Jump to content
zabaco

Masowe podbijanie aukcji AM przez użytkownika Di.pl

Recommended Posts

W przypadku tego użytkownika trwało to ponad miesiąc, myślę, że jakby oficjalnie przeprosił użytkowników di i w jakiś sposób zrekompensował szkody osobom pokrzywdzonym to większość zapomni o tym temacie. Trzeba tylko mieć jaja.

Wiem Wojmasz, że czytasz ten temat i mam nadzieję, że nie szykujesz się w jakimś ciemnym zakątku na mnie ;) ludzie popełniają błędy - ale każdy musi naprawiać swoje i za nie odpowiadać. co zrobisz to tylko i wyłącznie Twoja sprawa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak braknie salda to chętnie wezmę udział w zlicytowaniu jego najlepszych domen w celu naprawy czynu oszustwa, jakiego się dopuścił.

A ja myślałem, że takie rzeczy tylko w postępowaniu komorniczym w ramach kaluzuli wykonalności po wyroku sądowym. rozumiem rozgoryczenie niektórych, ale nie można głosić rzeczy bezprawnych! Jeśli jest jkaś polityka wewnętrzna AM, to niech ona zostanie wykorzystana.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie to powinno jakoś tak zostać wyklarowane ale nie jestem pewna czy tak się da od strony prawnej

Nie da się. AM nie może zrobić nic oprócz zablokowania konta użytkownika.

Za to zrobić mogą dużo osoby poszkodowane.

Tego typu oszustwo jest występkiem ściganym z art. 286 k.k...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety wszędzie znajdą się czarne owce. Ban dla wszystkich powiązanych kont stosownym rozwiązaniem w tym przypadku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałbym wszystkich poszkodowanych jak i wszystkich zajmujących się domenami, gorąco przeprosić za mój występek.

Tłumaczyc tu rzeczywiście nie ma czego, zaślepienie głupotą i chęcią łatwego zysku.

Zachowałem się podle i jedyne co mogę zrobić to zadośćuczynić poszkodowanym .

Aftermarket nałożył na mnie wysoką karę pieniężną, którą właśnie wpłaciłem.

 

jeszcze raz wszystkich - szczerze przepraszam

.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...]

Aftermarket nałożył na mnie wysoką karę pieniężną, którą właśnie wpłaciłem.

 

[...]

.

 

 

Jeszcze dodatkowo zarobi AM a nie poszkodowani... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś tam od Ciebie kupiłem. Nie pamiętam co. Ale dostaję info o Twoich aukcjach. Więc poszukaj może co i zasil moje konto :)

 

Raczej bym nie wieszał psów na AM - że afera, zarobili na tym itd. Sytuacja nie jest z ich winy.

Przeprosiny wojmasza mogę uznać (bez względu na to czy licytowałem czy nie ) jeśli sam włoży pracę w odkręcenie tego co nakręcił i odda tym co powinien to co powinien.

Zachowałem się podle i jedyne co mogę zrobić to zadośćuczynić poszkodowanym .

Aftermarket nałożył na mnie wysoką karę pieniężną, którą właśnie wpłaciłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś tam od Ciebie kupiłem. Nie pamiętam co. Ale dostaję info o Twoich aukcjach. Więc poszukaj może co i zasil moje konto :)

 

Moim zdaniem trochę nietrafiony pomysł, bo to jest niewykonalne. Jak sobie niby wyobrażasz żeby zasilić *czyjeś* konto w AM nie posiadając danych do logowania do tego konta? Czy też swoje dane do logowania do AM podasz wojmaszowi, żeby Tobie zasilił konto i zaryzykujesz zablokowanie tym samym *swojego konta* w AM? Podawanie danych do logowania osobom postronnym jest niezgodne z regulaminem AM. Poza tym jeśli kara była już naliczona przez AM i wpłacona to czemu wojmasz miałby płacić dwa razy za to samo?

 

Moim zdaniem kwota naliczonej kary, którą wojmasz wpłacił do AM (wyliczona przez AM mam nadzieję, że wg strat, a nie z kosmosu) powinna być rozdzielona między salda poszkodowanych (osób, które licytowały w podbijanych aukcjach) i nie widzę tutaj zupełnie żadnej możliwości, by tak się nie stało i AM zatrzymał te pieniądze (przecież AM nie poniósł z tytułu tych aukcji *żadnych strat* poza wizerunkowymi, bo prowizję niezależnie od kwoty i tak pobrał, a straty ponieśli tylko licytanci w takich podbitych aukcjach).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

AM się nie zabezpieczyło przed takimi przekrętasami. Więc i ja nie widzę możliwości aby zostawili pieniądze u siebie. Sam na szczęście niczego nie licytowałem, jednak pieniądze powinny trafić do oszukanych licytujących.

 

Co więcej jeśli AM znalazło ten temat na forum i w związku z nim naliczyła karę dla użytkownika powinni chociaż podziękować za zauważenia i napisania o tego typu oszustwach.

 

wina licytującego jest zdecydowanie niezaprzeczalna i największa, jednak i AM przymykając oczy również zawiniło. ( a przy tym zgarniali większe prowizje niż byłoby to w aukcjach bez podbić).

