Jump to content
Sign in to follow this  
Alex

Avatar

Recommended Posts

avatar2.jpg

 

Własnie wrócilem z kina i przyznam że dawno tak dobrego filmu poruszajacego te same standardowe tematy nie widziałem.

 

Storyline, rewelacja. Wyprodukować film który przedstawia jak na talerzu wady amerykanów i sprawić żeby amerykanie identyfikowali nie ze swoją filmową wersja a ofiarami.... to majstersztyk :P

 

Ja osobiscie dostrzegłem analogię do mordowania indian i ich masowych wysiedleń. Ale kazdy interpretuje jak mu pasuje, ta akurat interpretacja jest IMO najbliższa.

 

 

3 godziny niby duzo ale akcja jest tak zbudowana że praktycznie się tego nie czuje. Tak czy siak sugeruje nie pić za duzo płynów ;)

 

 

Całość dobrze dopracowanego package'u dopelnia efekt 3d i to nie standardowe znane od lat 3D ale tzw. Real D)) 3D

 

Niestety jak na razie efekt Real D)) 3D nie jest do uzyskania poza kinem. Budowa ekranów TV czy monitorów nie pozwala na wyświetlanie obrazu w tym formacie (takze nie ma o szukać przykladów w internecie)

 

 

avatar-movie.jpg

 

avatar-20091027050100149_640w.jpg

 

 

Ale do rzeczy.... przyzwyczajenie się oczu do 3d zajmuje tyle ile zajmuje wyswietlenie kilku zapowiedzi filmowych w 3D...czyli nowy Shrek, i parę innych filmów. Potem zaczyna się naprawdę świetne kino.

 

Same animacje i renderingi wykonane są nieprawdopodobnie. Z tego co widzę Weta Digital znacznie polepszyła technikę animacji ciała a przede wszystkim twarzy (głownie Facial Action Coding System). Szczerze mówiac parę razy malo nie uderzyłem głową w sąsiada uchylajac się przed "nadlatujacym" kawalkiem drewna urwanego podczas wybuchu :P

Dla okularników polecam założenie soczewek. Pomimo ze mozna bez problemu załozyć calkiem wygodne plastikowe okulary 3D na zwykłe okulary, to soczewki sa wygodniejsze.

 

 

tyle wstepnego komentarza, ...film jest przełomowy i warty obejrzenia.

W USA sale kinowe sa pełne nawet w ciagu dnia (ja byłem na seansie o 12tej w południe - pełna sala) takze wysokie koszty produkcji ($300mil) powinny zwrócic się z nawiazka (już zarobił $73mil w pierwszy weekend weekend)

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żeby się nie powtarzać to Alex wszystko opisał - łącznie z ilością płynów ;) lol

Jednak miałem miejsce z przodu :P ale film był zajeb... a o efektach już nie wspomnę. POLECAM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już mam zarezerwowany bilet ;)

 

Filmy 3D oglądałem dotychczas tylko w IMAX.

Nie wiem jak to się ma 3D w kinie standardowym. Napiszcie, gdzie lepiej usiąść. Bardziej z przodu, czy z tyłu? Mam rezerwację w VI rzędzie. Może za blisko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja miałem szczęście złapać miejsce w ostatnim rzedzie, prawie na środku,

w kinach USA nie ma rezerwacji wiec kto pierwszy ten lepszy.

 

Dawno nie siedziałem w przednich rzedach wiec nie mogę porównać ale wydajęmi się że przy dużym ekranie (wszystko zalezy od wielkosci i kształtu ekranu) VI rzad moze być trochę za blisko.

 

 

Ja wybieram się jeszcze raz z żoną (bo nie widziała jeszcze) i tym razem w soczewkach ;)

W świeta niestety bedzie pewnie pełniutka sala.

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem czy film zaskoczy mnie czymś innym niż doskonałą oprawą audiowizualną.

Fabuła nie jest istotna - ważniejsze jest branie udziału w nowym wymiarze kina, w czymś, co ma zmienić sposób pokazywania filmów w kinie. Tak bynajmniej sobie to wyobrażam. Jak będzie, zobaczymy. Bilet już leży na półce, największa sala kinowa w Polsce już czeka.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Film super - polecam!

 

Dwa przekazy jakie wypływają z tego filmu:

 

1 ) tak jak napisał Alex, szanujmy innych - nie napadajmy na nich tylko dlatego, że oni żyją na ziemi zasobnej w ropę. Tyczy sie to przede wszystkim Amerykanów.

