Jump to content
nembutal

ile macie opcji?

Recommended Posts

Pytam dlatego bo zdecydowana większość domen, które sprawdzam nie tylko jest zajęta ale ma też założoną opcje. Więc się zastanawiam kto te wszystkie opcje pozakładał. Nie chce mi się wierzyć, że to wszystko robota indywidualnych inwestorów.

Ja mam 1 opcje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytam dlatego bo zdecydowana większość domen, które sprawdzam nie tylko jest zajęta ale ma też założoną opcje. Więc się zastanawiam kto te wszystkie opcje pozakładał. Nie chce mi się wierzyć, że to wszystko robota indywidualnych inwestorów.

Ja mam 1 opcje :)

 

Zakładają ci, którym się to opłaca.

 

http://di.pl/topic/30624-ile-masz-opcji/page__view__findpost__p__201668

 

Aftermarket.pl / Dropped.pl w 2009 roku miał 16 tys. opcji, teraz obstawiam, że 20-30 tys.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie liczy się ilość, ale jakość ;)

 

Czyt: prawdopodobieństwo tego, że domena nie zostanie opłacona / spadnie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie liczy się ilość, ale jakość ;)

 

Czyt: prawdopodobieństwo tego, że domena nie zostanie opłacona / spadnie

 

Nie ma żadnej "jakości", każda może spaść. Było już kilka realizacji opcji domen, które "na 100% będą przedłużone" :) I nie mam na myśli deklaracji domainerów, ale działające pod nimi poważne serwisy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam zero szt. (i nigdy jeszcze nie miałem ani jednej).

 

Sebastian

alpine5

Edited by alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tylko jedną (dzisiaj o 17:15 przejmuję Antychrysta.pl) - ale, jeśli będę czuł, że ktoś nie przedłuża, to kupię następne opcje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tylko jedną (dzisiaj o 17:15 przejmuję Antychrysta.pl) - ale, jeśli będę czuł, że ktoś nie przedłuża, to kupię następne opcje.

Napaliłeś się na tą domenę jakbyś miał czarne msze odprawiać online na niej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napaliłeś się na tą domenę jakbyś miał czarne msze odprawiać online na niej ;)

 

A może będę was spowiadać? Tak kiedyś było - ale u mnie za pokutę 5 zdrowasiek i Ojcze nasz ;) Inaczej nie rozgrzeszę :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najwięcej ile miałem to ok. 1000 opcji, obecnie ok. 600 opcji, zrealizowanych z kilkadziesiąt tylko, niestety.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Łącznie 726 opcji. Zrealizowanych również kilkadziesiąt.

Niestety wraz ze wzrostem świadomości na temat wartości domen, liczba realizacji dobrych opcji spada. Ludzie za bardzo pilnują domen a rejestratorzy za bardzo im przypominają o przedłużeniach :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponad 200 ... ok 8 % się zrealizowało, ale tak jak napisał

 

Niestety wraz ze wzrostem świadomości na temat wartości domen, liczba realizacji dobrych opcji spada. Ludzie za bardzo pilnują domen a rejestratorzy za bardzo im przypominają o przedłużeniach :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

łącznie założyłem 22 opcje z czego zrealizowałem 5. Zanim założę opcję staram się zgromadzić jak najwięcej informacji o właścicielu/firmie oraz śledzę takie czynniki jak ostatnie odnowienie domeny oraz liczbę dni pozostałych do odnowienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie chyba 5...

 

...

Niestety wraz ze wzrostem świadomości na temat wartości domen, liczba realizacji dobrych opcji spada. Ludzie za bardzo pilnują domen a rejestratorzy za bardzo im przypominają o przedłużeniach :P

 

Dokladnie. Czasem mam wrazenie, ze na domenie na ktorej jest opcja, rejestratorzy, szczegolnie ci drodzy, jakos specjalnie motywuja abonentow, by takie domeny przedluzyli, pomimo, ze niektore z tych domen nie maja nawet dns-ow prawidlowych od kilku lat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×