Jump to content
marismo

Uwaga dropped podnosi ceny! Opłata za wpłatę!

Recommended Posts

Juz dziś powinni znieść opłaty za domeny zewnętrzne, bo po co czekać na zyski jeszcze 10 dni. Ci do wyższej prowizji to ja wolę sprzedac kilka dodatkowych domen niż mieć zero na koncie i cieszyć sie że nie zapłaciłem wyższej prowizji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bonusy na przechwytywanie domen (za przedłużanie domen) były zlikwidowane w listopadzie zeszłego roku, o ile pamiętam.

...

 

Upsss... O tym nie wiedzialem :) No to faktycznie oferta AM nie wyglada zbyt ciekawie na tle konkurencji. Czyli zakonczyla sie pewna epoka. Rynek sie podzielil i ustabilizowal, AM pogodzil sie z istnieniem konkurencji i juz raczej nie liczylbym na rozpieszczanie nas jak dawniej :(

 

Szkoda, olera... szkoda!

 

Jedyne na co licze, to konkurowanie samych gield poza di.pl. Mam nadzieje, ze gieldy zaczna sie wreszcie reklamowac wsrod KK, skoro przestaly zabiegac o nas. Tam gdzie KK bedzie wiecej, ta gielda bedzie wygrywac. Jak na razie to sa tylko slupy ogloszeniowe, a to da rade zrobic we wlasnym zakresie, robiac formularz kontaktowy na domenie i sprzedajac na wlasna reke, oszczedzajac te kilka % prowizji (chyba ze chodzi o drobnice po kilkaset zl, tudziez FM i LM).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juz dziś powinni znieść opłaty za domeny zewnętrzne, bo po co czekać na zyski jeszcze 10 dni. Ci do wyższej prowizji to ja wolę sprzedac kilka dodatkowych domen niż mieć zero na koncie i cieszyć sie że nie zapłaciłem wyższej prowizji.

 

Podwyżka prowizji jest:

 

z 4 do 5% dla domen w AM

z 6% do 7.5% dla domen zewnętrznych

 

Albo inaczej:

 

Dla domeny sprzedanej za 5000 zł utrzymywanej w AM prowizja będzie większa o 50 zł.

Dla domeny sprzedanej za 5000 zł utrzymywanej poza AM prowizja będzie większa o 75 zł.

 

Dla mniejszych kwot mniejsze różnice, nawet rzędu kilku-kilkunastu zł. Więc to nie jest jeszcze jakaś drastyczna zmiana. ;)

 

I tak dużo ważniejsze jest to, żeby AM przywrócił regularne wypłaty (skoro twierdzą, że mogą zejść z >10 dni do 5 dni to pozostaje też trzymać za słowo).

 

Chodzi o ostatnie zdanie z: http://blog.dropped.pl/2012/zmiany-w-cenniku-od-1-08-2012/

 

Na stałe zostanie natomiast uruchomiona możliwość korzystania z szybkich wypłat środków poprzez serwis BlueCash oraz skrócony zostanie czas realizacji zwykłych wypłat środków z 10 do 5 dni roboczych.

Edited by thomaso
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

I tak dużo ważniejsze jest to, żeby AM przywrócił regularne wypłaty (skoro twierdzą, że mogą zejść z >10 dni do 5 dni to pozostaje też trzymać za słowo).

 

Chodzi o ostatnie zdanie z: http://blog.dropped.pl/2012/zmiany-w-cenniku-od-1-08-2012/

 

Ciekawe, kto ich poratowal kasą i co w zamian? Czy to inwestor, czy to jakis kredyt, a moze sprzedaz przez Michau-a jakiejs domeny, tudziez innego majątku? Taki nagly zastrzyk sporej gotowki jest intrygujacy... Te podwyzki wskazywalyby na kredyt, ktory trzeba w okreslonym czasie splacic, bo watpie, ze gdyby to byl inwestor, to zarzadzilby od razu takich zmian i szybkich zyskow...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem lamentu nad tym czy prowizja giełdy (jakiejkolwiek) to 5% czy 20%, czy zwiększono ją o 10% czy 50% (Pomijam jedynie przypadek zmiany reguł w trakcie gry, gdzie sprzedaję domenę na raty w AM i po kilku miesiącach okazuje się, że wpływy z raty są mniejsze ponieważ zwiększono prowizję - co mnie spotkało. Zgodziłem się na prowizję, która była podczas uruchamiania systemu sprzedaży na raty).

 

Mamy wolny rynek, jeżeli nie opłaca się komuś płacenie takiej prowizji za sprzedaż czy przeprowadzenie escrow to niech nie korzysta z tego serwisu. Na rynku europejskim jest spora konkurencja, można migrować. Są też darmowe systemy.

