Jump to content
Sign in to follow this  
Patrycja

Dzialkowcy.pl

Recommended Posts

Dzialkowcy.pl

 

Teraz nam się trafiła ta domena i jak zawsze chciałabym poznać Wasze opinie na jej temat :)

Zapraszam do dyskusji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena dobra pod forum działkowców :) ale myślę, że ciężko może być o klienta... Gdyby trafił się kupiec sprzedałbym za każdą cenę powyżej 200zł.

 

Pozdrawiam

 

mlm

 

 

PS:

http://www.dzialkowcy.info/

Edited by mlm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zgadzam się z poprzednikiem tak tanio bym jej nie oddał, sam oddałbym ja powyżej niskiego xxxx. Domena bardzo fajna na portal branżowy. Ocena podyktowana tym że mam w rodzinie trzech zapalonych działkowców, którzy żyją sadzonkami, kosiarkami, oczkami wodnymi, żywopłotami itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rewelacyjna domena jak dla mnie. Rynek zbytu naprawdę duży i wierzcie mi bogaty.

Działkowców w naszym kraju jest bardzo dużo i są dobrze poinformowani. ( czyli oczytani z dostępem do sieci )

 

Forum lub portal branżowy to strzał w 10 - jednakże żeby samemu to zorganizować trzeba by mieć potężne zaplecze.

Sądzę że prędzej czy później znajdziesz na niego kupca - ja poniżej 3 - 5 K bym nie oddał.

 

PS . wiem co mówię - sam jestem działkowcem od ponad 20 latek, ile $ wrzuciłem w działkę to mała głowa )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po dokładniejszym przeanalizowaniu przyznaję rację przedmówcom, że zbyt nisko ją wyceniłem. Dla pierwszej zainteresowanej osoby sprzedałbym powyżej 1 k.

 

Bardzo ciężko o kupca może być. Działkowiec.pl to według mnie super domena.

 

Pozdrawiam

 

mlm

Edited by mlm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na stowarzyszenie lub inną, podobną działalność bardzo fajna. Podobnie jak na zaplecze.

Na serwis główny już mniej.

Chociażby dlatego, że zdecydowana większość działkowców to osoby starsze* i nie zawsze korzystające z internetu.

Po to m.in ruszają na działkę by nie siedzieć w domu, przed monitorem.

Inna kwestią jest znaczne ograniczenie tej domeny w odniesieniu do określenia "ogrody"

Nie każdy kto ma ogród czuje się działkowcem.

 

* źródło

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na stowarzyszenie lub inną, podobną działalność bardzo fajna. Podobnie jak na zaplecze.

Na serwis główny już mniej.

Chociażby dlatego, że zdecydowana większość działkowców to osoby starsze* i nie zawsze korzystające z internetu.

Po to m.in ruszają na działkę by nie siedzieć w domu, przed monitorem.

Inna kwestią jest znaczne ograniczenie tej domeny w odniesieniu do określenia "ogrody"

Nie każdy kto ma ogród czuje się działkowcem.

 

* źródło

 

Kiedys w kwiaciarni zaskoczyl mnie staruszek, ktory pytal o jakies kwiatki, bo wyczytal cos tam w internecie ;) Naprawde nie wiem, czemu aktualny jest mit sprzed dekady, ze seniorzy to ciemna masa. To tak a'propos "staruszkow" ;)

 

Zgadzam sie jednak ze opinia:

Na stowarzyszenie lub inną, podobną działalność bardzo fajna. Podobnie jak na zaplecze.

Na serwis główny już mniej.

 

Co by nie gadac, domena mimo wszystko jedna z lepszych, jakie sie tu pojawily. (rozumiem, ze IDN zabezpieczony?)

 

PS. Podobno ta organizacja jest jedna z najwiekszych w kraju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedałem tę domenę Hedenowi za 1000 pln 4 lata temu więc chyba raczej nabrała na wartości. Mam do niej sentyment bo to jedna z pierwszych sprzedanych przeze mnie domen. Myślę, że drzemie w niej potencjał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na stowarzyszenie lub inną, podobną działalność bardzo fajna. Podobnie jak na zaplecze.

Na serwis główny już mniej.

Chociażby dlatego, że zdecydowana większość działkowców to osoby starsze* i nie zawsze korzystające z internetu.

Po to m.in ruszają na działkę by nie siedzieć w domu, przed monitorem.

Inna kwestią jest znaczne ograniczenie tej domeny w odniesieniu do określenia "ogrody"

Nie każdy kto ma ogród czuje się działkowcem.

 

Oczywiście absolutna zgoda z Kangurem co do pierwszego, wyboldowanego zdania.

 

Z drugą częścią opinii (podobnie jak empireus) jednak pozwolę sobie się nie zgodzić.

