Jump to content
abc

zmiany w EURid

Recommended Posts

Szanowni Państwo,

 

Informujemy, że z dniem 21.11.2012 r., w związku z wprowadzeniem zmian w procedurach dotyczących transferu i cesji u nadrzędnego rejestratora domen europejskich (EURid), aktualizacji uległa treść Regulaminu świadczenia usługi rejestracji domeny internetowej w NetArt.

 

Najistotniejsze zmiany o jakie został zaktualizowany regulamin to:

 

  • wprowadzenie kodów authinfo dla domen europejskich,
  • zniesienie opłaty za wykonywanie cesji domen .eu,
  • umożliwienie zmiany Abonenta podczas procesu transferu domen europejskich.

 

Z powyższego komunikatu wynikałoby, iż w rejestrze domen .eu szykują się zmiany w procedurach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"zniesienie opłaty za wykonywanie cesji domen .eu,"

Na pewno wpłynęłoby to pozytywnie na rynek wtórny tej końcówki. Nikt nie handluje teraz polskimi keywordami .eu wartymi ~50 PLN z powodu właśnie tych opłat manipulacyjnych. Będzie więcej ciekawych sprzedaży?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmiany jak dla tego rejestru rewolucyjne. Z pewnością przełoży się to na większą ilość transakcji ale pewnie tylko tych do 100 zł no ale dobre i to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe kiedy w Premium.pl będzie można zmienić abonenta lub pobrać kod authinfo dla domeny .eu według nowych zasad :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

według mnie nie będzie to miało znaczenia jeśli chodzi o transakcje domainer->kk, poprawi się jedynie sytuacja na rynku d2d.

Bardzo fajna sprawa z darmowym transferem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie jutro, jesteśmy gotowi, ale występują jakieś problemy po stronie OpenSRS, którego premium.pl jest resellerem w zakresie domen eu i globalnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy wiadomo już ( jeśli tak , to proszę o źródło - link ) jaki okres czasu ( dni) musi upłynąć pomiędzy jednym transferem a drugim ? Np :

Dziś transferuję domenę z Aftermarket do AZ , a za dwa dni w AZ trafia się klient na domenę i ......... czeka ( 6 dni , 10 , 30 ? ) na możliwość realizacji zakupu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy mozna transferowac domeny ktore wygasaja? wstyd sie przyznac, ale nie wiem nawet jak to bylo w starym systemie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Genialne posunięcie. Już czuję ruch w interesie :D

 

Podtrzymuję wszystkie swoje oferty sprzedaży na domeny *eu publikowane w dziale "Handel i Ogłoszenia ->Domeny zagraniczne" z ostatnich kilku tygodni (podejrzewam, że w wielu przypadkach "zaporą" był właśnie koszt transferu).

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przetransferowałem na próbę jedną domenę (TanieWycieczki.eu) z Az.pl do Aftermarket, sprawa wyglądała następująco:

 

1. Pobrałem z panelu Az.pl kod authinfo

2. Zainicjowałem transfer z poziomu panelu administracyjnego Aftermarket (wpisując ten kod authinfo)

3. Trochę się zdziwiłem, bo wyskoczył mi komunikat, że potwierdzenie zostanie wysłane na maila...i właśnie nie był podany żaden adres mailowy.

4. Czekałem na maila, aby potwierdzić transfer, sprawdzałem skrzynkę pocztową co 5 minut, nic nie przyszło przez ponad pół godziny.

5. Po około 45 minutach otrzymałem maila z Aftermarket: "Domena taniewycieczki.eu została przetransferowana do AfterMarket.pl."

6. Sprawdziłem w panelu Aftermarket - domena tam jest, ale:

a. w panelu Aftermarket przy tej domenie widnieje informacja Domena wygasa 2014-06-29 23:59:59.

b. domena nadal widnieje w panelu administracyjnym Az.pl i tam jest informacja, że wygasa 2013-06-18 07:15:31 (co jest bardziej prawdziwe, bo domena była rejestrowana w czerwcu b.r.)

 

Ktoś wie, czy nie będzie konieczności potwierdzania transferu domen*eu klikaniem w linki z maila (jak to ma miejsce obecnie np. dla domen *pl, gdzie trzeba "odklikać" swoje) oraz czy zawsze po transferze domeny *eu do Aftermarket dostaniemy rok życia domeny gratis ?

 

Sebastian

alpine5

Edited by alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy zawsze po transferze domeny *eu do Aftermarket dostaniemy rok życia domeny gratis ?

