Jump to content
Owner

Ile średnio macie zapytań na domeny dziennie ?

Recommended Posts

Witam,

 

Tak się zastanawiam, pewnie różne są metody ocen jakości domen czy jakości portfolio. Niewątpliwie jednym z takich wskaźników może być liczba otrzymywanych ofert/zapytań na domeny.

 

Ja przy ponad 100 domenach wystawionych na sprzedaż otrzymuje średnio 0.5-0.8 zapytań/ofert dziennie (ostatnio więcej), z czego w przeważającej części zapytania te dotyczą tylko 20-30% domen. Jak jest u Was?

Edited by Owner

Share this post


Link to post
Share on other sites

raczej 180-190 zapytań rocznie. To i tak bardzooo dużo biorąc pod uwagę stosunkowo niewielką ilość domen.

 

Jednak świadczy to także tego jak dobre są te domeny :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Należy wziąć pod uwagę też to, czy domena ma ustaloną cenę KT, bo doceniając swoje domeny mocno ogranicza to ilość zapytań. U mnie przy 200 domenach zapytań w miesiącu jest raz 1, raz 10. Nie sądzę by ilość zapytań była wyznacznikiem wartości domeny (jednym z czynników owszem).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie sądzę by ilość zapytań była wyznacznikiem wartości domeny (jednym z czynników owszem).

Jeśli nie wyznacznikiem to napewno jednym z głównych czynników, przynajmniej w moim przypadku i pewnie wielu osób też no bo jeśli przez kilka przedłużeń nikt nie zapytał o domenę to można ją bez żalu puścić (wystawić na aukcje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie sądzę by ilość zapytań była wyznacznikiem wartości domeny (jednym z czynników owszem).

 

Zgoda, ale brak zapytań na pewno takim wyznacznikiem już jest.

 

Ja w większości mam domeny bez KT, i jako zapytania traktuje także śmieszne oferty po 100 czy 200 zł, bo tak naprawdę nigdy nie wiadomo kto tam siedzi po 2 stronie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeśli przez kilka przedłużeń nikt nie zapytał o domenę to można ją bez żalu puścić (wystawić na aukcje).

 

Jedna z głupszych rzeczy jaką przeczytałem na di.pl (sorry).

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odechciałoby Wam się dużej ilości zapytań i ofert gdybyście dostawali ich mnóstwo na topowe domeny w cenach bliskich rejestracji lub nieco wyższych.

A z tego co wiem niektórzy tak właśnie mają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja w większości mam domeny bez KT, i jako zapytania traktuje także śmieszne oferty po 100 czy 200 zł, bo tak naprawdę nigdy nie wiadomo kto tam siedzi po 2 stronie :)

Owner nie obrażaj pewnej części "inwestorów" którzy za tę kwotę pchają domeny aż huczy :huh:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odechciałoby Wam się dużej ilości zapytań i ofert gdybyście dostawali ich mnóstwo na topowe domeny w cenach bliskich rejestracji lub nieco wyższych.

A z tego co wiem niektórzy tak właśnie mają.

 

Z tego co ja wiem to można ustawić w panelu AM minimalną akceptowalną kwotę na domenę.

G.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja przy ponad 100 domenach wystawionych na sprzedaż otrzymuje średnio 0.5-0.8 zapytań/ofert dziennie (ostatnio więcej), z czego w przeważającej części zapytania te dotyczą tylko 20-30% domen.

Pewnie masz domeny przekierowane na formularz kontaktowy. Na giełdzie ilość zapytań byłaby o wiele mniejsza, bo odpadają zapytania o to czy domena jest na sprzedaż (na giełdzie od razu to widać, na formularzu mniej) oraz o ewentualny przebieg transakcji, a także o cenę domeny (jeśli jest ona na giełdzie podana).

 

Chodzi mi o coś takiego jak na Twojej domenie http://kursnlp.pl - jeśli przekierowałeś tak swoje domeny to będziesz miał bardzo dużo zapytań, ale wiele z nich nic nie wniesie do sprzedaży domeny.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna z głupszych rzeczy jaką przeczytałem na di.pl (sorry).

