Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Michal

Wydzielone z domeniarz na wiki

Recommended Posts

Guest Michal
No ale właśnie oba te terminy (tyle że w różnych językach) są wyrazami slangowymi. To nie jest nazwa zawodu, to jest określenie potoczne, często używane pejoratywnie, z lekceważeniem.

 

A na temat: poziom opracowania hasła jest niski, a żenujące jest doklejanie swoich linków do hasła, które w ogóle nie powinno się na Wikipedii zjnaleźć. 1. Należałoby się zapoznać z zasadami dodawania linków ? mają być to odnośniki, gdzie *znajduje się więcej informacji odnośnie hasła*, a nie typu ?wchóććie na mojego blogaska?*; 2. Wikipedia pod względem SEO jest czarną dziurą, nie nadaje żadnej wartości linkom wychodzącym, więc takie linki pod tym względem nie mają wartości; 3. Do hasła ?domeniarz? nie odwołuje się *żadna* strona Wikipedii, więc hasło to powstało sztucznie, bez żadnego uzasadnienia, nie czytał i nie będzie go czytał nikt poza twórcą, uczestnikami tego forum (po linku), i być może którymś z administratorów Wikipedii (który pewnie od razu je usunie).

 

(*) To naprawdę nic osobistego, po prostu nie znoszę jak ktoś przy każdej okazji wciska gdzieś swoje nic nie wnoszące linki i tyczy się to kilku osób na tym forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites
wg mnie ten blog tam jest najbardziej slusznie

 

Wg mnie - absolutnie nie!

 

Jakis czas temu wrzucilem na swojego bloga tekst z wyzej wymienionego. Napisal do mnie wielce oburzony wlasciciel, ze umiescilem tresc bez jego zgody i, ze mam go usunac. Zaznaczam, ze podalem zrodlo skad pochodzi tekst. Usunalem, choc nie musialem, ale mocno sie zdziwilem zachowaniem autora.

Pytanie do wlasciciela tego bloga - czy masz zgode autorow tekstow ze stron: Internet World Business, Moldcell, itp ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Wg mnie - absolutnie nie!

 

Jakis czas temu wrzucilem na swojego bloga tekst z wyzej wymienionego. Napisal do mnie wielce oburzony wlasciciel, ze umiescilem tresc bez jego zgody i, ze mam go usunac. Zaznaczam, ze podalem zrodlo skad pochodzi tekst. Usunalem, choc nie musialem, ale mocno sie zdziwilem zachowaniem autora.

Pytanie do wlasciciela tego bloga - czy masz zgode autorow tekstow ze stron: Internet World Business, Moldcell, itp ?

Skopiowałeś mój wpis rzywcem — bez podania chociażby linka. Czym innym jest przedstawienie informacji na podstawie źródeł, a co innego kopiowanie (a to jest dokładnie to, co zrobiłeś).

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites

Michal, nie chce mi sie tego rozgrzebywac, ale nie czytasz uwaznie - bylo zrodlo. Zreszta sam kopiujesz żywcem , a robisz takie dziwne problemy, ze glowa boli. Napisz moze, dlaczego dales na wiki link do swojego bloga?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Blog DNZ jest jednym z najbardziej znanych polskich blogów o domenach internetowych, dlatego powinień się moim zdaniem tam znaleść. Jeżeli Twoim zdaniem jego treść jest "nic nie wnosząca", to ja jeszcze nie wiem, co o Tobie myśleć.

 

Pierdu pierdu. Na początku blog był ciekawy i często tam zaglądałem, potem przestały się na nim pojawiać wpisy, nie licząc informacji że wystawiłeś fotelik na sedo, tym samym blog stał się kolejnym martwym kawałkiem sieci. Sam mam kilka blogów, a których nie robię wpisów częściej niż raz na parę miesięcy, a jakoś nie linkuję do nich przy każdej okazji.

 

PB: Jeżeli masz ze mną problem osobisty, to pisz do mnie maila lub zadzwoń.
Kiedy właśnie nie mam. Robisz wiele rzeczy, które mnie irytują, ale nie jesteś w tym jedyny. I to, że dana rzecz mnie irytuje, nie wynika w żaden sposób z tego, kto to robi. Czasem przemilczam, czasem po prostu nie mogę – tak było tym razem. Powtarzam, to nie jest nic osobistego. Wygodnie Ci twierdzić, że tak jest, bo wtedy nie musisz bronić swoich racji merytorycznie. Ok, jak wolisz.

 

chyba to Twoje podziękowanie za reklame Twej aukcji perl.pl na blogu DNZ

 

Zdaje się, że już za to dziękowałem, ale jeśli chcesz, to mogę jeszcze kilka razy. DZIĘKUJĘ! ;-)

 

Twoje zachowanie nie przysługuje osobie na stanowisku moderatora.
Uhm.

