Jump to content
umberto

Bzdury, absurdy, bezsensy, buble, kicz

Recommended Posts

A Wy, jak uczciliście międzynarodowy dzień masturbacji? :D

 

"Na nic papierowa chuć, trzeba dobrze dziewczę czuć", mawiał jeden z moich szkolnych nauczycieli w czasach preinternetowych,

złapawszy delikwenta na lekturze świerszczykowej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i potwierdza się to, co było do przewidzenia: po 2020 roku nie będzie niczego. A już na pewno szmalu na remont tego, co już się sypie, choć zostało wybudowane całkiem niedawno:

 

Na początku boomu drogowego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w ogóle nie nadzorowała jakości inwestycji - alarmuje Najwyższa Izba Kontroli. Wady ma 70 proc. dróg skontrolowanych przez NIK

i dalej:

Inspektorzy NIK sprawdzili stan 30 spośród 124 inwestycji oddanych do użytku od 2008 r. do połowy 2013 r. i ustalili, że "wady i usterki wystąpiły na ponad 70 proc. odcinków zbadanych przez NIK - także tych oddawanych po 2009 r.". Co gorsza, jedna trzecia tych wad pojawiła się już kilka miesięcy po oddaniu drogi do eksploatacji i trzeba je było remontować.

 

- na jednym z wjazdów na autostradę A8 we Wrocławiu rok po oddaniu do eksploatacji pojawiły się nierówności nawierzchni. Drogę trzeba było rozebrać i ponownie ułożyć.

 

- Na autostradzie A1 Kotliska - Piątek dziewięć miesięcy po oddaniu do użytku trzeba było usunąć wierzchnią warstwę nawierzchni i ułożyć ją na nowo.

 

- Na drodze S8 Piotrków Trybunalski - Radziejowice wady nawierzchni wymagające jej sfrezowania i ponownego ułożenia wykryto zaś w przeddzień (sic!) przekazania drogi do użytku.

 

https://justpaste.it/kjer

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tutaj są proste zależności: jest dużoooooo kasy na budowę drogi (dużo do ukradzenia), przetarg wygrywa ten kto ma wygrać = zgarnia sporo kasy nic nie robiąc (musi się podzielić z tym kto mu pozwolił wygrac przetarg) , za pozostałą kasę szuka się podwykonawcy, podwykonawca szuka kolejnego podwykonawcy żeby zarobić a nic nie musieć robić, tamten szuka kolejnego aż w końcu ktoś to musi zrobić i jest tym ostatnim podwykonawcą = robi najtaniej jak może żeby przypadkiem nie stracić zbyt wiele i efekty takie są...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem za bardzo gdzie to wrzucić...

 

Nie wiem czy to jeszcze "emejzing" czy już infiltracja rodem z filmów science fiction, gdzie satelita służb obserwowała na żywo każdy ruch obiektu ich zainteresowań w jakości HD.

 

Sporo podróżuję na trasie Wrocław - Mojęcice (miejsce zamieszkania moich rodziców). Jeżdżę pociągiem bo jest znacznie szybciej niż samochodem. Dziś na dworcu PKP, już po wejściu do pociągu (wcześniej tego nie było), iPad wyświetlił mi takie coś:

IMG_0316_PNG_300x300_q85.jpg

 

Konkretnie drugi monit od góry. Nie wiem co o tym myśleć... :|

W iPadzie nie przechowuję żadnych danych, które pozwoliłyby zidentyfikować czas, cel mojej podróży i środek transportu - poza tym, że mam włączoną lokalizację i często sprawdzam rozklad-pkp.pl. Po prostu nie wiem jak to ustalili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Nie wiem czy to jeszcze "emejzing" czy już infiltracja rodem z filmów science fiction, gdzie satelita służb obserwowała na żywo każdy ruch obiektu ich zainteresowań w jakości HD.

 

 

Ciasteczka. Z cukierni oczywiście. ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Więc tak wygląda kultura dialogu społecznego wg rządu:

 

Otrzymuję newsletter z Ministerstwa Gospodarki, o godz. 18:07, w którym MG m. in. zaprasza na debatę dotyczącą jakości konsultacji publicznych.

 

mg01.png

 

jednocześnie ten sam newsletter dobitnie pokazuje, jak MG dba o jakość takich konsultacji, zapraszając do dyskusji w sprawie przemilczanej w Polsce kwestii Traktatu TTIP, który zdemoluje polską gospodarkę.

