Jump to content
korneliusz.com

Domenowo.pl

Recommended Posts

Nie jest przestępstwem, o ile może się zapewnić kupującemu taką rzecz jaką zakupił.

Czyli jeśli domenowo.pl jest w stanie zarejestrować sprzedaną domenę to nie ma tu problemu.

 

Jest zresztą cała gałąź handlu rzeczami, których się w ogóle nie posiada na magazynie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dropshipping i jest ona legalna.

 

Tyle że w tym przypadku sprzedający nie jest w stanie zapewnić kupującemu "rzeczy którą kupi" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tyle że w tym przypadku sprzedający nie jest w stanie zapewnić kupującemu "rzeczy którą kupi" :)

 

W większości przypadków pewnie może, bo skoro zarezerwowali aż 2,3 mln domen to niemal 100% z nich będzie obecnie wolnych.

Jeśli nie uda się zarejestrować domeny to mogą po prostu oddać pieniądze (te 100 zł) za niezrealizowaną usługę i wtedy jest to na pewno zgodne z prawem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednym zdaniem zdelegalizowałeś cały system dropshippingu :)

 

[...]

 

Z tego co wiem w przypadku dropshippingu jest obowiązek informowania klienta że jest się jedynie pośrednikiem oczywiście mogę się mylić :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W większości przypadków pewnie może, bo skoro zarezerwowali aż 2,3 mln domen to niemal 100% z nich będzie obecnie wolnych.

Jeśli nie uda się zarejestrować domeny to mogą po prostu oddać pieniądze (te 100 zł) za niezrealizowaną usługę i wtedy jest to na pewno zgodne z prawem.

 

Tak czy inaczej wpływa to na postrzeganie nas (rynku wtórnego) jako naciągaczy w oczach KK :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie trzeba o niczym informować klienta w przypadku dropshippingu, bo nie jest się pośrednikiem, tylko stroną transakcji. Dropshipping to po prostu swego rodzaju outsourcing.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem w przypadku dropshippingu jest obowiązek informowania klienta że jest się jedynie pośrednikiem oczywiście mogę się mylić :)

 

Ta sytuacja się w ogóle nie tyczy domenowo.pl (bo oni nie są tu żadnym pośrednikiem), ja bym to bardziej porównał np. do złożenia rezerwacji w hotelu z zapłatą z góry, gdzie hotel może odwołać rezerwację (dlatego, że był błąd w spisie, dany pokój jednak był zajęty przez kogoś innego i nie ma już innych wolnych), oddać pieniądze i będzie to też legalne.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie trzeba o niczym informować klienta w przypadku dropshippingu, bo nie jest się pośrednikiem, tylko stroną transakcji. Dropshipping to po prostu swego rodzaju outsourcing.

 

Tak jak wspomniałem mogę się mylić :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja właśnie sprawdziłem, że kliknięcie w przycisk "Kup domenę za 100 zł" prowadzi do strony głównej, więc skoro nie da się kupić domeny to dalsza dyskusja na temat legalne / nielegalne traci sens.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja właśnie sprawdziłem, że kliknięcie w przycisk "Kup domenę za 100 zł" prowadzi do strony głównej, więc skoro nie da się kupić domeny to dalsza dyskusja na temat legalne / nielegalne traci sens.

 

Może dlatego że zarezerwowałem celowo tę domenę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×