Jump to content
zabaco

Masowe podbijanie aukcji AM przez użytkownika Di.pl

Recommended Posts

Panowie - tu chodzi o cały proces podbijania aukcji ! a czy ktoś wygra czy nie to nie powinno być istotne.

Dlaczego takie rzeczy nie zdarzają się na Premium ? Bo są sztywne zasady i nie ma mowy o podbijaniu własnych aukcji.

Jeśli AM wyraża na to zgodę, to zraz zaczną się masowe podbijania dobrych domen jeśli cena nie jest satysfakcjonująca dla sprzedawcy, by zachować domenę.

Edited by zabaco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli AM wyraża na to zgodę, to zraz zaczną się masowe podbijania dobrych domen jeśli cena nie jest satysfakcjonująca dla sprzedawcy, bo zachować domenę.

 

Nie zaczną, nie popadajmy w paranoję.

Podbijanie aukcji to jest jednak margines, a nie "masowość" i na całym rynku domen jest zaledwie garstka osób, które by upadły tak nisko - wszystkie takie osoby, które sam podejrzewałem o kombinacje na tę chwilę mają już skreślone loginy na aukcji (np. user o loginie polonia) czyli AM mocno zadziałał i każda kolejna osoba (również taka, która przeczyta ten wątek) będzie się pewnie bała już podbijać.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli podbijacz wygra aukcję, nie oferujemy w tej chwili domeny drugiemu licytującemu. Jest tak, ponieważ ponieważ wymagałoby to zdecydowanie zbyt dużej i nieuzasadnionej ingerencji w przebieg aukcji, a po drugie, od tego czasu licytujący skoro nie wygrał aukcji, mógł już kupić inne domeny i nie byłoby wskazane nagle narzucać mu kupna jakiejś dawnej domeny.

 

Poza tym, tak jak napisał thomaso, często podbijacze jak najbardziej opłacają wylicytowane domeny.

Przeczysz chłopie samemu sobie.

Skoro tego typu aukcje to oszustwo to przede wszystkim każda z nich powinna zostać...UNIEWAŻNIONA !!! A Ty piszesz że nie chcecie ingerować...

Pisanie że zapis o karach w tym przypadku jest jasny i wyraźny jest bzdurą...

Nie jest jasny, nie jest wyraźny i nie zawiera tego co zawierać powinien.

Dam Ci przykład skoro tego nie rozumiesz...

Aukcja zaczyna się od 10 zł. Podbijacz licytuje do kwoty 200, potem odpuszcza i znowu zaczyna podbijać od kwoty 500 zł, po złożeniu ostatniej oferty na kwotę 700, przestaję podbijać, za to licytują inni do kwoty 1000.

Oblicz karę dla niego...wedle jakiej stawki, od jakiej kwoty tą karę ma zapłacić?

Aukcji nie wygrał, konta innego nie ma, tylko te z którego licytował. Jego kolega, sprzedawca domeny, dla którego podbijał mieszka w Warszawie, a on w Krakowie...

Oświeć mnie chłopie bo jak widzę wiara we własną nieomylność doprowadziła do tego że nie zauważasz że to gniot regulaminowy, na podstawie którego nie wolno Wam karać. A że Ty tak robisz, cóż, myślę że są to działania do czasu...

A wystarczyło zastrzec w tym Waszym gniocie...kara wynosi 100% kwoty najwyższego podbicia i sytuacja byłaby jasna...czyż nie?

 

A żeby sytuacja była klarowna. Nie bronię oszustów, ba, uważam że trzeba ich tępić do skutku. Ale też nie wydaje mi się w porządku aby ktoś kto sam nie jest w porządku wobec użytkowników karał bezprawnie innych kombinatorów...na podstawie taryfikatora wziętego z chmur i w żaden sposób racjonalnie nie uzasadnionego.

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

........ skutecznie wycenia je rynek.

