Jump to content
CzarnyElo

Nowa wersja giełdy AfterMarket.pl + promocje od Lipca 2013

Recommended Posts

Oferta jest czytelna - potwierdzam, miałbym jednak ważną sugestię, mianowicie koniecznie zmieniłbym podpisy, miejsca i przede wszystkim kolory prostokątów "Kup Teraz" i "Złóż ofertę". Obecnie przedstawiona oferta bardziej zachęca do negocjacji (jaskrawy kolor pomarańczowy), zamiast do natychmiastowego kupienia domeny (szarość...). Pozycja również... "Kup teraz" powinno być z lewej, jako pierwsze, a "Złóż ofertę" z prawej opcjonalnie. Tekst "Złóż ofertę na domenę" zamieniłbym na "Zaproponuj swoją cenę", a tekst "Kup domenę od ręki" na "Kup teraz domenę" lub krótko "Kup teraz" i "Zaproponuj"...

 

Kup teraz domenę: Zaproponuj swoją cenę:

7500 PLN PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Giełda domen -> Szukam domeny (X = 2, Y = 2) - dla niezalogowanych.

Kupuj -> Szukam domeny (X = 1, Y = 6) - dla zalogowanych.

 

Dziękuję za odpowiedź, ale jak wchodzę jako zalogowany użytkownik w ikonę "Kupuj" - Szukam domeny to pojawia się tylko Opis: Moje ogłoszenia i ikona "Utwórz nowe ogłoszenie"... nie ma żadnej listy domen pod względem branż, haseł, jakie szukają inni użytkownicy, KK itp. jak było w starej wersji serwisu... może źle szukam ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowe AM wygląda lepiej, menu u góry jest juz w premium, wiec i tutaj mozna sie do tego przyzwyczaic.

Oferta z cena KT dla kupujacego jest tez bardziej czytelna.

 

Panel po zalogowaniu dziala w miarę szybko, przy duzej ilosci domen da sie pracowac.

 

Na telefonie z Windows Phone 8 tez dziala poprawnie.

 

Oby tylko bylo wiecej zrealizowanych sprzedazy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem w zakładce "Nie na sprzedaż". Klikam kwadraciki przy 3 domenach i poniżej szukam jakiejś opcji, aby je wystawić na sprzedaż (na giełdę), ale nie widzę odpowiedniej. Jest Usuń z giełdy, Wystaw Last Minute, Rozpocznij aukcję, ale nie widzę czegoś typu Wystaw na giełdę. Ustal ceny pozwala tylko na ustawienie jednakowej ceny dla wszystkich wybranych domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem w zakładce "Nie na sprzedaż". Klikam kwadraciki przy 3 domenach i poniżej szukam jakiejś opcji, aby je wystawić na sprzedaż (na giełdę), ale nie widzę odpowiedniej. Jest Usuń z giełdy, Wystaw Last Minute, Rozpocznij aukcję, ale nie widzę czegoś typu Wystaw na giełdę. Ustal ceny pozwala tylko na ustawienie jednakowej ceny dla wszystkich wybranych domen.

 

Ustalenie ceny dla pojedynczej domeny można najprościej osiągnąć klikając na domenę (lub na znaczek "+" przy domenie), otwierają się wtedy zakładki pod domeną. Wszystkie opcje domeny dla giełdy można ustawić w zakładce "Giełda domen".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź, ale jak wchodzę jako zalogowany użytkownik w ikonę "Kupuj" - Szukam domeny to pojawia się tylko Opis: Moje ogłoszenia i ikona "Utwórz nowe ogłoszenie"... nie ma żadnej listy domen pod względem branż, haseł, jakie szukają inni użytkownicy, KK itp. jak było w starej wersji serwisu... może źle szukam ?

 

Rzeczywiście, link "Szukam domeny" dla zalogowanych użytkowników prowadzi tylko do listy własnych ogłoszeń, poprawimy to. Lista wszystkich ogłoszeń jest dostępna pod linkiem http://www.aftermarket.pl/wanted.php

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, to jasne. Dodanie funkcji Wystaw na giełdę dla grupy wszystkich zaznaczonych domen umożliwiłoby wystawienie na giełdę np. 100 domen za pomocą jednego kliknięcia, bez potrzeby powtarzania tych samych czynności 100 razy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie w nowej wersji serwisu spadł RATING z 27 i trzech gwiazdek na dwie gwiazdki i 16. Czym to jest spowodowane ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie w nowej wersji serwisu spadł RATING z 27 i trzech gwiazdek na dwie gwiazdki i 16. Czym to jest spowodowane ???

