Jump to content
korneliusz.com

Domenowo.pl

Recommended Posts

Mojej rezerwacji z 2009 roku zdcfdsfsdfsdfsa.pl tam nie ma.

...a moje "świeże" wygasłe rezerwacje tam są :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kto pierwszy, ten lepszy - podstawowa zasada przy rejestracji domen, wszystkie chwyty dozwolone.

 

Coraz więcej firm tak robi, coraz większe parcie na kasę - w końcu kapitalizm i zysk się liczy, ale mam (może subiektywne) wrażenie, że odkąd AM zabrało się za śmieciowe domeny, rezerwacje itp. jakość serwisu znacznie spadła, sprzedaż zmniejszyła, ceny na rynku wtórnym spadły, coraz mniej chce się przeglądać domen, brak czasu na wyławianie perełek wśród śmieci.

 

A i jeszcze to...

 

sprawdzam dziś SWOJĄ!!! domenę na whois i widzę:

 

ABONENT:

firma:

Domain Aftermarket, LLC

ulica:

16192 Coastal Highway

miasto:

19958 Lewes

lokalizacja:

US

 

Odnawiam - po godzinie nie widać śladu odnowienia i dalej abonent ten sam, mimo że przychodzi mi mail z potwierdzeniem odnowienia, tylko brak potwierdzenia sms.

 

Jak się połączy wiele rzeczy razem, zaufanie może naprawdę spaść...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eee tam, rezerwacje już wygasły, parę zakupiłem w promocji za 10.95 zł :D a nie tam za 100 zł, jak Pan Michał P. proponował.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te zabawy w rezerwacje domen skończą się tak, że NASK w końcu usunie tę funkcjonalność. Ale może to i dobrze...

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najwyższy czas usunąć rezerwacje.

 

BTW, a ile NASK zarabia na każdej rezerwacji? :D

 

10 groszy, prawda? Czyli NASK dostał 200 000 zł za te 2 mln. rezerwacji? Dobrze liczę?

 

Czyli gdyby AM dokonał wszystkich tych rezerwacji oferując domeny za 100 zł, to w 2 tygodnie musiałby sprzedać 2000 domen, żeby wyjść na zero!

 

Czy można sprawdzić, o ile przyrósł rejestr .pl przez te dwa tygodnie?

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najwyższy czas usunąć rezerwacje.

 

Nie prościej i wygodniej byłoby wprowadzić zakaz sprzedaży rezerwacji dla partnerów NASK ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie prościej i wygodniej byłoby wprowadzić zakaz sprzedaży rezerwacji dla partnerów NASK ?

 

A co z innymi? Dlaczego niby mamy ograniczać rynek? Wielki rejestrator NIE, a domainer (mający tez skrypty) TAK?

 

A aukcje FirstMinute to kto prowadzi sprzedaż? Użytkownik, ale fizycznie to przecież AM rezerwuje w NASK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spoko, rezerwacje spadną za 2 tyg + Wystarczy odczekać. NIe takie cwaniactwa już były.

 

Wydaje mi się, że te rezerwacje już nie spadną bowiem śmiem przypuszczać, że dzięki odpowiedniemu narzędziu będą automatycznie rezerwowane ponownie zaraz po uwolnieniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najwyższy czas usunąć rezerwacje.

 

BTW, a ile NASK zarabia na każdej rezerwacji? :D

0 gr

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co z innymi? Dlaczego niby mamy ograniczać rynek? Wielki rejestrator NIE, a domainer (mający tez skrypty) TAK?

A aukcje FirstMinute to kto prowadzi sprzedaż? Użytkownik, ale fizycznie to przecież AM rezerwuje w NASK.

 

regulamin jednakowy dla wszystkich.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mnie rezerwacja domen jest dziwnym zjawiskiem, bo nie ma żadnego uzasadnienia dla niej - a nawet jeśli znaleźć to każde jej uzasadnienie można obalić bez problemu:

 

1. Rezerwacja daje możliwość dłuższego zastanowienia się nad domeną (czy zarejestrować czy nie):

- gdyby domena była cały czas wolna też by istniała taka możliwość zastanowienia się.

2. Bo dzięki rezerwacji można łatwiej zmieścić się w terminie płatności za domenę, który wyniesie aż 14 dni:

- mamy XXI wiek i przelewy online są powszechne, a nawet jeśli płatność byłaby zwykłym przelewem to księgowanie zajmuje przeważnie do 24 godzin.

3. Rezerwacja zapobiega sytuacji, że zapłacisz za domenę, a jej możesz nie otrzymać (bo w międzyczasie ktoś inny zarejestruje):

- u większości rejestratorów jest po to mechanizm zasilania salda lub przelewów online, aby można było zarejestrować domenę w kilka sekund - a nawet jeśli rejestracja się nie uda to dla domen globalnych rejestratorzy (również polscy) i tak oddają pieniądze.

 

To jedyne trzy uzasadnienia dla rezerwacji, jakie mi przyszły do głowy. Moim zdaniem gdyby NASK usunął rezerwacje to pozytywnie by to wpłynęło na rynek domen (więcej domen byłoby zarejestrowanych), no i NASK by więcej zarobił. NASK by więcej zarobił, a niektórzy rejestratorzy dużo stracili (ci co handlują na masę rezerwacjami).

