Jump to content
apze

Publiczne portfolia.

Recommended Posts

Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat upublicznienia portfolio.

 

Czy nie macie obaw, żę pod czas sporu zostaniecie uznani za domeniarzy.

W przypadku plajty domeny zostaną odebrane, nic sie nie ukryje.

Otrzymywania bezsensownych ofert.

Koniec z tajemniczością i prywatnością :)

Zostaniecie ocenieni po portfolio z góry na dół.

itd

 

Jaki jest w tym cel i sens, chyba nie otrzymanie rozsądnej ceny na dobre domeny?

Z jednej strony ktoś zainteresowany jedną domeną zobaczy, że osoba z portfolio zna sie na rzeczy... hmmm

Share this post


Link to post
Share on other sites

tylko jest jeden problem. przy dzisiejszych cenach portfolia zmieniaja sie z godziny na godzine. ktos wczoraj mial portfolio slabiutkie, dzisiaj moze miec mocne. to wcale nie znaczy ze ktoś na czyms sie zna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Portfolio warto mieć chociażby po to by jakiś fundusz mógł do ciebie trafic :)

Od początku byłem zdania, że warto tam umieścić choćby zalążek informacji o tym, że należy traktować ten biznes jak inwestycje.

Choć przyznam, że do mojego skromnego nie dodawałem od dawna żadnych domen i wymagałoby gruntownej aktualizacji.

Nie sądzę by warto było podawać tam wszystkie domeny ale tylko ich część by wzbudzić zainteresowanie innych.

Choć z drugiej strony ktoś może akurat zainteresowac się domeną, którą tam znalazł a wcześniej o niej nie myślał ( sam tak miałem ).

Może też komuś ruch na parkingu dzięki temu wzrośnie ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
tylko jest jeden problem. przy dzisiejszych cenach portfolia zmieniaja sie z godziny na godzine. ktos wczoraj mial portfolio slabiutkie, dzisiaj moze miec mocne. to wcale nie znaczy ze ktoś na czyms sie zna.

No jeżeli ma publiczne portfolio i widzę tam sporo kozaków to moim zdaniem się zna :) skoro wie co kupić / regnąć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A może na di.pl stworzyć nowy dział "Moje portfolio" gdzie każdy wrzucałby swoje domenki - i zamiast nazwy tematów każdy forumowicz miał swój tytuł a po wejściu takie prowizoryczne portfolio, wyświetlałaby się lista domen od góry do dołu bez kombinacji i dzielenia na kategorię. Taką listę łatwo uzupelniać z panelu forumowego a kiedy ktoś dodałby nową domenę do swojego portfolio to takie portfolio automatycznie poszłoby w góre na liscie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ktos wczoraj mial portfolio slabiutkie, dzisiaj moze miec mocne.

Wybacz, ale opowiadasz bzdury.

Słabiutkie pozostanie słabiutkie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wybacz, ale opowiadasz bzdury.

Słabiutkie pozostanie słabiutkie.

Ja bym nie przekreślał tego. W lutym wykonałem sporo rejestracji - moim zdaniem ciekawych.

 

Co do portfolia userów to myślałem o tym ponad pół roku temu ale nie znalazłem kompetentnej osoby która podjęła by się takiej modyfikacji IPB (link portfolio przy nicku).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja bym nie przekreślał tego. W lutym wykonałem sporo rejestracji - moim zdaniem ciekawych.

Ja też znajduję jeszcze niezłe domeny, ale nie o tym mówiłem.

Z wypowiedzi poprzednika zrozumiałem że wartość słabego portfolio rośnie z upływem czasu i do tego się ustosunkowałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat upublicznienia portfolio.

 

Czy nie macie obaw, żę pod czas sporu zostaniecie uznani za domeniarzy.

[...]

 

Nawet bez publicznego porfolio latwo dojsc, ze ktos jest domeniarzem, wystarczy wejsc na di.pl i poczytac troche, inwigilowac transakcje na Allegro, itd. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z wypowiedzi poprzednika zrozumiałem że wartość słabego portfolio rośnie z upływem czasu i do tego się ustosunkowałem.

to fantastycznie zrozumiales. taka jest prawda. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Podłączam się pod wątpliwości apze.

 

Jak to jest? Czy udało Wam sie sprzedac "dobrze" czy w ogóle domene przez portfolio publiczne?

 

Ja powiem szczerze ze jestem sceptykiem w tej kwestii. Znacznie łatwiej znaleźc klienta przez whois czy kontakt przez stronę parkingową.

 

Portfolia służą chyba bardziej potrzebom własnym i dyskusjom forumowym ale moze się mylę..