Wystarczy zajrzeć do tego tematu klik przy przekonać się, że jednak nie zawsze skutecznie.

Nie widzę sensu dalszej wymiany argumentów, bo zdania nie zmienię.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wystarczy zajrzeć do tego tematu klik przy przekonać się, że jednak nie zawsze skutecznie.

 

Jeśli nikt nie ingeruje w aukcję (np. przez podbijanie) to rynek *zawsze* wycenia skutecznie, bo każda domena osiąga na aukcji cenę, która jest równowartością tego, ile *na daną chwilę* ktoś zechce za nią zapłacić - proste. Tamten wątek akurat dobitnie pokazuje, że w różnych okresach czasowych ta sama domena może mieć różne ceny, wynikające z różnych czynników (i nie z "podbijania" tylko głównie z budżetów licytujących i ilości zdeterminowanych do zakupu osób ).

 

Dopiero kiedy ktoś podbija aukcję to cena domeny nie ulega takim naturalnym czynnikom - dlatego jest to tak niebezpieczne i powinno być z całą surowością tępione to zjawisko.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli nikt nie ingeruje w aukcję (np. przez podbijanie) to rynek *zawsze* wycenia skutecznie, bo każda domena osiąga na aukcji cenę, która jest równowartością tego, ile *na daną chwilę* ktoś zechce za nią zapłacić - proste. Tamten wątek akurat dobitnie pokazuje, że w różnych okresach czasowych ta sama domena może mieć różne ceny, wynikające z różnych czynników (i nie z "podbijania" tylko głównie z budżetów licytujących i ilości zdeterminowanych do zakupu osób ).

 

Dopiero kiedy ktoś podbija aukcję to cena domeny nie ulega takim naturalnym czynnikom - dlatego jest to tak niebezpieczne i powinno być z całą surowością tępione to zjawisko.

Też nie do końca rynek wycenia na aukcjach bez podbijania...

Zapewne gdyby nie nasza podejrzliwość o podbijanie, nie jeden z nas dołączyłby to pewnych aukcji. Sam chciałem do trzech, ostatnia to Algebra.pl ale mi nie pasował nowy licytujący... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapewne gdyby nie nasza podejrzliwość o podbijanie, nie jeden z nas dołączyłby to pewnych aukcji. Sam chciałem do trzech, ostatnia to Algebra.pl ale mi nie pasował nowy licytujący... :)

 

Musiałeś mieć rację, bo wygląda na to, że forumowy kolega Domenion.pl coś mógł przykombinować, bo strasznie mu obniżyło rating na AM, a jeden z licytujących Bartex jest wykreślony:

http://www.aftermark....php?id=1369770

 

Ja również przez to ominąłem wiele aukcji - głównie były to w sumie aukcje wojmasza, ale nie miało to u mnie żadnego wpływu na licytacje w aukcjach w 100% uczciwych osób.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musiałeś mieć rację, bo wygląda na to, że forumowy kolega Domenion.pl coś mógł przykombinować, bo strasznie mu obniżyło rating na AM, a jeden z licytujących Bartex jest wykreślony:

http://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1369770

 

Ja również przez to ominąłem wiele aukcji.

Przeca pisałem, że zamiast szkolić nowych z regulaminu ma się zająć podbijaniem własnych aukcji...

http://di.pl/topic/92522-rapjumpingde/?do=findComment&comment=543579

:)

Ale nawiasem pisząc...znów z AM posypią się użytkownicy...tym razem z własnej winy nie z winy AM

:) :) :)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy zostanie opublikowana lista aukcji zakwalifikowanych do wypłaty "wyrównania"?

Prawdopodobnie tak - w najbliższym Monitorze Sądowym i Gospodarczym ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli nikt nie ingeruje w aukcję (np. przez podbijanie) to rynek *zawsze* wycenia skutecznie, bo każda domena osiąga na aukcji cenę, która jest równowartością tego, ile *na daną chwilę* ktoś zechce za nią zapłacić - proste.