 

Mam nadzieję że zrobią coś z tym, i że dalsze tego typu akcje nie będę mogły się wydarzyć

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiadomo ze to nieuczciwe, ale czy ktos zaplacil przez to za domene wiecej niz zaoferowal?

 

Nie. Ale trochę osób zapłaciło dużo więcej niż gdyby osoba podbijająca nie licytowała i to już są realne straty pieniężne.

Powiedzmy na takim przykładzie dwóch sytuacji:

- ktoś miał na saldzie 500 zł, aukcja toczy się normalnie i kończy się na 100 zł, zostaje mu 400 zł

- ktoś miał na saldzie 500 zł, ale do aukcji dołącza osoba podbijająca, winduje cenę i aukcja kończy się na na 450 zł, zostaje mu 50 zł

 

Strata wynikająca z podbicia aukcji wynosi tu 350 zł.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że teraz trzeba indywidualnie pisać do AM w celu sprostowania aukcji. Mam również nadzieję, że pieniądze, które wpłacił Wojmasz będę rekompensatą, dla tych którzy dali się "złapać". Dodam jeszcze, że ja nie brałem udziału w tych aukcjach, po prostu z kilkoma użytkownikami di.pl zauważyliśmy pewne niejasności.

Widać, że przed AM jeszcze wiele pracy i może trzeba się skupić trochę na tym temacie, żeby sytuacje takie nie miały miejsca, a osoby, które będę próbowały coś "kręcić" spotka odpowiednia kara. I niech ten temat będzie przestrogą również dla innych, którzy pobijali, podbiją i mają zamiar podbijać swoje aukcje ;)

Edited by zabaco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie. Ale trochę osób zapłaciło dużo więcej niż gdyby osoba podbijająca nie licytowała i to już są realne straty pieniężne.

Powiedzmy na takim przykładzie dwóch sytuacji:

- ktoś miał na saldzie 500 zł, aukcja toczy się normalnie i kończy się na 100 zł, zostaje mu 400 zł

- ktoś miał na saldzie 500 zł, ale do aukcji dołącza osoba podbijająca, winduje cenę i aukcja kończy się na na 450 zł, zostaje mu 50 zł

 

Strata wynikająca z podbicia aukcji wynosi tu 350 zł.

No tak a teraz patrz jak to jest na allegro ze nazwy uzytkownikow sa zakryte i tego nie wiesz ze ktos podbija. Kilka razy prawie sie naciolem na takie licytacje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikt nie twierdzi że licytował wyżej niż chciał, chodzi tutaj że licytujący został oszukany, i cena nie była podbijana przez rynek ( kupców ) a przez wystawiającego aukcję, który chciał i tym samym naciągał licytujących sztucznie zawyżając ceny

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak a teraz patrz jak to jest na allegro ze nazwy uzytkownikow sa zakryte i tego nie wiesz ze ktos podbija. Kilka razy prawie sie naciolem na takie licytacje.

 

A co to ma do rzeczy? Czy jak sąsiad kradnie i uchodzi mu na sucho to też powinno się tak robić? Na Allegro taka decyzja wynika z tego, że tam większość handlu obraca się wokół towarów, które mają swoją wartość rynkową i wtedy nie ma tak dużego znaczenia kto licytuje (jak są jakieś towary gorszego sortu to nie wywindujesz ceny tego do cen towarów markowych nawet jak poruszysz niebo i ziemię). Na AM cały handel obraca się wokół usług (domeny, opcje, rezerwacje domen), które nie mają konkretnej wartości rynkowej i nie da się ich wycenić i stąd dużo ważniejsza niż na Allegro jest przejrzystość aukcji i to, aby nie można było w żaden sposób manipulować cenami na aukcjach.

 

Handel domenami to na Allegro mniej niż jeden promil aukcji (średnio jest wystawionych ok. 1000 aukcji domen na kilkadziesiąt milionów wszystkich aukcji) - kompletny margines, a na Aftermarket.pl aukcje domen (i usług pokrewnych) to sto procent aukcji - a do tego cała giełda "kręci się" tylko dzięki handlowi domenami.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wojmasz, a jaki nick masz w serwisie AZ.pl ???

 

 

Pytam, ponieważ od około roku zmagam się z sytuacją kiedy pewien użytkownik na prywatnej aukcji przechwytywania domen podbija mi cenę. Tak zdarzyło się w około 8-10 przypadkach tzn. licytacja zaczyna się od 45 PLN, a jak daję cenę 120 to w każdej z tych aukcji "podbijacz" ustawia cenę np. 110 i dalej nie licytuje... zawsze 10-20 PLN mniej niż moja cena, tak jakby wiedział jaką cenę ustawiłem... może to zupełny zbieg okoliczności, ale wciąż ten sam nick :/ dlatego zapytałem, czy tam nie była podobna sytuacja.

