Jump to content
Grzegorz

Start-up pozyskał anioła biznesu, ale domena...

Recommended Posts

Witam,

 

ciekawa transakcja polskiego startupu i wszystko byłoby pięknie gdyby nie adres, pod którym widnieje ten start-up.

http://mambiznes.pl/artykuly/czytaj/id/5778/polski_start-up_pozyskal_kapital_od_aniola_biznesu

 

A może to my już mamy po prostu skrzywienie na tym punkcie?:-) Niezależnie od tego co napiszecie jak pod com.pl nigdy w życiu nic bym nie postawił.

 

EDIT. A tu inny case z domeną...straszną.

http://mambiznes.pl/artykuly/czytaj/id/5776/remonterier_pl

Edited by Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remonterier.pl to fajna domena dla serwisu powiązanego z remontami. Jakby nie patrzeć, markę wykreować trzeba - to raczej ludzie którzy wydają kosmiczne sumy na adresy pokroju remonty.pl mają zboczenie :D

Edited by Geekboy68k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remonterier? Właśnie dziś przeczytałem o tym gdzieś w internecie i wszedłem tu, aby napisać o tym w dziale "nie spodziewałbym się, że na takiej domenie powstanie serwis" :)

Edited by Liwiusz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remonterier?

Mnie to się bardziej kojarzy z rasą psa niż remontami, ale przyznam że stronka ciekawa, przyda mi się w najbliższych miesiącach ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cieszę się, że nasza domena wzbudza zainteresowanie. Oczywiście nie należy dyskutować o gustach. Nam się remonterier.pl podoba; domena jest niepowtarzalna, nie kończy się na jakże rozpowszechnione "-eo.pl" lub romantyczne "-ro.pl" ;) i na pewno będzie jednoznacznie kojarzona. No chyba, że zapanuje moda na "...teriery.pl" :)

W każdym razie zapraszamy do odwiedzin oraz do dalszych rozmów nad jakością i zasadnością wybranej przez nas nazwy.

Pozdrawiamy

zespół remonterier.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cieszę się, że nasza domena wzbudza zainteresowanie. Oczywiście nie należy dyskutować o gustach. Nam się remonterier.pl podoba; domena jest niepowtarzalna, nie kończy się na jakże rozpowszechnione "-eo.pl" lub romantyczne "-ro.pl" ;) i na pewno będzie jednoznacznie kojarzona. No chyba, że zapanuje moda na "...teriery.pl" :)

W każdym razie zapraszamy do odwiedzin oraz do dalszych rozmów nad jakością i zasadnością wybranej przez nas nazwy.

Pozdrawiamy

zespół remonterier.pl

 

Może i wam się podoba, ale jest strasznie trudna do wymówienia, a do zapamiętania jeszcze bardziej.

Najlepiej zaopatrzcie się w literówki bo sporo osob będzie ten adres wpisywać błędnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cieszę się, że nasza domena wzbudza zainteresowanie. Oczywiście nie należy dyskutować o gustach. Nam się remonterier.pl podoba; domena jest niepowtarzalna, nie kończy się na jakże rozpowszechnione "-eo.pl" lub romantyczne "-ro.pl" ;) i na pewno będzie jednoznacznie kojarzona. No chyba, że zapanuje moda na "...teriery.pl" :)

W każdym razie zapraszamy do odwiedzin oraz do dalszych rozmów nad jakością i zasadnością wybranej przez nas nazwy.

Pozdrawiamy

zespół remonterier.pl

 

Podejrzewam że w domenie najatrakcyjniejsza była cena, ale to błąd. Bardzo trudno zbudować świadomość marki na takim dziwolągu. Oczywiście jest to możliwe, ale koszty marketingu wielokrotnie pewnie przekroczą koszt zakupu dobrej domeny.

 

Osobiście uważam, że biznes powinno budować się od zakupu dobrej domeny. Dlatego np. mój startup związany z podróżami po krajach azji rozpoczął się od zainwestowania w najlepszą istniejącą domenę .pl. Pomimo że cały projekt stoi w miejscu, to od czasu do czasu pojawia się reklamodawca, a to z kolei w jakiejś tam perspektywie, nawet gdybym nie zrealizował swojego pomysłu, pozwoli sfinansować inwestycję w nazwę domeny.

 

Dobra domena to podstawa, kto o tym wie, ten często spija śmietankę z pracy innych.

