Jump to content
korneliusz.com

Domenowo.pl

Recommended Posts

Na tej "giełdzie" jest ok. pół miliona zarezerwowanych domen - niezły wyczyn zarezerwować tyle domen.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdaje sie ze to M., tylko nie wiem po co skoro to samo juz jest realizowane

 

Nie ma co przypuszczać jak we whois na domenie domenowo.pl jest napisane czyja to giełda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A podobno rezerwami nie handlujemy...

 

Już dawno pozbyłem się złudzeń, że na naszym najpiękniejszym ze światów jest "wolność, równość i braterstwo".

W tym wypadku, w krzywym zwierciadle pokazała sie "równość" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

FirstminuteXXXL.pl pewnie wolna jak ktoś chce klona zrobić.

 

snapback.pngUżytkownik megalgal dnia dziś, 22:30 napisał

 

zdaje sie ze to M., tylko nie wiem po co skoro to samo juz jest realizowane

 

Z tą M to trochę Bondem zaleciało ;)

Edited by lufthansa

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Giełdy domen to jednak trochę inna sprawa, ale domenowo.pl to niejako prywatne portfolio. To tak jakby każdy z nas rezerwował na potęgę domeny i wrzucał na 14 dni do swojego portfolio i oferował je kk, a to uważam za niestosowne, jednocześnie to psucie rynku i takim działaniem pracujemy na opinie naciągaczy. Ale tak jak napisał andrasz, obecnie na rynku domen każdy działa w swoim interesie i nie obchodzi nikogo opinia kk o rynku i domeniarzach, byleby pieniądz płynął.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Giełdy domen to jednak trochę inna sprawa, ale domenowo.pl to niejako prywatne portfolio. To tak jakby każdy z nas rezerwował na potęgę domeny i wrzucał na 14 dni do swojego portfolio i oferował je kk, a to uważam za niestosowne, jednocześnie to psucie rynku i takim działaniem pracujemy na opinie naciągaczy.[...]

oczywiście masz racje, dlatego powstaje pytanie czy własciciel dużej giełdy bawiłby się w coś takiego

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://di.pl/topic/13766-aftermarketpl-uwagi-i-sugestie/page__st__2120__p__534208#entry534208

już wiadomo dlaczego.

 

w premium.pl lista wciąż jest:

https://premium.pl/deleted.html

https://premium.pl/deleted/free.html

tylko trzeba brać poprawkę na te masowe rezerwacje z domenowo.pl - ew. mieć nadzieję że to tylko jednorazowy test...

Share this post


Link to post
Share on other sites

tylko trzeba brać poprawkę na te masowe rezerwacje z domenowo.pl - ew. mieć nadzieję że to tylko jednorazowy test...

 

Ja też miałem nadzieję, że na Premium zakładka "tanie domeny" to tylko jednorazowy test..

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja mam nadzieję że NASK w takim przypadku zrezygnuje z chorej rezerwacji :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja mam nadzieję że NASK w takim przypadku zrezygnuje z chorej rezerwacji :)

 

Też mam taka nadzieję.

 

Kiedyś miałem po 20 000 domen w rezerwacji i generalnie przez jakis rok udawało mi się te rezerwacje utrzymywać. Za każdym razem traciłem niewiele domen, po kilkanaście. Od ok. roku już jednak nie rezerwuję tych wszystkich 20tys. domen,jedynie niewielką część. Musze przyznać, że nawet nie mógłbym, bo ok 60-70% z tych 20 tys. domen jest u kogoś innego w permanetnej rezerwacji albo co lepsze kąski zostały zarejestrowane (głównie przez domainerów).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też mam taka nadzieję.

 

Kiedyś miałem po 20 000 domen w rezerwacji i generalnie przez jakis rok udawało mi się te rezerwacje utrzymywać. Za każdym razem traciłem niewiele domen, po kilkanaście. Od ok. roku już jednak nie rezerwuję tych wszystkich 20tys. domen,jedynie niewielką część. Musze przyznać, że nawet nie mógłbym, bo ok 60-70% z tych 20 tys. domen jest u kogoś innego w permanetnej rezerwacji albo co lepsze kąski zostały zarejestrowane (głównie przez domainerów).

 

myslę, ze ciekawsza bylaby informacja ile z tych 20tys rezerwacji sprzedawalo sie rocznie/miesiecznie?

 

bo widac premium sie oplaci, to i AM sie za to wzial...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ryskadow, wg. moich obliczeń (niczym nie potwierdzonych), sprzedaże rezerwacji w premium generują pb od minimum 4 000PLN (wariant najtańszy - wszyscy kupują domeny w ostatnich dniach przed spadem czyli za 20PLN) do aż 72 000 miesięcznie (wszystkie adresy są sprzedane po 400 PLN).

Trzeba pamiętać o ponoszonym przez partnera 10 gr. koszcie rezerwacji - przy 500 000 domen obecnych na domenowo.pl to 100 000 PLN/mc za samo funkcjonowanie niechcianej przez nikogo giełdy.

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 gr jest za nieudaną próbę rezerwacji przecież...

A prepaid nie jest obciążany tą kwotą (10 gr) aż do momentu rejestracji konkretnej domeny?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×