 

W Warszawie miałeś dosyć okazji, żeby ze mną przedyskutować Twój ból (ciekawe jaki i skąd on przybył?), ale z mi nieznanego powodu nie skorzystałeś. Było Cię ledwie stać na przywitanie. Kto na forum udaje profesora powinień też w relacjach międzyludzkich umieć się porozumieć na odpowiednim poziomie.

 

Na konferencji rozmawiałem ledwie z kilkoma osobami, a najwięcej rozmawiałem z miłą Niemką, którą pierwszy (i pewnie ostatni) raz w życiu widziałem. Z Toba się przywitałem, bo Cię akurat znałem ze zdjęcia, a co ma powiedzieć np. apze, którego nawet nie widziałem na oczy? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chce wchodzic z nikim tutaj w spory, ale jako zwykly uzytkownik wikipedi wolalbym, zeby w tym przypadku link do blogu Michala pozostal - nie jest on z pewnoscia najlepszy z mozliwych - glownie ze wzgledu na skromna zawartosc, ale mimo to mozna tam znalezc wiele cennych informacji, a i pisany jest dosc obiektywnie (jak na bloga).

Wg mnie to najlepszy blog o domenach po polsku na jaki trafilem, jezeli ktos sie nie zgadza to poprosze o linki do innych blogow, chetnie poczytam i porownam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chce wchodzic z nikim tutaj w spory, ale jako zwykly uzytkownik wikipedi wolalbym, zeby w tym przypadku link do blogu Michala pozostal - nie jest on z pewnoscia najlepszy z mozliwych - glownie ze wzgledu na skromna zawartosc, ale mimo to mozna tam znalezc wiele cennych informacji, a i pisany jest dosc obiektywnie (jak na bloga).

Wg mnie to najlepszy blog o domenach po polsku na jaki trafilem, jezeli ktos sie nie zgadza to poprosze o linki do innych blogow, chetnie poczytam i porownam.

Też tak myślę.

 

Zawsze możecie linka do swoich stron też dodać. A czas który tracicie na zazdrość przeznaczcie na prace nad tymi stronami. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luzik panowie.

Proponuję wyłączyć na chwilę komputer i zrobić sobie spacer lub drinka ;)

Swoją drogą rozumiem pb, że wolał więcej czasu poświęcić fajnej Niemce niż męskiemu - nawet tak sympatycznemu - towarzystwu na koferencji; nie on jeden ma naturalny pociąg do płci przeciwnej :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wg mnie to najlepszy blog o domenach po polsku na jaki trafilem, jezeli ktos sie nie zgadza to poprosze o linki do innych blogow, chetnie poczytam i porownam.

 

Ale to nie jest kwestia tego, czy ten blojg jest zły czy dobry, ani link do czyjego bloga należałoby wstawić zamiast tego. Chodzi o to, że umieszczając tekst na Wikipedii należy trzymać się obowiązujących na niej zasad.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Zas...wn%C4%99trznych

# Nie należy wstawiać linków do blogów. Zasada ta nie dotyczy haseł biograficznych, w których mogą pojawić się linki do blogów prowadzonych przez opisywaną w haśle osobę lub organizację. Można także umieszczać w artykułach linki do blogów tematycznych, które spełniają jednocześnie następujące warunki:

 

* blog zawiera teksty lub artykuły niezbędne do uzupełnienia danego hasła

* teksty lub artykuły te zostały poparte źródłami

* wszystkie zamieszczone w nich komentarze spełniają zasadę NPOV

* ten sam link do strony głównej blogu lub jednej z jego podstron nie zostanie dodany do większej ilości artykułów w Wikipedii

 

Czy blog DNZ uzupełnia to hasło? Nie. Blog DNZ prawie wcale nie traktuje o domeniarzach. Od biedy można by go podlinkować do artykułu o domenach – wtedy bym się nie „przyczepił”, ale do domeniarza nie pasuje. No, chyba że Domeniarz potraktować jako hasło biograficzne Michała...

 

W razie dalszych wątpliwości można poprosić jednego z administratorów Wikipedii o wyrażenie zdania na temat hasła w obecnej treści. Administrator, jako osoba obiektywna, z pewnością nie będzie „się czepiał”.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale to nie jest kwestia tego, czy ten blojg jest zły czy dobry, ani link do czyjego bloga należałoby wstawić zamiast tego. Chodzi o to, że umieszczając tekst na Wikipedii należy trzymać się obowiązujących na niej zasad.

 

Ok, patrzac od tej strony, to masz racje, linku do bloga nie powinno tam byc , chociaz osobiscie wolalbym, zeby w tym przypatku znalazl sie, ale jezeli Wikipdia ma takie zasady, to pewnie wiedza co robia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×