 

Portfolia to w pewnym sensie kosztowny system promocji (strona, pozycjonowanie). Czy pozycjonujecie portfolia (i na jakie frazy)?

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
to fantastycznie zrozumiales. taka jest prawda. :)

Wartość domeny słabej wzrośnie z 20 do 22zł:-) Przyznję, że jest wzrost:-)

Pisałeś, że słabe portfolio może być za jakiś czas mocne a to nie prawda i o tym mówię.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Portoflia kosztowne ? To tylko niewielki ułamek wydatków, które poniosłem na domeny !

Nigdy nie pozycjonowałem własnego portfolio ale jeśli ktoś wpisze frazę: 'domeny jako inwestycje' to i tak jestem na samym szczycie :)

(edit: dla 'internetowe nieruchomości', 'obrót domenami', 'domeny erotyczne' też jest pierwsza dziesiątka )

Tylko dzięki temu co jest i jak jest umieszczone na stronie.

Udało mi się sprzedać dwie domeny dzięki portfolio i to w przyzwoitej cenie.

Było też kilka zapytań ale nie sfinalizowanych.

 

Swoją drogą nie wydaje mi się żeby niezbędne było umieszczanie na takiej stronie swoich domen.

Wystarczy troszkę informacji o sobie i domenach - wtedy potencjalny inwestor ma przynajmniej waszą wizytówkę na internecie.

Nie każdy wie o tym forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A może na di.pl stworzyć nowy dział "Moje portfolio" gdzie każdy wrzucałby swoje domenki - i zamiast nazwy tematów każdy forumowicz miał swój tytuł a po wejściu takie prowizoryczne portfolio, wyświetlałaby się lista domen od góry do dołu bez kombinacji i dzielenia na kategorię. Taką listę łatwo uzupelniać z panelu forumowego a kiedy ktoś dodałby nową domenę do swojego portfolio to takie portfolio automatycznie poszłoby w góre na liscie.

Jestem za. A jeżeli jest problem wdrożeniowy to można wprowadzić niewielką opłatę. Na bank było by dużo wejść.

Share this post


Link to post
Share on other sites

większość domen jakie sprzedałem, zostały wybrane z portfolio

które promuję tylko na DI i nie pozycjonuję, przynajmniej na razie, a podsyłam link ewentualnym zainteresowanym.

 

Myślę, że miałoby sens zbudowanie jednego serwisu w którym każdy mógłby ze swojego panelu dodawać domeny do wspólnego portfolio. Wiadomo jak jest dużo towaru to dużo ludzi zagląda i szuka coś dla siebie.

 

Dobrze by było, gdyby takie portfolio było na tym forum,

mam gdzieś w swoich planach rozrysowany taki serwis, ale jak zwykle brak czasu i priorytety spychają realizację na kiedyś.

 

Apze - jeżeli umożliwicie na DI prezentowanie swoich domen na pewno skorzystam,

uważam, że będzie to dobre dla całej społeczności forum.

Wierzę że pomysłów jak to zrealizować, - Wam nie zabraknie.

 

Lubię też przeglądać portfolia kolegów, gdyż są one czasami natchnieniem dla mnie,

można też wyczytać z nich pewne tendencje czy kierunki w jakich zmierzają nazwy,

oraz można też trochę poznać czy zrozumieć osobowość twórcy. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
oraz można też trochę poznać czy zrozumieć osobowość twórcy. ;)

Po prostu chodzi o prześwietlenie portfolia od a do z i skreslenie człowiek z góry :o

 

Ja mam też rozrysowany plan sprzed pół roku, jeżeli ktoś zrobił by modyfikacje do IPB ($) To zapraszam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że miałoby sens zbudowanie jednego serwisu w którym każdy mógłby ze swojego panelu dodawać domeny do wspólnego portfolio. Wiadomo jak jest dużo towaru to dużo ludzi zagląda i szuka coś dla siebie.

 

Serwis mam dokładnie zaplanowany, rozrysowany od strony technicznej i wyglądu, człowiek mi to robił, robił, prawie zrobił i przepadł, a nic mi nie zostawił. Gdyby ktoś chciał zacząć tam gdzie on skończył, to proszę o kontakt. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Myślę, że miałoby sens zbudowanie jednego serwisu w którym każdy mógłby ze swojego panelu dodawać domeny do wspólnego portfolio. Wiadomo jak jest dużo towaru to dużo ludzi zagląda i szuka coś dla siebie.

Zapraszam na Domto ;) Tam możesz podłączyć też własną domenę do swego portfolio (przykład: mwp.pl).