 

2 ) żyjmy w zgodzie z naturą, z przyrodą - wpisuje się to w modny ostatnio trend "sustainable living, eco living"

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='umberto' date='sob, 26 gru 09' post='265553']

Film super - polecam!

 

Dwa przekazy jakie wypływają z tego filmu:

 

1 ) tak jak napisał Alex, szanujmy innych - nie napadajmy na nich tylko dlatego, że oni żyją na ziemi zasobnej w ropę. Tyczy sie to przede wszystkim Amerykanów. [...]

 

... No tak ... Rosjanom Bóg zesłał pola naftowe :P

 

2 ) żyjmy w zgodzie z naturą, z przyrodą - wpisuje się to w modny ostatnio trend "sustainable living, eco living" [...]

 

Cieszy mnie propagowanie takiego podejścia do życia zwłaszcza, że moim małym Rajem na Ziemi są Bieszczady ;)

 

Coraz więcej opinii nt. tego filmu przekonuje mnie coraz bardziej, ze chyba trzeba ruszyć tyłek ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fabuła nie jest istotna - ważniejsze jest branie udziału w nowym wymiarze kina, w czymś, co ma zmienić sposób pokazywania filmów w kinie. Tak bynajmniej sobie to wyobrażam. Jak będzie, zobaczymy. Bilet już leży na półce, największa sala kinowa w Polsce już czeka.

 

A można wiedzieć gdzie jest największe kino w Polsce? Do dziś myślałem, że IMAX to kina tego samego rozmiaru, a jest ich kilka. Z góry dzięki za informację.

Share this post


Link to post
Share on other sites

byłem, widziałem - ja dla mnie rewelacja ;) fabula prosta ale nie prostacka. Najwiecej gromow na film spada gromow jesli chodzi o wtornosc fabuly. A ja powiem tak,......pomimo prostej fabuly akcja jet wartka wiec i tak za pierwszym razem nie da sie ogrnac wszystkiego, calego bogactwa wizualnego Pandory, wiec nie dziwi ze fabula jest prosta na tyle by wszelkie nasze zmysly skupily sie na odbiorze tej uczty wizualnej. Fabula jest poprawna i dobrze wpsaowauje sie w ten niesamowity swiat wykreowany przez Camerona - facet znowu zrobil film ktory zapewni mu dlugie zycie w box officach :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
A można wiedzieć gdzie jest największe kino w Polsce?

Największa sala kinowa to chyba w Złotych Tarasach ale największe kino ma poznański Kinepolis lub krakowska Bonarka.

 

Za to najmniejsze jest w moim mieście ( byłym wojewódzkim ) bo nie ma go wcale ;)

Nie licząc tego, który działa przy DKF miejscowego Domu Kultury ...

Tak więc dla mnie wyjazd do kina oznacza konieczność pokonania od 80 do 100 km w jedną stronę.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
A można wiedzieć gdzie jest największe kino w Polsce?
Największa sala kinowa to chyba w Złotych Tarasach ale największe kino ma poznański Kinepolis lub krakowska Bonarka.

Od niedawna CC w Bonarce jest największym kinoplexem! Robi wrażenie, dużo miejsca, czysto, schludnie. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fabuła nie jest istotna

Fabuła jest nieistotna? Ja uważam, że to jest najważniejsza część filmu i jak jest do kitu to już nic filmu nie uratuje. Dopóki nie wynajdą holodeków to raczej nic wielkiego się w ukazywaniu filmu nie zmieni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fabuła jest nieistotna? Ja uważam, że to jest najważniejsza część filmu i jak jest do kitu to już nic filmu nie uratuje. Dopóki nie wynajdą holodeków to raczej nic wielkiego się w ukazywaniu filmu nie zmieni.

 

 

Można go porównać do równie głośno promowanego 2012 . Masa efektów , prosta fabuła .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Film wart zobaczenia, ze względu na niesamowitą oprawę wizualną, ale IMO nic poza tym. Fabuła dokładnie taka sama jak w każdym innym holywoodzkim filmie, scenariusz wyciągnięty z szufladki nr.5 pt "Pomysł na udany kasowo film sci-fi". Tego zabili, tamten uciekł, ci się zakochali.

 

Trzeba jednak przyznać, że wizualnie film robi niesamowite wrażenie, wszystko wygląda tak realnie, że w pewnym momencie złapałem się na tym, że mam lęk wysokości ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I oto jest jest lepszy sposob na duze pieniadze niz sprzedaz domen - krecenie filmow 3d :) Avatar zarobil po 10 dniach 615 000 000 USD calosciowo w USA i na swiecie :mad: Kamery do rak i w plener :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×