Edited by Owner
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Cieszę się, że nasza domena wzbudza zainteresowanie. Oczywiście nie należy dyskutować o gustach. Nam się remonterier.pl podoba; domena jest niepowtarzalna, nie kończy się na jakże rozpowszechnione "-eo.pl" lub romantyczne "-ro.pl" ;) i na pewno będzie jednoznacznie kojarzona. No chyba, że zapanuje moda na "...teriery.pl" :)

W każdym razie zapraszamy do odwiedzin oraz do dalszych rozmów nad jakością i zasadnością wybranej przez nas nazwy.

Pozdrawiamy

zespół remonterier.pl

nie sluchajcie malkontentow ; dobry pomysl i wykonanie sa najwazniejsze, przyklad: gumtree. Gumtree zna prawie kazdy, a tymczasem top generyk ogloszenia(pl) gnije w najlepsze. I jakos ludzie dziwnym trafem znajduja to "dziwacznie" brzmiace gumtree. Zaraz zacznie sie plecenie bzdur ile to wagonow kasy poszlo na marketing tej nazwy. Ale prawda jest taka: gdyby taniej i lepiej byloby miec np ogloszenia.pl, to gumtree pewnie dawno juz by mialo te nazwe...

No ale coz - jak sie handluje domenami to czasem trudno zachowac obiektywizm.

moim zdaniem domena remonterier jest niecodzienna, ale ciekawa alternatywa dla remonty(pl), ktora pewnie predzej w pyl sie obroci niz zostanie sprzedana

niektorym chciwosc przeslania zdolnosc trzezwego myslenia

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

współczuję sekretarce która każdemu będzie musiała literować adres email aby nie szły na nieistniejące domeny :)

troche racja, ale dla potrzeb poczty mozna wziac jakas trojke z wyprzedazy, albo jeszcze taniej dzwieczna czworke. Email nie musi byc koniecznie w glownej domenie - to szablonowe myslenie

Share this post


Link to post
Share on other sites

troche racja, ale dla potrzeb poczty mozna wziac jakas trojke z wyprzedazy, albo jeszcze taniej dzwieczna czworke. Email nie musi byc koniecznie w glownej domenie - to szablonowe myslenie

 

Można np. odkupić domenę terrier.pl, potem zamienić się z lecznicą "Terrier", która używa domeny terier.pl, a następnie zrobić sobie maila remon@terier.pl i cacy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

No ale coz - jak sie handluje domenami to czasem trudno zachowac obiektywizm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cieszę się, że nasza domena wzbudza zainteresowanie. Oczywiście nie należy dyskutować o gustach. Nam się remonterier.pl podoba; domena jest niepowtarzalna, nie kończy się na jakże rozpowszechnione "-eo.pl" lub romantyczne "-ro.pl" ;) i na pewno będzie jednoznacznie kojarzona. No chyba, że zapanuje moda na "...teriery.pl" :)

 

Oczywiście zgadzam się - de gustibus non disputantum est - jednak tutaj nie tylko, albo nie do końca o gust chodzi. Mówimy o jakimś przedsięwzięciu biznesowym, które ma być dochodowe, a wszelkie czynniki mają być tak skonstruowane, aby tę potencjalną dochodowość zwiększyć. Jednym z takich czynników jest domena. Naturalnie my na tym forum mamy skrzywienie polegające być może na przecenianiu wartości domeny w całości przedsięwzięcia, jednak starając się o obiektywizm poprę większość dotychczasowych głosów - na takiej domenie nigdy nie postawiłbym serwisu.

Uzasadnienie już po części padło ze strony Kolegów, ale je trochę zsumuję:

- to słowo w ogóle NIE KOJARZY się na pierwszy "rzut ucha" z remontami; pierwsza część frazy ("remont") niejako ginie.przytłoczona bardzo wyraźnym (to powielone "r") i charakterystycznym terier, kojarzące się rzeczywiście z psami, coś jak podgatunek teriera,

- co gorsza, co juz zauważył maniek32s to słowo jest trudne do zapamietania, a to juz grzech dość ciężki jak na serwis, zgadzam się także z możliwością kilku literówek, szczególnie "remonterrier", "remontterier",

- też podejrzewam, że w domenie najatrakcyjniejsza była cena, tylko nie zawsze najtańsze jest najlepsze.

 

Reasumując - nie podejrzewam, że wylansujecie modę na "-teriery", ale oczywiście życzę wszystkiego najlepszego, bo sam wiem jak ciężko wypromować serwisy i każda udana próba powinna byc doceniana, bo daje nadzieję innym, że jednak można. Natomiast nie wykluczam, że z czasem sami przekonacie się, że taka domena jest byc może bardziej kulą u nogi i zrobicie rebranding. Nie takie firmy to robiły.