 

Jeżeli ktoś ma zdolność prowadzenia biznesu z 10 pracownikami po kosztach zawsze może uruchomić swoją giełdę i dopłacać.

 

Być może Michał potrzebuje środki na nowy dom, może chciałby się rozwinąć, a może po prostu zarobić na swoim własnym biznesie tyle ile mu się podoba - nic nam do tego. Tym bardziej, że nie znamy kulis utrzymania takiej liczby domen. Na czymś trzeba zarabiać.

 

Jak już wspomniałem nie raz. Chciałbym płacić prowizje 20% i większe, jeżeli ktoś znajdzie klienta na moją domenę to chętnie się odwdzięczę.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rozumie tego całego poruszenia - powiedzcie mi w ilu serwisach szybkie wpłaty są za free?

Do tej pory dziwiłem się, że AM nie pobiera za to dodatkowej opłaty.

Przy tylu utrzymywanych domenach i transakcjach na giełdzie mogą to być naprawdę spore kwoty, które AM musiał wykładać dotąd z własnej kieszeni. Do tego rejestracje po cenach NASK i licznik bije.

 

Swoją drogą ciekawe czy gdyby Wam przyszło tak dopłacać również robilibyście tyle krzyku...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem lamentu nad tym czy prowizja giełdy (jakiejkolwiek) to 5% czy 20%, czy zwiększono ją o 10% czy 50% (Pomijam jedynie przypadek zmiany reguł w trakcie gry, gdzie sprzedaję domenę na raty w AM i po kilku miesiącach okazuje się, że wpływy z raty są mniejsze ponieważ zwiększono prowizję - co mnie spotkało. Zgodziłem się na prowizję, która była podczas uruchamiania systemu sprzedaży na raty).

 

Czyli uważasz, że domainerzy jako uczestnicy rynku nie mają prawa komentować posunięć podmiotów działających na nim? Przyjmując takie załażenia to niedługo nie można by się wypowiedzieć na żaden temat. Nie podoba Ci się to to nie kupuj, nie lubisz to nie używaj, nie pasuje Ci to nie pisz...

Nie wiem tylko po co ten dział nazywa się Opinie o rejestratorach trzeba by zmienić nazwę na: Pozytywne opinie o rejestratorach.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Jak już wspomniałem nie raz. Chciałbym płacić prowizje 20% i większe, jeżeli ktoś znajdzie klienta na moją domenę to chętnie się odwdzięczę.

 

Zgadzam sie, totez przydaloby sie, gdyby gieldy wreszcie zaczely cos za ta prowizje robic, a nie byc tylko escrow i slupem gloszeniowym. Wystarczy spojzec na Allegro. Jeszcze w czasach cadena (?) juz sie ostro reklamowali w prasie. Obecnie, gdy sa monopolista, reklamuja sie w tv, pomimo ze nie musza, bo synonim gieldy w Polsce to wlasnie allegro. Jednakze oni nie spoczeli na laurach, bo wiedza, ze im wiecej klientow, tym wieksze zyski z prowizji, wieksza swiadomosc klientow, wieksza rozpoznawalnosc marki, ograniczanie konkurencji itd

Pierwsza jaskolka byl Am na poczatku roku, ktore zaczelo sie reklamowac w TV i tu ogromny plus za podjecie tego ryzyka. Podejzewam, ze gdyby nie niespodziewane klopoty, dzisiaj podniecalibysmy sie kolejnymi spotami, a i sprzedazy na AM byloby wiecej. Na premium i az w tej materii nie licze. Premium jako spolka powiazana z home, nie bedzie odbierac chleba swojemu mocodawcy konkurujac z nim, totez tu licze na reklame rynku pierwotnego. Az tez woli skupiac sie na rynku pierwotnym i hostingu, a gielde ma jako przy okazji... Jedyna nadzieja w AM i wowczas duzy % od transakcji bylby uzasadniony, w przeciwnym wypadku nadal bedzie bazowac glownie na drobnicy d2d i od czasu do czasu na jakies prowizje, ktore jak wspomniales, mozna ominac, dzialajac na wlasna reke, badz korzystajac z innych slupow ogloszeniowych. Jednakze tym sposobem nie odroznialby sie od konkurentow, co prowadzi do takiej sytuacji jak obecnie, ze ze wzgledu na brak atutow, klienci uciekaja do konkurencji, ktora oferuje to samo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@apze @bartxx86

 