 

Primo - z internetu korzysta coraz więcej starszych osób, a jeśli przyjmiemy, że za "starsze" przyjmniemy juz grupę 51+ (ja niestety już za kilka lat będę także w tej grupie :( ) jaką stanowi największy procent działkowców, to można śmiało powiedzieć, że jest bardzo duży procent działkowców korzystających z internetu (tutaj mała dygresja - nie spodziewałem się, że aż 37%, to działkowcy w średnio młodszym wieku, z tekstu wynika, że mamy 1,2 mln tylko tych zrzeszonych działkowców, nie licząc "wolnych strzelców", więc te 37%, to prawie 450 tys. osób!),

 

Secundo - a propos "ruszają na działkę by nie siedzieć w domu, przed monitorem", to jednak nie zawsze siedzą na działce, chociażby okres "jesień-wiosna", to czas gdy z powodu pogody siedząc w necie zajmują się swoim hobby teoretycznie.

 

Nie rozumiem też stawiania w opozycji pojęć "ogród - działka". Myślę, że one się przenikają. Działkowcy, to nie tylko ci należący do PZD, ale też mający jakiś swój kawałek "ziemi", także dotyczy to przydomowego ogrodu.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z opiniami na +

Obecna ustawa o ogrodach działkowych ulegnie zmianie. Są plany aby pozbawić monopolu PZD (a i pewnie co za tym idzie ziemi)

 

Zakładam że w przyszłości rynek ogródków działkowych / rodzinnych ulegnie uwolnieniu. Z tego względu zakupiłem jakiś czas temu rod.pl :)

 

Sporo czytałem na temat działkowania i uważam że z domeną warto poczekać aż się coś z regulacjami wyklaruje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

(...) żyją sadzonkami, kosiarkami, oczkami wodnymi, żywopłotami itd.

 

No właśnie, jak dla mnie nie ma przeciwwskazań na założenie sklepu ogrodniczego pod tą domeną. Nie ważne, czy narzędzia, czy roślinki. Liczba i wiek działkowców w Polsce jak dla mnie bez większego znaczenia. Każdy kto ma ogródek pod domem może z zainteresowaniem zajrzeć do takiego sklepu.

 

Jak dla mnie 2-4k.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ją wyceniam na około 2-2,5k PLN (pewnie osobiście za 1,7k PLN bym puścił, gdyby trafił się klient).

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za liczne odpowiedzi. Jeśli ktoś jeszcze coś chciałby dopowiedzieć w wątku to zachęcam:) Ponadto ewentualnych zainteresowanych zachęcam do składania ofert.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podtrzymuję swoje zdanie z zeszłego roku.

Kwestia ROD-ów jest cały czas nie do końca uregulowana bo każda ekipa polityczna przed wyborami licząc na głosy działkowców ( słusznie zauważyliście że największy procent to ludzie starsi ) mówi o likwidacji PZD i oddaniu ( sprzedaniu za grosze ) ziemi jej dotychczasowym użytkownikom.

 

Z drugiej strony słychać głosy że ziemia w dużych miastach ( czytaj przede wszystkim Wawa ) jest niewykorzystana i się marnuje na "ogródek przydomowy z marchewką" .

 

Ciekawy jestem czy do tej pory były jakieś sensowne oferty na te domenę ? :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa interesująca, osobiście nie zarejestrowałbym. Co do sprzedaży zależy od zasobności i determinacji klienta.

Kwota może mieć sporą rozbieżność od niskiej to całkiem wysokiej ceny.

pozdrawiam i zapraszam - to me ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podtrzymuję swoją poprzednią opinię.

Działki to nie tylko ludzie starsi.

 

Zakładam że kupiona na wyprzedaży?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...]

Działki to nie tylko ludzie starsi.

[...]

 

Pełna zgoda.

 

----

I nawet, gdyby to były w większości osoby starsze [a pomijając już brak tutaj zdefiniowania tego pojęcia] to ... co?

Teza o niekorzystaniu z Sieci, przez osoby "starsze" długo się nie obroni. Niektórzy z nas, już powoli wstępują w fazę wstępną do tego okresu życia [a domena internetowa, dopóki i jeśli nie zostanie zastąpiona innym rozwiązaniem, nie jest usługą tylko "na dziś"].

"Babcie" i "dziadkowie" są to - zauważcie - nierzadko osoby czterdziestoparoletnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi się nie podoba ... ale dodam, że dzisiaj mi się nie podoba. Za wiele zmiennych w prawodawstwie odkładanych przez kolejne rządy aby być pewnym horyzontu czasowego zmian na lepsze. "Działkowcy" biorąc pod uwagę osoby, które znam - trudniące się tym zajęciem - to osoby które wolą wyhodować ziemniaka niż go kupić. Znam wręcz rodzinę, która wszystkie warzywa uprawia na działce a nasiona pozyskuje ze swoich wcześniejszych plonów. Nic nie kupują! Żadnych narzędzi, żadnych nasion, NIC. Ale to pewnie ewenement. Domena mimo, że mnie nie przekonuje może się sprzedać do KK za wysokie XXXX.

 

edit:literówka

Edited by Dick

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×