Jump to content
pb

Nowa sonda - alternatywa dla "domeniarz"

alternatywa  

74 members have voted

  1. 1. Co najchętniej umieścił(a)byś na swojej wizytówce?

    • Inwestor na rynku domen
      23
    • Deweloper domen
      21
    • Domeniarz
      30


Recommended Posts

Jak nazwać poważnego „gracza”, w odróżnieniu od „domeniarza”?

Co umieścić na wizytówce, żeby jakoś to wyglądało?

 

Odpowiedź numer 1 zawiera także: inwestor domenowy, inwestor domen, domain investor – tak naprawdę, to tyko synonimy i wcale nie musimy się tu zgadzać na jedną wyłaczną opcję, ważna jest idea.

 

Odpowiedź numer 2 zawiera także: developer domen.

 

Odpowiedź numer 3 zawiera także: domainer

 

Wszystkie opcje zawierają także swoje żeńskie, nijakie i niemęskoosobowe odpowiedniki. :-)

 

Zapraszam do głosowania i miejmy to już za sobą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PB jesteś niezły. Dlaczego na wizytówce, czy na firmowym papierze toaletowym, a nie na stronie? Wizytówki to przeżytek, a jak już, to podaje się adres www strony. Uważam, że sonda powinna dotyczyć używania nazwy ogólnie.

 

edit: Poza tym masz przypadłość naszych polityków. Pięknie zasugerowałeś wszystkim, jak mają głosować. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego na wizytówce?

 

To tylko przykład. Żeby odróżnić od nazwy używanej na forum, w barze, na podwórku... Tu chodzi o *poważną* nazwę dla zawodu, który wielu z nas wykonuje (a który nie jest nawet oficjalnym zawodem – ale jak ma być, skoro nie ma nazwy)?

 

PS. Nie posiadam firmowych wizytówek, nigdy nie miałem takiej potrzeby.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To czemu sugerujesz, że to ma być na wizytówce? :rolleyes:

 

Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem tych ktorzy glosuja na "domeniarza". Wystarczy dac do oceny to slowo komukolwiek, kto nie ma do czynienia z internetem - wszyscy maja zdecydowanie negatywne skojarzenia.

 

Jest okazja praktycznie od zera stworzyc nowe slowo w jezyku polskim, nowa nazwe dla prestizowego :rolleyes: zawodu, i masz...

 

Inna sprawa, ze ankieta jest niezbyt szczesliwie przygotowana: inwestor czy deweloper, hmm. Ja bym tu dal mimo wszystko cos innego jednak...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja bym tu dal mimo wszystko cos innego jednak...

Czyli co? Piszesz o glabach, a takie gadanie jest wlasnie "glabo podobne". :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Deweloper domen" i "Inwestor na rynku domen" to dla mnie dziwolągi.

 

Dziwolągi? Inne opcje już miały swoje pięć minut i jakoś nie przypadły do gustu prawie nikomu.

Jeśli chodzi Ci o „broker domen” – został wyłączony z sondy, bo nazwa ta dotyczy innego zawodu.

 

----

 

Proszę o poważne podejście do tematu albo o usunięcie wątku, bo szkoda zdrowia na puste kłótnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ech a ja się dziwię że na wiejskiej nie mogą się dogadać....Politycy mają swoje komisje a domainerzy też mają swój krzyż w postaci kolejnej nowej sondy :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
...powiedział twórca „domenera”. Inne opcje już miały swoje pięć minut i jakoś nie przypadły do gustu prawie nikomu.

Tak jest, twórca domenera (ale pewnie nie jedyny :rolleyes:). Tylko, bo Tobie nie przypadły do gustu, nie znaczy, że są złe.

 

I w której jeszcze? W poprzedniej chyba nie głosowałeś na tę opcję.

Oczywiście, że nie, ponieważ były inne opcje, które mi się lepiej podobają. Polecam odrobine logiki.

 

Proszę o poważne podejście do tematu albo o usunięcie wątku, bo szkoda zdrowia na puste kłótnie.

Jedyna osoba, która zaczyna kłótnie (m.in. ze mną), to Ty.

