Jump to content
master17

rekin.com

Recommended Posts

Widzialem te domene, ale nie zdecydowalem sie... Ogolnie mysle ze nie stracisz, domena warta trzymania, ale na sprzedaz d2d (z zyskiem) raczej nie licz.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakie komercyjne wykorzystanie widzisz dla tej domeny? Dla mnie bez wartości.

 

Choćby serwis rozrywkowy, lub nadaje się na portal o każdej, dowolnej tematyce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem kiedyś aksolotl.pl - na tej samej zasadzie nadawała się do wszystkiego, ale prawdę mówiąc była do niczego. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakie komercyjne wykorzystanie widzisz dla tej domeny? Dla mnie bez wartości.

 

Tutaj akurat się nie zgodzę. Nazwa pasuje na serwis poświęcony biznesowi = "rekin biznesu", czy choćby na nazwę dla firmy produkującej preparaty z tłuszczu rekina (jakieś trany itp.)

Poza tym z istniejących znalazłem jeszcze centrum i hurtownię zoologiczną, domki i pokoje gościnne, szkołę nauki pływania i jazdy na nartach, wszystko ze słowem "rekin" w nazwie.

 

Potencjał więc chyba jakiś jest ;-)

 

Nie wiem za ile ją kupiłeś, ale osobiście ustawiłbym na niej cenę 5k i czekał na rozwój sytuacji.

 

Good luck!

 

Miałem kiedyś aksolotl.pl - na tej samej zasadzie nadawała się do wszystkiego, ale prawdę mówiąc była do niczego. ;)

 

OT: Swojego czasu zastanawiałem się nad przygarnięciem sobie takiego aksolotla, fajne są te zwierzęta.

 

1min.jpg

 

Wybór padł jednak na gekona lamparciego ;-)

Edited by bartxx86
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ROGALIK.pl - też taka uniwersalna jak REKIN, poszła za 870 na aukcji D2D.

Rekina porównałbym do Rogalika, jako równie fajny.

Aksolotl.pl - co za dziwaczna domena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ROGALIK.pl - też taka uniwersalna jak REKIN, poszła za 870 na aukcji D2D.

Rekina porównałbym do Rogalika, jako równie fajny.

Aksolotl.pl - co za dziwaczna domena.

 

Nie porównywałbym tych domen do siebie bo:

1. .pl a .com to jednak spora różnica przy średnich domenach

2. Rekin dla niektórych może kojarzyć się negatywnie.

 

Mi się nie podoba i uważam, że wycena na poziomie 5k jest trochę przesadzona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten aksolotl.pl to taki przykład, że czasem jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. ;) Ale zwierzątko jest urocze, kiedyś sobie kupię. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a mi się podoba..jakaś moc z niej bije:)

serio to nie sprzedawałbym d2d..

 

pozdrawiam

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że sam Roy Sheider drży w trumnie ze strachu na myśl co Master postawi na tej domenie ;)

 

Co do samej domeny jakoś niezbyt mi się podoba co nie znaczy że nie może się sprzedać czego Ci życzę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekin dla niektórych może kojarzyć się negatywnie.

Już kiedyś pisałem, że rekiny to wspaniałe ryby, które należy darzyć szacunkiem. Zwłaszcza pod wodą ;)

Miliony ludzi na świecie nurkuje m.in. dlatego żeby się z nimi spotkać pod wodą i jeżeli komuś kojarzy się rekin negatywnie, to znaczy, że albo za dużo ogląda filmów sensacyjnych albo nie zna jego zwyczajów albo widząc go, profilaktycznie narobił w gacie by rekin potraktował go jako jako nieświeże danie :)

Ew. miał pecha :)

Owszem, jest kilka gatunków rekinów, które mogą być groźne dla człowieka ale zainteresowanym polecam jeden z wielu filmów dostępnych w sieci, np.

Bartosza Sykusa z nurkowania na Bahamach.

 

Domena ciekawa dla nurków, choć szkoda, że to nie shark.com :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W D2D to góra 70-120 PLN.

Poczekałbym na KK (choć on się może nie pojawić), wtedy spróbowałbym mu sprzedać za średnie/średnio-wysokie XXX PLN.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedynie projekt osoby fizycznej widzę pod tym, a co za tym idzie cena poniżej 1k PLN.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedynie projekt osoby fizycznej widzę pod tym...

Serio piszesz ?

Wolałbym na brand firmy rekin.com niż jedną z poniższych:

rekin.rewal.info.pl

rekin.morze.net.pl

rekin.elblag.com.pl

rekin2000.republika.pl

rekinyreklamy.com.pl

rekin.wroc.pl

rekinbydgoszcz.pl

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serio piszesz ?

