Jump to content
CzarnyElo

Gdzie sprawdzacie dostępność domen?

Recommended Posts

Jak w temacie...

 

Ja do niedawna robiłem to w AZ.pl, panel do sprawdzania był naprawdę IDEALNY! Czytelny, szybki i przyjazny. Sprawdzałem najpopularniejsze rozszerzenia i po jednym kliku wszystkie funkcjonalne i regionalne. Teraz zrobili jakąś żenadę. Nie potrafię zrozumieć jak można zmieniać coś idealnego? Gdzie tu logika? Może panel sprawdzania chcieli dostosować pod panel zarządzania? Nie wiem...

 

Napisałem do nich w tej sprawie i...

"Decyzja o zmianie Panelu Klienta była decyzją zarządu spółki."

...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak jak z Allegro było , cos jest dobre, a zarząd spółki chce to na "chama" sp....lić zepsuć :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skrypt kupiony tu na forum działa dobrze.

 

Wyłączając dwu znakowe/literowe.

 

Większe ilości końcówek sprawdzam nadal w az :( - fakt teraz jest mniej czytelnie. Zwłaszcza info o dostępności domeny na giełdzie jest maczkiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu sprawdzałem w nazwa.pl, ale po zmianie panelu zrezygnowałem, Obecnie w Premium i jestem bardzo zadowolony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja korzystam z home.pl do sprawdzania dostępności frazy w najpopularniejszych koncówkach, a domeny.tv, gdy chcę sprawdzić WHOIS. Przydałaby się w wyszukiwarce domeny.tv możliwość zapisywania na stałe, jakie końcówki chce się sprawdzać, bo wkurza mnie konieczność ciągłego odznaczania końcówek .tv i .co.

Edited by Domenatorix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu sprawdzałem w nazwa.pl, ale po zmianie panelu zrezygnowałem(...)

Ja również...

 

Aktualnie premium i dynadot (sprawdza do 1k domen na raz, ale kiedyś był problem z funkcjonalnymi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakoś z przyzwyczajenia sprawdzam na active24.pl , a nie mam tam żadnej domeny. Kiedyś za czasów rządów Daniela w A24 utrzymywałem tam sporo domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem do tej pory na az pl, bo mi się podobało poprzednie rozwiązanie, ale ostatnio niestety interface się zmienił i przestał mi się podobać... czyli podobnie, jak autor tematu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nie boicie się sprawdzając u tak dużych rejestratorów domen, że "przechwycą" nazwę i ją zarejestrują przed Wami, gdy nie zrobicie tego od razu? Ja szukam sprawdzonej firmy (rejestratora) pod tym względem, gdzie wygodnie sprawdza się czy dana domena jest wolna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nie boicie się sprawdzając u tak dużych rejestratorów domen, że "przechwycą" nazwę i ją zarejestrują przed Wami, gdy nie zrobicie tego od razu? Ja szukam sprawdzonej firmy (rejestratora) pod tym względem, gdzie wygodnie sprawdza się czy dana domena jest wolna.

 

Nigdzie nie będziesz miał 100% pewności gdzie zmienną jest czynnik ludzki czyli np. nowy pracownik itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co niektózy źle zrozumieli, nie chodzi o sprawdzanie whois tylko o dostępność domeny w najpopularniejszych rozszerzeniach.

 

Muszę przyznać, że Domeny.tv mnie zaskoczyły i naprawdę jest to bardzo czytelna i funkcjonalna wyszukiwarka.

 

Czy ktoś z Was jest w stanie wydobyć z Domeny.tv bezpośredni adres/link do sprawdzania danej frazy tak jak w AZ?

Przykład dla frazy "nazwadomeny".

AZ - http://www.az.pl/krok-pierwszy.html?name=nazwadomeny

Domeny.tv - http://www.domeny.tv/wyszukiwarka (brak odnośnika do danej frazy...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio sprawdzam dostępność domen na premium. Trochę się jednak zdziwiłem, że spośród kilkuset sprawdzeń jedna z domen, którą byłem poważnie zainteresowany została zarejestrowana po 2 dniach od sprawdzenia przez home. Mam nadzieję, że to przypadek...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam troszkę inny sposób:

 

Wchodzę na https://www.ovh.pl/domeny/ i w polu wybór domeny wpisuję byle jaki ciąg znaków noszących znamiona domeny. Potem dostaję okienko: "Rejestracja innych domen" gdzie można jednorazowo sprawdzać większą liczbę domen :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wybaczcie za spam, ale mam takie pytanie, a nie chciałem zakładać nowego tematu. Wyszukiwałem w internecie i na allegro i prawdę powiedziawszy nic konkretnego nie znalazłem.
Nie wiecie gdzie, oprócz oczywiście zamówienia u programisty, mógłbym znaleźć skrypt wyszukiwarki domen podobnej do tej: http://www.rejestracjadomen.pl/

 

Chciałbym założyć własną stronę, na której mógłbym wyszukiwać wolnych domen oraz dodać skrypt ostatnio wyszukiwanych wraz ze statystykami wyszukiwania pod konkretne frazy. Coś w stylu trendów google.

Znacie możne takie skrypty wyszukiwarek domen? Jeżeli tak to proszę o pomoc i informację :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisałem do nich w tej sprawie i...

"Decyzja o zmianie Panelu Klienta była decyzją zarządu spółki."

...

Trochę nie na temat, ale chyba ostatnio była kolejna zmiana panelu, bo od wczoraj mam w koszyku usługę „Otwarcie panelu: KLIENT” za 0 zł (bez rabatu ;))

dd6812ee5d1d1de7m.jpg

i się zastanawiam, czy ją zaakceptować, bo może znowu AZ będzie chciało wyłudzić ode mnie pieniądze, jak nie dzisiaj, jutro, czy pojutrze, to w bliżej nieokreślonej przyszłości <_<.

Edited by Domenatorix

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MOSCHINO strona rejestracjadomen.pl to jeden z serwisów Consulting Service. Taki rejestrator mogą Ci oni udostępnić jeżeli podejmiesz z nimi współpracę partnerską - serwis hrd.pl. Co do pozostałej części Twojego zapytania to niestety nie wiem czy są takie skrypty, ale jeżeli chcesz mieć coś co będzie w pełni odpowiadało Twoim wymaganiom najlepiej zlecić wykonanie skryptu programiście

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×