Jump to content
joanna63

domek.pl

Recommended Posts

Trudno powiedzieć. Z jednej strony domena opisowa, generyczna, z drugiej zaś jako zdrobnienie super keyword'u dom, tyłka nie urywa. Z tego co pamiętam, przez wiele lat oferowane pod nią były aliasy ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, keyword napisał:

... jako zdrobnienie super keyword'u dom, tyłka nie urywa. .

Można by to porównać to innego zestawu: kwiaty vs kwiatki ?
 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Literówka od tomek ;-) 

 

Moim zdaniem, taka z pomiędzy nisko - średniej półki.  Również uważam że, nie urywa siedzenia. 

Ogólnie to sympatyczna nazwa, prosta i bez problemowa w przekazie słownym... no ale z domenami bywa różnie. Często potrafią zadziwić pozytywnie przy sprzedaży. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
23 minuty temu, epson napisał:

Literówka od tomek ;-) 

 

 

 

Juz raczej od Romek, od T jest za daleko ;)

 

z reszta wypowiedzi sie zgadzam, poza tym, ze moim zdaniem blizej jej do sredniej polki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem domena jest bardzo fajna, zwłaszcza, że w .pl
Tyle tylko, że w porównaniu z wersją podstawową (dom) niesie wyraźne ograniczenia w odniesieniu do domyślnego zastosowania. Domek sugeruje albo ograniczony rozmiar, a więc np.  domek dla dzieci, albo przez swe zdrobnienie wyraża sobą pewną formę opiekuńczości lub uczuciowości (emocji). Tak więc - oprócz czegoś dla dzieci - pasuje jeszcze do domków ogrodowych, do ozdób domowych, miniatur, itp. Ale już do nieruchomości mniej. Chyba, że jako nisza, do bardzo małych domków.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Kangur napisał:

do bardzo małych domków.

Do bardzo małych domków bardziej by pasował domeczek.pl ;). Chyba miałeś na myśli „do bardzo małych domów”?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siedzę od pewnego czasu w tematyce tiny houses, mini-domków, domków mobilnych lub jak kto woli domów na kółkach. To na razie mała nisza w PL, w USA to już bardzo silny i popularny trend. Jest on wywołany głównie przez wysokie ceny nieruchomości, pogoń za minimalizmem oraz narodziny pokolenia digital nomads, ludzi pracujących zdalnie i podróżujących z miejsca na miejsce.

 

O tyle o ile w mainstreamowej branży związanej z nieruchomościami, nazwa domek może brzmieć infantylnie, to w kategorii takich mini domków - to top premium. Fakt, że to są małe domki, wcale nie znaczy, że są tanie.

 

davis-tiny-house-mitchcraft-50.jpg?auto=

 

#domnakolkach.pl

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minut temu, przemowild napisał:

Siedzę od pewnego czasu w tematyce tiny houses, mini-domków, domków mobilnych lub jak kto woli domów na kółkach. To na razie mała nisza w PL, w USA to już bardzo silny i popularny trend. Jest on wywołany głównie przez wysokie ceny nieruchomości, pogoń za minimalizmem oraz narodziny pokolenia digital nomads, ludzi pracujących zdalnie i podróżujących z miejsca na miejsce.

 

O tyle o ile w mainstreamowej branży związanej z nieruchomościami, nazwa domek może brzmieć infantylnie, to w kategorii takich mini domków - to top premium. Fakt, że to są małe domki, wcale nie znaczy, że są tanie.

 

davis-tiny-house-mitchcraft-50.jpg?auto=

 

#domnakolkach.pl

No zajebisty... Gdzie takie coś można nabyć?

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Kangur napisał:

Można by to porównać to innego zestawu: kwiaty vs kwiatki ?
 

Gdyby chodziło o domki*pl z całą pewnością:P.

Obecni abonenci zarejestrowali domenę w 1999 roku ! Nie chcę się nawet nad tym zastanawiać, jakie domeny można było wówczas zarejestrować w zastępstwie tej wspomnianej.

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Kangur napisał:

Można by to porównać to innego zestawu: kwiaty vs kwiatki ?
 

 

Nie można...Jak już to do zestawu : kwiat vs kwiatek...

