Jump to content
ARES

Kot.pl

Recommended Posts

Kot.pl

 

Witajcie,

 

domena kot.pl wraz z serwisem będzie wystawiona na sprzedaż, chciałbym się zorientować ile Waszym zdaniem może być warta?

 

Ruch niestety tylko ponad 1k uu miesięcznie, rekordowo 6k w czasie, gdy strona była aktualizowana.

Strona nie miała żadnej reklamy, nie była promowana na fb, więc potencjał jest dużo większy.

 

Wydaje mi się, że zakupem domeny mogą być zainteresowani właściciele innych tego typu serwisów jak np. demotywatory, kwejk, bebzol itp. które mają już sporo ruch na swoich stronach oraz dużo fanów na fb (będzie im łatwo wypromować tego typu stronę) lub może jakiś producent karm dla kotów itp. ;)

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ruch jest tak marny że należałoby wycenić samą domenę.

 

Domena bardzo ładna, nie dość że 3 literowa to jeszcze generyk. Kot to zarówno dobrze wszystkim znane zwierze futerkowe :) jak i np. nazwisko oraz charakterystyczny dla domen trzyliterowych akronim. Potencjał ta domena ma znacznie większy niż to co pod nią stoi. Tanio bym nie oddał :)

Edited by coolos
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Kot.pl

 

Wydaje mi się, że zakupem domeny mogą być zainteresowani właściciele innych tego typu serwisów jak np. demotywatory, kwejk, bebzol itp.

5,5 mln kotów w Polsce, rynek karmy dla kotów wart jest setki milionów PLN a Ty sugerujesz, że to domena dla serwisu a la kwejk ?

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nie domena karmy.pl czy zoologiczny.pl. Już prędzej nadaje się na sklep z kotami niż z karmą.

Wcale nie sugerowałem, że musi na niej być sklep ale sprzedawca karmy i akcesoriów dla kotów mógłby mieć w takim serwisie o kotach ładne miejsce do promocji swojej marki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

5,5 mln kotów w Polsce, rynek karmy dla kotów wart jest setki milionów PLN a Ty sugerujesz, że to domena dla serwisu a la kwejk ?

Bez przesady. W pierwszej kolejności widzę tu domeny

 

karmy.pl

dlazwierzat.pl

dlakotow.pl

dlakota.pl

ew. koty.pl

 

a dopiero potem można oferować jedzonko dla sierściucha (vide: https://www.siersciuch.com.pl/ ) na kot.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

uważam, że ta domena jako sklep z kocim żarciem czy kuwetami to jakaś pomyłka... Sam mam trzy koty i sorry ostatnie miejsce gdzie bym szukał to właśnie pod kot.pl... Dla mnie powiązanie tych trzech liter właśnie w "imię" sierściucha działa in minus... Szczerze to nie wiem co bym zrobił mając taką domenę... na koty szkoda a na coś więcej właśnie te koty przeszkadzają :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

5,5 mln kotów w Polsce, rynek karmy dla kotów wart jest setki milionów PLN a Ty sugerujesz, że to domena dla serwisu a la kwejk ?

 

Powiedzmy, że któryś z serwisów był wstępnie zainteresowany. Mnie nie interesuje kto kupi, tylko kto najwięcej da :))

 

korneliusz.com ma rację, może zrobić serwis gdzie można kupić koty, sam znam ludzi co wydali 1,5-2k za kota.

Hodowcy wystawiają swoje koty, brać prowizję od sprzedaży. Przy okazji sprzedawać na takiej stronie również karmy, kuwety itp.

 

Do tego jakieś poboczne rzeczy typu zaginione/znalezione koty itp. żeby zwiększyć ruch. To co jest na stronie, przenieść na subdomenę rozrywka.kot.pl.

Zrobić jakiś fanpage na fb i może być z tego konkretny serwis ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co na tej stronie będzie nich martwi się nowy właściciel.

btw. chyba zakazane jest handlowanie zwierzętami w internecie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znowelizowana ustawa o ochronie zwierząt obowiązuje od stycznia tego roku. Zgodnie z nowymi przepisami psy i koty możemy kupić tylko w zarejestrowanej hodowli. Transakcji nie można dokonać ani na targu, ani w sklepie zoologicznym, ani nawet na wystawie.


Takie zapisy ustawy miały powstrzymać zarabianie na zwierzętach przez pseudohodowców, którzy rozmnażali zwierzęta dla zysku, najczęściej trzymając je w koszmarnych warunkach. Ustawa nakazuje rejestrować hodowle po to, aby można je było kontrolować, a właściciele będą musieli rozliczać się z fiskusem.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,76842,11019994,Pokatny_handel_zwierzetami_w_sieci.html#ixzz2wLGhmgpQ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena ta oczywiście ma więcej możliwości niż tylko portal czy sklep o kotach.

Idealnie nadaje się na brand firmy lub produktu, w różnych kategoriach produktowych, w szczególności dla kogoś kto nazywa się Kot lub jako rozwinięcie skrótu.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to tylko i wyłącznie na sklep z akcesoriami dla kotów (może tam się znaleźć nawet i karma ;)

Czyli klasycznie, ale bez szału: "bam bam bam ! wejdź na www*kot*pl i kup wszystko dla swojego kota!"

Ogólnie uważam za dobrą ale nie b.dobrą - zgadzam się tutaj z postem umberto

 

Co do ceny to nie windowałbym tu kwot rzędu 50-70k bo uważam, że za tyle nie ma szans się sprzedać w temacie kotów. Ale życzę z całych sił abym się mylił. Co innego gdyby jakaś konkretna firma doszukała się

w tej futerkowej trzy literówce swojego skrótowca - wtedy o poziomie ceny można by znacznie dłużej rozmawiać ;)

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×