Edited by przemek30

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko wojmasz lub AM może ujawnić listę aukcji ustawionych, aby udzielić pełnej rekompensaty wszystkim oszukanym. Jeżeli zostanie to rozwiązane w ten sposób, że tylko Ci co zgłoszą się do AM otrzymają zwroty to reszta pieniędzy gdzieś komuś pozostanie ;) Ja nawet nie pamiętam czy brałem udział w jego aukcjach, stąd nalegałbym na taką listę...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie zastanawia jeszcze jedna rzecz, z tego co zauważyłem Wojmasz bardzo dużo aukcji wystawiał ( w tym roku ok 100) a konto POLAND/user_119b5 zostało utworzone 10 lutego b.r czy te praktyki były stosowane przez niego wcześniej czy od utworzenia tego konta ? Pewnie już się tego nie dowiemy...

 

Tylko wojmasz lub AM może ujawnić listę aukcji ustawionych, aby udzielić pełnej rekompensaty wszystkim oszukanym. Jeżeli zostanie to rozwiązane w ten sposób, że tylko Ci co zgłoszą się do AM otrzymają zwroty to reszta pieniędzy gdzieś komuś pozostanie ;) Ja nawet nie pamiętam czy brałem udział w jego aukcjach, stąd nalegałbym na taką listę...

https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1371063

Edited by zabaco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie zastanawia jeszcze jedna rzecz, z tego co zauważyłem Wojmasz bardzo dużo aukcji wystawiał ( w tym roku ok 100) a konto POLAND/user_119b5 zostało utworzone 10 lutego b.r czy te praktyki były stosowane przez niego wcześniej czy od utworzenia tego konta ? Pewnie już się tego nie dowiemy...

 

https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1371063

 

Pięknie tą "tańszą energię" podbił !!!!!!!! Około 100-180 PLN w plecy :/ To nazywa się już... nie powiem jak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podbijanie to jedna sprawa i oszustwa na aukcjach... ale warto prześwietlić sprawę "sztucznych" dochodów, może inne domeny też były podbijane wzajemnie tylko, aby wykazać większy przychód itp... a to już sprawa nadająca się do....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie za bardzo rozumiem na jakiej podstawie AM nałożył karę. NIEPOROZUMIENIE. Bo jeśli nałożył takową na Wojmasza, to na siebie też powinien. I z tej nałożonej na siebie środki powienien przelać na konto Zabaco...

 

edit:

 

W sumie to dopiero teraz zrobiło się ciekawie. Użytkownik nielegalnie podbija aukcje, AM nielegalnie pobiera karę, cholera wie za co. Uczciwie oddać kasy poszkodowanym raczej się nie da, prowizja pobrana od Wojmasza, którą należałoby zwrócić w przypadku obniżenia wylicytowanych kwot...

Zrobiło się wesoło jak w rodzinnym grobowcu...

:)

 

A ja Wam powiem że afery nie ma...To nie użytkownik user_119b5 podbijał aukcję Wam, ale Wy podbijaliście aukcje user_119b5...

Wszak po rankingu tego użytkownika widać, że licytował w dobrej wierze, bo wylicytowane domeny opłacał...

:)

 

 

Może by tak wzorem wątku "Uwaga na literówki" stworzyć wątek "Uwaga podbijane" ?

Za jednym zamachem ujawniałoby się takowe aukcje i nicki MISZCZÓW marketingu...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podbijanie to jedna sprawa i oszustwa na aukcjach... ale warto prześwietlić sprawę "sztucznych" dochodów, może inne domeny też były podbijane wzajemnie tylko, aby wykazać większy przychód itp... a to już sprawa nadająca się do....

 

Mógłbyś rozwinąć temat? Bo powiem szczerze, że nigdy nie słyszałem o sztucznych dochodach (tylko o sztucznych kosztach) i nie znam nikogo komu zależałoby na wykazaniu większego przychodu (sam też nie widzę w tym żadnej korzyści, bo większy przychód = większy podatek).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mógłbyś rozwinąć temat? Bo powiem szczerze, że nigdy nie słyszałem o sztucznych dochodach (tylko o sztucznych kosztach) i nie znam nikogo komu zależałoby na wykazaniu większego przychodu (sam też nie widzę w tym żadnej korzyści, bo większy przychód = większy podatek).

 

Nie mogę takich spraw opisywać na forum... :) Np. jak ktoś stara się o kredyt to większy przychód = większy podatek, zgadza się, ale co za tym idzie = większa zdolność kredytowa w krótkim czasie itp.... dużo można by pisać i opowiadać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałbym wszystkich poszkodowanych jak i wszystkich zajmujących się domenami, gorąco przeprosić za mój występek.

Tłumaczyc tu rzeczywiście nie ma czego, zaślepienie głupotą i chęcią łatwego zysku.

Zachowałem się podle i jedyne co mogę zrobić to zadośćuczynić poszkodowanym .

Aftermarket nałożył na mnie wysoką karę pieniężną, którą właśnie wpłaciłem.

 

jeszcze raz wszystkich - szczerze przepraszam

.

Polubiłem tą wypowiedź bo wierzę, że to był głupi wybryk i wszystko wyprostujesz, dostrzegając, że takie postępowanie ma "krótkie nogi".

Wierzę też, że nie mówisz sobie po cichu, że fajny prima aprilisowy dowcip mi wyszedł ... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×