 

Na to pytanie odpowiedź jest prosta - na 100% domena nie powinna być przedłużona. W cenę transferu wchodziła kwota przedłużenia o rok skoro nie ma tej kwoty to domena nie będzie już przedłużana. Gdyby domena była przedłużana, a transfer darmowy to w ten sposób transferując domeny pomiędzy rejestratorami można by uzyskać nieograniczoną liczbę "darmowych" przedłużeń przecież. ;)

 

Wygląda na to, że Aftermarket.pl przedłużył tę domenę o rok (na swój koszt), bo system zadziałał błędnie (wg whois pokazuje datę wygaśnięcia czerwiec 2014 r. a ta data jest prawdziwa) - proponowałbym wstrzymać się z transferami domen .eu do czasu aż poprawią system, żeby nie narażać tej firmy na dodatkowe koszty. Możliwe, że potem ta opłata za przedłużenie będzie ściągnięta z konta w AM, co przy większej liczbie domen będzie dużą kwotą (choć bardzo możliwe jest też, że Aftermarket.pl ten koszt weźmie na siebie, bo to jednak ich błąd nie klientów).

 

Podobnie ja mam dużo domen .eu do przetransferowania z AM do premium.pl i wstrzymuję się aż pb napisze, że system transferu działa już sprawnie.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na to pytanie odpowiedź jest prosta - na 100% domena nie powinna być przedłużona.

[...]

Wygląda na to, że Aftermarket.pl przedłużył tę domenę o rok (na swój koszt), bo system zadziałał błędnie (wg whois pokazuje datę wygaśnięcia czerwiec 2014 r. a ta data jest prawdziwa)

 

W EURidzie nadal transfer wiąże się automatycznie z rocznym odnowieniem. Aftermarket sobie ubzdurał, że taki transfer jest teraz darmowy (sądząc po mailingu). Ewentualnie chce ten koszt wziąć na siebie (raczej cudów nie ma).

 

Podsumowując w EURidzie:

- transfer eu == transfer z 1 rocznym przedłużeniem

- nie ma możliwości transferu eu bez przedłużenia

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W EURidzie nadal transfer wiąże się automatycznie z rocznym odnowieniem. Aftermarket sobie ubzdurał, że taki transfer jest teraz darmowy (sądząc po mailingu). Ewentualnie chce ten koszt wziąć na siebie (raczej cudów nie ma).

 

Podsumowując w EURidzie:

- transfer eu == transfer z 1 rocznym przedłużeniem

- nie ma możliwości transferu eu bez przedłużenia

 

No jest to logiczne, że skoro domena jest odnawiana o rok to ktoś za to musi zapłacić. A jak nie jest odnawiana to można transferować za darmo (tak jak na przykład pl-ki). Inaczej to byłoby kompletnie bez sensu.

Ogólnie zmiany są dobre (w kwestii zniesienia opłat za transfer) tylko chyba AM się trochę pospieszył skoro wprowadził zmiany u siebie prędzej niż EURid zmienił swój system (na to wychodzi z tego, co piszesz). Bo ja też dostałem maila o zmianie zasad obsługi domen .eu (i z niego wynikało, że transfer jest teraz darmowy, a odnawiane są tylko domeny wygasające, a na przykładzie domeny transferowanej przez alpine5 można stwierdzić, że jest inaczej).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Podsumowując w EURidzie:

- transfer eu == transfer z 1 rocznym przedłużeniem

- nie ma możliwości transferu eu bez przedłużenia

 

Dokładnie. Transfer w EURid jest płatny i przedłuża ważność domeny o rok.

Informacje na temat płatności: www.eurid.eu/pl/zostan-rejestratorem/przedplata-i-oplaty

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

chyba AM się trochę pospieszył skoro wprowadził zmiany u siebie prędzej niż EURid zmienił swój system (na to wychodzi z tego, co piszesz). Bo ja też dostałem maila o zmianie zasad obsługi domen .eu (i z niego wynikało, że transfer jest teraz darmowy, a odnawiane są tylko domeny wygasające, a na przykładzie domeny transferowanej przez alpine5 można stwierdzić, że jest inaczej).

 

EURId nic w temacie nie zmienia. Transfery nadal skutkują 1 rocznym odnowieniem i taki transfer nadal kosztuje rejestratora. Nowy system EURidu jest uruchomiony od wczoraj od 9:00.

 

Po prostu aftermarket źle czytał dokumentację ;) Zresztą już chyba przywrócili opłaty za transfer eu w systemie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po prostu aftermarket źle czytał dokumentację ;) Zresztą już chyba przywrócili opłaty za transfer eu w systemie.

