie). Co wywołuje u mnie śmiech jak przypominam dobie zapewnienia MP że przenosi firmę na cypr aby zagwarantować nam najniższe ceny - no to je właśnie mamy :)

 

W dodatku jak ktoś słusznie zauważył - w premium można pewne opłaty zrozumieć i wybaczyć bo to firma działająca w PL, tutaj mająca siedzibę, płacąca podatki, z którą można się bez problemu skontaktować telefonicznie i która samym klientom wydaje się dużo bardziej godna zaufania. Można też wymagać od niej zawsze respektowania naszych praw i wykonywania obowiązków według naszego, polskiego prawa. Z tym jak to jest w AM, właśnie można się było przekonać w ostatnich miesiącach. W przypadku dropped ceny wyższe niż w premium są absurdem i nonsensem, jak ktoś tego nie rozumie to polecam przeczytać jeszcze raz akapit wyżej.

Edited by vardess

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Co mnie obchodzi jaka firma ma skuteczność? Jeśli zlecę domenę do przechwycenia u wszystkich, to gdzieś wpadnie na pewno

 

Zdziwisz się pewnego pięknego dnia - Wiele razy skuteczność wszystkich trzech łapaczy zawodziła.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście, zakładam że jakiś % (ok 5%) nie zostanie przechwyconych przez żadnego z trójki przechwytywaczy. Zakładam też że to się nie zmieni - bo kążdy podnosi swoją skuteczność, nie tylko 1 firma ;) co w sumie jest perpetum mobile drożenia przechwytywania bez żadnych korzyści dla klienta... ;)

 

A tak jeszcze po szybkim sprawdzeniu w swoim panelu am - po cenie przechwycenia idzie może ok 30-35% domen, ok 10% to ceny 60-75zł, 25-30% ceny 80-95zł i ok. 30% - ceny XXX (częściej średnie niż niskie). Średnio więc wychodzi ok 100zł za przechwycenie dla operatora. Nawet zakładając skuteczność zaledwie 20%, sporo jednak zostaje na pokaźny zysk w skali miesiąca. Ot, nieopłacalne przechwytywanie, które musi drożeć... ;) bajka.

Albo dropped nie zarabiało i dokładało do biznesu przez kilka lat (ktoś w to wierzy?) albo wykorzystują okazję do wydojenia klientów. Już pisałem - skoro problemy z finansami są z powodu blokady środków w paypal i przez to są podwyżki, to czy obniżą ceny do tych sprzed roku po ich odblokowaniu?... Morzemy pomarzyć. Co klienci zyskali na przenosinach na cypr? Nic, tylko stracili. Zyskał właściciel AM :)

Ale gdy widzę jak łatwo manipulują ludźmi nawet na tym forum... No cóż, sprawdza się powiedzenie że ludzie to owce którymi rządzą wilki

Edited by vardess

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×