Jest zasadnicza roznica miedzy narzekaniem w stylu "jest mi za drogo" a krytyka w stylu "ta i ta zmiana zaszkodzi firmie Aftermarket". Ja nie narzekam na podniesienie cen prowizji za sprzedaz albo przechwytywania, tylko uwazam, ze w serwisie ktory poza rejestracja i lapaniem domen ma sluzyc jako kanal sprzedazy dla klienta koncowego NIE MOZE BYC OPLAT za placenie za zakupione domeny. To po prostu NIE MOZE dzialac. Dlatego SEDO i dotychczasowy Aftermarket dzialaly, a AZ.pl jako gielda domen nie (chetnie uslysze o jakis konkretniejszych transakcjach na tej gieldzie) i Premium.pl m.in. tez z tego wzgledu tez ledwo, ledwo. Wystarczy porownac srednie ceny osiagane na AM z tymi na Premium, zeby wiedziec o czym mowie. Jak ktos lubi sprzedawac tylko dla inwestorow, to mu to z pewnoscia nie sprawi roznicy, natomiast przy sprzedazach dla klientow koncowych roznica jest KOLOSALNA.

 

Tu chodzi o analize skutkow niektorych posuniec, podobnie jak to mialo miejsce przy oplatach za domeny zewnetrzne. W ten sposob jakies 40% domen opuscilo gielde Aftermarket, w tym te najlepsze i takze promocja kategorii Domeny Premium nie zdolala tych ostatnich przywrocic. Po jakims czasie wszystkie te obawy sie ziscily i konieczne okazalo sie ponowne zniesienie oplaty za domeny zewnetrzne. I nie chodzi tu o korzysci dla uzytkownikow serwisu, a dla samego serwisu.

 

Proponowalbym wiec zarzadowi Aftermarket zastanowic sie dlaczego klienci (inwestorzy) korzystaja z jego uslug, bo poprzez nieopaczne ruchy moga skasowac wszystkie te powody, dlaczego inwestorzy korzystaja z tego serwisu np. poprzez uniemozliwianie efektywnej sprzedazy dla klienta koncowego ze wzgledu na prowizje od oplat przez klienta koncowego, koniecznosc dokonywania przez niego kaucji w aukcjach, utrudnianie kontaktu z klientem.

 

Dobrze jest spojrzec na oferowana przez siebie usluge od strony klienta, ktory ma za nia placic, a w przypadku gieldy domen takze ze strony klienta klienta, tzn. ze strony klienta koncowego. Jaka zmiana ma sens? Jaka zmiana bedzie miala wrecz odwrotny od zamierzonego skutek? Jaka zmiana spowoduje odejscie klientow albo towaru z gieldy? Jaka zmiana utrudni/uniemozliwi transakcje na gieldzie MIMO wystarczajacej ilosci towaru i klientow?

 

ps: Dodam, ze moim zdaniem do tej pory rynek wtorny domen w PL mial sie stosunkowo dobrze TYLKO ze wzgledu na istnienie Aftermarket, gieldy, ktora w przeciwienstwie do wiekszosci gield na swiecie (lacznie z SEDO) oferuje szybkie, nieskomplikowane, ZAUTOMATYZOWANE transakcje KUPNA I TRANSFERU domen. Chyba w zadny kraj na swiecie nie ma tak dynamicznego rynku D2D jak stworzyl Aftermarket. Obawiam sie, ze kilka z ostatnich zmian godzi w te USPs i doprowadzi nie tylko do stopniowego upadku Aftermarket, ale nawet do zaniku rynku wtornego domen w PL w znanej nam dynamice.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
skrócony zostanie czas realizacji zwykłych wypłat środków z 10 do 5 dni roboczych

Będzie można tą firma pociągnąć do jakiejkolwiek odpowiedzialności na podstawie tej obietnicy? Dzisiaj jest już dziesiąty dzień roboczy od zlecenia wypłat, a ja ciągle mam mozliwość anulowania tych wypłat :blink:. Ile obecnie trzeba mniej więcej czekać na swoje pieniądze z AM?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli uważasz, że domainerzy jako uczestnicy rynku nie mają prawa komentować posunięć podmiotów działających na nim? Przyjmując takie załażenia to niedługo nie można by się wypowiedzieć na żaden temat. Nie podoba Ci się to to nie kupuj, nie lubisz to nie używaj, nie pasuje Ci to nie pisz...

 

Powinni komentować. Jak zauważył Alexis komentarz komentarzowi (lamentowi) nierówny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powinni komentować. Jak zauważył Alexis komentarz komentarzowi (lamentowi) nierówny ;)

No to trzeba będzie się pilnować, tak żeby jedni nie musieli lamentować, nad tym że inni lamentują. ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak już wspomniałem nie raz. Chciałbym płacić prowizje 20% i większe, jeżeli ktoś znajdzie klienta na moją domenę to chętnie się odwdzięczę.