No proszę Cię, masz same top generyki i przedłużasz wszystkie jak leci czy jesteś po prostu hobbystą ? Ja mam na myśli dylemat z przedłużeniem domen średnich lub słabych, z jakim spotyka się każdy z nas. W końcu jakieś kryteria trzeba przyjąć przy wyborze domen do przedłużenia. No chyba że masz budżet z gumy i przedłużasz wszystko pomimo tego że nie jest to uzasadnione ekonomicznie. Rozumiem też że puszczasz domeny które mają bardzo dużo zapytań bo po prostu Ci się nie podobają a trzymasz te bez zapytań bo są ładne :blink: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu raczej chodziło o domeny przyszłościowe gdzie branże dopiero się rozwijają lub zarabiają pieniądze i świadomość do przyszłego zakupu.

 

Zresztą możesz nie mieć zapytań kilka lat aż nagle sprzedajesz takie 114.com za 2kk $

 

Z domenami jest trochę jak z przewidywaniem przeszłości ( i tu właśnie mówię o średnich domenach - bo przy topowych nie trzeba ich bronić wiarą w nie ) odgadywanie czy może trafić się klient który będzie gotów dać nam pieniądze jakich oczekujemy za daną domenę

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednak świadczy to także tego jak dobre są te domeny :)

 

 

Bardzo chciałbym zobaczyć taką korelację. Czy możesz mi pokazać jakąś publikację/raport na ten temat? Jako kontrolę wziąłbym domainera, który łapie wyłącznie spady po serwisach firmowych i ma przynajmniej z 200 domen po takich spadach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo chciałbym zobaczyć taką korelację. Czy możesz mi pokazać jakąś publikację/raport na ten temat? Jako kontrolę wziąłbym domainera, który łapie wyłącznie spady po serwisach firmowych i ma przynajmniej z 200 domen po takich spadach.

 

No szkoda że większość z Was nie pisze jak to jest u Was w portfolio. Dałoby to jakiś obraz rynku czy też efektywności portfolio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Bardzo chciałbym zobaczyć taką korelację. Czy możesz mi pokazać jakąś publikację/raport na ten temat? Jako kontrolę wziąłbym domainera, który łapie wyłącznie spady po serwisach firmowych i ma przynajmniej z 200 domen po takich spadach.

niestety takowego raportu nie posiadam. Jednak wierząc w te dane i porównując je chociażby do moich doświadczeń. Gdzie mimo większej ilości domen tych zapytań jest zdecydowanie mniej . Można także popatrzeć na dostępnych źródłach na jakie domeny są oferty np : http://www.gieldadomen.pl/oldoffers.php znaczna większość z ostatnich 4 miesięcy to oferty na domeny programowanie.pl, programista.pl czy rower.pl które jednak są bardzo dobrymi domenami. Znacznie więcej ofert na inne domeny które są słabe i których sam bym nie rejestrował.

 

Niestety innych przykładów nie posiadam, gdyż inni nie chcą się pochwalić swoimi osiągnięciami ( osoby o dużo większym doświadczeniu i zakresie prowadzonego domenowego biznesu )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mogę napisać jak to wygląda dla domen wystawionych na giełdzie premium.pl (ceny kup teraz ustalone dla domen, domeny przekierowane na oferty sprzedaży domen).

Liczba zapytań w miesiącu - zero.

Liczba ofert w miesiącu złożonych dla domen - średnio kilka-kilkanaście.

Liczba sprzedaży w miesiącu - też średnio kilka-kilkanaście.

 

Aczkolwiek wcale nie uważam, by taki system był gorszy, bo oszczędza czas - z formularza trzeba było czasem wymienić nawet kilkanaście maili, by sprzedać jedną domenę. Na giełdzie cała pomoc jest podana "na tacy" stąd jest brak zapytań o samą transakcję lub cenę - klient albo decyduje się na zakup albo nie lub ewentualnie próbuje coś wynegocjować składając niższą ofertę od kup teraz.

