Jump to content
Sign in to follow this  
SebQ

Wysyłanie pytania o zgodę na wysłanie oferty.

Recommended Posts

Witajcie,

Taki temat już był jednak ze względu na archaiczną datę ostatniego postu nie chciałem już odświeżać.

Mam zamiar wysłać pytanie o zgodę na wysłanie oferty do kilku tysięcy maili.

 

Treść to

 

Witam,

Jestem przedstawicielem pewnej strony, która na co dzień zajmuje się publikacją newsów dotyczących it. W związku z z profilem naszego programu doszliśmy do wniosku, że mógłby Pan/Pani być zainteresowany naszym programem partnerskim. Chciałbym zapytać, czy zgadza się Pan/Pani na otrzymanie od nas oferty handlowej?

Jeżeli wyraża Pan/Pani taką zgodę proszę wypełnić pole formularza: http://domena/program-partnerski

Z wyrazami szacunku,
Dyrektor programu partnerskiego

 

w tym linku co podałem jest formularz

Imię

Mail

 

Czy nie będzie to uznane jako spam?

Edited by SebQ

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMO zamiesc informacje nt "pewnej strony" - z samego poczatku brzmi to jak oferta od redaktora gazetki szkolnej.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites
IMO zamiesc informacje nt "pewnej strony" - z samego poczatku brzmi to jak oferta od redaktora gazetki szkolnej.

Chyba nie mogę umieścić takiej informacji przy wysyłaniu pytania o zgodę na przesłanie oferty.

W pytanie chodzi mi głównie o to, czy mogę umieścić taki link w mailu? Czy nie będzie to spam?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Taki temat już był jednak ze względu na archaiczną datę ostatniego postu nie chciałem już odświeżać.

Nie wiem, który wątek miałeś na myśli ale raczej nic się nie zmieniło w ciągu ostatnich lat.

Nie wolno umieszczać ( przemycać ) w mailu elementów oferty handlowej.

Wg niektórych opinii prawniczych nawet adresu własnej strony.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba nie mogę umieścić takiej informacji przy wysyłaniu pytania o zgodę na przesłanie oferty.

W pytanie chodzi mi głównie o to, czy mogę umieścić taki link w mailu? Czy nie będzie to spam?

 

Mozesz, a nawet powinienes - jesli chcesz, aby Twoj mail w ogole zostal potraktowany powaznie.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witajcie,

Taki temat już był jednak ze względu na archaiczną datę ostatniego postu nie chciałem już odświeżać.

Mam zamiar wysłać pytanie o zgodę na wysłanie oferty do kilku tysięcy maili.

 

Treść to

 

Witam,

Jestem przedstawicielem pewnej strony, która na co dzień zajmuje się publikacją newsów dotyczących it. W związku z z profilem naszego programu doszliśmy do wniosku, że mógłby Pan/Pani być zainteresowany naszym programem partnerskim. Chciałbym zapytać, czy zgadza się Pan/Pani na otrzymanie od nas oferty handlowej?

Jeżeli wyraża Pan/Pani taką zgodę proszę wypełnić pole formularza: http://domena/program-partnerski

Z wyrazami szacunku,
Dyrektor programu partnerskiego

 

w tym linku co podałem jest formularz

Imię

Mail

 

Czy nie będzie to uznane jako spam?

 

Abstrahując od kwestii prawnych ...

 

 

Najpierw powitaj Państwa uprzejmie. Następnie poinformuj, że jesteście przedstawicielami (Waszego) Klienta branży IT (rozwiń, napisz pełną nazwę miło jeśli po polsku a w nawiasie 'IT", jeśli nie chciałbyś aby ktoś niezbyt obeznany w temacie np. Pani Sekretarka, potraktowała to jako branże Science Fiction nawiązującą do słynnego filmu) z zakresu publikacji, wyszukiwania (to zależy co masz na myśli) najświeższych wiadomości, informacji z ostatniej chwili" (jakiś zamiennik bo "news" brzmi cokolwiek ubogo chociaż niby jest to anglicyzm bardzo popularny) ...

 

Tak to jakoś widzę ;) ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Abstrahując od kwestii prawnych ...