 

Gdzieś już o to pytałem lecz niestety teraz nie mogę tego znaleźć. Chodzi o to że rating jest teraz naliczany w inny sposób (mój rating także spadł)

Edited by waniawp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naliczanie ratingu się zmieniło a ja się pytam czy coś się zmieniło w kwestii domen które zostały świadomie kupione a kupujący ich nie opłaca - również świadomie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdzieś już o to pytałem lecz niestety teraz nie mogę tego znaleźć. Chodzi o to że rating jest teraz naliczany w inny sposób (mój rating także spadł)

 

To bardzo źle... nie powinno się marnować dorobku wypracowanego przez 4 lata - w tym przypadku mnie... przecież prawo nie działa wstecz, jak już to powinny być zmienione "reguły gry" od tego momentu...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naliczanie ratingu się zmieniło a ja się pytam czy coś się zmieniło w kwestii domen które zostały świadomie kupione a kupujący ich nie opłaca - również świadomie.

 

Tak, te domeny również teraz są doliczane jako ujemny rating.

 

Tak, to jasne. Dodanie funkcji Wystaw na giełdę dla grupy wszystkich zaznaczonych domen umożliwiłoby wystawienie na giełdę np. 100 domen za pomocą jednego kliknięcia, bez potrzeby powtarzania tych samych czynności 100 razy.

 

Jest oczywiście taka funkcja - na liście operacji masowych u dołu listy domen (pierwsza pod nagłówkiem "Giełda domen").

 

Albo też możesz to zrobić inaczej - wybrać opcję "Na sprzedaż" dla jednej domeny, a potem kliknąć tę zawinętą w dół strzałeczkę w wierszu gdzie ustala się ceny - oznacza ona "Skopiuj ustawienia".

 

Obecnie przedstawiona oferta bardziej zachęca do negocjacji (jaskrawy kolor pomarańczowy), zamiast do natychmiastowego kupienia domeny (szarość...).

 

Ponieważ, tak jak sam pisałeś, o wiele więcej osób chce negocjować niż kupowac teraz :)

 

Aczkolwiek położenie, kolory itp. tych przycisków będą zmieniane w ramach różnych testów A/B aby dobrac najlepsze ich ustawienie. Gdy tylko Google Analytics zacznie współpracować :)

Edited by apze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponieważ, tak jak sam pisałeś, o wiele więcej osób chce negocjować niż kupowac teraz :)

IMHO CzarnyElo ma racje - jeśli ktoś chcę po prostu kupić, układ nie jest naturalny.

Osoba, które chce negocjować i tak znajdę ...

 

PS: Mam 85%+ domen w AM, i reszta od niedawno w premium, ale kwota sprzedaży w premium jest lepsza.

Oczywiście mam inne rodzaj domen w premium i AM (i ceny :)) i nie chcę sugerować, że AM jest gorzej.

 

Ale ogólne to nie zmienia poczucia, że w AM mogłabyć lepiej...

sprawdzanie domen wolnych - wg mnie niepotrzebne.

Moje Top8 dostępne do rejestracji (niekonieczne wolne) zarobiły 500+ PLN ostatnie 30 dni, więc myślę, że to też ważne - nawet jeśli te zarobki są bardzo skromne.

 

Edited by apze

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Jest oczywiście taka funkcja - na liście operacji masowych u dołu listy domen (pierwsza pod nagłówkiem "Giełda domen").

 

Albo też możesz to zrobić inaczej - wybrać opcję "Na sprzedaż" dla jednej domeny, a potem kliknąć tę zawinętą w dół strzałeczkę w wierszu gdzie ustala się ceny - oznacza ona "Skopiuj ustawienia".