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie, po co się kłócić? Sonda swoje, a życie swoje. A jak znam życie to i tak najłatwiejsza opcja zostanie przyjęta. Sonda wyłoniłaby zwycięzcę, gdyby nie była ewidentną próbą manipulacji. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedyna osoba, która zaczyna kłótnie (m.in. ze mną), to Ty.

 

Po części masz rację. sylyx mnie wkurzył, Tobie się dostało. Ale jeszcze przed tym postem usunąłem ze swojego „kłótliwe” fragmenty.

 

edit: Poza tym masz przypadłość naszych polityków. Pięknie zasugerowałeś wszystkim, jak mają głosować. :rolleyes:

 

Edytowałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po części masz rację. sylyx mnie wkurzył, Tobie się dostało. Ale jeszcze przed tym postem usunąłem ze swojego „kłótliwe” fragmenty.

Prawda zawsze wygra!

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Deweloper domen" i "Inwestor na rynku domen" to dla mnie dziwolągi. Także w tej ankiecie mogłem teraz tylko zagłosować na "domeniarz".

 

Inna sprawa, ze ankieta jest niezbyt szczesliwie przygotowana: inwestor czy deweloper, hmm. Ja bym tu dal mimo wszystko cos innego jednak...

 

W takich przypadkach najrozsądniej byłoby chyba wstrzymać się od głosu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
W takich przypadkach najrozsądniej byłoby chyba wstrzymać się od głosu...

no to w takim wypadku powinna być i opcja żadne z powyższych

Share this post


Link to post
Share on other sites
no to w takim wypadku powinna być i opcja żadne z powyższych

 

Może i powinna, ale nie dodam jej, bo sonda się wyzeruje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

alterantywa dla 'domeniarza' jest oczywiscie domeniarz i zadne sondy tego nie zmienia. :rolleyes:

Po za tym poprzednia wylonila zwyciezce.

Mam pytanie czy to juz final? czy bedzie jeszcze jedna tura (najslabsza nazwa odpada, jak w Tancu z Gwiazdami lub You Can Dance)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"...a to feler, westchnal seler..."

 

Poczulem sie w obowiazku zabrac glos i mysle, ze w tym przypadku moglibysmy zastosowac podwojne nazewnictwo na zasadzie analogii do innego zawodu "internetowego":

 

Webmaster - projektant stron internetowych

 

Domainer - [slowo, ktorego poszukujemy] domen internetowych

 

Lukasz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Webmaster - projektant stron internetowych

 

Domainer - [slowo, ktorego poszukujemy] domen internetowych

 

Kolekcjoner? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ech a ja się dziwię że na wiejskiej nie mogą się dogadać....Politycy mają swoje komisje a domainerzy też mają swój krzyż w postaci kolejnej nowej sondy :rolleyes:

 

Sprawdza się stara maksyma: gdzie dwóch Polaków tam trzy różne opinie ...

Póki co na wizytówce deklaruję pozostawienie nazwy swojej spółki a pod nią napis: komplementariusz lub franchise partner co odpowiada prawdzie.

Do miłego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Głos: opcja 3, ...ale:

 

Moim zdaniem najlepszym określeniem byłby domener. Dlaczego? Dlatego, że oznacza dokładnie to samo co domeniarz, tyle że w przeciwieństwie do domeniarza ma, według mnie, pozytywne zabarwienie. Chodzi mi o to, że końcówki '-arz' posiadają _zazwyczaj_ określania negatywne ludzi/zawodów, natomiast '-er' - przeciwnie.

 

Przykłady:

łachmaniarz, gliniarz, meliniarz, szmaciarz, kobieciarz (ale też np.: lekarz, koszykarz...)

vs.

makler, broker, deweloper, menedżer, bankier (ale też np.: haker)

 

Ewentualnie mógłby być domainer, ale popieram głos któregoś z użytkowników forum, że jest to forma dla zakompleksionych Polaków. Dla mnie brzmi jak próba określenia niezbyt poważanego zawodu ładną nazwą, żeby podnieść jego status; np.: akwizytor to ostatnio przedstawiciel handlowy, sekretarka to asystentka dyrektora, oraz inni salesmani, copywriterzy, asystentki ds. ofertowania, etc... Po prostu żal. :rolleyes:

To samo dotyczy developera/brokera/inwestora domen/domain (w odpowiedniej kolejności). Równie dobrze można sobie dać na wizytówce np.: Imperator Domen. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×