Jump to content
Betman

Gdzie wystawić na sprzedaż domeny z "górnej półki"?

Recommended Posts

Znam premium.pl, aftermarket.pl, sedo czy choćby allegro, ale gdzie najlepiej wystawić naprawdę dobre domeny na sprzedaż?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogłeś dodać sondę. Moim zdaniem jeżeli domeny są tak jak mówisz "naprawdę dobre" to raczej nie ma większego znaczenia czy wystawisz je w premium czy AM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam premium.pl, aftermarket.pl, sedo czy choćby allegro, ale gdzie najlepiej wystawić naprawdę dobre domeny na sprzedaż?

A forma sprzedaży?

 

Jeśli poprzez oferty to Sedo

 

Jeśli licytacje to Premium lub AM

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Z premium.pl mam ten problem, że wolałbym nie zmieniać rejestrara - chyba że ze względu na unikalne domeny premium.pl zgodzi się bym trzymał je tam gdzie są obecnie?

 

Z aftermarket natomiast jest sprawa natury technicznej, że nie da się ustalić w systemie oczekiwanej ceny dla tych domen - system uważa, że jest zbyt wysoka. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wystaw tutaj od 1 zł - zwłaszcza te, o których myślę :P

 

Tyle lat już tutaj zaglądasz więc powinieneś wiedzieć, że domeny muszą mieć swój czas i kupca - jeśli je wystawisz za tanio, to sprzedadzą się w cenie d2d, jeśli za drogo, to prawdopodobnie nie sprzedadzą się wcale o ile nie trafią na dobrego kk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

....Z aftermarket natomiast jest sprawa natury technicznej, że nie da się ustalić w systemie oczekiwanej ceny dla tych domen - system uważa, że jest zbyt wysoka. :)

Skoro do AM należy "oficjalny" Rekord Polski w zakupie domeny, to najwyraźniej nie pozwalają siebie przebić...

:) :) :)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

A forma sprzedaży?

 

Jeśli poprzez oferty to Sedo

 

Jeśli licytacje to Premium lub AM

 

Tylko oferta. Jak popularne jest Sedo jeśli chodzi o transakcje domen .pl , domena nie zgubi się w gąszczu .com'ów? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z aftermarket natomiast jest sprawa natury technicznej, że nie da się ustalić w systemie oczekiwanej ceny dla tych domen - system uważa, że jest zbyt wysoka. :)

 

Z ciekawości sprawdziłem i najwyższa możliwa cena do ustalenia w Aftermarket.pl to 2500000 zł (2,5 mln zł) lub 600000 euro (600 tys. euro), jeśli wierzysz, że masz jakąkolwiek domenę .pl wartą więcej to jesteś człowiekiem dużej wiary. Jedyne domeny, które wg mnie mogą być warte większe pieniądze to typy*pl i wyniki*pl, jednak ich cena raczej powinna się zmieścić w tych widełkach z AM.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedyne domeny, które wg mnie mogą być warte większe pieniądze to typy*pl i wyniki*pl, jednak ich cena raczej powinna się zmieścić w tych widełkach z AM.

Powyższe domeny zdecydowanie by się zmieściły (choć dzisiaj na wyniki*pl stoi pełen serwis tak więc odsprzedaż samej domeny nie wchodzi już w grę).

 

Mi bardziej chodziło o wystawienie na sprzedaż chyba najważniejszej z domen czyli boks*pl i tutaj byłaby mowa o 1 mln+ Euro.

 

No i gdybym się kiedyś zdecydował odsprzedać domenę ekstraklasa*pl to takżę sądzę, żę byłaby to jedna z droższych z całego portfolio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi bardziej chodziło o wystawienie na sprzedaż chyba najważniejszej z domen czyli boks*pl i tutaj byłaby mowa o 1 mln+ Euro.

 

 

ja bym boks*pl wycenił na 1% tego co oczekujesz...

 

Betman też by sprzedał ją znacznie taniej ale jak to pisał Alex:

trochę szumu wokół domeny zawsze jest dobre

;)

 

 

 

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Betman też by sprzedał ją znacznie taniej...

 

Musiałbyś zdefiniować pojęcie "znacznie taniej" bo raczej poniżej 7 cyfr (w EUR) bym nie zszedł za tę domenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musiałbyś zdefiniować pojęcie "znacznie taniej" bo raczej poniżej 7 cyfr (w EUR) bym nie zszedł za tę domenę.

Ze wskazaniem na raczej ;)

Oczywiście trzymam kciuki za taką cenę ale mimo wszystko odnoszę wrażenie, że to co tutaj prezentujesz, to trochę taki krzyk wołającego na pustyni.

Z jednej strony przypominasz od czasu do czasu, że masz kilka bardzo ładnych domen a z drugiej strony sprawiasz wrażenie osoby, która wręcz nie może doczekać się nabywcy.

 

Wyżej pisałeś też, że nie sprzedałbyś domeny wyniki.pl a ja jestem przekonany, że nadal liczysz na kupca.

...dzisiaj na wyniki*pl stoi pełen serwis tak więc odsprzedaż samej domeny nie wchodzi już w grę.

 

Zwłaszcza, że chyba go dawno dokładnie nie przeglądałeś.

 

Wyniki.pl to portal, który zorientowany jest głównie wokół tematyki Piłki Nożnej. W Polsce to bardzo popularna dyscyplina sportowa, zwłaszcza w obliczu zbliżających się Mistrzostw EURO 2012 (...) Statystyki poszczególnych dyscyplin sportowych takich jak Tenis, Koszykówka, Siatkówka, czy Skoki Narciarskie będą udostępniane internautom jeszcze w roku 2011

Tenis już jest ... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musiałbyś zdefiniować pojęcie "znacznie taniej" bo raczej poniżej 7 cyfr (w EUR) bym nie zszedł za tę domenę.

 

Za taką cenę to nie sądzę, żeby to był jakiś realny zakup dla potencjalnego nabywcy. Dużo bardziej "pojemna tematycznie" domena sport*pl została sprzedana za 200 tys. zł, co prawda to było kilka lat temu, ale ta kwota pewnie nabywcy (Agorze) bardzo łatwo się zwróciła. Pytanie czy jest szansa, żeby zakup boks*pl za wielokrotność tej kwoty kiedykolwiek komuś się zwrócił? Boks jest czwartym najpopularniejszym sportem w Polsce, ale mimo wszystko taka domena w jakiś sposób ogranicza do jednej dyscypliny sportu - jeśli chodzi o możliwości zarobienia na takiej nazwie magazynu, portalu czy czegokolwiek, a każdy zakup domeny powinien przecież komuś w jakiś sposób się zwrócić (inaczej nikt nie zakupi domeny w ustalonej przez sprzedawcę cenie).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

każdy ma prawo marzyć. I wystawiać swoje domeny za ile chce.

jeśli chodzi o boks.pl to jest jak dla mnie xxx razy słabsze od sport.pl Bo kto mógłby mieć tak duży budżet aby wydać takie pieniądze na domenę.. która raczej się nie zwróci.

 

W przypadku boks.pl obawiam się że ciężko by było znaleźć klienta w okolicach średniego xxx xxx zł.

 

Wspominając ostatnie wielkie sprzedaże... i porównując np domenę play.pl oraz to jak była potrzebna telefonii, do domeny boks.pl która jest niezbędna dla.. yy ? mogłabyś przydatna jakimś serwisom sportowym, ale na pewno nie przy takich kwotach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można by spróbować celować w globalny rynek D2D. Dzisiaj przeczytałem, że na witrynie w pierwszej domenie .com symbolics.com, można kupić reklamę za $50.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×