Jump to content
DD

Reklamy z użyciem domen

Recommended Posts

23 lutego rozpocznie się kampania reklamowa Krakowa prowadzona w CNN International. Oprócz spotu obejmie też reklamy zamieszczane w wybranych serwisach internetowych stacji - m.in. bannery zachęcające do udziału w konkursie prowadzonym na stronie internetowej Krakowa

http://www.reklamania.pl

 

A takim adresem www reklamuje sie Kraków

 

krakow.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

UBRANIE.PL

 

taka domena jest widoczna na ul. Świętokrzyskiej 36 w Warszawie na pewnym sklepie

 

niestety nie zdążyłem zrobić zdjęcia

 

 

jest to dziwne, ponieważ

 

Domena ubranie.pl została przechwycona i zarejestrowana w serwisie Dropped.pl, pierwszym w Polsce serwisie przechwytującym domeny internetowe

 

:rolleyes:

 

 

wygląda na to, że należała do tego salonu mody, archive pokazuje konkretna strone z 2002 roku

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i ja coś wrzucę, dzisiaj przechodząc koło przystanku zwróciłem uwagę na dość ciekawy plakat, nie sfotografowałem akurat, ale znalazłem w jpg na jakiejś stronie. Pozwoliłem sobie obciąć górę, żeby łatwiej wyróżnić pewien ciekawy detal. :)

 

arsenalb.jpg

 

arsenal2.jpg

 

Zdjęcie pierwsze to wersja plakatu z 2008 roku i wszystko jest w porządku. Drugie z 2009 roku, jednak ten plakat z 2009 roku ma w sobie małą podpuchę...

 

Pierwsze co pomyślałem jak zobaczyłem ten adres to, że księgarnia "Arsenał" wreszcie poszła po rozum do głowy i odkupiła IDN-a do domeny (bo i adresem z ogonkami posługują się na stronie), ale nic bardziej mylnego, bo...

 

...nie ma jak komuś zasponsorować imprezę za reklamę... zaparkowanej strony DD, szczególnie, że te plakaty 2009 poszły podobno na przystanki całej Polski i była to grubo zakrojona akcja reklamowa. :) Oj, chyba potrzeba jeszcze sporo pracy u podstaw, szczególnie w kwestii IDN. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

przed chwilą w jakimś talk-programie na tv4 pewna Pani powiedziała:

 

ble ble ble....będzie prezentowane na stronie www kropka 100% kobiecości normalnie pisane kropka pl

 

i teraz niech któryś będzie taki mądry i poprawnie wpisze taki adres do przeglądarki :)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
przed chwilą w jakimś talk-programie na tv4 pewna Pani powiedziała:

 

ble ble ble....będzie prezentowane na stronie www kropka 100% kobiecości normalnie pisane kropka pl

 

i teraz niech któryś będzie taki mądry i poprawnie wpisze taki adres do przeglądarki :)

 

Wychodzi na:

 

wwwkropkastoprocentkobiecoscinormalniepisanekropka.pl ;-)

 

Jakby się nie dało powiedzieć "sto procent kobiecości pl" i od razu - http://stoprocentkobiecosci.pl

 

oj chyba jednak kobiecosci.pl j.w. brak IDN kto potestuje. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
hehe, tylko co oznacza normalnie pisane? :)

 

Chyba, że "bez polskich znaków" w nazwie właśnie, w sumie postanowiłem jednak sam sprawdzić jak "smakuje" kobiecość IDN, ale jak widać na tych dwóch przykładach (moim i Twoim), wiedza na temat domen z polskimi znakami w społeczeństwie jest naprawdę zbyt słaba. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przed chwilą usłyszane w Radiu Chilli Zet

 

SkoczNaBank.pl

 

wpisałem poprawnie za pierwszym razem :unsure:

Co ciekawe, skoknabank.pl zajęte i przekierowuje na skocznabank.pl

A chciałem wziąć na testy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co ciekawe, skoknabank.pl zajęte i przekierowuje na skocznabank.pl

A chciałem wziąć na testy ;)

 

Ciekawe jak sobie poradzi na testach skacznabank.pl :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

twojewlosy.jpg

Przejeżdżałem obok tej reklamy kilka miesięcy... dzisiaj nie wytrzymałem i sprawdziłem czy rzeczywiście IDN jest zajęty.

Co się okazuje? Domena jest wolna ! ;) Zawsze chciałem mieć taką reklamę ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co prawda adres internetowy jest na tym zdjęciu mało widoczny i nie odgrywa pierwszoplanowej roli to reklama na tyle mnie uwiodła, że postanowiłem ją tu umieścić :)

 

Reklama firmy pogrzebowej na stacji metra:

 

"Podejdź bliżej" :mad:

 

z6335152O.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

dabro.jpg

 

Reklama na koszulkach A klasowej drużyny (Dąbrowianka Dąbrowice). Ta reklama to moja sprawka :P

 

dabrowianka.net - serwis kibiców Dąbrowianki. Stronke zrobiłem w 2006 i ostatnio troche zaniedbałem :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

POznań - Stary Rynek - malowanie pisanek - czyjaś autoreklama przy okazji

 

pssiaporg.jpg

 

foto: ePoznan.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

W dzisiejszych Faktach TVN przypomniany materiał archiwalny sprzed lat, w nim poseł Nowak jako prekursor wprowadzjący domeny na sejmowe salony :)

 

www.raportnowaka.pl

 

raportnowaka01.jpg

 

raportnowaka02.jpg

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×