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, kK napisał:

No zajebisty... Gdzie takie coś można nabyć?

 

W sklepie z nabojami...

:)

 

Przemowild a masz fotki ze środka tej willi?

Edited by Bazyli
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, kK said:

No zajebisty... Gdzie takie coś można nabyć?

 

Na zdjęciu jest amerykański domek, w PL jest kilku producentów ale nie będę żadnego polecał, bo nie podobają mi się ich projekty. 
 

22 minutes ago, Bazyli said:

Przemowild a masz fotki ze środka tej willi?


https://tinyliving.com/davis-off-grid-tiny-house-mitchcraft-tiny-homes/

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minut temu, przemowild napisał:

 

Na zdjęciu jest amerykański domek, w PL jest kilku producentów ale nie będę żadnego polecał, bo nie podobają mi się ich projekty.
https://tinyliving.com/davis-off-grid-tiny-house-mitchcraft-tiny-homes/

Jesteście młodzi więc nie ma żadnej różnicy, czy będziecie nocować pod gołym niebem, czy w takiej stodole.

Na starość nie macie wyboru:(:

 

Ja takim domkiem przejechałem już ponad 70k km.

Share this post


Link to post
Share on other sites
26 minut temu, keyword napisał:

Ja takim domkiem przejechałem już ponad 70k km.

 

Wiesz, nie każdy ma prawo jazdy kat. D. ;-) Ale ten model z garażem jest rzeczywiście całkiem fajny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, przemowild napisał:

 

Na zdjęciu jest amerykański domek, w PL jest kilku producentów ale nie będę żadnego polecał, bo nie podobają mi się ich projekty. 
 


https://tinyliving.com/davis-off-grid-tiny-house-mitchcraft-tiny-homes/

 

A nie masz jakiegoś z windą w środku ?

:P

 

Fajne ale że hamerykańskie to zarąbiście drogie. To nie jest produkt na naszą mentalność. Poza tym sporą konkurencję robią przechodzone domki holenderskie czy angielkie.

 

Tak że jesli chodzi o domenę to wśród sprzedawców owych domków szukałbym potencjalnego klienta. być może dało by radę wyciagnąć nisko-średnie  xx xxx zł

 

 

Pb...A czemu D a nie C ?
Samochód ciężarowy specjalnego przeznaczenia...No chyba że więcej niż 9 osób wtedy tak...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minut temu, Bazyli napisał:

Pb...A czemu D a nie C ?

 

Samochód ciężarowy specjalnego przeznaczenia...No chyba że więcej niż 9 osób wtedy tak...

 

Z tego co zrozumiałem, one są robione na bazie autokarów, więc założyłem że potrzeba D, ale szczerze mówiąc nie wiem.

 

A wracając do tematu :P domena jest fajna i chętnie był taką pozyskał drogą opcji ^_^ ale potem bym pewnie nie wiedział co z nią zrobić i jak wycenić. Nie twierdzę oczywiście, że jest wyłącznie kolekcjonerska. Mnie się najbardziej kojarzy z domkami letniskowymi, a więc dla firmy oferującej prefabrykowane domki jak najbardziej. Z tymi mobilnymi domami nie robiłbym sobie nadziei, to się w Polsce nie przyjmie, chyba że będą jakieś zabory znów. :unsure:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
44 minuty temu, pb napisał:

 

Z tego co zrozumiałem, one są robione na bazie autokarów, więc założyłem że potrzeba D, ale szczerze mówiąc nie wiem.

 

A wracając do tematu :P domena jest fajna i chętnie był taką pozyskał drogą opcji ^_^ ale potem bym pewnie nie wiedział co z nią zrobić i jak wycenić. Nie twierdzę oczywiście, że jest wyłącznie kolekcjonerska. Mnie się najbardziej kojarzy z domkami letniskowymi, a więc dla firmy oferującej prefabrykowane domki jak najbardziej. Z tymi mobilnymi domami nie robiłbym sobie nadziei, to się w Polsce nie przyjmie, chyba że będą jakieś zabory znów. :unsure:

 

Rodzaj uprawnień. to nie kwestia budowy a DMC ( dopuszczalna masa całkowita ) i ilości osób jakie można przewozić tym pojazdem.