 

Nagłówka "Giełda domen" nie widzę, ale może piszesz o opcji Ustal ceny (pod nagłówkiem Sprzedaż domen)? Rano to sprawdzałem, tak jak pisałem wcześniej, ale pól "Na sprzedaż" / "Nie na sprzedaż" jakby rano tam nie było :) (były ?). Teraz jest ok, sprawdziłem wystawianie bez ceny - działa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oferta jest czytelna - potwierdzam, miałbym jednak ważną sugestię, mianowicie koniecznie zmieniłbym podpisy, miejsca i przede wszystkim kolory prostokątów "Kup Teraz" i "Złóż ofertę". Obecnie przedstawiona oferta bardziej zachęca do negocjacji (jaskrawy kolor pomarańczowy), zamiast do natychmiastowego kupienia domeny (szarość...). Pozycja również... "Kup teraz" powinno być z lewej, jako pierwsze, a "Złóż ofertę" z prawej opcjonalnie. Tekst "Złóż ofertę na domenę" zamieniłbym na "Zaproponuj swoją cenę", a tekst "Kup domenę od ręki" na "Kup teraz domenę" lub krótko "Kup teraz" i "Zaproponuj"...

 

Kup teraz domenę: Zaproponuj swoją cenę:

7500 PLN PLN

 

Ponieważ, tak jak sam pisałeś, o wiele więcej osób chce negocjować niż kupowac teraz :)

 

IMHO CzarnyElo ma racje - jeśli ktoś chcę po prostu kupić, układ nie jest naturalny.

Osoba, które chce negocjować i tak znajdę ...

 

Uważam, że giełda domen jest po to, żeby kupować domeny, a negocjacje są tylko opcjonalne. Praktycznie wszędzie opcja "Kup Teraz" jest naturalnie wyróżniona miejscem, kolorem, wielkością itp. Według mnie zmiana jaką podałem wyżej jest konieczna i żadne statystyki Google Analytics nie powinny tego zmienić... ;)

 

Przy okazji ponawiam pytanie czy została wdrożona już zmiana i można przeznaczać pieniądze z bonusu za transfery na dołączanie do aukcji domen przechwyconych? Po przedstawionej propozycji padła odpowiedź, że w piątek zostanie to najprawdopodobniej wdrożone, ale chyba nie jeszcze nie zostało?

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Skoro mamy już tak fajny mechanizm do tych linków, to może jeszcze masz jakieś miejsca gdzie możnaby je dodać? :)

 

Nie wiem, czy to się odnosiło do mojej propozycji, ale ja niczego poprawionego nie widzę.

 

Miałem na myśli to, że jak hurtowo (lub nie) sprawdzam dostępność domen, to pojawia się taki m. in. nagłówek, pod którym są wylistowane domeny (zajęte lub nie)

 

4wb.png

 

I teraz chodziło mi o to, aby w wolne miejsce wstawić np znaczek "R" czy jakąś informację "nowe okno rejestracji" jak poniżej, żeby można było kliknąć na to prawym przyciskiem myszy i otworzyć sobie w nowym tabie. I tak jedno za drugim, naraz wiele nowych okienek do rejestracji w nowych tabach. Znacznie ułatwiłoby to procedury hurtowego sprawdzania w wielu oknach., Teraz trzeba albo otworzyć nowy tab -> kliknąć Domeny -> kliknąć Rejestruj domeny. (można też skrót+R), ale mimo wszystko tak byłoby lepiej i łatwiej moim zdaniem., Zwykły Kowalski, który sprawdza sobie jedną domenkę to nie musi nawet wiedzieć co to R oznacza, a dla domainerów ułatwi operacje hurtowe.

 

 

zqf.png

 

 

 

***

 

Kolejna sprawa dotyczy błędu technicznego:

 

Nie mogę wyeksportować do TXT listy 500 domen z listy domen wygasających. Zawsze trwa to tak długo, aż pojawi się "kotek", czyli wywala błąd. W starym AM to był ułamek sekundy, a tu nie daje rady.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dropped.pl proszę nie pisać postów pod postami. Dziękuję!

 

To jak zrobić, żeby odpowiedzieć na kilka postów naraz? W starym forum jakś to się dało zrobić ale tutaj nie wiem jak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jak zrobić, żeby odpowiedzieć na kilka postów naraz? W starym forum jakś to się dało zrobić ale tutaj nie wiem jak...

klikanie opcji cytuj przy poście, na dole strony pojawia się "odpowiedz na xx postów"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nagłówka "Giełda domen" nie widzę, ale może piszesz o opcji Ustal ceny (pod nagłówkiem Sprzedaż domen)? Rano to sprawdzałem, tak jak pisałem wcześniej, ale pól "Na sprzedaż" / "Nie na sprzedaż" jakby rano tam nie było :) (były ?). Teraz jest ok, sprawdziłem wystawianie bez ceny - działa.