 

Przed chwilą przyszło sprostowanie:

 

Drodzy klienci,

W nawiązaniu do wczorajszych informacji nt. nowych zasad obsługi domen .eu, pragnę sprostować jeden błąd, który niestety wkradł się do wysłanej wiadomości.

 

Transfery domen .eu są nadal płatne. Transfer przedłuża ważność domeny .eu o 1 rok, tak samo jak dla domen globalnych.

 

Z pozdrowieniami,

Michał Pleban

AfterMarket.pl

 

Opłaty też są już przywrócone.

 

Czyli transfer będzie dalej płatny i odnawiał domenę o rok, a darmowa będzie tylko zmiana abonenta - no teraz to ma ręce i nogi. Znaczy z darmowym transferem też by miało, ale tylko gdyby domena nie była odnawiana o rok. Dobrze, że sytuacja się wyjaśniła - czyli zmianą są tylko kody authinfo i darmowa zmiana abonenta domeny (zawsze coś).

 

W sumie szkoda, że nie będzie tych darmowych transferów, bo mam trochę domen do przetransferowania. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

"zniesienie opłaty za wykonywanie cesji domen .eu,"

Na pewno wpłynęłoby to pozytywnie na rynek wtórny tej końcówki. Nikt nie handluje teraz polskimi keywordami .eu wartymi ~50 PLN z powodu właśnie tych opłat manipulacyjnych. Będzie więcej ciekawych sprzedaży?

Cofam wszystko co napisałem :P

Rynek wtórny rejestru .eu był i dalej pozostanie nieatrakcyjny dla polskiego inwestora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cofam wszystko co napisałem :P

Rynek wtórny rejestru .eu był i dalej pozostanie nieatrakcyjny dla polskiego inwestora.

Nie cofaj ;-) - cesje są przecież bezpłatne :-P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Najistotniejsze zmiany o jakie został zaktualizowany regulamin to:

  • wprowadzenie kodów authinfo dla domen europejskich,
  • zniesienie opłaty za wykonywanie cesji domen .eu,
  • umożliwienie zmiany Abonenta podczas procesu transferu domen europejskich.

 

 

Aftermarket.pl

 

Drodzy klienci,

W nawiązaniu do wczorajszych informacji nt. nowych zasad obsługi domen .eu, pragnę sprostować jeden błąd, który niestety wkradł się do wysłanej wiadomości.

Transfery domen .eu są nadal płatne. Transfer przedłuża ważność domeny .eu o 1 rok, tak samo jak dla domen globalnych.

 

Z pozdrowieniami,

Michał Pleban

AfterMarket.pl

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie jutro, jesteśmy gotowi, ale występują jakieś problemy po stronie OpenSRS, którego premium.pl jest resellerem w zakresie domen eu i globalnych.

 

Niestety, po wdrożeniu nowych zasad w Premium.pl przy zmianie kontaktu dla domeny .eu, system przestał rozróżniać typy kontaktów na prywatne i komercyjne - dla wszystkich dane są widoczne na whois.eu (a dla przypomnienia, dla kontaktów prywatnych w whois była tylko informacja o języku i adres e-mail abonenta). Nie wiem tylko, czy problem leży po stronie OpenSRS, czy Premium, ale tak czy inaczej - warto byłoby to poprawić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cóż, nastał i ten czas, że biurokratyczny i betonowy EURid w końcu poszedł po rozum do głowy i ujednolicił postępowanie względem domen globalnych. Czy jednak nie dało się tego zrobić już przy hucznym wprowadzaniu rozszerzeń .eu? Wzorowanie się na dobrych i sprawdzonych rozwiązaniach to niec złego, a tak ludzie się męczyli kilka lat z bezsensownymi rozwiązaniami EURid'u. Troszkę paranoi im jeszcze zostało ale też pewnie przyjdzie na to w końcu czas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety, po wdrożeniu nowych zasad w Premium.pl przy zmianie kontaktu dla domeny .eu, system przestał rozróżniać typy kontaktów na prywatne i komercyjne - dla wszystkich dane są widoczne na whois.eu (a dla przypomnienia, dla kontaktów prywatnych w whois była tylko informacja o języku i adres e-mail abonenta). Nie wiem tylko, czy problem leży po stronie OpenSRS, czy Premium, ale tak czy inaczej - warto byłoby to poprawić.

 

To musiał być jakiś błąd w EURid, bo sprawdziliśmy u siebie i po stronie OpenSRS i wszystko ok. Obecnie dane w whois wyświetlają sie prawidłowo (dla osfiz - tylko mail i język), a żadnych zmian nie wprowadzaliśmy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×