Do 3500 kg + 8 osób + kierowca - prawo jazdy kategorii B

Od 3500 kg do 7500 kg + 8 sob plus kierowca prawko C1 lub C

Powyżej 7500 kg + 8 oóśb + kierowca prawo jazdy kategorii C

Jesli jednak pojazd zarejestrowany jest na więcej niż 9 osob, bez względu na jego wagę potrzebna jest kategoria D

 

W mojej okolicy tych mobilnych domków holenderskich nieco stoi,  zatem wydaje się że ktoś to jednak kupuję. Co prawda widać na nich ząb czasu ale na wakacje ludzie mają dach nad główą,,,,

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minut temu, pb napisał:

 

Z tego co zrozumiałem, one są robione na bazie autokarów, więc założyłem że potrzeba D, ale szczerze mówiąc nie wiem.

 

Są to pojazdy specjalnego przeznaczenia (tzw. M1), ale odnosi się to tylko do tego, że takich camperów nie obowiązują ograniczenia prędkości, zakazy wyprzedzania, obowiązek posiadania tachografu itp., tak jak to ma miejsce w wypadku samochodów ciężarowych i autobusów. Jeśli zaś chodzi o wymaganą kategorię prawa jazdy nic się tu nie zmienia.

Moje prawo jazdy upoważnia mnie np. do kierowania pojazdem o DMC 7,5 t. Ponieważ mój camper zbudowany został na 9-tonowym podwoziu eurocargo, byłem zmuszony do obniżenia jego DMC do 7,5 t. i obecnie z pełnym zbiornikiem na wodę (400 l), gaz (120 kg), paliwo (200 l) oraz GS'em w garażu jego ciężar własny znajduje się na na absolutnej granicy DMC :(.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
34 minuty temu, keyword napisał:

Są to pojazdy specjalnego przeznaczenia (tzw. M1), ale odnosi się to tylko do tego, że takich camperów nie obowiązują ograniczenia prędkości, zakazy wyprzedzania, obowiązek posiadania tachografu itp., tak jak to ma miejsce w wypadku samochodów ciężarowych i autobusów. Jeśli zaś chodzi o wymaganą kategorię prawa jazdy nic się tu nie zmienia.

Moje prawo jazdy upoważnia mnie np. do kierowania pojazdem o DMC 7,5 t. Ponieważ mój camper zbudowany został na 9-tonowym podwoziu eurocargo, byłem zmuszony do obniżenia jego DMC do 7,5 t. i obecnie z pełnym zbiornikiem na wodę (400 l), gaz (120 kg), paliwo (200 l) oraz GS'em w garażu jego ciężar własny znajduje się na na absolutnej granicy DMC :(.

 

 

 

Czyli masz prawko C1...

Nie łatwiej było zdobyć kategorię C niż obniżać wagę i zalatwiać nową homologację ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minut temu, Bazyli napisał:

 

Czyli masz prawko C1...

Nie łatwiej było zdobyć kategorię C niż obniżać wagę i zalatwiać nową homologację ?

 

Niekoniecznie. Campery powyżej 7,5 t. mogą poruszać się po drogach szybkiego ruchu z prędkością max. 80 km/h (na drogach krajowych max. 60 km/h). Jadąc w dalekie trasy robi to naprawdę dużą różnicę, czy jedziesz na autostradzie 110 km/h, czy też w niekończącej się kolejce tirów 80 km/h.

Poza tym w wielu miejscówkach (szczególnie południowa Europa, Półwysep Iberyjski) obowiązują częste zakazy wjazdu dla pojazdów powyżej 7,5 t. Wyższe opłaty drogowe itd. itp.

Oprócz tego kierowcy powyżej 50-tego roku życia, posiadający kategorię C, są kierowani dosyć często (co 3-5 lat ?) na obowiązkowe badania lekarskie.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, hans_2000 napisał:

Juz raczej od Romek, od T jest za daleko

W sumie to nawet pasuje "Tytus, Domek i A'tomek" ;-) 

 

ps. Abonentka domeny czeka na konkretną kwotę, bo inwestor z walizką kasy przed domkiem czeka a wy o jakiś tam kamperach :P 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×