To może lepiej o te 20% obniżyć ceny, a klienci kupią bez prowizji...

 

Edit: Albo zwiększyć wydatki na promocję.

 

P.S. W mojej analizie 15K zapomniałem o promocji - a to też są pasywa, które mają rodzić więcej aktywów... ;)

Edited by exallwave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rozumie tego całego poruszenia - powiedzcie mi w ilu serwisach szybkie wpłaty są za free?

 

Jak to gdzie? W az.pl zasilam panel w 2 minuty np. przelewem elektronicznym mbanku i nie płacę żadnej prowizji. Po zasileniu w ten sposób panelu, po sekundzie środki na koncie i mogę wydawać na usługi, bez prowizji. W ten sposób transferuję domeny z AM do az.pl, zasilam panel kwotą 50 zł i po paru minutach domena utrzymywana bezpieczniej niż moim zdaniem w AM - w az.pl - zostaje przedłużona. Przedłużona w NASK podkreślmy, a nie tylko "wyświetlane" jest rzekome przedłużenie, które zostanie wykonane dopiero w momencie wygaśnięcia, albo nawet i później, z czym się parę razy spotkałem (pisanie maila typu proszę przedłużć domenę ... gdyż strona nie działa, a domena "spada" w rejestrze).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejna głupota Dropped. Rozumiem, że trzeba ciąć koszty i przerzucić je na klienta, ale co w przypadku KK, który kupi domenę np za 20 000 zł i bedzi emusiał dopłacić 500 zł. lepiej by było, gdyby o ten 1% podnieść prowizję ze sprzedaży. Dropped chyba wie, czy mu się to kalkuluje, tzn. ile transakcji w jakim przedziale jest zawieranych, a ile płacą z tytułu pokrywania kosztów interchange.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wprowadzenie prowizji z całą pewnością miał być skierowany dla domeniarzy, gdyż wiedząc, że albo zapłacą prowizję albo dłużej poczekają na zasilenie konta, więcej środków na wszelki wypadek będą zostawiać w swoim koncie AM.

 

Nie przemyśleli, że kwestia ta trafi również w kk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postępują jak dzieci we mgle... Nie analizują tylko wciąż testują różne warianty zamiast rozsądnie zbudować przemyślaną długofalową politykę cenową.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowy cennik Aftermarket.pl bardzo mi się podoba! :P

 

Przechwycenie domeny .pl z normalnym priorytetem: 60 PLN.

Dobre domeny i tak trafiają na aukcje, gdzie osiągają większe ceny. A dzięki podwyżce może ludzie zaczną zamawiać mniej "śmieci" do przechwycenia, co wszystkim wyjdzie na dobre.

 

Opłata za wystawianie domen zewnętrznych na giełdzie zostanie zniesiona

Wprowadzenie opłat za wystawienie domen zewnętrznych było błędem, ale Michau wyciągnął wnioski z efektów wprowadzenia tej opłaty i ją zniósł. Każdy ma prawo do błędów. Tylko ten ich nie popełnia, kto nic nie robi.

 

Prowizja od sprzedaży domeny zarejestrowanej w AfterMarket.pl: 5.00%

Prowizja od sprzedaży jest nadal bardzo niska. Jeśli podwyżka zapewni stabilność finansową i pozwoli na dalszy rozwój serwisu, to jestem jak najbardziej za.

 

[...] wprowadzona zostanie opłata w wysokości 2.50% za wpłatę środków przy użyciu płatności elektronicznych

Już dawno powinna zostać wprowadzona ta opłata. To przez nią wiele osób musiało czekać po 10 i więcej dni na wypłaty swoich środków. Teraz więcej osób zacznie wpłacać środki tradycyjnymi przelewami, co przyspieszy też obieg pieniądza.

 

[...] skrócony zostanie czas realizacji zwykłych wypłat środków z 10 do 5 dni roboczych.

Świetnie! Cieszę się, że zmiany wprowadzone w punktach powyżej mają pozytywny wpływ na szybkość wypłat. 10 dni roboczych to było zdecydowanie za długo. Wolałbym oczywiście, żeby było tak jak w premium.pl, gdzie na wypłatę nie czeka się wcale, a środki są na koncie na kolejny dzień roboczy od zlecenia wypłaty, ale skrócenie terminu o 50% to zmiana w dobrym kierunku. Pieniądz musi krążyć, a im dłużej jest zamrożony i nie ma się do niego dostępu, tym mniej biznesu można zrobić i mniej zarobić.