 

Wybacz thomaso, ale musze zwrocic uwage na pewien skrot myslowy (zeby nie powiedziec "blad logiczny"), ktory jednak zawiera w sobie sedno sprawy i dlatego jest warty odnotowania.

 

Otoz gdyby tak bylo, jak piszesz, ze rynek ZAWSZE wycenia SKUTECZNIE, tzn. ze cena osiagnieta w aukcji jest maksymalna cena jaka w danej chwili ktoś zechce zaplacić, to zjawisko podbijania wogole by nie istnialo. Kwestia w tym ze aukcje koncza sie na kwocie, jaka DWOCH kupcow w przyblizeniu "zechce" zaplacic, a nie tylko jeden. Jesli np. z dwoch najpowazniejszych licytujacych jeden chce zapalacic 100PLN a drugi 1000PLN, to aukcja konczy sie na 110PLN, a nie 1000PLN, jaka zechcialby zaplacic jeden z licytujacych, wiec nie jest to SKUTECZNA wycena rynku, bo rynek jest w stanie zaplacic 1000PLN. Dlatego wlasnie istnieje wogole zjawisko podbijania, przy ktorym podbijajacy bawi sie w wirtualnego licytujacego z kasa i winduje optymalnego realnego limitujacego (z duza doza ryzyka) do ceny, jaka ten jeszcze jest w stanie zaplacic.

 

Aby calkowicie wyeliminowac zjawisko podbijania trzeba przede wszystkim zlikwidowac jego przyczyny, tzn. ta wlasnie ulomnosc aukcji. Mianowicie zastanowic sie jak moznaby zmodyfikowac aukcje tak, aby rzeczywiscie SKUTECZNIE wycenialy rynek.

 

Ale:

Mozna sobie zadac pytanie czy wogole tego chcemy. Czy naprawde chcemy, by cena uzyskana w aukcji byla najwyzsza osiagalna wsrod licytujacych? Bo patrzac na to ze strony kupca: Czy wlasnie nie jest tak, ze bierzemy udzial w aukcjach bo mozemy tam kupic domeny ponizej ceny jaka jestesmy w stanie za nia zaplacic (tzn. "okazyjnie")? Musimy sobie wiec zdac z tego sprawe, ze dokladnie to kryje w sobie ryzyko zaistnienia podbijania.

 

Taka notka na marginesie z inspiracja do dyskusji...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nick Sprzedającego powinien być ZAWSZE taki sam.

 

Z kolei nick Kupującego mógłby być losowo generowaną nazwą / liczbą bez informacji od kiedy jest zarejestrowany na Giełdzie, jaka jest jego historia i przede wszystkim jakie ma domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale możliwe, że jeśli ewentualny podbijacz nie będzie wiedział, kto jest licytującym, będzie się bał podbijać własne aukcje, by ich nie wygrywać...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie - tu chodzi o cały proces podbijania aukcji ! a czy ktoś wygra czy nie to nie powinno być istotne.

Dlaczego takie rzeczy nie zdarzają się na Premium ? Bo są sztywne zasady i nie ma mowy o podbijaniu własnych aukcji.

Jeśli AM wyraża na to zgodę, to zraz zaczną się masowe podbijania dobrych domen jeśli cena nie jest satysfakcjonująca dla sprzedawcy, by zachować domenę.

 

Może po prostu na Premium nie zauważyłeś takich sytuacji, bo jest tam 5 razy mniej domen wystawionych na sprzedaż (50000 do 250000). Wynika z tego że w ogóle mało kto sprzedaje tam domeny, toteż i mało kto podbija ;)

 