 

Ja ostatnio z tego ogłoszenia tu na forum http://di.pl/topic/90889-kupon-z-domenami-pl-w-premiumpl kupiłem kupon i jak miałem znaleźć 81 wolnych domen (znalazłem, ale zajęło mi to bardzo dużo czasu) to mnie krew prawie zalała, bo 99% tego co wymyśliłem, a pokazało jako domeny wolne lub zarezerwowane (programik sprawdzający szybko domeny "po hostach") była zarezerwowana, a nie wolna - większość takich zarezerwowanych domen była właśnie na domenowo.pl po 100 zł / szt.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze jeden argument za usunięciem rezerwacji. Dzięki rezerwacjom rozwijają się procedery naciągaczy, którzy rezerwują domeny i dzwonią do firm oferującym im pomoc w zabezpieczeniu domeny przed jakimś konkurentem. Gdyby wszystkie te domeny mieli rejestrować, to sądzę, że znacznie zmniejszyłaby się skala tego procederu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja jestem za likwidacja rezerwacji, bo wiecej z tym szkod niz pozytku. Przychylam sie do powyzszych wypowiedzi thomaso i eresti.com

Aczkolwiek tu mozemy tylko sobie chciec, a i tak najwiekszy nacisk na NASK moga wywrzec rejestratorzy. Problem jednak w tym, ze to wiazalo by sie z kosztami po ich stronie, wiec zanim NASK sam nie wprowadzi tych zmian, to stan ten bedzie po wieki wiekow. Poza tym, nawet gdyby NASK chcial wprowadzic te zmiany, to kilku rejestratorow, tych najwiekszych bedzie lobbowac za tym, by jednak te rezerwacje pozostaly, bo na tym zarabiaja. Mam na mysli lapanie domen. Wprawdzie wtedy moga lapac "na testy" (jesli by i one sie uchowaly), aczkolwiek wowczas mocno by ich poskrobalo po kieszeniach.

Likwidacja rezerwacji, to mniej nindż, wiecej rejestracji normalnych domen, mniejsze obciazenie rejestru (moze wtedy whois bylby bez limitow?) etc

Najwyższy czas usunąć rezerwacje.

 

BTW, a ile NASK zarabia na każdej rezerwacji? :D

...

Placi sie za nieudana probe rezerwacji...

 

Nie prościej i wygodniej byłoby wprowadzić zakaz sprzedaży rezerwacji dla partnerów NASK ?

Polak potrafi i bez trudu to obejdzie, rejestrujac sp. z o.o. albo inny twor w Dealware badz innym Cyprze, wiec taki zakaz bylby martwy. Sytuacja analogiczna do lapania domen...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można próbować też sprzedawać domeny, które nawet nie są zarezerwowane.

 

Trafiłem na takie kwiatki już chyba z 4 razy, dziś postanowiłem przytoczyć link.

Jako, że pracuję w handlu i "przerabiam" dziennie po kilkanaście/kilkadziesiąt firm, natrafiam niekiedy na takie firmy, które już nie istnieją (ze zboczenia domenowego zawsze sprawdzam dostępność ich domen).

 

Dziś trafiłem na firmę RB Poland.

 

Domena jest wolna, można zarejestrować ją na dwa sposoby:

 

1. Jeśli ktoś ma odrobinę pojęcia o domenach, to u dowolnego rejestratora za około 10-12 zł

2. Lub za jedyne 100 zł -> http://www.domenowo.pl/r/rbpoland.pl

 

Tak jak pisałem wyżej, spotykam się z tym już chyba czwarty raz w ostatnich kilkunastu dniach (nie zawsze dotyczy to domen - nazw firm, niekiedy jakichś słowotworów, słabszych lub lepszych). Natrafiłem oczywiście na te oferty przez Google (wpisując nazwę domeny). Co ciekawe oferta Domenowo jest ważna zawsze tylko do danego dnia, w którym natrafiliśmy na nią (jak sprawdzałem jedną domenę 23.02.2013, to w ofercie Domenowo była klauzula, że jest ważna tylko do 23.02.2013). W przypadku rbpoland.pl oferta jest ważna tylko do dziś :)

 

Nie sprawdzałem nigdy następnego dnia (czy aby oferta nie jest nadal ważna, tylko data się zmienia). W przypadku kilku domen, o których wspomniałem nie dało rady sprawdzić, bo je sam natychmiast wziąłem w rezerwacje, albo wręcz zarejestrowałem :)

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi się wydaje, że to dlatego, że oni już nie rezerwują hurtowo domen (pewnie NASK im zabronił po tym jak wywrócili cały system), a oferty dalej wiszą.

Pewnie jeśli zakupić taką domenę na domenowo.pl to zarejestrują i sprzedadzą, bo co innego mają zrobić - przecież nie napiszą, że oferta nieaktualna już.

A jeśli chodzi o datę w ofertach to pewnie z automatu pokazuje tam jako datę ważności oferty datę dzisiejszą - tak było zresztą od samego początku. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...]

 

Dziś trafiłem na firmę RB Poland.

 

Domena jest wolna, można zarejestrować ją na dwa sposoby:

 

1. Jeśli ktoś ma odrobinę pojęcia o domenach, to u dowolnego rejestratora za około 10-12 zł

2. Lub za jedyne 100 zł -> http://www.domenowo.pl/r/rbpoland.pl

 

[...]

 

 

O ile się nie mylę to sprzedawanie rzeczy której się nie posiada jest przestępstwem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ile się nie mylę to sprzedawanie rzeczy której się nie posiada jest przestępstwem...

 

Nie jest przestępstwem, o ile może się zapewnić kupującemu taką rzecz jaką zakupił.

Czyli jeśli domenowo.pl jest w stanie zarejestrować sprzedaną domenę to nie ma tu problemu.

 

Jest zresztą cała gałąź handlu rzeczami, których się w ogóle nie posiada na magazynie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dropshipping i jest ona legalna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×