 

mg2.png

 

o 18:07 zaproszenie na spotkanie, które odbywało się tego samego dnia o 12:00

 

:blink: Gratuluję Piechocieńskiemu poczucia humoru!

 

m600xd.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiesz od kogo ten spam? bo mi to samo przyszło...

 

Od Kate Seiler z UEFA. ;-) Niestety nie wiem skąd pozyskali bazę, bo przyszło mi na nieunikalny mail, którego użyłem do rejestracji w kilku serwisach, np. w afrermarket.pl i na di.pl :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

w jaki sposób "all regular tickets are now sold out", skoro nie ma jeszcze żadnej oficjalnej sprzedaży? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wylądują chłopaki we Francji a Nawałka powie do pilotów...Panowie, nie gaście silników, za chwilę wracamy...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1648166,1,radomskie-lotnisko-fiasko-roku-2015.read

 

"tu na razie jest...pastwisko...ale raz w tygodniu mamy lotnisko" - coś jakby na te nutę :)

"Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie. Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej." - a pierwszy raz od niepamiętnych jestem w tym serwisie ;-)

 

Tak czy inaczej, miało być Radom Airport, a wyszło Random Airport.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie. Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej." - a pierwszy raz od niepamiętnych jestem w tym serwisie ;-)

 

Tak czy inaczej, miało być Radom Airport, a wyszło Random Airport.

proszem bałdzo:

 

https://justpaste.it/rh13

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przychodzi zając do sklepu i mówi:
- Poproszę chlebek z górnej półki.
Miś podaje mu chleb. Następnego dnia sytuacja się powtórzyła. Tak jest przez kilka dni. W końcu przychodzi do sklepu i mówi:
- Poproszę masło z dolnej półki.
Zdziwiony miś podaje mu masło.
- I chlebek z górnej półki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To raczej nie jest wkręt:

 

awaria.png

 

czyli jak rozumiem, dziś w pracy dyspensa (szczególnie w spółkach państwowych), bo złożenie wniosku ważniejsze niż fejsowanie. BTW może by tak share-button dorobić "pochwal się, że już złożyłeś wniosek"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

czyli wolscy patRYJoci., NIe żebym był patriotą, ale są ponoć tacy w tym kraju, którzy takowymi się mienią. Edited by umberto
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

czyli wolscy patRYJoci., NIe żebym był patriotą, ale są ponoć tacy w tym kraju, którzy takowymi się mienią.

Przecież to Urban składa tą flagę...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozmowa telefoniczna:
- Kochanie, odwołałam dzisiejszą wizytę mojej mamy, kupiłam Ci sześciopak pszenicznego, na kolację będą pyszne steki, a poźniej masażyk w mojej nowej bieliźnie i...
- Jak mocno?!
- No... błotnik wgnieciony, kierunkowskaz rozbity, lusterko urwane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ch.

 

 

 

jednocześnie ten sam newsletter dobitnie pokazuje, jak MG dba o jakość takich konsultacji, zapraszając do dyskusji w sprawie przemilczanej w Polsce kwestii Traktatu TTIP, który zdemoluje polską gospodarkę.

 

 

 

W mediach zagranicznych od rana jednym z wazniejszych tematów TTIP Leaks, a wef Wolsce 14 dobija a tu nic, na wp, wprost.pl, interii, gazwybie, dziennik.pl, onet.pl, cicho i sza. Cichutkomw kwestii traktatu, przy którym zdemolowanie gospodarki przez pińcet plus to pikuś.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W mediach zagranicznych od rana jednym z wazniejszych tematów TTIP Leaks, a wef Wolsce 14 dobija a tu nic, na wp, wprost.pl, interii, gazwybie, dziennik.pl, onet.pl, cicho i sza. Cichutkomw kwestii traktatu, przy którym zdemolowanie gospodarki przez pińcet plus to pikuś.

http://wyborcza.biz/biznes/1,148286,20008826,ttip-leaks-greenpeace-ujawnia-czesc-tresci-ttip-mocne-ograniczenia.html?disableRedirects=true

 

http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/ttip-umowa-handlowa-zagrozenia,165,0,2064805.html3

Edited by morderrca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×