Nikt nie wyraża zgody na podbijanie w aukcjach, ani Premium, ani AM, ani ktokolwiek. W obu serwisach są sztywne zasady, podbijacze są banowani i karani. Także, wbrew bajkom o krasnoludkach w które niektórzy wierzą, ani system Premium ani AM nie jest idealny, bo każdy system jest kompromisem pomiędzy maksymalną restrykcyjnością (nikomu na nic nie pozwalamy, wszystkich banujemy zawczasu) a maksymalną przyjaznością końcowym klientom (pozwalamy im uczyć się nowego systemu, składać oferty bez utrudnień). Kiedyś w systemie były kaucje dla nowych użytkowników - na prośbę sprzedawców zostały one zniesione, bo większość klientów końcowych rezygnowała z udziału w aukcji jeśli musiała najpierw coś zapłacić. Tego typu kompromisy są w przypadku aukcji nieuniknione, można (i należy) jedynie zastanawiać się nad tym jak najlepiej je dobrać. My dobraliśmy tak, że nowy użytkownicy są wstępnie weryfikowani przez SMS (w tym miesiącu proces ten będzie jeszcze poprawiany), a ze swojej strony sprawdzamy co jakiś czas aukcje i osoby w nich licytujące na okoliczność podbijania, i banujemy oraz wyrównujemy ceny kupna gdy zostanie to stwierdzone. Uważam, że to dobry system, w którym wiele nowych osób dołącza do aukcji i zaczyna inwestować w domeny, bądź wykorzystywać je jako klienci końcowi. Być może w Premium dobrano inny system, bardziej restrykcyjny - tego nie wiem. Wiem, że dzięki temu jak skonstruowaliśmy naszą giełdę, sprzedaje się na niej o wiele więcej domen niż gdziekolwiek indziej, a liczba domen nabywanych przez klientó końcowych z roku na rok bardzo wyraźnie rośnie. Ktoś może woleć inny system, w którym nikomu nic nie wolno - rozumiem to. Nie jesteśmy w stanie zadowolić każdego, choć się staramy ;)

 

Edit: Na szybko przyszedł mi do głowy taki pomysł, który jest w miarę prosty do wprowadzenia - przy ratingu każdego licytującego można dodać informację o tym, jak procentowo licytował do tej pory w aukcjach poszczególnych sprzedawców. Jeśli np. uczestnicy aukcji będą widzieć, że dany licytujący licytuje głównie tylko domeny jednego sprzedawcy, mogą to uwzględnić w swojej strategii licytacji (a podbijacze będą się znacznie bardziej bali, wiedząc że na bieżąco wszystko widać). Oczywiście takie rozwiązanie ma też minusy, bo nie każdy chciałby ujawniać takie informacje o sobie - jest to więc do dyskusji i rozważenia :)

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może po prostu na Premium nie zauważyłeś takich sytuacji, bo jest tam 5 razy mniej domen wystawionych na sprzedaż (50000 do 250000). Wynika z tego że w ogóle mało kto sprzedaje tam domeny, toteż i mało kto podbija ;)

Nie mogę przejść koło tych dwóch zdań obojętnie, szczególnie ze względu na drugie zdanie, które jest ewidentnym chamstwem.

16 grudnia 2012 roku poinformowałem pisemnie jednego z pracowników AM o podbijanych przez wojmasza aukcjach. Odpisał mi, żebym wysłał mu tą samą wiadomość mailem. Mam do dziś zrzuty ekranów z podbitych w grudniu aukcji między innymi domeny sklep-wedkarski.pl . Proceder ten do obecnej chwili trwał bezkarnie a Wy udawaliście, że nic nie wiecie bo giełda Wasza ugina się pod tonami AUKCJI Z OFERTAMI (te bez ofert nie były przecież podbijane ;) )

Również na tym forum pytałem gościnnie z konta Patrycji czy już podbijacie ceny w swoich aukcjach czy dopiero planujecie. Również nikt z Was się nie pofatygował, żeby sprawie się przyjrzeć dokładnie. Zawsze udajecie greków jak już doprowadzicie do beznadziejnej sytuacji.

Tak właśnie działa Wasz system. Robicie coś jak już nie ma wyjścia i doskonale to już wszyscy przećwiczyli w ostatnim roku.