 

P.S Chciałem skomentować wpis na blogu AM, ale dostałem komunikat:

Przepraszamy, tego artykułu nie można komentować.
;)

 

Ale czytając komentarze w tym wpisie na di.pl, wcale się nie dziwię, że Michau zablokował komentarze - chyba wiedział, co się stanie :P

 

DD

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Świetnie! Cieszę się, że zmiany wprowadzone w punktach powyżej mają pozytywny wpływ na szybkość wypłat.

 

 

Miałyby wpływ pozytywny gdyby były wprowadzone wcześniej i przedłożyłoby się to na coś w przyszłości. A w tym przypadku tok rozumowania raczej sugeruje że zmiany i POZYTYWNE skutki są WPROWADZANE razem jednego dnia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skala podwyżek w AM na przestrzeni ostatnich miesięcy pokazuje że z tą firmą na prawdę nie najlepiej a jej kłopoty finansowe, rzekomo przez paypal to bajka. To w takim razie jak odblokują paypal to ceny wrócą do tych sprzed roku?... ;)

Aktualnie "tanie" AM to:

- najdroższe przechwycenia na rynku (wzrost z 40 na 60zł netto, +50% w ciągu 8 miesięcy oraz zabranie bonusu na przechwytywanie)

- najwyższe prowizje za sprzedaż na giełdzie (wewnętrzne z 2 na 5%, zewnętrzne z 2,5 na 7,5%, wzrosty odpowiednio o 150 i 200% w ciągu 8 miesięcy)

- najdłuższe terminy wypłat, pomimo skrócenia tego czasu do 5 dni - to i tak najgorzej z wszystkich giełd (a zmiana z "bardzo źle" na "źle" to dla mnie słaby powód do radości)

 

Co do wprowadzenia prowizji za szybkie wpłaty, rynek pokazuje że da się bez tego (AZ) - jednak tutaj jest zawsze bezpłatna alternatywa. 2,5% to po prostu podatek od lenistwa lub niecierpliwośći, w końcu można środki wpłacić bez prowizji (terminy są wystarczające).

Mam tylko pytanie do AM jeszcze, czy w takim razie zlikwidują 2,5% prowizji za skorzystanie z Alior Sync?

 

Nie ma także realizacji obietnicy iż AM miało zmienić sposób pobierania prowizji dla tych którzy sami znajdują klientów na swoje domeny, ale korzystają z escrow.

 

Jedyna rzecz na prawdę na plus, także dla samego AM - powrót domen zewnętrznych ;)

 

PS To już OT: nóż mi się w kieszeni otwiera jak czytam że AM jest i tak najtańsze chyba że ktoś potrzebuje FV... Czytając forum dochodzi się do wniosku że rynek domen to patologia. Połowa ludzi jawnie się przyznaje że ma prawo w d*** i wszystko ma "na lewo". Psucie rynku i nieuczciwa konkurencji ze strony takich osób, to coś co jasno widzą ci którzy robią wszystko zgodnie z prawem. W dodatku po raz n-ty głupota i wprowadzanie innych w błąd - nie prowadząc działalności masz obowiązek od tego co zapłaciłeś AM odprowadzić 23% VAT.

Kiedyś niestety ktoś życzliwy widząc że traci pieniądze zapewne wpadnie na to jak może łatwo pomóc dużej części konkurencji w podjęciu decyzji o wyjściu z tego biznesu ;)

Edited by vardess

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetnie! Cieszę się, że zmiany wprowadzone w punktach powyżej mają pozytywny wpływ na szybkość wypłat. 10 dni roboczych to było zdecydowanie za długo. Wolałbym oczywiście, żeby było tak jak w premium.pl, gdzie na wypłatę nie czeka się wcale, a środki są na koncie na kolejny dzień roboczy od zlecenia wypłaty, ale skrócenie terminu o 50% to zmiana w dobrym kierunku. Pieniądz musi krążyć, a im dłużej jest zamrożony i nie ma się do niego dostępu, tym mniej biznesu można zrobić i mniej zarobić.

 

DD

 

Przecież wiesz, że niektórzy czekali ostatnio na wypłatę środków koło 2 miesięcy więc nie widzę powodów do zachwytu. To, że zapis w regulaminie się zmieni z 10 na 5 dni nie znaczy wcale, że tak będą realizowane. Ja wolałbym te 10 dni ale żeby rzeczywiście to obowiązywało. Na dzień dzisiejszy te 5 dni nie robi na mnie wrażenia dopóki nie zacznie działać jak trzeba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×