 

 

Najpierw powitaj Państwa uprzejmie. Następnie poinformuj, że jesteście przedstawicielami (Waszego) Klienta branży IT (rozwiń, napisz pełną nazwę miło jeśli po polsku a w nawiasie 'IT", jeśli nie chciałbyś aby ktoś niezbyt obeznany w temacie np. Pani Sekretarka, potraktowała to jako branże Science Fiction nawiązującą do słynnego filmu) z zakresu publikacji, wyszukiwania (to zależy co masz na myśli) najświeższych wiadomości, informacji z ostatniej chwili" (jakiś zamiennik bo "news" brzmi cokolwiek ubogo chociaż niby jest to anglicyzm bardzo popularny) ...

 

Tak to jakoś widzę ;) ...

 

Jesli chodzi juz o kwestie jezykowa - "witam", ani "powitanie uprzejme" nie jest poprawne. W tej sytuacji najbardziej odpowiednim terminem bylby zwrot "Szanowni Panstwo", kiedy adresat bylby nam bardziej znany bysmy mogli ustosunkowac sie co do osoby - doktor, redaktor itp, ale to taka dygresja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, a w kwestiach prawnych link do formularza z zapisem na listę może być ujęty w zapytaniu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesli chodzi juz o kwestie jezykowa - "witam", ani "powitanie uprzejme" nie jest poprawne. W tej sytuacji najbardziej odpowiednim terminem bylby zwrot "Szanowni Panstwo", kiedy adresat bylby nam bardziej znany bysmy mogli ustosunkowac sie co do osoby - doktor, redaktor itp, ale to taka dygresja ;)

 

 

Tak, oczywiście w tym przypadku właściwy jest zwrot "Szanowni Państwo".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pamiętaj jeszcze, że TWOJE dane muszą być (jeśli ma być zgodne z Polskim prawem): imię, nazwisko, adres itd - jeśli firma dodatkowe NIP i kilka inne dane.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

 

Według mnie:

1. Na wstępie powinno być "Szanowni Państwo" (chyba, że piszesz do konkretnej osoby, której nazwisko, imię znasz)

2. Żadnych "Pan/Pani". To brzmi to bezosobowo i nieprzyjemnie dla czytającego (wiadomość na pewno zostanie usnana za spam). Czytający powinien mieć wrażenie, że nie jest jedynym z tysięcy osób które dostały taki email. Im bardziej spersonalizowana wiadomość tym lepiej.

3. "Dyrektor programu partnerskiego" brzmi niepoważnie i śmiesznie. Może po prostu imię i nazwisko? (chyba, że faktycznie piastujesz stanowisko dyrektora programu partnerskiego ;)).

4. O ile mnie pamięć nie myli, to z według ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną nawet taka wiadomość, spełniająca wszystkie wymogi i nie niosąca znamion reklamy może być uznana za spam. Także nie masz nigdy 100% pewności (chyba, że osoba wcześniej wyraziła zgodę na otrzymywanie wiadomości - np. zapisując się do newslettera).

Edited by uzytkownik

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Jestem przedstawicielem pewnej strony..." - po przeczytaniu takiego wstępu nie czytam już dalej tylko usuwam z poczty. Ogólnie tekst do gruntownej edycji. Jeśli chcesz, żeby ktokolwiek doczytał tekst do końca, trzeba już na wstępie zainteresować czytelnika i zachęcić czymś do kliknięcia. To bardzo trudne zadanie - powodzenia ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
... Mam zamiar wysłać pytanie o zgodę na wysłanie oferty do kilku tysięcy maili...

 

Pomijając już kwestie prawne, moim zdaniem takie wysyłanie masowego, przypadkowego mailingu jest mało skuteczne. Jeśli już decydujesz się na taką formę promocji, to lepiej wysłać do kilkunastu-kilkudziesięciu wyselekcjonowanych adresatów.

A że wymaga to jednak dużo więcej czasu i pracy ... no cóż, co kto woli. Łatwiej zrobić masówkę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Każdy z adresatów po przeczytaniu: Jestem przedstawicielem pewnej strony weźmie Cię za naciągacza, a kiedy dojedzie do podpisu - Dyrektor programu partnerskiego, to już będzie pewien, że to totalna amatorka.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Risky play

 

Nawet najlepiej skonstruwany pod wzg. językowym,logicznym itd taki e-mail jest spamem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×