 

EDIT: gdy pisałem nie widziałem tego co pisze hans_2000, generalnie się nie zgadzam, ale ze zdaniem, że handlując domenami trudno zachować obiektywizm jak najbardziej :)

Edited by andrasz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

a moze wystarczy ciekawe rozwiazanie logo z uzyciem "teriera" - nie musi byc zaraz rebranding

Share this post


Link to post
Share on other sites

współczuję sekretarce która każdemu będzie musiała literować adres email aby nie szły na nieistniejące domeny :)

 

 

troche racja, ale dla potrzeb poczty mozna wziac jakas trojke z wyprzedazy, albo jeszcze taniej dzwieczna czworke. Email nie musi byc koniecznie w glownej domenie - to szablonowe myslenie

 

 

 

Można np. odkupić domenę terrier.pl, potem zamienić się z lecznicą "Terrier", która używa domeny terier.pl, a następnie zrobić sobie maila remon@terier.pl i cacy.

 

 

a moze wystarczy ciekawe rozwiazanie logo z uzyciem "teriera" - nie musi byc zaraz rebranding

 

Popatrzcie - skoro jest tyle uwag, uogólniając (sorry, że to akurat trafiło w tym wątku na pomysłodawców takiej nazwy) jak to co piszecie świadczy o braku u twórców start-upów świadomości jak ważna jest domena i jak jej niedoskonałości mogą wpłynąć na powodzenie biznesu. Tymczasem najczęściej domena jest traktowana jako jeden z ostatnich elementów pomysłu na biznes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

startupowcy myślą że to pomysł jest najważniejszy, jeśli są finansowani przez jakiegoś np anioła biznesu - wtedy muszą także rozumieć że ważne jest zaangażowanie + ciężka praca nad nim i wykonanie i wdrożenie całego pomysłu.

 

A prawda jest taka że to nazwa pomysłu jest ważna (nazwa i idąc dalej domena ) gdyż to ona zaprasza klientów do serwisu lub daje zarobić nam na literówkach od nazwy strony ;)

 

Wiadomo trzeba bronić swojego i nie napiszecie że tutaj pojechaliście po bandzie i zamiast inwestować w domenę woleliście ją mieć za darmo ( bo 10zł to nie jest kwota o której można wspominać )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak sobie czytam i widzę, że Wszyscy doskonale radzą sobie z zapisem remonterier.pl, sama dyskusja o tej domenie jest potwierdzeniem trafności wyboru takiej a nie innej domeny. Jedny taka nazwa się podoba innym nie ale właśnie to daje dodatkowe pole do promocji. Moim zdaniem nazwa domeny jest ciekawa i pierwsze moje skojarzenie to właśnie jakiś Kowalski, który chce być "bohaterem w swoim domu" :)

Życzę powodzenia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem nad czym tak tutaj dywagujecie?

Domena straszna ninja, której nie wziąłbym za dopłatą 1000 PLN, bo tylko psułaby mi portfolio ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziekujemy wszystkim za interesująca dyskusję. Oczywiście wszystkie krytyczne, ale produktywne uwagi rzetelnie przemyślimy a część pewnie z chęcią i wyrazami podziękowania wdrożymy.

Na potrzeby dalszych (naprawdę interesujących) wątków tej rozmowy dodam kilka faktów i odpowiem na kilka pojawiających się w dyskusji pytań:

1. Jakkolwiek by to zabrzmiało w waszym środowisku, domena nie została kupiona ale wymyślona. Wybór domeny nastąpił po intensywnej burzy mózgów i wymyślaniu czegoś co kojarzy się z tematyką projektu, jest nowe, nie kojarzy się z tysiącem już istniejących "-eo.pl" czy "-eria.pl". Był czasy kiedy wszystkie nazwy firm kończyły się na "...pol", albo "...impex".

2. Po wymyśleniu remonterier.pl, sprawdziliśmy; nie było takiej domeny na rynku więc zapłaciliśmy za jej posiadanie na własność w Internecie. Tu znowu podkreślę, że samej domeny od nikogo nie kupiliśmy.

3. W związku z tym co powyżej napisałem, nie ma sensu rozważanie czy domena była tania czy droga; dla nas była darmowa. Część przedmówców musi po prostu przejśc z myślenia o tym że domeny się kupuje na dopuszczenie możliwości, kreatywnego, swobodnego wymyślania.