 

Pozdrawiam

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że miałoby sens zbudowanie jednego serwisu w którym każdy mógłby ze swojego panelu dodawać domeny do wspólnego portfolio. Wiadomo jak jest dużo towaru to dużo ludzi zagląda i szuka coś dla siebie....

Dobrze by było, gdyby takie portfolio było na tym forum ...

 

Gdy towaru jest dużo a ponadto jest ciekawy i dobrze wyeksponowany to z pewnością może być lepiej zauważony i wzbudzić zainteresowanie potencjalnych klientów.

Dlatego pomysł stworzenia wspólnego portfolio uważam za dobry tyle, że nie jestem przekonany czy warto go umiescić tylko na forum ?

Może pójść krok dalej i udostępnić go wszystkim robiąc porządną aukcję/giełdę domen.

Być może dropped robi już coś takiego gdy pytał o domenarium http://www.di.pl/index.php?showtopic=9689

Z pewnością pojawi się też pytanie czy wpuścić tam wszystkie domeny i zrobić drugie Allegro czy dokonać selekcji ?

Do stworzenia czegoś takiego nawet można powołać spółkę, która nadzorowałaby przebieg aukcji, promowała stronę, itp.

Byłoby to o tyle łatwiejsze, że utrzymawałaby się z m.in. z prowizji i nie byłoby konieczności wnoszenia i wyceniania własnych domen jako aportu.

Ale to tylko luźny pomysł...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zapraszam na Domto ;) Tam możesz podłączyć też własną domenę do swego portfolio (przykład: mwp.pl).

 

Start i założenia były dobre i dobrze, że on jest, ale takie serwis trzeba rozwijać, promować, itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tym portfolio to będzie tak jak z nazwą domainera nikt się z nikim nie dogada.

 

Moja propozycja!

 

Najszybszy sposób na portfolio użytkowników di.pl - proponuje żeby administrator stworzył nowy dział "Portfolia"na forum np. w "Twoje domeny" i niech każdy zakłada swój temat z tytułem jego nicka. Jako zawartość będzie wlaśnie wklejone portfolio ot tak na żywca jak leci np. tutaj przykład Camelsona pogrupowane w kategoriach: http://www.di.pl/index.php?showtopic=9159 wyboldowane nazwy bardzo przyjemnie się czyta od góry do dołu prawda? Można też dodawać opisy jak tutaj: http://www.di.pl/index.php?showtopic=9250

 

Ilu forumowiczom nie chce się tworzyć swojej wizytówki w necie, trzeba pilnować czy działa a do tego trudności z edycją dla kogoś niewprawionego. Na di.pl mogę z łatwością edytować portfolio, dodać zdjęcia, statystyki i opisy. Jeśli ktoś dodałby domeny do swojego portfolio np. pisząc "dodałem domenę xxxxxx.pl" to jego temat poszedłby automatycznie w górę a więc cały dział nie byłby martwy tylko cały czas coś by się w nim działo . I do tego mogę w swojej stopce mieć odnośnik do portfolio na forum wszędzie tam gdzie się udzielam a dodatkowo jest to reklama di.pl.

 

Założę się że dział "Portfolia" cieszyłby się dużą popularnością.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podobny wątek już jest http://www.di.pl/index.php?showtopic=3514&hl=portfolia tylko w mniej ciekawej formie.

Pytanie co chcemy dzięki temu osiągnąć - tylko własną inspirację czy dotarcie z tym do klientów ?

 

A może jednak znajdzie się kilka osób do spółki żeby zrobić coś konkretnego ?

Na początek ustalenie strategii. podział zadań, zrzutka po kilka k. na start i ...?

No chyba, że dropped będzie szybszy i zrobi dobrą giełdę.

 

A co do trudności dla niewprawionych - od tego jest cms. Z tego co czytałem niektórzy mieli raczej wątpliwość czy w ogóle umieszczać stronę a nie czy poradzą sobie z jej edycją. Ktoś może codziennie dodawać jedna domenę na forum i od razu temat wyskoczy do góry - będzie to pole do nadużyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • L-4.PL   Sell: https://www.aftermarket.pl/domena/l-4.pl/
    • zomo.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 69 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/10052/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-29 15:37:30) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-08 godz. 19:15   DD
    • logistyczna.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:  https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605727/  
    • Zapraszam na aukcję domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   pokolorujto.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10012/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:53:48) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   ginekolog24.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10011/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:50:34) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   DD
    • receptomaty24.pl   aukcja BCM
    • dorabiaj.pl dorabianie.pl pracedomowe.pl   Sprzedam
    • dziś zakończenie aukcji
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,181
    • Most Online
      898

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×