Pozdrawiam,

Radek

  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałbym wrócić do już zadanego pytania, nie tylko przeze mnie ale przez innych również.

Bo mimo, że zapis REGULAMINOWEGO GNIOTA jest jasny i przejrzysty to nie przemawia chyba do nikogo określenie...POTĘŻNA KARA. Stąd zapewne pytania związane z tym tematem, które uświadamiają mi, że nie tylko ja mam problemy z interpretacją owego jasnego i przejrzystego zapisu regulaminu, jeśli chodzi o wymiar kary. I śmiem przypuszczać, iż jej wysokość może być uzależniona od humoru i widzimisię nakładającego ową kare...Uprawdopodabnia moją teorie brak TARYFIKATORA owych kar.

Zatem pytam ponownie o :

- WYSOKOŚĆ TEJ KARY

- Czy jej wysokość uzależniona jest od jakiś czynników, jeśli tak, to od jakich.

- Czy kara ta jest nakładana na sprzedającego podbijaną domenę czy na podbijacza również jeśli podbija inna osoba niż sprzedawca ( gniot regulaminowy określa karanie sprzedawcy, podbijacza już nie ).

- Dlaczego wbrew obowiązującemu prawu brak taryfikatora owych kar.

- Na podstawie jakich wyliczeń zostały obecnie nałożone kary na oszustów aukcyjnych.

 

Skoro klienci nie zostali poinformowani o wysokości kar których wysokość była TAK WIELKĄ TAJEMNICĄ iż nie można było ich opublikować w regulaminie, ( i dlatego zapewne trzymane były tylko w Waszych głowach ), to z tegoż powodu nie powinno być mowy o jakichkolwiek karach finansowych...

 

Edit:

Jeden z zapisów prawa UE, obowiązujących również na Cyprze :

 

art. 9.509 tzw. zasad europejskiego prawa kontraktowego (The

Principles of European Contract Law z lipca 1998 r., J. Basedow (red.),

,,Europäische Vertagsrechtsvereinheitlichung und deutsches Recht", Tübingen

2000, s. 219-281). W art. 1 Załącznika do Rezolucji nr (78)3 w sprawie kar

umownych w prawie cywilnym, przyjętą przez Komitet Rady Europy z dnia 20

stycznia 1978 r., stwierdzono, że ,,za klauzulę umowną, według niniejszej Rezolucji,

uznaje się każdą klauzulę umowną, w myśl której dłużnik, który nie wykona

zobowiązania głównego, będzie obowiązany do ZAPŁACENIA OKREŚLONEJ SUMY tytułem

kary umownej lub odszkodowania". ...

 

http://prawo.money.pl/orzecznictwo/sad-najwyzszy/uchwala;siedmiu;sedziow;sn;izba;cywilna,ic,iii,czp,61,03,5406,orzeczenie.html

 

Edit:

 

REWELACYJNE są Wasze skrypty:

 

https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1370643

https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1369872

https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1375366

https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1375335

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Ee tam, czepiasz się, no przecież nikt jeszcze nie kupil tych domen :P wystarczy nie llicytować w aukcjach z ceną minimalną. Wiadomo, że to ustawki i tyle. Gimbusy z Allegro się zleciały?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ee tam, czepiasz się, no przecież nikt jeszcze nie kupil tych domen :P wystarczy nie llicytować w aukcjach z ceną minimalną. Wiadomo, że to ustawki i tyle. Gimbusy z Allegro się zleciały?

Zaraz czepiam...regulamin AM tylko przeczytałem uważnie...tym bardziej zapis o ingerencję w aukcje...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak się ich skrypt nie sprawdza? Przeca jak widać, ich najnowszy wykrywacz chaosu ZABACO 2013 działa bez zarzutu...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

aukcje zostały anulowane, oba konta zablokowane.

takie info dostalem od AM.

Jak widać nie wszystkie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×