4. Popieram sposób myślenia hans-2000; co za niemądrzy ludzie wymyślili tak niepraktyczne dla swoich działaności nazwy jak gumtree... (o co chodzi?), allegro... (podwójne "ll"?), pudelek... (wiocha?). A już brodaty człowiek z Virgin mysiał postradać zmysły jak myślał, że to się uda z taką nazwą...

5. Jako "niehandlujący" domenami wymyśliliśmy ją jako nazwę własną nowo tworzonego buznesu a nie materiał na sprzedaż sam w sobie.

6. Zamierzamy promować treść i zawartość serwisu a nie domenę. Jesteśmy zdania, że to użyteczność witryny świadczy o wiele bardziej o jej jakości niż "droga, pożądana na rynku" domena. Wspomnę jeszcze raz przykład: kto szanujący się i prawy będzie latał samolotami Virgin? I to jeszcze w klasie biznes... Kpina ;)

7. W momencie osiągnięcia sukcesu, satysfakcja z wypromowania go pod własną, niepowieloną za nikim marką będzie tym większa.

8. Faktem jest, że w dziedzinie handlu domenami jesteśmy zupełnymi laikami. Nie mamy rozeznania ile kosztują dobre a ile tanie domeny. Musze jednak zaznaczyć, że nasz biznesplan nie przewiduje takiej działaności a już na pewno nie planujemy zarobić milionów na sprzedaży remonterier.pl.

9. Planując ten projekt w ogóle nie braliśmy pod uwagę "indeksu sprzedawalności" domeny samej w sobie - tu wielu z przedmówców ma rację.

10. Jeszcze jeden istotny dla dyskusji fakt - jeden z członków naszego zespołu ma psa; irlandzki terier pszeniczny - super stworzenie. Jest jaki jest i się nie napina mimo trudnej, długiej i skomplikowanej nazwy. :P

Pozostajemy do uslug w kwesti przebiegu wymyślenia nazwy naszej domeny.

Ze szczerą uwagą bedziemy śledzić dalsze losy tej dyskusji.

 

A może były przed nami serwisy które osiągnęły sukces na tanich domenach? Bo jak nie, to nam na pewno woda sodowa uderzy do głowy B)

...sorki, nie jesteśmy aż tak aroganccy, tylko mamy do tego wszstkiego wystarczająco duży dystans.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak sobie czytam i widzę, że Wszyscy doskonale radzą sobie z zapisem remonterier.pl, sama dyskusja o tej domenie jest potwierdzeniem trafności wyboru takiej a nie innej domeny. Jedny taka nazwa się podoba innym nie ale właśnie to daje dodatkowe pole do promocji. Moim zdaniem nazwa domeny jest ciekawa i pierwsze moje skojarzenie to właśnie jakiś Kowalski, który chce być "bohaterem w swoim domu" :)

Życzę powodzenia :)

 

Naprawdę słowotwór "remonterier" kojarzy Ci się z "Kowalskim, który chce być >bohaterem w swoim domu<"?

 

To chyba podobnie jak mnie :),

fraza "kmicic1" kojarzy się z podwójnym albo wazeliniarskim kontem.

Edited by yarowa
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

cii.. może podwyżkę dostanie od zarządu :P

 

 

... Ożeż, zapomniałem o kwestii Jarząbka Wiesława, trenera drugiej klasy :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

(...) jeden z członków naszego zespołu ma psa; irlandzki terier pszeniczny - super stworzenie. Jest jaki jest i się nie napina mimo trudnej, długiej i skomplikowanej nazwy. :P

Założe się że to właśnie ten członek zespołu wpadł na tą nazwę...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Założe się że to właśnie ten członek zespołu wpadł na tą nazwę...

 

 

... też się mi tak wydaje ...

Uwielbiam psiaki.

 

Pragnę jednak przypomnieć, że przyrostek "terier", nosi inne superstworzenie :).

Mianowicie bulterier. Bulki są naprawdę kochane.

 

Wyperswadujcie to jednak tej części konsumentów, która tak nie uważa.

I w odniesieniu do świata ludzi, kojarzy tę nazwę raczej z politycznym agresorem.

 

Jeśli posiada się środki na promocję to oczywiście można prawie wszystko.

 

Sama nazwa jest wg mnie idiotyczna

 

a potencjalne ambicjonalne podejście w biznesie, gdzie nie ma miejsca na wejście profesjonalisty [choćby i copywriter'a] bo "ja sam chcę albo wiem lepiej" jest moim zdaniem marnowaniem pieniędzy.

 

Jednak nie moja kasa, nie mój problem.

Edited by yarowa
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×