Jump to content
korneliusz.com

Profesjonalna wycena domen.

Recommended Posts

Utworzyc na forum dzial, gdzie beda wrzucane sprzedane domeny, ale ich wlasciciel oczywiscie tej ceny nie poda. Ludzie beda strzelac za ile te domeny poszly, a autor postu po paru dniach przedstawi prawdziwa cene. Wtedy zorientujemy sie, kto na forum ma najlepszego nosa do "wyceny". Oczywiscie rowniez nalezy to traktowac z przymruzeniem oka, ale na pewno ktos wyciagnie z tego potem wnioski. Glownie Ci "strzelcy" od xx.xxx

A gdy ktoś sprzeda domene za grosze? Takie rzeczy się zdarzają. Wcale nie będzie oznaczało nieznajomości wyceniających.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wycena domeny np.wycenia ci na 100zł-150 ,a mozesz dostać 50 zł w rzeczywistości pamietaj o tym.To jest tylko wycena dla orientacji żeby ceny nie zawyżyć dosadnie bo bez żadnej wyceny ktoś by chciał np.400zł .nie był by zadej granicy.Wiec wycena jakaś musi być.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Utworzyc na forum dzial, gdzie beda wrzucane sprzedane domeny, ale ich wlasciciel oczywiscie tej ceny nie poda. Ludzie beda strzelac za ile te domeny poszly, a autor postu po paru dniach przedstawi prawdziwa cene. Wtedy zorientujemy sie, kto na forum ma najlepszego nosa do "wyceny". Oczywiscie rowniez nalezy to traktowac z przymruzeniem oka, ale na pewno ktos wyciagnie z tego potem wnioski. Glownie Ci "strzelcy" od xx.xxx

 

 

ooo nowa zabawa na di.pl ;] cena sprzedaży nigdy nie jest ostateczna i a do tego bardzo płynna, to że pan x do którego właściciel się zgłosił z zamiarem sprzedaży domeny i tylko do niego a ten zapłacił za domenę 80zł to nie oznacza że domena jest tyle warta ponieważ drugi mógłby za nią zaoferować 800zł - wiele razy tak właśnie miałem. Zresztą ładnie to widać na wszelkich aukcjach gdzie 10 osób wycenia domenę na 10 róznych kwot jakie mogą zapłacić a ponieważ wygrywającemu bardzo zależy na kupnie dlatego daje za nią mnóstwo pieniędzy przebijając innych, choć sam wycenia ją na dużo mniej ale nie ma wyjścia - co znów nie oznacza że to jej ostateczna wartość. Domeny są nieprzewidywalne - zawsze znajdzie sie ktoś kto da więcej ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A gdy ktoś sprzeda domene za grosze? Takie rzeczy się zdarzają. Wcale nie będzie oznaczało nieznajomości wyceniających.

 

Myslisz, ze kazda domena musi byc sprzedawana za 4 lub 5 "iksów" ? To juz sprzedac domene za 3 "iksy" to obciach czy cos w tym stylu? A moze nieumiejetnosc w targowaniu, albo "nieznajomosc tematu" ? Jak gosc sprzeda domene za 5 stowek, to widocznie kupujacy nie chcial dac wiecej, bo wg niego domena nie byla tyle warta, a wiec domena byla warta 500 zl, bo jak juz ktos madrze powiedzial - domeny sa tyle warte za ile je sprzedasz. To, ze wycenia sie tu wiele srednich domen na grube tysiace, nie znaczy, ze beda kiedykolwiek sprzedane - wlasnie ze wzgledu na wysoka cene i przekonanie ich wlascicieli, ze maja racje co do tego na ile ja wyceniaja. Temat rzeka. A wracajac do tego co zaproponowalem, to niebawem wrzuce temat domen do wyceny i zobacze ile tam padnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można utworzyć taki dział dla domen wystawionych na allegro.

 

Kiedyś zapytałem dziesięć najlepiej obeznanych w temacie osób z forum, o wycenę pewnej domeny. Wyceny różniły się tylko o 25%. A nie o 100% albo 1000%. Dlatego upieram się nad stworzeniem wyceny kolektywnej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Można utworzyć taki dział dla domen wystawionych na allegro.

 

Kiedyś zapytałem dziesięć najlepiej obeznanych w temacie osób z forum, o wycenę pewnej domeny. Wyceny różniły się tylko o 25%. A nie o 100% albo 1000%. Dlatego upieram się nad stworzeniem wyceny kolektywnej.

sorry, ale wrocilem do tematu. Ostatnio w dziale wycen duzo zartow, kpin, ale tez rozbieznosci typu od 1k do nawet 20k. Moze jednak warto powolac takie grono. Obecny dzial pozostawic jako ocena zakupu - pomysl na zagospodarowanie domeny, ale wycene wrzucic do osobnego dzialu gdzie np. 20 najbardziej szacownych i zasluzonych uzytkownikow tego Forum podawalo by przynajmniej przyblizona wartosc domeny po wczesniejszej konsultacji miedzy soba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, prawde mowiac widze tutaj pomysl na fajny biznes, bierzecie ekipe najbardizej doswiadczonych osob, i za oplata robicie wyceny. Do uzgodnienia ceny korzystacie z lekko zmodyfikowanej metody delfickiej

http://pl.wikipedia.org/wiki/Metoda_delficka przy okazji , jakby co pamietajcie o mnie przy tworzeniu serwisu ;)

 

Pozdrawiam

Doli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem jest w tym, że jak ktoś się zna na domenach i może zrobić profesjonalną wycenę to nie ma na to czasu, bo woli w tym czasie zajmować się swoimi domenami i zarobić na tym o wiele więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Problem jest w tym, że jak ktoś się zna na domenach i może zrobić profesjonalną wycenę to nie ma na to czasu, bo woli w tym czasie zajmować się swoimi domenami i zarobić na tym o wiele więcej.