 

Zawsze tam były ;)

 

Przy okazji ponawiam pytanie czy została wdrożona już zmiana i można przeznaczać pieniądze z bonusu za transfery na dołączanie do aukcji domen przechwyconych? Po przedstawionej propozycji padła odpowiedź, że w piątek zostanie to najprawdopodobniej wdrożone, ale chyba nie jeszcze nie zostało?

 

Została.

 

Nie wiem, czy to się odnosiło do mojej propozycji, ale ja niczego poprawionego nie widzę.

Miałem na myśli to, że jak hurtowo (lub nie) sprawdzam dostępność domen, to pojawia się taki m. in. nagłówek, pod którym są wylistowane domeny (zajęte lub nie)

***

Nie mogę wyeksportować do TXT listy 500 domen z listy domen wygasających. Zawsze trwa to tak długo, aż pojawi się "kotek", czyli wywala błąd. W starym AM to był ułamek sekundy, a tu nie daje rady.

 

OK, inaczej to zrozumiałem - linki były dodane przy drugich wynikach (jak już klikniesz "Zarejestruj"). Dodałem teraz też przy pierwszym sprawdzaniu.

 

Eksport domen sprawdzimy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, inaczej to zrozumiałem - linki były dodane przy drugich wynikach (jak już klikniesz "Zarejestruj"). Dodałem teraz też przy pierwszym sprawdzaniu.

 

Eksport domen sprawdzimy.

Super! Dzięki! Właśnie o coś takiego mi chodziło.

 

***

 

Proste pytanie: Czy jeśli kliknę "Obserwuj domenę" wystawioną na sprzedaż, to czy abonent domeny będzie wiedział, że

- konkretny użytkownik ją obserwuje lub

- po prostu będzie posiadał informację, że ktoś obserwuje jego domenę

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety, nie mogę edytować mojego powyższego wpisu, więc nie ma możliwości zastosowania się do regulaminu o niepisaniu postów pod postami.

 

Nie rozumiem, dlaczego "Wyszukiwarka usuniętych domen" po pewnym czasie "wygasa". W starym AM tak nie było. Jeśli byłem na x stronie z listy wygasających domen, to mogło to sobie wisieć i wisieć na stronie (oczywiście kontent listy wygasających domen się przesuwał wraz z kolejnym dniem). teraz po pewnym czasie strona wygasa i pokazuje tylko wyszukiwarkę wygasających domen. But why?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proste pytanie: Czy jeśli kliknę "Obserwuj domenę" wystawioną na sprzedaż, to czy abonent domeny będzie wiedział, że

- konkretny użytkownik ją obserwuje lub

- po prostu będzie posiadał informację, że ktoś obserwuje jego domenę

 

Sprzedawca ma w panelu informację o ilości osób obserwujących daną domenę, nie wie natomiast kto konkretnie ją obserwuje.

 

 

Niestety, nie mogę edytować mojego powyższego wpisu, więc nie ma możliwości zastosowania się do regulaminu o niepisaniu postów pod postami.

 

Nie rozumiem, dlaczego "Wyszukiwarka usuniętych domen" po pewnym czasie "wygasa". W starym AM tak nie było. Jeśli byłem na x stronie z listy wygasających domen, to mogło to sobie wisieć i wisieć na stronie (oczywiście kontent listy wygasających domen się przesuwał wraz z kolejnym dniem). teraz po pewnym czasie strona wygasa i pokazuje tylko wyszukiwarkę wygasających domen. But why?

 

 

Rozumiem, że chodzi o wynik wyszukiwania dla danej frazy czy zestawu parametrów, który po pewnym czasie wygasa? Przekażę do sprawdzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W zakładce (Nie na sprz.) miałem kilka domen które nie były wystawione na sprzedaż bo albo nie chciałem albo wisiały tam historycznie z uwagi na to że je puściłem świadomie.

Dziś zobaczyłem że wszystkie przypisane wcześniej do folderu (nie na sprzedaż) zostały przeniesione do (Na sprzedaż)

 

Polecam sprawdzić swoje konta - może macie tak samo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×