Jump to content
maniek32s

moneta.com - oszałamiająca cena ;)

Recommended Posts

Dziś w zestawieniu z SedoRSS pojawiła się ciekawa sprzedaż, która myślę, że jest warta odnotowania na forum, a to ze względu na niby typowo polski keyword.

 

Domena moneta.com została sprzedana za 150,000 USD.

 

Co ciekawe to już kolejna sprzedaż dobrego 'polskiego' (słowo obecne w kilku językach, jednak w każdym znaczy co innego) keyword-u w domenie .com. Mam tu na myśli m.in. Motory.com.

 

 

Czasem z pozoru średnia 'polska' domena w .com może przynieść całkiem sporą gotówkę ;)

Edited by maniek32s
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

cena oszałamiająca, chociaż wydaje mi się że nie było kupowane jako polski keyword bo np : http://professionalmoneta.com/

czy https://web-moneta.com/ (rosyjski)

 

mimo wszystko dla polskiego rynku domen bardzo pozytywna sprzedaż :) zaraz po innej sprzedaży polskiego keyworda : pizza.net

 

Oby więcej ujawnianych takich gratulacji i oby coraz więcej polskich domen były tak sprzedawanych

Share this post


Link to post
Share on other sites

jest jeszcze moneta.it i stawiałbym na nich

po co im .com do sprzedaży patelni? 99,9% że domena poszła do http://moneta.ru/ z aspiracjami na konkurencję dla paypala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś w zestawieniu z SedoRSS pojawiła się ciekawa sprzedaż, która myślę, że jest warta odnotowania na forum, a to ze względu na niby typowo polski keyword.

 

Domena moneta.com została sprzedana za 150,000 USD.

 

Co ciekawe to już kolejna sprzedaż dobrego 'polskiego' (słowo obecne w kilku językach, jednak w każdym znaczy co innego) keyword-u w domenie .com. Mam tu na myśli m.in. Motory.com.

 

 

Czasem z pozoru średnia 'polska' domena w .com może przynieść całkiem sporą gotówkę ;)

Ciekaw jestem który domainer z Polski myśląc, że zarejestrował "zwykłą monetę" krzyknąłby za nią tyle.

Fakt, że duży procent największych transakcji to fart (saturn.pl, play.pl, nk.pl, bing.pl). Łatwo też przeoczyć gwiazdkę z nieba przy domenach 2-3literowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekaw jestem który domainer z Polski myśląc, że zarejestrował "zwykłą monetę" krzyknąłby za nią tyle.

Fakt, że duży procent największych transakcji to fart (saturn.pl, play.pl, nk.pl, bing.pl). Łatwo też przeoczyć gwiazdkę z nieba przy domenach 2-3literowych.

 

Nawet ja "szaleniec cenowy" - przyznaję się bez bicia - bym się nie odważył tyle krzyknąć... :P;)

Dlatego stawiam na coraz bardziej dokładny research. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekaw jestem który domainer z Polski myśląc, że zarejestrował "zwykłą monetę" krzyknąłby za nią tyle.

Fakt, że duży procent największych transakcji to fart (saturn.pl, play.pl, nk.pl, bing.pl). Łatwo też przeoczyć gwiazdkę z nieba przy domenach 2-3literowych.

 

też pomyślałem o tym samym, chociaż z drugiej strony na allegro widziałem podobne domeny z ceną KT w wysokości mln zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

słowo obecne w kilku językach, jednak w każdym znaczy co innego

Sprawdzałeś to?

 

 

 

Nie puściłbym za 150 000$, za mała kwota jak na taki generyk. Zajęte wszystkie znane i małoznane końcówki.

A tu .com (!!!) tylko za 150 000$?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekaw jestem który domainer z Polski myśląc, że zarejestrował "zwykłą monetę" krzyknąłby za nią tyle.

 

I tutaj właśnie okazuje się kilka rzeczy: m.in. doświadczenie na rynku domen, orientacja na globalnym rynku biznesu (nie tylko zw. z internetem, ale z wszystkimi branżami) i oczywiście spora ilość szczęścia, a nawet szaleństwa.

 

 

Sprawdzałeś to?

 

Właśnie dlatego słowo "polski" napisałem w cudzysłowie ;)

wystarczy sprawdzić translate, np. z j. włoskiego.

 

Głównie chodziło mi o to, że dany keyword może być powiązany z kilkoma językami (i osiągnąć bardzo różne kwoty, często kosmiczne).

Share this post


Link to post
Share on other sites

(...)Nie puściłbym za 150 000$, za mała kwota jak na taki generyk. Zajęte wszystkie znane i małoznane końcówki.

A tu .com (!!!) tylko za 150 000$?

 

Aaaa to com, a nie peelka, to co innego - wołałbym 1,500,000 $... ktoś zrobił świetną inwestycję... ;):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

oj ta moneta strasznie się ceni, jak się dobrze poszuka to można coś nieźle zarobić na domenie

 

bardzo trafny komentarz :lol:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

jest jeszcze moneta.it i stawiałbym na nich

false.

po co im .com do sprzedaży patelni? 99,9% że domena poszła do http://moneta.ru/ z aspiracjami na konkurencję dla paypala.

 

true.

 

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×