zgadzam sie z toba, ale to nie zmienia faktu odnosnie tego co napisalem:

sorry, ale wrocilem do tematu. Ostatnio w dziale wycen duzo zartow, kpin, ale tez rozbieznosci typu od 1k do nawet 20k. Moze jednak warto powolac takie grono. Obecny dzial pozostawic jako ocena zakupu - pomysl na zagospodarowanie domeny, ale wycene wrzucic do osobnego dzialu gdzie np. 20 najbardziej szacownych i zasluzonych uzytkownikow tego Forum podawalo by przynajmniej przyblizona wartosc domeny po wczesniejszej konsultacji miedzy soba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Heh, prawde mowiac widze tutaj pomysl na fajny biznes, bierzecie ekipe najbardizej doswiadczonych osob, i za oplata robicie wyceny. Do uzgodnienia ceny korzystacie z lekko zmodyfikowanej metody delfickiej

http://pl.wikipedia.org/wiki/Metoda_delficka przy okazji , jakby co pamietajcie o mnie przy tworzeniu serwisu ;)

 

Pozdrawiam

Doli

Uważam, że po dużym uproszczeniu i zautomatyzowaniu była by do przyjęcia.

 

Problem jest w tym, że jak ktoś się zna na domenach i może zrobić profesjonalną wycenę to nie ma na to czasu, bo woli w tym czasie zajmować się swoimi domenami i zarobić na tym o wiele więcej.

 

Nikt nikogo nie będzie zmuszał. Myślę, że dużo osób było by zainteresowanych ze względu na wiedzę, którą mogą zyskać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
sorry, ale wrocilem do tematu. Ostatnio w dziale wycen duzo zartow, kpin, ale tez rozbieznosci typu od 1k do nawet 20k. Moze jednak warto powolac takie grono. ........

Pomysł bardzo dobry. Oby tylko do owego grona nie zaliczać osób biorąc pod uwagę ilość postów oraz niech dane osoby mają doświadczenie z rzeczywistą sprzedażą domen, a nie tylko liczne portfolio domen kupionych w promocjach po 1 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przejrzałem pobieżnie ten wątek.. ogólnie do wyceny domen podchodzę sceptycznie - jak większość zresztą osób. Ale nie wiem czy najważniejszym parametrem w takiej wycenie nie jest / będzie fakt, że ludzie i firmy będą taką wycenę uznawać. Bo można zrobić najbardziej skomplikowane metody wyceny, najbardziej zautomatyzowane i profesjonalne, ale jeśli nikt nie będzie ich respektował - nie będą miały żadnej wartości.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Sylyx, Ty chyba mówisz o cenie minimalnej... a nie o prawdziwej wycenie. Bo takiej nie ma, nie było i raczej nie będzie.

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites

Michał. ;) Dlaczego jesteś taki sceptyczny? Zgodzę się z tym, że nie ma, ale profesjonalnej. Przykład: firma iPeh. ;) Jak pisałem wcześniej, wyceniane są rzeczy, które są bardziej skomplikowane i unikatowe. Jeżeli istnieje potrzeba profesjonalnej wyceny, to prędzej czy później się ona pojawi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przykład: firma iPeh. ;)

 

Uuuu, to kiepski przyklad. Majac na uwadze, ze Zajkiewicz siedzi w domenach jakis tam czas i patrzac w jego portfolio pelnego domen kamikaze, smiem twierdzic, ze nie jest to zaden autorytet. Gdyby bbowiem mial glowe na karku nie rejestrowalby takich domen, tylko generyki warte gruba kase. Tak wiec ipeh to zaden autorytet i ja na pewno nie liczbym sie z ich zdaniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Michał. ;) Dlaczego jesteś taki sceptyczny? Zgodzę się z tym, że nie ma, ale profesjonalnej. Przykład: firma iPeh. ;) Jak pisałem wcześniej, wyceniane są rzeczy, które są bardziej skomplikowane i unikatowe. Jeżeli istnieje potrzeba profesjonalnej wyceny, to prędzej czy później się ona pojawi.

W takim razie podaj jakiś przykład, ponieważ moim zdaniem rzeczy unikatowych na poziomie domen lub wyższym nie da się wycenić.

 

Uuuu, to kiepski przyklad. Majac na uwadze, ze Zajkiewicz siedzi w domenach jakis tam czas i patrzac w jego portfolio pelnego domen kamikaze, smiem twierdzic, ze nie jest to zaden autorytet. Gdyby bbowiem mial glowe na karku nie rejestrowalby takich domen, tylko generyki warte gruba kase. Tak wiec ipeh to zaden autorytet i ja na pewno nie liczbym sie z ich zdaniem.

Również tak sądzę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Jaja carskie, albo samochody zabytkowe.

Na jajach nie zbuduję biznesu, także nie ma porównania. Tak samo z samochodami zabytkownymi, poza tym jest więcej takich samych zabytkowych, a domena jest tylko jedna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Właśnie, że jest bardzo dużo unikatowych, które powstawały w pojedynczych egzemplarzach.

Super, ale to nie zmienia faktu, że na takim samochodzie nie postawie biznesu, tylko malutka część świata może go zobaczyć i nie przynosi on mi nowych klientów oraz prestiżu biznesowego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale co to ma do rzeczy? Przecież mówimy o wycenie. Ale nawet z tym się nie zgodzę, gdyż dużo bogaczy ma kolekcje samochodów właśnie ze względów prestiżowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×