 

Dlatego tak trudno porównać jedno portfolio do drugiego pod względem zapytań, bo dużo zależy od tego gdzie kierują domeny i czy mają one od razu podane ceny. Na parkingu też będzie dużo mniej zapytań niż na formularzu kontaktowym (dlatego, że link do kontaktu jest dużo mniej widoczny niż reklamy).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Calkiem ładnie Thomaso. To jest ok. 0,4% sprzedanych domen z portfolio w miesiącu. Tak dziala dobrze prosperujący biznes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No szkoda że większość z Was nie pisze jak to jest u Was w portfolio. Dałoby to jakiś obraz rynku czy też efektywności portfolio.

Czyżbyś zakładał, że > 10% wpisów w tym wątku to prawda? :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyżbyś zakładał, że > 10% wpisów w tym wątku to prawda? :wacko:

 

A czytałeś w ogóle wątek czy lubisz sobie po prostu popisać? Przecież nikt nie wpisał ile ma zapytań czy ofert (oprócz Ownera i mnie), więc jak z dwóch wpisów policzysz w ogóle 10%? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostaję góra 2-3 zapytania o swoje domeny rocznie (no chyba, że za zapytania uznać też propozycje przez giełdę, gdzie domena jest wystawiona np. za 1500 zł, a ktoś proponuje 50 zł, wtedy miesięcznie takich propozycji mam z 2-3). Moje portfolio to około 200 domen.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja przy ponad 100 domenach wystawionych na sprzedaż otrzymuje średnio 0.5-0.8 zapytań/ofert dziennie (ostatnio więcej), z czego w przeważającej części zapytania te dotyczą tylko 20-30% domen. Jak jest u Was?

Myślę, że to są reprezentatywne wyniki dla portfolio 100 średnich/dobrych domen dot pl.

 

Trzeba tylko wziąć pod uwagę, że część z tych zapytań to może być fake, np. często przed sprzedażą lub po odrzuceniu oferty zaobserwować można nienaturalne zainteresowanie domeną, gdzie kolejno zgłaszają się po nią pan Zbyszek, Marek i Jurek jakby z zamiarem zbadania czy, aby któryś z nich nie uzyska niższej ceny.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje domeny mają ostatnio z moją skrzynką mailową ciche dni. W ogóle jakoś się na siebie obrazili bo bardzo rzadko ze sobą "gadają" ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecnie mam trochę ponad 150 domen, niektóre są dobre, niektóre średnie, no i mam też trochę nindżasów. Nie chce mi się sprawdzać dokładnie, ale dostaje coś około 5 zapytań na miesiąc. Nie licząc aukcji LM i wyprzedaży sprzedaje z 5 domen do roku za zadowalającą kwotę. Żadnych rewelacji, ale traktuje domeny raczej jako hobby. Najwięcej miałem około 400 domen, ale nie przekładało się to na ilości zapytań i sprzedaże dla KK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no chyba, że za zapytania uznać też propozycje przez giełdę

 

To już jest oferta, a nie zapytanie:

- zapytanie = zapytanie o cenę domeny lub o to czy jest ona na sprzedaż (pod domeną musi być formularz kontaktowy lub oferta bez ceny kup teraz, by zapytanie było w ogóle możliwe),

- oferta = przesłana mailem konkretna oferta cenowa lub złożona na giełdzie (może być ofertą niższą od kup teraz, a także odpowiedzią na złożoną klientowi swoją ofertę czyli kontrofertą),

- sprzedaż = przekazanie praw do domeny i otrzymanie pieniędzy (oba warunki muszą być spełnione, nieopłacone domeny nie liczą tu się).

 

Tak bym to podzielił i wg takiej klasyfikacji można mieć zero zapytań, a i tak mieć sprzedaże (z ofert i sprzedaży kup teraz). Stąd dwóch różnych portfolio pod względem samej liczby zapytań tak naprawdę nie da się porównać (stwierdzić, że jedno jest lepsze od drugiego, bo ma więcej / mniej zapytań), dużo zależy od sposobu prezentacji domen i podanych / niepodanych cen domen. Najłatwiej porównać pod względem osiąganych zarobków ze sprzedaży domen (lub straty, jeśli taka występuje), bo czasem jedna sprzedana domena w miesiącu będzie miała wyższą cenę sprzedaży niż łącznie 100 domen z innego portfolio, ale to mocno prywatne dane i nikt się nimi publicznie nie podzieli.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×