Wolałbym na brand firmy rekin.com niż jedną z poniższych:

rekin.rewal.info.pl

rekin.morze.net.pl

rekin.elblag.com.pl

rekin2000.republika.pl

rekinyreklamy.com.pl

rekin.wroc.pl

rekinbydgoszcz.pl

Jednak masz rację. Ale nie sądzę do końca, by te firmy były skłonne zainwestować większe środki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednak masz rację. Ale nie sądzę do końca, by te firmy były skłonne zainwestować większe środki.

 

Co nie przeczy, że nie mogą wyłożyć 500 do tysiąca. Może faktycznie to nie jest jakieś X.XXX, ale jakąś wartość uzyskać może, bo fajny i popularny generyk.

 

Na razie zrozumiałem, że tak od 500 do 1.000 mogłoby się udać uzyskać. Ale na CenyDomen.pl jest lista domen COM - i słabe potrafią pójść za średnie X.XXX - tam jest taka lista (cenydomen.pl).

dzialka.com - 520

myjnia.com - 550

bezstresowo.com - 650

dla-dzieci.com - 1.000

przepisy.com - 3.000

COM-y się sprzedają :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serio piszesz ?

Wolałbym na brand firmy rekin.com niż jedną z poniższych:

rekin.rewal.info.pl

rekin.morze.net.pl

rekin.elblag.com.pl

rekin2000.republika.pl

rekinyreklamy.com.pl

rekin.wroc.pl

rekinbydgoszcz.pl

 

Te adresy świadczą o domenowym średniowieczu Polaków. Może nawet o czasach prehistorycznych. Może lepiej Master nie pisz do nich bo nie dość, że nie zostaniesz zrozumiany to jeszcze Cię harpunem przepędzą ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale nie sądzę do końca, by te firmy były skłonne zainwestować większe środki.

Tego nie można oczywiście zagwarantować ale też nie należy w 100% wykluczać.

Rekinowa peelka jest zagospodarowana a nazwy zwierząt często są wykorzystywane na brand.

I to nawet takie jak żabka czy biedronka.

A rekina jednak można skojarzyć nie tylko z nurkowaniem czy wędkarstwem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

myjnia.com - 550

przepisy.com - 3.000

COM-y się sprzedają

 

No właśnie, ale tak jak pisałem Tobie na PW - w d2d sprzedają się głównie branżowe keywordy w .com.

 

Domena rekin.com na pewno nie jest bez wartości, ale będzie ją bardzo trudno sprzedać zarówno domainerowi jak i klientowi końcowemu za jakąś normalną kwotę (z wyłączeniem aukcji od 1 zł czy 10 zł) - sam mam podobny problem z domeną rekin.eu. Niby ciekawa, ale najwyższa oferta to chyba było ze 100 zł, a moje kontrooferty w granicach nawet 1000-2000 zł były odrzucane. Swoją domenę mam długo (od 2008 roku) i też trochę podobnych - nazw zwierząt, roślin itd. i to dużo czasu, żeby zweryfikować to, że w końcówkach poza .pl jest w większości przypadków dużo łatwiej sprzedać domeny branżowe niż takie ogólne, słownikowe "na brand".

 

Sam bym wycenił domenę rekin.com na 2-3 tys. zł dla kk, ale równie dobrze możesz trzymać tę domenę kolejne 10 lat (patrząc po dacie rejestracji w 2003 roku tyle trzymał ją poprzedni abonent i mógł w nią mocno zwątpić skoro sprzedał d2d) i takiej oferty nie doczekać. ;) Tutaj kwestia szczęścia - na pewno przy takiej domenie pomiędzy rekin.pl a rekin.com jest ogromna przepaść pod względem szansy na to, że klient będzie chciał zbudować na niej mocny brand i zaoferuje dobrą kwotę i gdybyś miał tę pierwszą to byłaby bardzo wysoka wycena, a w .com (także .eu) tylko jej drobny ułamek.

Edited by thomaso
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

(..)pomiędzy rekin.pl a rekin.com jest ogromna przepaść pod względem szansy na to, że klient będzie chciał zbudować na niej mocny brand(...)

 

I właśnie o to chodzi, mało kto wystartuje z dużym projektem na domenie .com, tym bardziej, że .pl jest co najwyżej "zagospodarowana"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pomiędzy przepisy.com a rekin.com też widze stety niestety przepaść. z pozytywów to zaprzyjaźniona firma robiaca baseny ma w nazwie rekin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×