Jump to content
pb

pontifex.pl

Recommended Posts

Zarejestrowana z palca pół roku temu, dziś sprzedana za 2164,8 zł przez home.pl (Kup Teraz). Nie jest to najciekawsza ani najwyższa z moich ostatnich sprzedaży, ale piszę o niej właśnie dlatego, że to całkiem młoda "palcówka". Przy rejestracji brałem pod uwagę dwóch KK, pierwszym był (nomen omen) kościół, bo papież używa "nicka" Pontifex, przynajmniej na twitterze - a drugim była branża drogowa, bo Pontifex znaczy po łacinie "budowniczy mostów" (zresztą jest chyba gra w budowanie mostów o takim tytule). Po whois widzę, że trafił się ten drugi. ;-)

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, jeszcze jedno - KT ustawiłem 18.08.2013, wcześniej nie miałem jej w ogóle wystawionej na sprzedaż. Pewnie gdybym tego nie zrobił, nadal by u mnie leżała. Od jakiegoś czasu staram się ustawić KT dla wszystkich swoich domen, jestem już gdzieś w połowie. ;-) Wiem, że są na ten temat różne opinie, ale faktem jest, że już kilka domen mi po ustawieniu ceny "poszło", czy to przez KT czy (częściej) po krótkich negocjacjach. Szczególnie jeśli wcześniej ktoś już się w sprawie danej domeny kontaktował, ustawienie albo zmiana KT po jakimś czasie to dobry sposób na przypomnienie mu o domenie (pod warunkiem że ma ją dodaną do obserwowanych, na szczęście najczęściej tak jest). Tu akurat był inny przypadek - firma po prostu wymyśliła sobie nazwę i weszła na home.pl by sprawdzić dostępność. Tak się przynajmniej domyślam, bo widzę że parę dni wcześniej zarejestrowali tę nazwę z inną końcówką, ale widocznie doszli do słusznego wniosku, że jednak .pl rządzi. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratulacje! Jeśli rejestracja z palca, to powinieneś teraz zafundować mu porządny manicure w salonie ;)

 

Coś ostatnio widzę wiele sprzedaży KT, może to jest jakiś sposób.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratulacje.

 

Ja tam nie uznaję "cena do negocjacji". Ustawiam KT i KK przynajmniej widzi poprzeczkę. Oczywiście zawsze może złożyć swoją ofertę, którą wezmę pod uwagę. Niedawno też sprzedałem "palcówkę" dotyczącą gorącego tematu in vitro w Polsce. Również jakieś pół roku po rejestracji. kupiła klinika leczenia niepłodności. gdybym ujawnił cenę, byłaby na 3 miejscu sprzedaży w czerwcu br. wg CenyDomen.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratulacje. :)

 

Również jestem zwolennikiem cen Kup Teraz przy domenach - sam mam ustalone ceny Kup Teraz dla wszystkich domen, bo to moim zdaniem mocno ułatwia zbliżenie oczekiwań sprzedającego i kupującego. Dodatkowo klienci dla takich domen czasem decydują się na rezygnację z negocjacji ustalonej ceny (oczywiście jeśli cena jest dla nich realna, a nie orbituje w kosmosie) i kupują od ręki - tylko dostajesz maila, że domena sprzedana i opłacona, tak jak u mnie parę dni temu jarek.com.pl (za ok. 2000 zł przez Kup Teraz - też w premium.pl i też sprzedana przez giełdę home.pl).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

No no, nie powiem - ładna sprzedaż :) Moje gratulacje.

Sam muszę poustawiać ceny KT - transakcja kol. Przemysława oraz ostatnie raporty AM dają do myślenia...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pb gratuluję dobrego strzału i sprzedaży

 

Również jestem zwolennikiem cen Kup Teraz przy domenach - sam mam ustalone ceny Kup Teraz dla wszystkich domen, bo to moim zdaniem mocno ułatwia zbliżenie oczekiwań sprzedającego i kupującego. Dodatkowo klienci dla takich domen czasem decydują się na rezygnację z negocjacji ustalonej ceny (oczywiście jeśli cena jest dla nich realna, a nie orbituje w kosmosie) i kupują od ręki - tylko dostajesz maila, że domena sprzedana i opłacona, tak jak u mnie parę dni temu jarek.com.pl (za ok. 2000 zł przez Kup Teraz - też w premium.pl i też sprzedana przez giełdę home.pl).

 

Też się przekonałem do ustawiania sensownej ceny KT po kilku sprzedażach w niedługim czasie po jej ustawieniu.

 

@thomaso też się gratulacje należą ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajna sprzedaż i miła informacja na mailu. Ja również jestem zwolennikiem ustawiania cen "kup teraz" na swoich domenach.

Graty :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ustawienie cen KT może faktycznie jest dobre dla kupującego. Nie traci czasu na negocjacje. Zna swoje możliwości. Szybko może zrealizować zamówienie. Muszę też się nad tym zastanowić. Sama sprzedaż - bardzo ładna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×